Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8573 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
kako boš začel jutrišnji dan
08.02.2002 at 11:12:24
 
Preberi tole in se odloči, kako boš začel jutrišnji dan

Jaka je bil res človek, ki si ga z veseljem sovražil.
Vedno je bil dobre volje in vedno je povedal kaj pozitivnega. Ko ga je kdo vprašal, kako mu gre, je odgovoril: "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! "
Bil je naravni motivator. Če je imel kakšen uslužbenec slab dan, mu je vedno pokazal, kako naj gleda situacijo v pozitivni luči. Vedno me je zanimalo, kako mu to uspe, zato sem šel nekega dne k njemu in ga vprašal: "Ne razumem. Ne moreš biti vedno pozitiven. Kako ti to uspe? "
Jaka mi je odgovoril: "Vsako jutro, ko se zbudim, si rečem, Jaka, imaš dve možnosti. Lahko si slabe ali dobre volje. Vedno izberem, da sem raje dobre volje. Vsakič, ko se mi zgodi kaj slabega, lahko izbiram, ali bom žrtev, ali se nekaj naučim iz tega. Izberem, da se raje kaj naučim. Vsakič, ko se mi kdo pritoži, imam možnost sprejeti njegovo pritožbo, ali pa izluščim pozitivno stran življenja. Izberem pozitivno stran življenja. "  
"Ja, ja, ampak ni tako preprosto," sem se pritožil
"Seveda je," je rekel Jaka. "Vse v življenju so odločitve. Ko odmisliš vso navlako je vsaka situacija odločitev. Sam se odločiš, kako se boš odzval na okolico. Sam se odločiš, kako bodo ljudje vplivali na tvoje razpoloženje. Sam se odločiš, ali boš slabe ali dobre volje. In konec koncev se sam odločiš, kako boš živel svoje življenje. "
Veliko sem razmišljal o njegovih besedah. Kmalu sem zapustil podjetje in začel na svoje. Izgubila sva stike, a vsakič, ko sem se odločil, namesto da bi samo sprejel, sem se spomnil nanj.
Več let zatem sem slišal za Jakovo nesrečo. Padel je 20m globoko s komunikacijskega stolpa. Po 18-urni operaciji in tednih intenzivne nege je Jaka zapustil bolnišnico s kovinskimi vsadki v hrbtenici. Pol leta kasneje sva se srečala. Ko sem ga vprašal  kako je, je odvrnil  : "Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! Bi rad videl moj brazgotine?" Ni mi bilo do pogleda na brazgotine, zato sem ga vprašal, na kaj je mislil med padanjem.
"Najprej sem pomislil na svojo še nerojeno hčerko. Ko pa sem ležal na tleh, sem se spomnil, da imam dve možnosti. Lahko izberem smrt, lahko pa življenje. Izbral sem življenje. "
"Se nisi bal? Ali si izgubil zavest? " sem ga vprašal.
Jaka je nadaljeval: " … reševalci so bili super. Ponavljali si mi, da bo vse v redu in naj nič ne skrbim. Toda, ko so me peljali na urgenco sem videl izraze na obrazih doktorjev in sester in sem se res ustrašil. V njihovih očeh sem bil že mrtev. Vedel sem, da moram nekaj ukreniti. "
"Kaj si naredil? " sem ga vprašal.
"Velika debela sestra mi je kričala vprašanja. Vprašala me je, če sem na kaj alergičen. 'Ja' sem odgovoril. Zdravniki in sestre so prenehali z delom in čakali na moj odgovor. Zajel sem zrak in zakričal 'Na gravitacijo!'. Ko se je smeh polegel, sem jim dejal 'Odločil sem se živeti. Operirajte me kot živega, ne kot mrtvega!' "
Jaka je preživel zaradi spretnosti njegovi zdravnikov, pa tudi zaradi svojega izjemnega odnosa. Takrat sem spoznal, da se moram vsak dan odločiti in živeti polno življenje.

Sedaj imaš dve možnosti:
1.      Da to zgodbo izbrišeš
2.      Da jo pošlješ nekomu, ki ga imaš rad
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #1 - 08.02.2002 at 19:44:42
 
Zanimiv je ta Jaka Smiley.

