Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 37342 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: meditacija
Reply #30 - 07.12.2002 at 10:09:13
 

...

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: meditacija
Reply #31 - 30.07.2003 at 11:03:43
 
Tale link sem dobila na meil...
http://www.time.com/time/covers/1101030804/story.html

Just Say Om
Scientists study it. Doctors recommend it. Millions of Americans—many of whom don't even own crystals—practice it every day. Why? Because meditation works ...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: meditacija
Reply #32 - 11.08.2003 at 14:51:23
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: meditacija
Reply #33 - 08.09.2003 at 22:16:48
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: meditacija
Reply #34 - 30.10.2003 at 10:06:31
 
V torek sem bil na skupinski meditaciji v Radovljici.
Pravzaprav na ..hm...bioenergetskem tretmanu ... hm ... spiritualni operaciji. Prvič. Prišel sem z mešanimi občutki, tudi odšel sem z mešanimi občutki. Je bilo zanimivo, ker je bilo precej ljudi. Kakšnih silovitih občutenj nisem zaznal...ali pa sem jih, pa sem si jih razlagal z ostalimi možnimi razlagami. Je bilo pa dobro že zaradi tega, ker sem se v teh treh urah posvetil sam sebi....dihanju, pomirjanju, pozitivnim mislim. Nimam ravno nekih izkušenj z meditiranjem, tako, da niti ne vem, če prav delam. Pri meni je to bolj v stilu...sam svoj mojster...intuitivno sem počel, kar sem mislil, da je dobro zame.
Začel sem z dolgimi vdihi in izdihi /vdih-varnost ali nekaj pozitivnega pač, izdih-stiska, napetost, negativnost, kakršna koli že/. Potem sem sproščal telo od nog navzgor, širil prsni koš, da bi napravil prostor za sprejem česarkoli lepega. Po sproščanju sem začel polniti telo z energijo iz zemlje skozi noge. Po napolnitvi sem usmeril tok energije skozi ...hm...recimo tretje oko...ali pa skozi čelo...v svoje drage, obenem pa skozi teme v nebo. V svoje drage sem jo pošiljal skupaj z lepimi mislimi toliko časa, da so zažareli kot krogle v rumenem sijaju. Ta energija je bila rumene barve...no ja...približek tej barvi...in se je polnila kakor voda. Videl sem njeno valovanje v sebi. Zatem sem pričel polniti svoje telo z ognjem, izrazito rumene barve...na enak način...se pravi iz zemlje skozi noge v  tretje oko in skozenj v svoje drage ter skozi teme v nebo. Z energijo ognja sem požigal vse...hm...slabo v sebi in dragih. Zanimivo je bilo to, da je ogenj začel prebijati lupino na več mestih, tako da je od mene na koncu ostal samo ogenj. Moram reči, da sem vse to dokaj dobro videl v svojih mislih. Je bila kar dobra vizualizacija.
Ta meditacija..če to je...je trajala cca 45 minut. Bile so še druge...podobne a krajše...ki pa sem jih delal sam.
Kaj je problem. Sem razočaran, ker so ti učinki zbledeli. Spet se ubadam s svojimi stiskami, nič kaj bolj miren nisem, ne bolj pozitivno naravnan ali strpen ali karkoli že. Me zanima, ali je bilo to, kar sem delal sploh meditacija...ali sem le sam sebi blefiral. Sem mal zmeden...no ja...niti ne tako mal. Ali naj nadaljujem s tem, ali opustim, ali naj obiskujem seanse /so vsak torek/, ali ne.
Bi bil vesel kakšnega vašega mnenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: meditacija
Reply #35 - 30.10.2003 at 17:51:01
 
Smiley
če imaš dvom, potem pusti stvar, ker ni zate, mogoče za druge je, skratka ko človek pride na zanj pravo stvar mu srce zavibrira in on enostavno ve, da je prišel na pravi naslov, ne glede na to kaj o tem mislijo drugi.
lp Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: meditacija
Reply #36 - 03.11.2003 at 11:37:10
 
stoychi wrote on 30.10.2003 at 17:51:01:
Smiley
če imaš dvom, potem pusti stvar, ker ni zate, mogoče za druge je, skratka ko človek pride na zanj pravo stvar mu srce zavibrira in on enostavno ve, da je prišel na pravi naslov, ne glede na to kaj o tem mislijo drugi.
lp Smiley


