Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18567 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #15 - 16.01.2002 at 13:51:38
 
Quote:
Nova doba bo postala realnost, ko se bo spremenilo stanje zavesti. Ko ne bo treba obračunavati promilov ali procentov. Ko ne boš rabil tipa s štemplom, da ti bo potrdil, da si to, kar si.

V novi dobi ne bo inštitucij.

jasno, da takrat ne bo institucij, a živimo v današnjem trenutku in ne v novi dobi
torej, spoštujmo to, kar imamo danes, med drugim tudi institucije in delajmo na tem, da enkrat same po sebi lepo izginejo, ker ne bodo več potrebne
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #16 - 16.01.2002 at 14:37:42
 
Duhovna opozicija (po definiciji) nasprotuje necemu, verjetno "materialni koaliciji".  Zakaj bi nasprotovali? Ce politika razmislja v materialnem smislu, naj tako pocne sej je za to zadolzena: za materialne dobrine.  Ukolikor pa bi ustanovili duhovno opozicijo bi to pomenilo nic drugega, kot nova religija, to je pa domena obdobja rib, ki se zdej zakljucuje, tako da....

Sicer pa mi gre po glavi tale: "Če ne greš vase ne greš nikamor."  Da bi duhovnost spravil v institucijo, bi se samo odmaknil od njenega bistva, ki pa je (vsaj zame) v prejšnem stavku v navednicah.

New age is dead.
K je kdaj sploh bil živ?  Ka je komu sploh delal al j je to samo sistem kako navezati ljudi da postanejo odvisni od nove droge. (cene so pa take kt za horse)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Ranljiva
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #17 - 16.01.2002 at 17:36:03
 
Glede na to, da je danes za razne razsvetljevalne, pomlajevalne, regresivne, progresivne in-podobne (instant) tečaje, delavnice, "preobrazbe" potrebno plačati, se splača vprašati, koliko od teh, ki poberejo denar, sprejema reklamacije?
Do sedaj sem spoznala (včasih zelo od blizu) kar nekaj, milo rečeno, zbeganih ljudi, ki jim je kakšna regresija ipd. preveč očistila katero cev in zato potem niso zmogli več delovati v vsakdanu.
Na področju človeških zadev so stvari takšne ali drugačne (Aristotel). Sicer pa:  problemi se lahko začnejo že pri servisiranju pralnega stroja,...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #18 - 17.01.2002 at 11:40:22
 
Quote:
jasno, da takrat ne bo institucij, a živimo v današnjem trenutku in ne v novi dobi
torej, spoštujmo to, kar imamo danes, med drugim tudi institucije in delajmo na tem, da enkrat same po sebi lepo izginejo, ker ne bodo več potrebne


Na podlagi takega razmišljanja so se sprevrgle v katastrofo vse velike ideje - od krščanstva do komunizma. To so zgodovinska dejstva.

Smisel nove dobe je prav v tem, da se izogne institucionalizaciji človekove zavesti in njegovega delovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #19 - 17.01.2002 at 12:34:48
 
Quote:
Smisel nove dobe je prav v tem, da se izogne institucionalizaciji človekove zavesti in njegovega delovanja.



Kaj pa je 'nova doba'? Dokler se posamezniki ne bodo ozavestili in ne bodo za sabo (lahko samo s pozitivnimi mislimi) potegnili še množice, ne bo nobene 'nove dobe'.  Dokler pa večina ljudi razmišlja tako kot pač razmišlja (do česar imajo vso pravico), je potrebno imeti okvirje z določenimi pravili, katerih naj bi se držali.
'nove dobe' brez 'novih' ljudi pa ne bo
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #20 - 17.01.2002 at 14:06:34
 
Quote:
Kaj pa je 'nova doba'? Dokler se posamezniki ne bodo ozavestili in ne bodo za sabo (lahko samo s pozitivnimi mislimi) potegnili še množice, ne bo nobene 'nove dobe'.  Dokler pa večina ljudi razmišlja tako kot pač razmišlja (do česar imajo vso pravico), je potrebno imeti okvirje z določenimi pravili, katerih naj bi se držali.  
'nove dobe' brez 'novih' ljudi pa ne bo


Prav zanima me, kdo bo začrtal okvirje in na podlagi kakšne usposobljenosti...
Vidim, da ti je veliko do te institucije...  Grin

Novo dobo bodo razvili 'novi' ljudje, 'stari' pa jim bodo sledili ali pa še naprej ustanavljali institucije.

