Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5308 times)
Miha-
Guest




jecljanje
27.08.2003 at 12:25:27
 
Pozdravljeni.
Ta problem se je pojavil v rani mladosti( cca 7 let).
Peljal sem se z kolesom po klancu navzgor, in nisem hotel gledati kako dalec je, in sem samo gledal proti tlem(stoje na biciklu). Na vrhu je bila kmetija. Ko ves zasopel pridem do vrha, pocasi pogledam naprej. In glej ga zlomka, bil sem pol metra od nekega voza z senoml. Trescil sem vanj od zadaj v kovinsko mrezo. Ni mi bilo
nic, ce odstejem da mi je malo dlesen odtrgalo. Vendar stvar je bila v tem, da sem se takrat zelo ustrasil,
in od takrat naprej jecljam...  Zanima me kako naj neham jecljat? Naj vedno pazim pri govoru in se kontroliram? tako nekako lahko delno neham , vendar ne popolno, in tudi ne maram se kontrolirat ...
V gimanzijskih letih se mi je pripetilo, da sem nehal jecljati za 3-4 mesce, ko sem vzel LSD. Vendar sploh nisem opazil, dokler mi ni foter rekel :"A si se v glavo udaru?". Vendar potem sem spet vzel in vrnilo se je v prejsnje stanje, vendar v ne tako hudi obliki. Na tripih se nic nisem ukvarjal s tem jecljanjem , kar samo se je zgodilo.. Sedaj mi ze prekipeva, in me zanima kaj naj naredim? Zdi se mi da ko podozivim tisti dogodek z vozom, da nimam nic potlacenega .. no sej nevem kaj to tocno je, .. vem da ima tudi veze z nepravilnim dihanjem, ampak mene tudi zanima kaj v meni to povzroca (v psihi)
Lepo vas prosim za vase mnenje in pomoc.
hvala v naprej
Miha
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: jecljanje
Reply #1 - 27.08.2003 at 12:43:51
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
dkozol1
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: jecljanje
Reply #2 - 17.04.2004 at 20:55:52
 
Ka zdej še jecaš al neč več !Pa tvoja rešitev je da nej probam LSD, pa kar bo bo ! Na rezultat bom obestil v 7-dneh ! ajd
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: jecljanje
Reply #3 - 21.04.2004 at 16:51:20
 
name je tko vplival, se sam nism vedu da bo tko.
ja jeclam, ampk ne tok k vcas...

nevem pa ce bo nate tko, to je od tok stvari odvisn da ne mors nc rect.. lah tut da bos se bl zacel jeclat ..
lah pa da bo cis popolnoma isto..tko da na lastno odgovornost..

drgac grem pa v parih dneh do lame, in bom videl kaj imajo budisti pametnega povedati o tej temi, lahko ti sporocim ce zelis,
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: jecljanje
Reply #4 - 21.04.2004 at 18:06:57
 
dkozol1 wrote on 17.04.2004 at 20:55:52:
Ka zdej še jecaš al neč več !Pa tvoja rešitev je da nej probam LSD, pa kar bo bo ! Na rezultat bom obestil v 7-dneh ! ajd  


z drogami proti psihicnim zavoram, zanimiv predlog? me pa tudi, zanima, koga je že ozdravil in za kako dolg čas. Torej, ko prenehaš jecljat, ga ponovno vzameš, če imaš to srečo in že prej nisi odvisnik, tak da iz ene povsem nedolzne tezavice, narediš veliki problem, odvisnot od drog?
Tongue


Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: jecljanje
Reply #5 - 21.04.2004 at 18:29:20
 
sicer sam ne jeclam... vsaj v večini primerov ne... drugače pa bi bilo mogoče pametno poskusiti s petjem...

