Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 46875 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #90 - 30.10.2001 at 10:42:45
 
Uf, sem napisal ful ze tlele, pa mi je neki vse zbrisal.

V glavnem resnico iščemo?!?

Zato pravim tko je treba, polemika, konstruktivni pink-ponk, izmenjava mnenj!
Cheesy
Bravo obema, sta en iz druzga velik dobrega potegnila!!!
Grin
WB kolesar.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #91 - 30.10.2001 at 12:00:41
 
Fino ste povedali...
Gape sam neki mi je slo v nos k si reku da nas americani vodijo v temo oz. svetlobo...
To je pa prevec enostavno - je prelaganje odgovornosti v tuje roke, ampak za vse si ti odgovoren, za vsako stvar ki se ti zgodi... tko da mogoce nas res vodijo, samo smo mi sami krivi ce jim sledimo
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #92 - 30.10.2001 at 22:55:26
 
no sm bil dons na unmu predavanju od unga modela k je prjatu z maitrejo in je prjavu da se ne bo razkril (maitreja) preden :::
1. se ne bodo začele velike spremembe v svetovni politiki - preden se ne bodo začeli združevat - zdej so se vsi združili - sicer proti talibanom ampak združili so se.
2. preden se bo pojavil bo napedenu tudi da se bo sesul ekonomski sistem - borze in to.
3. potem se bo sesulo še gospodarstvo.

pred med in po tem bo delal na tem da se bo odkrila nova tehnologija (tehnologija luči), ki pa bo ostala skrita dokler se on ne pojavi na tv in se telepatsko ne razkrije vsem ljudem.

o tem vsem smo že govoril na threadu nova doba.

torej, noben nas očitno ne pelje v temo niti ameri z totalno odfukanimi varijantami ki jih dogajajo ampak samo pripravljajo teren za novo dobo. očitno. edin tko se reč poklapa. ker politiki, vatikan in vsi ostali točno vedo kaj se pripravlja.

sm mislu modela vprašat kaj pol, a se nam ne splača nič več delat na novi dobi in to, pa je kr sam odgovoru da, maitreja deluje preko posameznikov ki mu bodo kasneje pomagali pri ustavrjanju nove dobe. ljudje pa bodo to novo dobo še vedno morali sprejeti s svobodno odločitvijo, zato se ljudstvo pripravlja preko takih vzvodov, al na ta način nekako. pa tudi, na zemnlji smo inkarnirane duše ki bomo sposobne pomagati mu pri tej nalogi.


ps
mike kaj ti ne dela?
dej mi na mail sporoč, da ne svinjamo po threadu, k sm vidu da se je tud kolesarju neki pofrderbal, pa sm že pobrisu dvojne poste.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #93 - 31.10.2001 at 11:26:34
 
Gape, tema in luč, sonce in mrak, belo črno in podobne stvari.. O tem bi se dalo razpravljat a jaz še vedno zagovarjam tezo da ni ne prave beline ne čiste teme.. Vse palete barv so vmes in ponavadi dobiš bolj ali manj umazane.. In še en popravek, ko si spet uporabil pavšal:"vsi so se združili proti talibanom" a si prepričan? Jaz nisem; Irak se že ni pa Iran tudi ne, pa še marsikako ljudstvo ne... TI pa vsi so se.. A ni to spet površno gledanje na stvar in to je tisto kar sem ti zadnjič rekel: črno belih slikanj ni in nihče ni samo dober ali samo slab pravzaprav je vsak od nas oboje. Vatikan ve, vsi vse vedo... to pa že pretiravaš, je pa res, da vsak dogodek v globalu spremeni delovanje sveta, torej spreminja se sproti, ne pa šele od teh napadov, tudi prej se je spremenil pogled in delovanje; recimo po Bosni , po razpadu Jugolavije, SZ.. Zato ne bi rekel da od zdej pa kar ad hoc bo drgač.. Jok , drgač je skoz, vsak trenutek, že ti boš drugače ravnal, če si boš v jutanjem vstajnjzu ne vem poškodoval prst na nogi... Banalen primer pa vendar drži, veliko bolj previdno boš vstajal določen čas,..  Ne razumem zakaj gojiš tako bom rekel skoraj pripadnost enemu ali drugemu narodu, v tem primeru američanom ali pa talibanom- s tem gojiš do drugega prikrito mržnjo, to pa, prijatelj, ni ravno v skladu z nekim novim človekom, novo dobo ali če hočeš novim duhovnim svetom.. Dejstvo je, da smo še globoko v stari obleki človeka, če razumeš kaj hočem reči... Veliko truda bo treba, da ta oklep snamemo... Zato je brez smisla se iti velike teoretike kako bo dobro in kako je duh in oh in sploh, ko pa smo mi sami živi zgled, v praksi ne izvršenih dejanj, ki jih teoretično poznamo.. Šment, raje imam mornarja, ki plava, kakor pa mi o plavanju vse pove nato pa potone...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #94 - 31.10.2001 at 12:30:38
 