Se mi zdi, da sem nekje prebral, mogoče sem slišal...hm, lahko pa, da mi je o tem pravil Konfuzij, moj prijatelj...na mojem zelniku to ni zraslo, ker sem samo en bk.... da je dvom lastnost tistih, ki nekaj vedo, ki imajo nekaj izkušenj. Baje ni zdravo fest, če kar verjameš. Sem pobral nekje tudi, da je srce nujno za življenje, ni pa vedno najbolj zanesljiv vodnik. Se je kao treba pri svojem popotovanju skozi vijuge življenja opirati tudi na neke druge organe...oči, nos, ušesa...pa tko...baje celo na možgane. A je kej čudnga, če sem zmeden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: meditacija
Reply #37 - 03.11.2003 at 20:52:28
 
haj. Wink
jaz meditiram tako, da se najprej sprostim, umirim um in dosežem stanje brez misli.
Potem si zamislim, da se vzpenjam po 21 stopnicah na astralno področje in z vsakim korakom vdihnem zlato svetlobo, ki pomeni ljubezen, mir, zdravje, srečo...
To zlato energijo usmerjam z vsakim vdihom navzgor pod pritiskom, ob izdihu, ki je daljši, pa energijo potisnem dol (kot črpalka) in se sprosti v zdravilni tuš.
Pridem do 1.
Potem si zvizualiziram jaso, ptice, drevesa, modro nebo... in počivam.
Potem grem šele v meditacijo. Izberi si kakršna ti ustreza.
Pazi, da ne boš več kot 10 minut - 15 v meditaciji, ker te lahko boli glava.
Ko se spuščaš nazaj po stopnicah 21 - 1 greš počasi.
Več o tem drugič. Lepo meditiraj in začuti božansko energijo. Je ful dobr. Čao Wink
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: meditacija
Reply #38 - 04.11.2003 at 12:25:23
 
titanic wrote on 03.11.2003 at 20:52:28:
haj. Wink
jaz meditiram tako, da se najprej sprostim, umirim um in dosežem stanje brez misli.
Potem si zamislim, da se vzpenjam po 21 stopnicah na astralno področje in z vsakim korakom vdihnem zlato svetlobo, ki pomeni ljubezen, mir, zdravje, srečo...
To zlato energijo usmerjam z vsakim vdihom navzgor pod pritiskom, ob izdihu, ki je daljši, pa energijo potisnem dol (kot črpalka) in se sprosti v zdravilni tuš.
Pridem do 1.
Potem si zvizualiziram jaso, ptice, drevesa, modro nebo... in počivam.
Potem grem šele v meditacijo. Izberi si kakršna ti ustreza.
Pazi, da ne boš več kot 10 minut - 15 v meditaciji, ker te lahko boli glava.
Ko se spuščaš nazaj po stopnicah 21 - 1 greš počasi.
Več o tem drugič. Lepo meditiraj in začuti božansko energijo. Je ful dobr. Čao Wink


A to do jase in ptic še ni meditacija?? Kako potem zgleda meditacija? Mi lahko pojasniš, prosim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: meditacija
Reply #39 - 04.11.2003 at 15:21:04
 
Pozdravček!


Težko si predstavljam, da je meditacija lahko škodljiva. Na kakšen način?

Jaz poskušam "meditirat" zvečer v postelji. Včasih mi res uspe, da se popolnoma umirim, a kaj ko potem zaspim.


Lep sončen dan vam želim!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: meditacija
Reply #40 - 05.11.2003 at 12:44:15
 



Ne me spljuvat, ker sprašujem take splošno verjetno najbrž poznane stvari.
Me res zanima, kakšna je razlika med sproščanjem in meditacijo. Enkrat berem, da naj bi ne mislil, drugič, da naj si zamišljam...
Mi lahko pomagate?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: meditacija
Reply #41 - 05.11.2003 at 15:09:02
 
Meditacij je res tolko, da se je včasih težko znajt, pa odločit, kaj bi si z njimi začel, maš take na vizualizacijo, plesne, aktivne, lahko gledaš svečo, boga, guruja, mantraš, dihaš, se opazuješ, misliš na nič...