Kako pa ste se vi odločili moji dragi forumci Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #2 - 08.02.2002 at 19:54:35
 
Če sem dlakocepski, in (pst. humoren)

Zakaj nebi začel tako že ta trenutek!!!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #3 - 08.02.2002 at 20:32:27
 
Ja Wink,saj ta trenutek je vse,kar imamo.

Če želimo neko novo dobo in lepši jutrišnji dan,je treba preteklosti pustiti,da je samo preteklost.
Če želimo v jutrišnji dan vlačiti s sabo svoja bremena in razmišljati tako,kot smo do zdaj,lepšega jutra ne bo.

Po eni strani je res tako preprosto biti srečen in zadovoljen.Ampak ne,raje se na vse kriplje trudimo vplivati na preteklost in to tako zelo,da pozabimo na ta trenutek.
Življenje pa obstaja samo ta trenutek. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #4 - 09.02.2002 at 10:41:46
 
življenje obstaja že kar nekaj trenutkov...in bo trajalo še vsaj nekaj trenutkov...in tisto najlepše...tudi ta, pa ta, pa ta, pa ta trenutek in ta pa ta, pa ta in še ta... je...

kaj pa če bi bil v tej zgodbici Jaka...nevem, recimo  navijač Arsenala in bi mu blo v največje veselje, po šihtu iti na tekmo fuzbala...potem bi pa tam imel možnost izbire...al naj bo reva in gre dam, al pa naj se gre  fajtat (ta Jaka obožuje pretepe)...in ker je pozitiven...je izbral fajt - njegova pozitiva

Nauk
Če srečaš tega Jaka in ti prmaže eno, mu nastavi še drugo lice, saj je to v tvoje in njegovo (naj)višje dobro... Grin

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #5 - 11.02.2002 at 14:56:53
 
Jutri...  Roll Eyes

Nekako tako sem živela včasih! Čakajoč na lepši, svetlejši popolnejši jutri. Na Jutri, ko bom srečna. Ko se bom pogledala v ogledalo in si bom lahko rekla, da se imam rada. Da se cenim. Da sem si všeč, kakršna sem. Da bom zadovoljna sama s seboj. Magični Jutri...

No, takrat še nisem imela izbire. Itak! Wink

To je bilo pravzaprav še zelo na začetku... Najstniška leta. Hormoni. Preveč bolečih spominov. Preveč dogodkov, ki so pustili rane. Preveč...vsega.

Takrat me je pravzaprav misel na Jutri nekako obdržala pri Življenju. V danem trenutku, dani situaciji, česa drugega ni bilo. A čarobni Jutri mi je dajal moč. Pogum...

Najlepše, kar se mi je dogodilo, pa je bilo, da sem se nekega lepega (mimo grede: tudi v deževnih dneh uživam... Wink) dne zbudila. To, da sem premišljevala razno razne stvari, se mi zdi že kar samoumevno  8)... Takrat sem spoznala, da pravzaprav je pa tisti dolgo in nestrpno pričakovani Jutri prišel. Kakšen šok! Kako za Boga milega je pa meni to uspelo?

Iz tega spoznanja sem prišla do ugotovitve, da pravzaprav ne bi bilo napak, če bi se naučila ujeti dani trenutek. Moram reči, da mi gre že prav dobro! Sicer, ko je problemov preveč, pobegnem od vsega v samoto... Ampak! Uživam tudi takrat...Wink

Počasi se daleč pride... Torej: če sem polž, sem polž z veseljem!  Grin

***Hodeč po temi spoznaš moč svetlobe.***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #6 - 11.02.2002 at 22:18:20
 
Quote:
Takrat sem spoznala, da pravzaprav je pa tisti dolgo in nestrpno pričakovani Jutri prišel. Kakšen šok! Kako za Boga milega je pa meni to uspelo?