Pa še nekaj: prosim, ne uporabljaj iztrganih citatov. Napisal sem, da so se na podlagi takega razmišljanja (op. kot ga imaš ti - okvirji, institucije itd.) sprevrgle v katastrofo vse velike ideje in da so to zgodovinska dejstva. In to je bistvo.

Saj res, kaj bi se učili iz zgodovine, ko pa lahko ponavljamo stare napake.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #21 - 17.01.2002 at 14:28:36
 
Miro, izraza institucija tukaj nisem uvedla jaz Grin

osebno sem mnenja, da naj bi prihajalo na vseh nivojih življenja do dogovarjanj in usklajevanj. Tudi na področju urejanja položaja alternativih načinov zdravljenja pri nas.

če te moti, da zagovarjam pogovore in usklajevanje, je to tvoj problem, ne moj

me prav zanima, zakaj si ti toliko proti dogovorom med uradno in alternativno vejo medicine

NE, ME NE ZANIMA.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #22 - 17.01.2002 at 14:32:37
 
Jest se že tertjič na to temo oglašam pa se bojim, da bom z drugimi besedami spet isto povedal. Grem najprej nazaj v lastno izkušnjo. Sem bil eden prvih tanovih pojetnikov na t.i. duhovnem tržišču, sem privat informativen časopis začel izdajat takoj, ko država tega ni mogla več  legalno preprečit. So  pa lokani svetniki kmalu osvestli, da neodvisen medij  ne pripomore  k utrjevanju njihove večne svetosti apamak bolj k  puntanju njihovih potencianih častilcev.  Zato so si sami za moje pa denarje mojih bralcev kao legalno (Občina - to sem jaz!) omislni svoj cajteng, ki še zdaj po hribih in dolinah dowunder SLO pravo vero širi.

Ergo: država pod okrilje tistega vzame, ki pravo vero širi.

K seb bo tud tiste novodobnike vzela, ki so bližji njenmu duhu - tle sva z mirotom na isti liniji .  Nisem pa za en totalen anarhizem, ker znotraj tega je pa en boj vsakega z vsakim, od katerga sigurno profitira al pa naj****  tisti, ki bi najmanj smel. Bi ani prav dal, ki je bolj pragmatična. Inštitucije je (še) treba imet, dohtarje mora država izobraževat pa za zdravljenje plačevat, kar bi blo treba seveda z gapetovim koceptom nagrajevanja za zdravje ne pa za bolezen oplemenitit. Državljan bi moral imet pravico v paketu z uradnim medicincem dobit še homeopata (v eni osebi ali pa ločeno), pa naj bo to za medicinske al pa psihoterapevske usluge. Če bi bla tle ena naša svobodna izbira (mi v pomenu čim bolj osveščenih pacientov), bi morala ena normalna konkurenca taboljše zravilce pa prakse obržat, ta slabše pa v out postavit. Jest verjamem mirotu, da to ne bo tako kot tud z uradno medicino ni blo, ker je kup enih samozvanih zbornic pa z državo zlizanih cehovskih združenj odzad, ampak jest tega v kali ne bi zatiral. Drgač se danes takih stvari ne žal ne da regulirat, treba pa je opozarjat na zlorabe. Mene so še hujši način zlorabli, ampak jest sem bil takrat ta prvi pa sam pa daleč od Lj, ko so se pa kaneje na Delo pa druge tavelke spravili, je bi pa cel hudič tud v cehu in javnosti, pa se jih ni več dal tko na izy podržavit.

Ergo: kononenko po mojem dobro misli, ko hoče uradno zanost z alternativnim znajem pa duhovnostjo cepit, pri tem  delu mu je pa treba hkrat pomagat pa pod prste gledat.