Splošni smisel meditacije je širjenje zavesti, zavedanja, usklajevanje oz sinhronizacija z dušo, višjim jazom, ničem, tišino, mirom, Enostjo... gre tudi za neke možganske valove, kjer se s stanja budnosti spustiš v tako globoko stanje, kot ga običajno niti med spanjem ne dosežeš in v njem ti telo počiva, duša pa deluje nemoteno... (o tem bi ti znal zihr kdo drug kej bolj strokovnega povedat).

Meditacija ni enkratna stvar, ki jo enkrat narediš pa pol ne rabiš več, fajn jo je vsaj v mali količini delat večkrat, če že ne vsak dan, vsaj ene 10 min. Skozi dneve pa se rezultati kažejo v večji jasnosti v sebi, miru in uravnoteženosti. Kako deluje pri drugih ne vem, pri meni se mi zdi, da me umiri, da se mi razjasni in da mi naredi več prostora v sebi, v katerem skozi dan potem lažje koordiniram svoje misli, čustvene impulze, dejanja, ker se jih boljše in jasneje zavedam.
Nekateri se držijo ene meditacije, ker je verjetno eno lažje poglabljat, jaz jih recimo menjavam (ker mi nima smisla en dan, ko mi domišljija dela s polno paro mislit na nič... si jih izbiram po sebi), ti pa sčasoma postane to del življenja, ljubo ti postane meditirat, tak ko recimo, če si se navadil vsak večer sprehajat, pogrešaš zrak in gibanje, če en dan ne greš ven, ker čutiš, kako je dobro za tebe, da to delaš.

Dlje ko meditiraš, bolj se meditacija poglablja, cilj pa je verjetno ta, da naj bi človek sčasoma bival v takem umirjenem, duhovno širokem stanju ves čas. Se mi pa zdi, da je človek v meditaciji res na vrhuncu energije, miru, inteligence in zavedanja, kar je v bistvu nasprotje tega, kar se nam včasih dogaja, da nas včasih življenje živi, namesto, da bi mi živeli življenje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: meditacija
Reply #42 - 05.11.2003 at 20:10:54
 
Sidha - ej ful dobr  Cheesy- vedno se učimo in meni je to fino, da kaj novega izvem. Človeška fantazija pa res nima meja. Povej mi kaj več o tvojih sidhijih, me zanima. ???

Sončnica - če se sproščaš je eno, če pa meditiraš je pa drugo. Jaz prakticiram, da se vedno najprej popolnoma sprostim, umirim in grem v alfa stanje - potem šele meditiram.

S ptički na jasi se pa samo sprostim in umirim svoj um, da me ne moti v meditaciji. Čao vsem. Wink Wink Wink
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: meditacija
Reply #43 - 06.11.2003 at 10:58:29
 
titanic wrote on 05.11.2003 at 20:10:54:
Sončnica - če se sproščaš je eno, če pa meditiraš je pa drugo. Jaz prakticiram, da se vedno najprej popolnoma sprostim, umirim in grem v alfa stanje - potem šele meditiram.

S ptički na jasi se pa samo sprostim in umirim svoj um, da me ne moti v meditaciji. Čao vsem. Wink Wink Wink


Mi lahko razložiš, kaj to pomeni-meditiram

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: meditacija
Reply #44 - 06.11.2003 at 11:11:13
 
en_bk wrote on 06.11.2003 at 10:58:29:
Mi lahko razložiš, kaj to pomeni-meditiram

Hvala



meditacija [latinsko meditatio globoko premišljevanje, razglabljanje, poglabljanje v duhovni svet

meditiram - premišljujem, poglabljam se v duhovni svet  8)


(meditacija - kontemplacija - mal đoginga - pa boks = relaksacija)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7