Ne razumem.Kako si vedela oz. spoznala,da je TO TO. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #7 - 12.02.2002 at 11:23:47
 
Že kot otrok sem imela določene vizije. Darove, ki sem se jih takrat zavedala, jih čutila, uporabljala,... veliko bolj, kot jih sedaj. Pri kakih 15-ih letih sem imela krizo. Zavedanje, da se mi dogajajo malce drugačne stvari. Na nek način drugačno dojemanje. Kot, da bi živela v nekem svojem svetu. Malček drugačna. Prezrela za svoja leta. Nekako sem bila tako daleč od sebe, da se enostavno nisem videla. Nisem se znala sprejeti. Sama sebe nisem marala. Lahko bi rekla, da sem se sovražila.
Počasi sem se zavedla, da ne morem večno živeti tako. Iskala sem izhod. Edini, ki sem ga videla, našla, je bilo razčistiti s preteklostjo. In sem se šla obdelovanje spominov. Čiščenje žalosti, jeze, krivde,...
Potem pa še sprejemanje sebe. Videti se tako, kakršna sem. Narediti boljšo osebo iz sebe.

Točka, kjer se nahajam sedaj, je korak pred "ciljem". Sedaj sem se naučila, kar sem se morala naučiti v tem Življenju. Lekcije so mimo. Četudi se nikoli ne nehamo učiti! Wink

V glavnem: kolikor sem sposobna oceniti in preceniti sebe, sem dosegla veliko ali bolje rečeno naredila veliko. Še nikoli si nisem bila bolj všeč! Vsekakor pa si bom jutri... Wink

To bi bilo nekako to... Ko sem uvidela, da sem naredila, kar mi je bila želja, kar so bile moje sanje, me je šokiralo. Malce tudi zato, ker se je pojavil strah - sprejeti bom morala sebe kot celoto... Ampak, to je že druga zgodba!

***Sanjam vsemogočne sanje... Vizija... Iluzija... Kdo bi vedel, kateri je svet, v katerem živi moja duša?...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #8 - 12.02.2002 at 20:14:28
 
Čestitam, Susi !


Quote:
Ko sem uvidela, da sem naredila, kar mi je bila želja, kar so bile moje sanje, me je šokiralo. Malce tudi zato, ker se je pojavil strah - sprejeti bom morala sebe kot celoto

Saj to je to.Mislim,da niti nimamo druge možnosti,kot,da čimprej sprejmemo sebe.
Dlje se bomo upirali,ali pa se bali sebe,dlje se bomo v sebi borili.
Mislim,da ni bila to tvoja želja,ampak nekaj,kar je enostavno treba sprejeti.Če bi s tem le izpolnila svojo željo,potem ne bi našla sebe.
To je veliko več,kot pa le neka želja.
To si ti. Wink

Quote:
Sanjam vsemogočne sanje... Vizija... Iluzija... Kdo bi vedel, kateri je svet, v katerem živi moja duša

Saj pa si si že sama odgovorila. Wink
Vse veš,kar v tem trenutku rabiš vedeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #9 - 13.02.2002 at 08:28:26
 
Quote:
Jaka je bil res človek, ki si ga z veseljem sovražil.

Ta se mi zdi ključna, ker če jaka od zunaj nase pogleda, se tko tud sam pri sebi počut: se tud z veseljem sovraži. Tle noter je tud prostor za eno melanhonijo pa depresijo, ki se jima nima smisla z eno umetno veselostjo upirat, ampak se jima je boljš z eno veselostjo prepustit. Ne v smislu, da bo tega tud enkrat konc, pa bo polj bolj veselo, ampak v smislu, da sta tud potrtost pa žalost, zarad katerih te ima, da bi se sovražu, sami po seb eni potrebni pa zato pozitivni zadevi.
Tolk, da si ne bo kdo iluzij delov, da se bo ta trenutek za vselje odloču, pol pa cel življenje nasmejan okrog hodu pa eno pozitivnost izžarevov.  Lahko sicer, ampak  bo po mojem brez veze energijo rabu in se bo zato hitro na znotraj skuru.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #10 - 13.02.2002 at 09:11:07
 
Hvala, Comp! Sicer mi je čisto jasno, da če ne bi bilo tistega nekaj v meni, bi bila še vedno na začetku... Ampak, nisem! V bistvu mi je noro lep in rahlo strašljiv občutek, ker se zavedam, da sem prišla to točke, kjer ni več poti nazaj. Ni več umika. Kompliciram, četudi vem, da me po tem koraku čaka zgolj in samo še več lepega! Neumno...