Eto pa se je razvnela razprava!

Jest bi tkole povedal, sej je blo ze veckrat omenjeno, al pa tudi ne, KVA PA JEST VEM!

Nova doba definitivno prihaja. Kaj to pomeni za vsakega posameznika je težko predvidevati. Najlažje predvidevaš SEBE. To je po moje edino, kar je pravilno. Saj vse kar se dogaja okoli, se je itak že v različnih zgodovinskih obdobjih. Zdej smo res mogoce bolj povezani zaradi hitrega informiranja medijev, interneta... Toda, to kar počne posameznik, za kar se bo odločil, da bo počel v tistem višjem (ali nižjem) smislu je pa stvar posameznika. Vsak lahko stopi na neko stran. Na ameriško, rusko, afganistansko, osamino, vendar vsak nosi posledice za svoje odločitve. Če jih prepusti nadrejenim, vladi kateri pripada, je pač tudi to njegova odločitev. IN če govorimo tukaj o novi dobi, gre predvsem za to, da dejansko danes prihaja do (ZA NAS) nove dobe. Za ljudi ki so živeli na začetku 2.svet.vojne, je bila tisto njihova nova doba, jebenih 5 let svetovne vojne. In po koncu, so rekli:"Zdej bo pa nova doba". In si se odloču, da boš partizan, domobranec, župnik, kmet, al karkoli. In potem so prišle posledice, katere so šele v zadnjih dnevih priletele na dan. Ne vem koliko pobitih tistih ljudi, ki niso bili za komunizem. Zgodovina jasno kaže razmere in situacije. Sicer jaz nisem noben zgodovinar, vendar mi zdrava pamet pravi da je tako. Vsak trenutek je tvoj. Vsak trenutek lahko pride čas za odločitev. In načeloma, kaj lahko storiš?

Lahko greš po svoji poti, po poti želje za boljši, čistejši, razumnejši jutri, in mislim, da smo mi tukaj neka skupina, ki si to želi. Takih je veliko, in resnica je lahko edinole le ta, da je treba to furat naprej. Kot pravi Gape, osveščati ljudi. Kot pravi kolesar, ni ne črno ne belo.

Torej, prihaja nova doba in mislim, da smo s tem da živimo v tej dobi, v tem času, sami odgovorni ali kaj premaknemo ali ne, kot je rekel Bog svetniku v knjigi Iluzije:"Lahko odstopiš od česarkoli, tudi od tega da si svetnik".


Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #95 - 31.10.2001 at 14:04:07
 
sivina ..... če furaš čimbolj svetlo sivino, greš proti luči in si na pravi poti in zato si luč - nisi najsvetlejša luč, si pa luč. zato je fajn poenostavit reči.

jebiga težko bov skupi pršla
vsi so se združili proti talibanom
so se ... ameri, rusi, evropa ... par izjem ki potrjujejo pravilo pač ne. tko pač je večina se je združila, lahko ti rečeš da ne, ker se pač ene par držav ni pridružilo ... dejstvo ostaja večina se je sploh tista večina za katero je zgledalo da se ne bo nikdar združila - ameri in evropa in rusi in kitajci - komunizem in kapitalizem.

ne pretiravam jest ampak un model ki je imel včeri predavanje - lahko verjameš lahko ne, tvoj problem. jest verjamem, ko bo zadost ljudi verjelo tko tudi bo ... ali z druge strani ko bodo vodiltelji povedali da je tko bodo vsi verjeli. tko svet deluje, al verjameš (v luč) al pa ne. jest verjamem.

Q
Veliko truda bo treba, da ta oklep snamemo...
Q
menda da ne ... zato že zdej delamo na tem, da pol ko bo čas za snet ga ne bo treba se preveč trudit ampak ga bomo samo sneli ... in bo

njikogatr ne mrzim, se mi je pa dozdej zdelo da ameri delajo za temo, pa očitno da ne ... ker pač tudi to kar se v ameriki dogaja pelje v luč.

mike : vse lepo in prav, ampak ta nova doba bo mal bolj 'nova' kot je bla una po drugi svetovni vojni. ker bo morala bit, čene bomo sfrderbal zemljo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #96 - 31.10.2001 at 14:41:22
 
Jap, GAPE se 100% strinjam s teboj, da mora bit ta nova doba, taka da se ne bo sfrderbalo zemljo. Hotel sem samo poudariti pojem NOVA DOBA. In vedno smo na poti nove dobe. Vedno iščemo rešitve na podlagi znanj, zavedanj, kakršnekoli dosežemo. Pa vendar, lahko rečemo, da so marsikatera zavedanja stara tisočletja. Res je!

Vendar se je pač vse skupaj narobe obrnilo. Človeka težko prepričaš na dolgi rok. Vse je treba hitro, čim bolj simple pa je.

Zato delati na sebi pomeni veliko.

Če vprašaš človeka, kaj bi najraje rad?
Kaj misliš da bo odgovor?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #97 - 31.10.2001 at 17:44:20
 
MEd vsi in "večina" je pa velika razlika se men zdi. So se: na zunaj prijatelj so se, tudi proti nemčiji vsi združl, se še spominjaš?, pa ni maj cvetel:).. Dejansko dejstvo pa pojdi v Pakistan pa ljudi vprašaj me zanima, če so se... Nadalje praviš ko bo prišel čas: nesmisel čas je zdej in tukaj in ti si tisti, čakanje na koga ali kaj? na smrt, ki pride zagotovo? Ja če tko želiš, potem boš dobesedno snel oklep:)...
Mike:"čim bolj simple pa je." ja vidiš sam to je dons problem ker ni vse tko simpl, tudi gape ravna nekako tko čim bolj simpl poenostavljeno kot je nekej dejal.. PA točno veš, da temu ni tako. DO določenih reči ni enostavnih poti.. To je pa že tako stara misel, več tisočletij pa še vedno drži..Smiley
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #98 - 01.11.2001 at 17:22:13
 
Ja, ravno to sem hotel povedati kolesar.

Clovek hoce danes cisto na simpl, priblizno tkole:
Naredim faks, hja, z diplomo si ziher zaslužm dobro plačo saj ene tolk kt tastari, ki majo sredno, pa valda eno tako, simple službo, da ne bom potem zmatran, najboljš že s kakim nazivom, pa hitr avto na kredo, z bejbo ene pol leta, pol bi pa že stanvane kupu. To je ta hitrost, ki ljudi razdvaja. Večina se drži podobih načel. Ampak to ni pot. Noben ni pripravljen kaj pretrpet. Kolk so pa danes ljudje, ki so stari manj kot ene 40, 35 let trpeli. Malo, malo, tam v začetku sedemdesetih. Pol se je pa nehal. Od takrat pa kar blaginja, sicer glede na zahod revčki, ampak glede na ostalih ene 90% prebivalstva pa KULLL, Ja pa misliš da je folk s tem zadovoljen. Ni, treba harat, treba dinar zaslužt. In iz te relacije se tudi gleda na odnose, danes so odnosi med partnerji kot ekspresni vlaki. Komej ti kondukter karto odštemplja, že iztopaš. In nekaj tega je povezano naprej, da duhovnost dobiva široke razsežnosti. Nova doba, nove religije, nova odkritja, nove razlage, sve novo. Seveda je prav tako, vendar vsak avto ima bremze. Če je nevarno za mojo glavo bom zabremzal, ustavu konje. Ko pa gre za druge, za naravo, okolje, pa ni nobene bremze, najprej vse usrat, umazat, reke uničit, gozdove z pločevino zaštopat, pol bomo pa vidl...

