Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 37348 times)
Luka2000
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 5

meditacija
19.09.2001 at 14:51:11
 
Hojla!

Moram rečt, da sprejemam duhovnost in vse vrste alternativ. Prd kratkim pa sem ugotovil, da potrebujem meditacijo. Kakšno vrsto meditacije mi priporočate, kje bi se jo lahko naučil, itd....

LP Luka
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: meditacija
Reply #1 - 19.09.2001 at 15:03:56
 

Jaz bi ti priporočala, da najdeš svojevrstno tehniko meditacije, takšno, ki tebi ustreza, ki ti ne bo trud (delovanje)

Za začetek - literature je dovolj...

Bi pa ti predlagala eno: Osho - 'Meditacija-Umetnost ekstaze'. Super knjiga. Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: meditacija
Reply #2 - 19.09.2001 at 17:21:11
 
Če maš dostop do knjižnice, uzam CD - Popolen vodik za meditacijo al pa neki tazga... uglavnem stvar deluje pa pri tem si lahko čisti začetnik...Dobra lastnost cd je da te vodi... Pa tudi kakšno kjnigico si preberi, skori kar koli,
Glej na meditacijo kot da se učiš za izpit. Vaja za vajo...se itak že vse znaš...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meditacija
Reply #3 - 19.09.2001 at 18:07:33
 
pejd na gape.org in mapiš v search box meditacija

na forumu reč search meditacija (pa dej mu vsaj ene 200 dni za prebrskat 7 bo premal)

če nič ne najdeš google.com meditacija in pol še medita ?* neki

pa seveda vse knjige in seveda cdji in seveda seanse za par sto tolsov
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: meditacija
Reply #4 - 24.09.2001 at 23:10:02
 
Jest ti predlagam, da najdeš eno dobro knjigo, enga dobrga avtorja in se samo njega držiš,,, sam kva če je vse res kar je gape pred mano reku, iskanje, iskanje, iskanje, iskanje,  

No če mene vprašaš je OSHO zakon. Evo da ne buš reku, da sem se preveč hecov. Če pa ne verjameš pa vse ostalo preglej OSHO-ta se pa niti ne dotakn...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: meditacija
Reply #5 - 03.11.2001 at 18:08:42
 
Dans pa ugotovim, da ubistvu ni brezveze knjige brat...
Neki casa sem jz mediteru pa me je zmeri glava zacela bolet ful kr nemiren in jezen sem postajal in povsod me je kej bolelo in pol sem bral, da je to zard neprizemljenosti pa sem nehal...

pa se ta dilema je bila (lahko mi kdo poskusi odgovorit): na kaj se osredotocit eni pravijo tretje oko, drugi pa  nikar tretje oko raje pod popkom (hara) in spet eni recejo nikar ne pod popkom... pol pa vedi....

No pol pa dans berem knjigo in en prjau (willam bloom), da pri meditaciji je cist normaln da obcutis bolecine po telesu ker to ti samo pokaze kje imas blokade in vzorce in da jih celo ocistis
Tko da najbols da grem kr meditirat...ce se pa kdo kej bolj spozna naj mi pa prosim pomaga

hvala
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: meditacija
Reply #6 - 03.11.2001 at 22:49:50
 