Pa itak si želim "stopiti v svetlobo" kot svetloba. Ne želim je oskruniti...

Comp, hvala še enkrat! Cmoka na noska ti še dolgujem baje, kajne?  Wink

Kiss
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #11 - 13.02.2002 at 20:30:42
 
Quote:
ker se zavedam, da sem prišla to točke, kjer ni več poti nazaj. Ni več umika. Kompliciram,

Ne,ne ne kompliciraš. Wink.Včasih se mi zdi,kot da bereš moje misli. Smiley.
Tudi sam sem to spoznal,da ko prideš do spoznanja in v sebi najdeš mir,potem ni več poti nazaj.
Quote:
Počasi sem se zavedla, da ne morem večno živeti tako. Iskala sem izhod. Edini, ki sem ga videla, našla, je bilo razčistiti s preteklostjo.

Tudi sam sem to pred kratkim pisal.
Res je to edini način,da sprejmem odgovornost za vse,kar se mi je v življenju zgodilo in da sprejmem sebe.
To je ta pot- pot ljubezni in miru. Wink
Quote:
Comp, hvala še enkrat! Cmoka na noska ti še dolgujem baje, kajne?  


Hvala tudi tebi.Posebej pa še za cmokeca. Smiley

Cmokeca vračam Kiss,da ne bom ostal kaj dolžan Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #12 - 14.02.2002 at 13:59:56
 
Danes sem si zaželela napisati pesem...
Pa uspelo uresničiti želje mi ni...
Itak... nikamor se mi ne mudi...
Sanje me vodijo naprej...
Življenje gre svojo Pot...
Sledim v puščavo narisanim korakom...
Veter briše sledove, ki ostajajo večno vidni...
Sanjam...

Ko se končno zbudim, ugotovim, da iluzije ne obstajajo. Obstaja le iluzija o iluziji...
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #13 - 15.02.2002 at 10:44:12
 
Quote:
Danes sem si zaželela napisati pesem...

Jaz tud. Wink
Če že govorimo o trenutku in lepšem jutru. Smiley

Samo trenutek je dovolj.

Naj bo to trenutek,
ko vsemu svetu odpustiš,
ko se verig osvobodiš,
ko od veselja poleteti želiš
in vsemu svetu,
srečo podeliti želiš

Naj bo to trenutek,
ko ti telo vztrepeta,
ko ti srček zaigra,
kot,da ti življenje,
najlepšo melodijo igra

Naj bo to trenutek,
ko ti življenje da moči,
ko ljubezen v duši oživi
In,kot najlepša vrtnica zacveti

Naj bo to trenutek,
Ko se ti v očeh,
solza sreče zaiskri.

   In  ta  trenutek je , zdaj. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: kako boš začel jutrišnji dan
Reply #14 - 15.02.2002 at 16:43:07
 
Comp, ne želim ti delati konkurence pa... itak vem, da nimam šans proti tvoji pesniški žilici... Wink
Tale pesmica je za mojo predrago Alenkico... Upam, da ji bo všeč...

Vsakdo najde trenutek, v katerem se počuti izgubljen.
Vsakdo izmed nas se ujame v trenutek, ki je negativno nastrojen.
Vsakdo izmed nas potoči kako solzo kdaj.
Vsakdo izmed nas težko izrazi svoj pravi Jaz.
Vsakdo izmed nas živi Življenje, kakor se mu zdi.
Vsakdo kdaj pa kdaj objema nežnega si zaželi.
Vsakdo po iskrenosti hrepeni.
Vsakdo...

V trenutku tem, ki dan mi je, želim si le, da trenutki, ki temu slede, lepši, boljši bodejo, kajti duša po raju mi hrepeni, srce svobode si želi.

Želim si, da bi vedela, da tudi ti si draga vsem nam zvezdica, ki na nebu migotlja, svetlobo nežno nam vsem deli, kajti taka si!

Še lepše bi bilo, če vsi kot ti bi bili.

Popolni v svoji nepopolnosti...

Alenkica, rada te imam!

PS: Pa vse ostale tudi. Itak! Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 2