Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7303 times)
Zmrznut
Guest




Mrzle dlani/stopala
23.09.2003 at 22:15:30
 
Pozdravljeni,
Pred leti me je kar naenkrat na smučišču začelo zebsti v roke, in to tako zelo, da so me boleli prsti in da sem jih komaj premikal. Pred tem težav nisem imel in me ni zeblo niti pri najslabših rokavicah in -10°C in roke so se mi v rokavicah potile. Po tistem vetrovnem popoldnevu pa je bilo vse drugače (suhe roke, zeblo za umret).
Nekje sem zasledil, da se da tovrstne težave rešiti z dihalnimi vajami, podrobnejših navodil pa nisem našel. Če kdo ve, kako bi se lotil te težave, bi prosil za pomoč. Vem, da ne gre za problem na nevemkakšni duhovni ravni (ali pač, gre za psihično pogojene težave?), pa vseeno prosim za kakšen nasvet, ker mi zadeva vedno bolj najeda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #1 - 23.09.2003 at 23:21:13
 
Poizkusi kneipovo kopel. Mrzla voda, topla voda, mrzla topla...vedno končaš v topli.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #2 - 24.09.2003 at 07:20:22
 
Harry, a ni tako, da vedno končaš z mrzlo? Da ostanejožile stisnjene in je manjš površina za zgubljanje toplote?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #3 - 24.09.2003 at 10:41:20
 
ana wrote on 24.09.2003 at 07:20:22:
Harry, a ni tako, da vedno končaš z mrzlo? Da ostanejožile stisnjene in je manjš površina za zgubljanje toplote?


Meni se zdi, da v Laškem v zdravilišču piše, da vedno končamo v topli vodi. Da so žile razširjene in ostane večji pretok krvi. Pol manj zebe. Če je manj krvi, bolj zebe.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #4 - 24.09.2003 at 11:03:53
 
ti mater! zdej bom morala pa res v Kneippovo buklo nos vtaknit pa preverit Grin

ni fajn, če človek zavaja, čeprav nehote

ampak bi rekla, da je razlika, ali se knajpaš zaradi poškodbe (večja prekrvavljenost - razširjene žile, večja nahranjenost celic s svežo krvjo, višja sposobnost samozdravljenja...) al zaradi mraza Roll Eyes
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #5 - 24.09.2003 at 11:16:47
 
Neprekrvavljenost prstov na roki drastično izboljšaš z eno vajo za pumpanje krvi iz joge

stiskaš pest in jo odpiraš ene pol minute, oz kolko lahko

(sem lih probala, pomaga! hvala, da si me spomnil v teh mrzlih časih prav pride Grin)


na splošno mrazenje, oz če te hitro zebe pa lahko malo umiliš s toplo pijačo in z bolj pekočo začinjeno hrano.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #6 - 24.09.2003 at 13:35:43
 
Quote:
Pozdravljeni,
Pred leti me je kar naenkrat na smučišču začelo zebsti v roke, in to tako zelo, da so me boleli prsti in da sem jih komaj premikal. Pred tem težav nisem imel in me ni zeblo niti pri najslabših rokavicah in -10°C in roke so se mi v rokavicah potile. Po tistem vetrovnem popoldnevu pa je bilo vse drugače (suhe roke, zeblo za umret).
Nekje sem zasledil, da se da tovrstne težave rešiti z dihalnimi vajami, podrobnejših navodil pa nisem našel. Če kdo ve, kako bi se lotil te težave, bi prosil za pomoč. Vem, da ne gre za problem na nevemkakšni duhovni ravni (ali pač, gre za psihično pogojene težave?), pa vseeno prosim za kakšen nasvet, ker mi zadeva vedno bolj najeda.


sm meu isto težavo lani ... pr -15... Mislm kr nč nisem mogu narest... pol pa sem lahko samo občudoval prijatelja  k pa je lahko v tistem mrazu še  15 minut neki šraufau - jst pa tut pr najboljši volji nisem mogu nč narest....

Torej to je običajno... velka sprememba temperature, nenavajenost s tem pa tudi povezan bolečinski prag...katerega si lahko zvišaš z izkušnjami ali pa z določenimi vajami

Mislim da si sam ciljal na DUMO (notranji ogenj)... to je nevem že al Tibetanska vaja enih menihov k imajo izpit tako da grejo ven kjer je večni sneg in led in prebijejo noč samo z MOKRO deko... le to posušijo z notranjo energijo al pa z notranjim ognjem in če je odeja zjutraj SUHA... so izpit opravili... postanejo mojstri notranjega ognja...

Gre pa se tko da si predstavljajo v sebi ogenj, ki ga potem materializirajo z močjo misli torej moraš spucat najprej miselni proces in potem z vztrajnim delom lahko prideš do takega SIDIJA (moč ki to sploh ni)

Če poskusiš tko mau za foro... ti lahko uspe vsaj malo začutiti... Najlažje je da ko te zebe prižgeš en fajr al šibico, lahko pa tudi si samo predstavljaš kako je okoli tebe ogenj...potem pa ga še miselno preneseš v trebuh tm k je 2 čakra - tantien - hara ... se pravi malo pod popkom pa boš vidu da zadeva deluje...