Zame bo uresničitev nove dobe takrat, ko bo večina folka kot prvo hotla bit duševno zadovoljna, potem pa materialno. Zdej je pa obratno.

In če je slučajno gledal v sredo film APOSTOL, bom thread odprl na Knjige, filmi, nadaljevanke...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #99 - 01.11.2001 at 17:24:12
 
In še to, vsi Veliki so svojo velikost dosegli z hudo, veliko vztrajnostjo, trudom, voljo, bi reku nečloveško. In vsak velik znanstvenik, filozof, slikar, pesnik, pisatelj, mlinar, karkoli, tudi dober župnik, ni postal tako, da je užival in lenaril iz dneva v dan. Ga ni!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #100 - 01.11.2001 at 18:17:48
 
Se strinjam, praktično je vsak, ki je nekaj postal se prekleto boril proti toku.. Saj veš ustaljene navade, vse enostavno že, on je pa vse to podiral? A ni to nesmisel? Pa očitno ni, ker sicer danes ne bi njihovih imen poznalo toliko ljudi..
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #101 - 01.11.2001 at 21:09:30
 
kolesar - my man - ti si tu mač
Q
MEd vsi in "večina" je pa velika razlika
Q
ni res.
enkrat smo govoril o načelu stote opice al neki in smo rekl da če 1% zavestnih osebkov v neki sredini začne delovati na neki dobri stvari (preseže prag), bodo vsi ostali začeli delati v tej smeri - ker je ona v smeri programa in program sam po sebi pomaga.
in to združevanje je bilo dobro, ker je bilo predpogoj da se maitreja razkrije ... nekako tako.

in maj bo začel cveteti in vojna je morala bit da je sprostila napetosti.
jest ne čakam nikogar jaz (ne)delujem ves čas ... za raj ... ker on je v programu in program mi pomaga.

a veš kako je reku baršek?
TAKO PREPROSTO JE TO.
in kaj pravi načelo lola?


mike:
nikjer ne piše da je treba trpet - to ja pač samo 'd hard wey' obstaja pa tud 'izi wey'

Q
Zame bo uresničitev nove dobe takrat, ko bo večina folka kot prvo hotla bit duševno zadovoljna, potem pa materialno. Zdej je pa obratno.
Q
to je to - ampak vsak mora zrihtat samo sebe - drugim pa lahko samo kažemo pot - jim dajemo zgled.

Q
Veliki so svojo velikost dosegli z hudo, veliko vztrajnostjo, trudom
Q
jezus ni, vsaj nikjer še nisem tega zasledil, niti v novih varijantah o njemu.

sej uživanje in lenarjenje ni 'izi wey', to je delovanje v napačno smer. misliš da jaz ko delam/ustvarjam/(ne)delujem ... trpim???
ne jest se mam fajn ko delam kar delam. to je izi wey ... v tem je izi wey skrit ... da kar delaš zase delaš tudi za čimveč drugih.

Q
prekleto boril proti toku
Q
ne morem se strinjat - spet.
proti toku je težko, s tokom je lažje - ko veš kam tok gre, takrat je najlažje.
problem je samo v tem ker se je najtežje učit na napakah drugih, jim verjet na besedo.



sicer pa ne pozabit da sem idealist, da delam na utopiji ...


zdej sm šele vidu naslov threada :::
Re: AMERIKA IN FLAMES

...