Jest verjamem v en javen nadzor, čeprav bo težka. Gape se trud z enmu združevanjem v OSS, pa je tud težka. Vsi tle delamo vsak na seb pa upamo, da se bo to tud v družbi poznal in to je na dolgi rok res. Ampak na dolgi rok bomo vsi mrtvi, pravijo ekonomisti, zato v vmesnem času raje z vsemi štirimi vkup grabijo. Tistim, ki v nesmrtnost duše/univerzalnost zvesti/neskončen pretok energij verjamejo,  se 'kao' ni treba s tem, kako bo že jutri, ukvarjat. Wrong Angry, ne bit naivni! Duhovna grabežljivost pa elitizem znata bit bolj despotska od posvetnih Shocked...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna opozicija
Reply #23 - 17.01.2002 at 16:52:05
 
Q
no ja, ne vem, koliko so reikiste odštekal, a Lado ( Adi) je med drugim (tudi) reikist, v KONAZu je bil menda izvoljen za člana častnega razsodišča.
Q
no ja sej, MED DRUGIM, reikist, sicer nebi stare župe pogrevu, k sta že miro in maxis dost pretipkala o tem, pa vseeno, če si samo reikist pol pač nisi konazovc, pol pač nisi zdravilec, čeprov ga skor ni zdravilca ki bi ne imel vsaj prve stopnje reikija MED DRUGIM

V novi dobi ne bo inštitucij.
jea, to bo noro ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #24 - 18.01.2002 at 08:22:18
 
gape wrote on 17.01.2002 at 16:52:05:
Q
no ja, ne vem, koliko so reikiste odštekal, a Lado ( Adi) je med drugim (tudi) reikist, v KONAZu je bil menda izvoljen za člana častnega razsodišča.
Q
no ja sej, MED DRUGIM, reikist, sicer nebi stare župe pogrevu, k sta že miro in maxis dost pretipkala o tem, pa vseeno, če si samo reikist pol pač nisi konazovc, pol pač nisi zdravilec, čeprov ga skor ni zdravilca ki bi ne imel vsaj prve stopnje reikija MED DRUGIM

V novi dobi ne bo inštitucij.
jea, to bo noro ...



kolikor vem, na mariborskem koncu ena starejša gospa Bernarda zdravi z MOLITVIJO - nima nobene ne vem kake izobrazbe niti diplom iz alternative

pa zdravi

in je primerna za ta KONAZ ali kar že je
pa še reikija ne propagira


se ne bom več oglasila na to temo
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #25 - 18.01.2002 at 08:29:23
 
Ves hec je samo v tem,
da se vedno začno pojavljat -izmi,   -isti.

In takoj zatem sledi neizbežno. Kdo bo koga, kdo je koga, kdo ima prav. Tu je bistvena napaka.

So stvari, ki se jih enostavno ne da pojasnit in uvrstit v neko razumno ime.

Kdaj se bomo vsi skupaj zavedli,
- Vsak ima svoje talente, vsak je na tej poti nabolj odgovoren do samega sebe, in posredno iz tega sledi delovanje k višjemu, k stopnici navzgor.
- Vsak ta -izem, ali opredeljevanje. "Jest sem pa za to." Je le še en nahrbtnik, ki ga moraš vlačit s seboj navzgor.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: duhovna opozicija
Reply #26 - 18.01.2002 at 11:01:59
 
..se prav če nismo za nič, za noben -izem, za kaj pol smo  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: duhovna opozicija
Reply #27 - 18.01.2002 at 11:30:13
 
.. res, postat neke vrste politik - ali še bolje biti človek z odgovornostjo do sebe in do drugih ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: duhovna opozicija
Reply #28 - 18.01.2002 at 11:44:20
 
...ali "Kako bom svetil, če v meni ni luči" od A. Dvoržaka, ali kdo pozna to knjigo - izšla pri založbi Jutro ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #29 - 18.01.2002 at 14:50:24
 
Ej titud, jest tud Smiley

Se popolnoma strinjam s tabo, tudi jaz nisem za popolno anarhijo in tega tudi nisem rekel.  Je pa verjetno izgledalo tako, ker Ana pač ni hotela (ali mogla) odgovoriti na moje osnovno vprašanje in pomisleke.

Res, popolnoma se strinjam, duhovna dikataura je bistveno hujša od vojaške. In na to moramo paziti pri vsaki institucionalizaciji. Ali, da bo Ana srečna, kakršni koli obliki organiziranja in preverjanja znanja, pa če se to imenuje institucija ali kako drugače.

Sicer pa so moje izkušnje glede tega, čeprav na nekem čisto drugem področju, zelo podobne tvojim.

Moje mnenje je, da lahko o kvaliteti zdravilcev odločajo samo tisti, ki so jih zdravilci zdravili, pa še tukaj so možna mutna posla.

In duhovnost je tako veliko tržišče, da se bodo mutna posla kar naprej dogajala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4