Pri prevelikem mrazu pa je težava v tem da si že prestopil svoj bolečinski prag in volja za nova eksperemintiranja je nespremeljiva za UM...ker še nima nobenih dokazov na katere naj bi se naslonil in s tem umiril... kar pa terja nezbranost, neosredotočenost na vizualizacijo... torej takrat se moč še dodatno razprši namest da bi se zgostila v toploto
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #7 - 24.09.2003 at 14:23:20
 
ana wrote on 24.09.2003 at 11:03:53:
ti mater! zdej bom morala pa res v Kneippovo buklo nos vtaknit pa preverit Grin

ni fajn, če človek zavaja, čeprav nehote

ampak bi rekla, da je razlika, ali se knajpaš zaradi poškodbe (večja prekrvavljenost - razširjene žile, večja nahranjenost celic s svežo krvjo, višja sposobnost samozdravljenja...) al zaradi mraza Roll Eyes


Saj jaz tudi nisem baš 100%, ampak ljudje ki imajo slabo prekrvavitev, so bolj podvrženi temu, da jih zebe. Večje žile, boljša prekrvavitev. Menda. Wink ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #8 - 24.09.2003 at 14:24:30
 
Ana, najboljš pa bo, da res pogledaš v Kneipovo knjigo, da ne bomo po nepotrebnem toplo vodo odkrival. Wink Grin Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #9 - 24.09.2003 at 14:36:08
 

Nehita!   Wink

VEDNO zaključiš z MRZLO vodo!

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #10 - 24.09.2003 at 14:42:23
 
Tisto, kar omenja Magla, se mende imenuje TUMO, kar niti ni bistveno. Lepo je opisano npr. v knjigi Skrivno življenje Elizabete ne vem že katere. Kar je mene grozno fasciniralo, je to, da menihi sedijo nagi v snegu ob jezeru in najboljši majstri med njimi posušijo tudi do 14 rjuh na noč (z mokrimi rjuhami jih ogrinjajo njihovi pomočniki).

Kok so to fini sušilni stroji Grin
se jih verjetn da še za kej ponucat Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #11 - 24.09.2003 at 17:39:55
 
ARS wrote on 24.09.2003 at 14:36:08:
Nehita!   Wink

VEDNO zaključiš z MRZLO vodo!

Kiss
ARS


Tole deluje pa tko sigurno, da bo že verjetno držalo....
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #12 - 24.09.2003 at 20:16:47
 
Domančič je dober za mrzle noge.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #13 - 24.09.2003 at 21:57:33
 
Quote:
Tole deluje pa tko sigurno, da bo že verjetno držalo.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/klanjamse.gif

ja, sej, kar ARSka reče, drži bolj kot pa če bi s cianokolom prlimou.

Zgovarjal smo se o IZMENIČNIH kopelih. Te se vedno zaključijo z mrzlo vodo, razen npr. če ima bolnik hude krče žil ali krče mehurja ali črevesja. Grin

Topla kopel naj ima 36-38 stopinj  (5- 10 minut), mrzla pa okrog 15 stopinj in traja 5 - 30 sekund. Roke menjamo iz posode v posodo največ trikrat - vročo vodo moramo dolivati, da se ne shladi pod 36 stopinj. Kot rečeno, če ni kakih čudnih krčev, se zaključi zadevščina v mrzli vodi, drugače v topli.

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Mrzle dlani/stopala
Reply #14 - 24.09.2003 at 23:01:59
 
Quote:
Nekje sem zasledil, da se da tovrstne težave rešiti z dihalnimi vajami, podrobnejših navodil pa nisem našel.

Tole si poglej, mrbit te potegne:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=106356...

Drgač pa ... glede na to, da sem mrzlih dlani & stopal "ekspert" ...   Wink ... Lahko jim botruje tudi nizek pritisk (bo držal, pa ni nevarno), nekateri pa pravijo, da tudi premalo rednega gibanja oz. aerobne vadbe (javim po koncu prihajajoče zime); pa zihr lohk še kaj. Dokler ne zaštekaš, kaj je pri tebi vzrok, pa lahko gornje nasvete sprobavaš, pa npr. z volnenimi štunfi hodiš spat, pa kam na topl jih lohk vtakneš al pa prmakneš, pa ...   Wink

Quote:
Tole deluje pa tko sigurno, da bo že verjetno držalo. www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/klanjamse.gif

ana wrote on 24.09.2003 at 21:57:33:
ja, sej, kar ARSka reče, drži bolj kot pa če bi s cianokolom prlimou.

RAZEN kadar NE ...

Grin
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2