torej ko si sam v sobi... ali pa v avtu enostavno začni prepevat svoje najljubše pesme... na začetku si lahko pomagaš z branjem potem pa brez...
vaja dela mojstra...
ko boš to naštudiral pa poskusi še pred prijateljem brati kaj jest vem poskusi z eno dramo al pa komedijo... kao v smislu da spreminjaš glas, ko govori druga oseba...

to počni vsak dan 1/2 ure in mi sporoči čez en mesec če kj pomaga...

namreč glede straha ... bilo te je strah to je OK.... Da te je pa še vedno strah pa imam par vprašanj:
  • ali te je strah vsako minuto
  •  česa te je strah
  •  kako vidiš, slišiš, občutiš ta strah
  •  ali je strah kaj drugega kot samo čustvo


moje mnenje je da si tok navajen jeclat, da to delaš podzavestno...  

a mogoče poznaš kj NLP - neuro linguistic programming
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: jecljanje
Reply #6 - 29.04.2004 at 23:22:47
 
miha, a te mogoče tud kaj vrat boli ali pa ramena? oziroma imaš tak čuden občutek na tem območju kot bi te nekaj oviralo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: jecljanje
Reply #7 - 30.04.2004 at 09:45:23
 
Quote:
miha, a te mogoče tud kaj vrat boli ali pa ramena? oziroma imaš tak čuden občutek na tem območju kot bi te nekaj oviralo?


to mam pa jaz  Shocked

a misliš da bi morala jeclat? Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: jecljanje
Reply #8 - 30.04.2004 at 10:20:47
 
hehe Grin

ne vem, jst sm pogruntal pr sebi da je to blokada ki izvira iz raznih strahov, mal je povezana tud z pleksusom in 2. čakro (ker od tam izvira). Oz nastane v 2. čakri, se prenese na pleksus in iz pleksusa v 5. čakro
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: jecljanje
Reply #9 - 01.05.2004 at 12:38:12
 
magla: nisem se slisal za NLP


Quote:
miha, a te mogoče tud kaj vrat boli ali pa ramena? oziroma imaš tak čuden občutek na tem območju kot bi te nekaj oviralo?


ja ubistvu mam ja, pa ze ful dolgo.. iz osnovne sole se..
.. nisem vedu da je to s tem povezan.. pa kr verjamem da je

Quote:
hehe Grin

ne vem, jst sm pogruntal pr sebi da je to blokada ki izvira iz raznih strahov, mal je povezana tud z pleksusom in 2. čakro (ker od tam izvira). Oz nastane v 2. čakri, se prenese na pleksus in iz pleksusa v 5. čakro


aha zanimivo .. strahovi..
bi se kr strinjal ja, samo kaj zdj?
snow hvala za ugotovitve.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: jecljanje
Reply #10 - 03.05.2004 at 00:15:48
 
ti ne vem, sam boš moral prit zadevi do dna Smiley
kar pr sebi ugotavljam se gre pr 5. cakri za sprejemanje samega sebe in za vedenje, da je vse kar storiš prav. Se pravi 100% zaupanje v svoja dejanja in 100% prepuščanje dogajanju okoli tebe. Brez zavor Grin

zdej pa ne vem, mogoče moraš podoživet dogodek in se mu prepustit Grin
al pa bejži na bungee jumping, tam se tud moraš prepustit, zaupat in se spustit v globino z odprtimi očmi, da vidiš kako se ti približujejo tla Grin  Shocked Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: jecljanje
Reply #11 - 03.05.2004 at 10:32:30
 
Pojdi v knjižnico in najdi zadnjo številko revije Življenje in tehnika. Na prvih straneh boš našel kratek članek o novem izumu, ki pomaga pri jecljanju. Je nekakšna majcena napravica, ki jo nosiš v ušesu in ki tvoj glas posname, spremeni in ti ga simultano predvaja v ušesu (efekt je tak, kot bi poslušal nekoga drugega govorit). Zadeva izkorišča dejstvo, da jecljači ne jecljajo, kadar govorijo v zboru. Efektivna je v 50-95 % primerov.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1