čist nas je odpelal
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #102 - 01.11.2001 at 22:53:40
 
Pa nas niti ni tko odpeljal kot si misliš.. Ker to je predispozicija, da sploh lahko pravilno presojamo svet in predvsme svoje lastno ravnanje. Da sem jaz preveč? Ni sile, če sem ..tole si navedel:
proti toku je težko, s tokom je lažje - ko veš kam tok gre, takrat je najlažje.
problem je samo v tem ker se je najtežje učit na napakah drugih, jim verjet na besedo."
Najprej si navajal kako in kaj gre današnji svet in kako bo ko bo..po drugi strani pa praviš plavati s tokom? Oprosti, ampak tole pa velik kontradikt.. Ne morš plavat s tokom , ki si ga sam opisal: materialni svet, popolna zasvojenost in podobne stvari.. Če se s tem ne strinjaš, že nasprotuješ toku.. Zato in predvsem zato je plavati proti toku nekaj specialnega, je potrebno imet vse kaj več kot par idealov, morda bi temu lahko rekli osebnost? Ali pa hrbtenica?.. Takole poglej: vsi in večina je velika razlika pa če še zagovarjaš da ni res: spet si po pavšalu poenostavil in to je bilo jabolko spora kar se Amerike in ocenjevanja tiče. Nem orm rečt vse ljudi so pobil al pa večino so pobil: to ni isto ali pač po tvoje je? ..PA ni to bistvo, bistvena reč je, da si spet navedel kako naj bi bilo in da delaš zdej v resnici pa se vprašam, zakaj potem govoriš v tem kako naj bi bilo? Če delaš zdj potem že zdj ustvarjaš to kar mora biti ne pa kar naj bi bilo nekoč /ko sploh ne vemo če bomo živeli/...  Spet se greš čakanje nekega Maitreje in nekih velikih ljudi... A ti sam nisi dovolj velik, da bi spremenil svoj prostor, sebe samega? A res vedno potrebujemo nek zunanji zgled, neke ikone, nekakšne velike junake, Budo, Maitreja, Kristus.. A mi kot ljudje smo pa kaj? Samo posnemovalci?... Teoretiki in praktiki pa mešanica vmes?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #103 - 02.11.2001 at 12:25:18
 
Kolesar ti se dost posvecas besedam in logicnemu razslojevanju le teh, tko pa ne prides nikamor ampak se samo vrtis v krogu, zivljenje postane kontradiktorno kot si rekel, ampak tako ni... je samo na povrsini nasprotujoce se
ce se pa potopis pa vidis da si stvari sploh ne nasprotujejo in da je hard wey ubistvu bolj izi kot izi wey in obratno...in plavanje z tokom tega sveta ki navidezno briga samo za materialnost za maskami se pa po vseh straneh kaze brezup in napad Amerike je samo klic na pomoc pomagajte nam ustavite nas ostali smo brez idej, kot otrok ki v izbruhu jeze razbije vse na koncu pa se zjoce in hoce mamico(dusa)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #104 - 02.11.2001 at 13:04:22
 
Morda, vendar, to kar poveš izraža tvojo notranjost, tvoje dojemanje sveta. Zato to sploh ni slabo biti strog če se tko izrazim ob uporabi terminov. Vsaka beseda ima namreč svoj pomen in velikokrat že vejica odloča o marsičem, včasih tudi o življenju, saj to sam veš tisti primer: ustreliti ne pomilostiti.. Zdej pa postavi vejico me zanima al bi bil ti pozorn al ne bi bil pri tem... Svet izi wey hard wey: o tem je že mike napisal in ne bom ponavljal stvari, s katerimi se strinjam..Vmes so še mixed way; ker čiste bipolarnosti ni..JE še nekaj tretjega...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9