zdej je ze tok ene new age literature na netu, da ze vec ne ves komu verjet, ker si eni prov nasprotujejo....tko da je pomojem res najbols da prestuderas kej resne literature....predvsem pa pri new ageu ponavadi ne opozarjajo na to, da si je treba zadevo na izi uzet in nikamor hitet, ker so spremembe lahko prehitre in tud usodne.
Ponekod pise, da ce stanje postane neznosno, da je najbolje prenehati z vsem za nekaj casa, dokler se stanje cist ne umiri in med tem casom razmislat samo o purifikaciji.
Ce se pocutis neprizemljen je baje dobr, ce meditiras ne vec kot 15 min....to je pomembno, ker se po 15ih minutah zacne visat energija....tud droge niso najboljsa resitev, ker dvigajo energijo...
Mene je tud zacel pr tretjem ocesu prtiskat, s tem da se je zdej premaknilo dol proti nosu pa proti vratu...pri cemer lohk sklepam da se mi cistijo blokade, al pa celo delajo nove energetske poti(to je tud dobr pr NEW opisan).
Tud sam na vsake tok casa postanem nemiren(se mi kr dvigne pritisk pa pulz), pa pohitrila se mi je prebava, 2x mocnejsi orgazmi, vse vec empatije pa telepatije, muzka sama lahko nardi tak fles, da je cist noro:)...pa sem prebral, da je to znak dviganja kundalinija....tko da sem se zdej umiru z meditacijo in NEWom,...ker ce se zadeve prehitro zacnejo odvijat in da nisi prizemljen ni dobr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: meditacija
Reply #7 - 15.02.2002 at 07:34:31
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Mogoče bo komu zgornja  oblike meditacije pomagala. Pretipkala iz knjige sem jo v bistvu za prijateljico, sosedo, ki jo je sedaj v petih letih tretjič zagrabil rak. Poskusila je seveda vsemogoče, od reikija, do makrobiotike, a kakor ji je rekel Pejić v Zagrebu letos januarja: njeno energijsko telo se v vseh teh letih ni spremenilo.

In kaj ostane meni? Samo to, da ji stojim ob strani....

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: meditacija
Reply #8 - 15.02.2002 at 19:36:21
 
Quote:
Neki casa sem jz mediteru pa me je zmeri glava zacela bolet ful kr nemiren in jezen sem postajal in povsod me je kej bolelo in pol sem bral, da je to zard neprizemljenosti pa sem nehal...

pa se ta dilema je bila (lahko mi kdo poskusi odgovorit): na kaj se osredotocit eni pravijo tretje oko, drugi pa  nikar tretje oko raje pod popkom (hara) in spet eni recejo nikar ne pod popkom... pol pa vedi....

Herby
Prebral sem,da je za začetek najbolje,če se osredotočiš na nekaj,kar je izven telesa.Na primer na plamen sveče,kakšno piko kje na steni.....
Kot si sam tudi spoznal imaš veliko blokad v telesu,zato bi ti lahko meditacija koristila,da bi se sprostil in se zavedel blokad.Da si samo pozoren.
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
Guest




Re: meditacija
Reply #9 - 24.04.2002 at 18:47:59
 
lahko greš na tečaj yoge

pr meditaciji je pa postopek takle,

zavedaš se telesa, posameznega dela, pa vsega telesa skupaj
pol opazuješ dihanje, mora biti naravno dihanje in ne kontrolirano oz. prisiljeno
in boš sčasoma opazu razliko med dihanjem

ko boš prišel do stopnje ko je dih čisto miren si naslednjič vzami eno svečo in si jo postaviš v višini oči in za razdaljo roke stran in gledaš v najbolj svetleč plamen in ne smeš mižikat, ko pa ne boš več mogel imeti odprte oči jih pa zapri in poskušaj priklicati podobo plamena pred zaprtimi očmi (koncentracija v predel med očmi)

ko ne vidiš več plamena ga zopet poskušaj priklicati

in ko res ne gre več, odpreš oči in spet gledaš plamen in nato zapreš oči in poskušaš "vizualizirati"

po recimo 5 min gledanja prenehaš s to prakso in se zopet zavedaš dihanja, naravnega in spontanega, se zopet zavedaš svojega telesa in na konsu zapoješ/izgovoriš naglas OM recimo 3x bi blo čist kul to pa zato da se um popolnoma vrne ven

vse skupaj pa naj ne traja več kot 15 minut

to lahko probaš za začetek, če ti bo uspelo pa si najdi enga izkušenega učitelja (ne se učit iz knjig) ki te bo vodil naprej, ker meditacija sama po sebi je nevtralna, če jo uporabljaš pravilno ti pomaga, če pa nepravilno ti pa lahko zelo škoduje


pa ne se preveč zagnat v vse skupaj

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
RED alert
1
*
Offline

I love my GUARD ANGEL

Posts: 29

Gender: male
Re: meditacija
Reply #10 - 04.08.2002 at 15:04:42
 
Jest sm neki o meditaciji že prebral in približno vem kako naj b i potekala, vem kako naj se je lotim in tudi poizkušam. Veliko sem poizkušal a sem odnehal, ker sm hotel nek dokaz, nek efekt nekaj oprijemljivega, ker potem bi vedel da delam tisto pravo. Drugač pa zanima me kako je uspelo vam, kaj čutite ob meditaciji in po njej in ali si lahko stvari vizualizirate ( npr. barve, like, karkoli) ?
Drugo vprašanje je glede pucanja čaker z reikijom. Zanima me če lahko delam reiki, čeprav nimam opravljenega tistga izpita in vaj za reiki, ali je vseno efekt ali ga sploh ni ?

hvala za odgovore, naj bo ljubezen z vami!
Back to top
 

Lajf je izi k pasul !!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meditacija
Reply #11 - 04.08.2002 at 15:32:08
 
pri vizualizaciji se je treba zavedat da dejansko ne vidiš, ampak si predstavljaš, v mislih, kontemplacija - misliš na nekaj si to predstavljaš - vizualiziraš in meditacija ne misliš na nič pustiš da misli pridejo in jih ne misliš, se ne ukvarjaš z njimi, sćasoma misli prihajajo redkeje, ka kocu jih kao več ni, takrat se ti tudi odpre tretje oko in takrat vidiš, tko kt bi vidu z očmi ...

reiki pomoje dela tud brez iniciacije, ampak precej bolj švoh ... v bistvu porabiš tolk več časa da dosežeš isti učinek, da bi v tem času zaslužu za iniciacijo in osnove ... pomoje se splača ... pa ne še zdej
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: meditacija
Reply #12 - 06.08.2002 at 12:01:29
 
http://mindgazer.org/qigong/library.htm

res velika zbirka izbranih meditacij...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: meditacija
Reply #13 - 22.08.2002 at 14:59:43
 
Ko sem prebrala vse tole, sem še bolj razdvojena...vse znanosti sveta v bistvu učijo podobno meditacijo, le filozofija je druga... Zavedam se, da se telo le v miru skrivnostno in nenehno obnavlja. Le tadaj se porajajo nove celice, izločajo mrtve, napolnijo se rezerve...to čudovito delo poteka ponavadi med spanjem, če seveda spimo sproščeno in nas ne tlačijo nočne more...med relaksacijo in meditacijo pa si naberemo novih moči in se resnično odpočijemo. Najboljši primer je mačka, ki zleknjena leži na soncu. Ko se ji približamo, odpre eno oko, torej ni niti spala, ampak obvlada relaksacijo bolj kot katero koli bitje...še prede zraven od zadovoljstva. Blagor mačkam, ko bi le mi to tudi znali. Enkratno lekcijo za sproščanja nam daje. Zato nikoli ne vidimo utrujenega mačka, četudi je strasten lovilec miši in ptic...ni mu treba spati dolge ure, za zunanje vplive okolja pa se še zmeni ne. Mislim, da mačke sovražim, ker jim zavidam to sproščenost in enkratno relaksacijo, lahko rečem tudi mistično meditacijo. Pa je to meditacija?Več kot sem prala tehnik sproščanja in meditacij, bolj me vse skupaj bega. Saj pravim, ni lahko. Prostor si človek že najde, ampak popolen odklop misli in želja je pa težko doseči. Nimam pojma kako to uspe nekaterim, ki meditirajo in se resnično odpovedo sedanjosti. Meni v bistvu najbolj pomagajo lepe misli, v domišljiji sem lahko na katerem koli prekrasnem kraju na svetu...pa naj bo to Bali ali Aljaska...Neomejen mir, ki vlada v lepem vremenu med morjem in nebom, ali globoko negibnost zvezdne noči, se da čutiti, če se le dovolj globoko poglubim v te predstave...Le nekaj je, kar pa mi le ne uspe v celoti...totalno odklopit misli in se znebiti vseh skrbi...saj pravim, zavidam mačkam, ker niti premišljevati ne znajo.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: meditacija
Reply #14 - 22.08.2002 at 15:23:34
 
Angel wrote on 22.08.2002 at 14:59:43:
...Le nekaj je, kar pa mi le ne uspe v celoti...totalno odklopit misli in se znebiti vseh skrbi...

najboljša vaja za to, kar jih jest poznam, je to da gledaš dnevnik in ga res samo gledaš, ne komentiraš, ne vzdihujež, ne jamraš, ne pizdiš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7