Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 46871 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #105 - 02.11.2001 at 13:12:08
 
In tisto tretje je ENO.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #106 - 02.11.2001 at 13:26:17
 
svet gre kamor gre - zgleda da gre u temo, v bistvu pa gre v svetlobo. večini izgleda da gre v temo, ampak v bistvu ne gre.
to vidiš šele ko jasno vidiš - ko imaš dovolj vhodnih podatkov in jih znaš povezat v neki poenostavljenega, ko se znaš postavit ven in pogledat reči od daleč. takrat vidiš celoto, prej vidiš kockice - kot npr. pri digitalni sliki.
tak je svet ... lahko ga vidiš kot groznega, lahko kot zelo lepega, lahko si jezn zarad reči, ki se dogajajo lahko pa si srečen, ker bodo spremembe pripeljale tja kjer boš še bolj srečen - skratka - tvoja svobodna odločitev je kako gledaš na svet in posledično kako se v njem počutiš.
toku nasprotujem kadar se trudim, kadar trpim, kadar karkoli moram narest moram v to vložit preveč energije, ne nasprotuješ takrat ko drugače misliš, nasprotuješ če začneš druge silit da bi mislili tako kot ti, do takrat ne nasprotuješ ... mislim celo da to kar ti imenuješ proti toku - kao boš neki spremenil in to - jest temu pravim s tokom - ker nikogar ne silim v spremembo ampak dajem svoje znanje na voljo da bi drugi doumeli da se morajo spremenit, dočim tispremembe vidiš drugače kot jaz in zato so one zate proti toku zame pa s tokom.
hrbtenico pa rabiš v obeh primerih Smiley

vse ljudi so pobil al pa večino so pobil - men se zdi isto
če hočeš pobit večino, moraš uporabit tako orožje, ki bo onemogočilo življenje tudi ostalim in si v bistvu pobil vse.
dočim če pobiješ manjšino nisi pobil nikogar, saj ideje in ostalo preživi in to je pomembno.

še enkrat - že kar nakj časa ne čakam več da bo prišla gora k meni ampak delam na tem da ona pride k meni - grem proti njej.
raja pa rabi zgled, ker ima zdej bolj bogi zgled, da ne rečem slab zgled, dobrega zgleda je res malo.

je pa res tudi to kar pravi hreby, preveč se trudiš raz-um-et, probi um-et, pomagaj si z intuicijo, ta del tebe ve takoj, ker on ve itak vse, ne rabi nič razumet - razdirat - on daje skupaj.

sicer pa ... vse poti so prave ... samo različno težke so. mogoče ja pa tvoja lažja, kaj pa vem, ampak doker sem bil na tisti poti mi je šlo težje zlaagt stvari, sm jih bolj razbiju, je pa tudi res da večina ljudi hoče razumet in jim je težko razložit s pomočjo nerazumskega dela.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #107 - 02.11.2001 at 13:41:59
 
Večina in vsi: Bog je večino ljudi pobil z vesoljnim potopom ne pa vse... Nikakor ne more biti isto...
Tkole gospod: najprej si se skliceval na nekoga: torej si se na nekoga opiral in nisi razmišljal ampak sledil. V tem je trik današnje dobe, da vsi samo hočemo slediti. Da bi bili pa sami sebi vodniki pa ne? Kar se mene tiče in razuma ter intuicije: če misliš, da Eno, BOga ali nekaj presežnega skušam pojasnit z razumsko razlago se motiš.. Vendar tu je bilo govora o presojanju in obsojanju, ki si ga nekako vršil v stilu američani so vsega krivi, vsi ostali so pa svetniki.. Dejstvo je , herbi ti je nekje že rekel, pa ti bom ponovil: da je to prelaganje odgovornosti.. Kar se poti tiče; ja več poti je vsekakor: vendar kdo in kaj si ti ali kdo in kaj sem jaz, da bi si drznil reči da vidim in vem? Da vidi kam in kako, ve čemu in zakaj gre svet... Tega preprosto ni tako poenostavljeno moč reči.Se s tem izenačujemo z objetkivnim opazovalcem? Se gremo nadčloveka v svoji sposobnosti? ... Ker imajo vsake oči svojega malarja in vsak malar svoje oči pa ne mislim samo zunanje oči, da ne bo pomote...A vseeno bo prej premislil preden bo napisal ali kako drugače izrazil..
ČE ti misliš, da te silim k razmisleku, ja potem se vprašam :kaj si pa doslej delal? Sledil kot ovčica? Čemu ali komu? Mitom? Svetnikom? Avtoriteti neke osebnosti? NO ja, sej, to je tvoja stvar, sam potem mi nikar ne reči, da delaš proti toku... TO je nekako tako kot da bi se skliceval na neke avtorje v zgodovini /povem iz področja kjer sm doma/ in jim slepo verjel, ne da bi uporabil lastni um in ta večkrat pokaže, da so te velike avtoritete imele hudo napak, že samo pol pretekla zgodovina ti je v dokaz...Brez uma bi pa ne bil rad podoben živali, da bi sledil najbolj mogočnemu bivolu po prerijah, v končni fazi bi pa zaradi njega padel pod puško.. S tem ko odpiraš intuicijo in razum : to vprašanje je bilo v preteklosti že postavljeno: sam pa menim, da se ne izključujeta popolnoma : um širi obzorje v vidnem polju, intuicija, vera, šesti čut al karkol boš imenoval pa v druge sfere.. ČE pa ti nimaš temljev potem tudi strehe ni...Če pa poznaš take gradbene mojstre da streha lahko lebdi /če odmislim Boga in nebo:)/ mi pa povej...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #108 - 02.11.2001 at 20:05:36
 
nebi o vesoljnem potopu, ker on skor zihr ni bil na vseh celinah, to je bolj prispodoba se mi zdi in je ne moreš kar tkole utrgat iz kontexta, je pa tko da je bog počistu nek prostor, da so (je) lahko potem izbrani nadaljevali od tam kjer si je bog izbral.
sej ne veš - lahko pa da je bil noe (in ostali) potegnjen na veoljsko ladjo al pa kej in pol so ga vesoljci dali nazaj dol in na zemlji so bili vsi pobiti - efekt je bil isti. pa tudi dejanje vsi - noe pač ni bil na zemlji.

zdiš se mi precej razumski ... pa ne zamert ... sej se samo pogovarjamo ... kdo bi znal rečt napihujemo ego ... kao ... kdo več ve ... sicer pa ... ni point v vedenju ampak v modrosti - kako to vedenje uporabljati za življenje ... pa sploh nočem rečt da sem boljši kot ti ... pač kar mi pade to tipkam ... včasih bi kasneje to drugače napisu, pa ne gre, zato ko spoznam (z-vem) nove stvari, tudi druge reči napišem, pa se ne obremenjujem ... tak sem ... skoz se spreminjam
Wink

ne obsojam, ugotavljam, tko pač je, ker vem da večina merjame medijem, mislijo da je resnca to kar se dogaja z ameriko in okrog nje, da se dogaja to kar pravijo mediji, pa vsi ne berejo vseh vrst medijev, nekateri berejo bolj 'mainstream medije', tisto v mladini je redkokdo prebral, pa kej drugega tudi ... tko da ... ne obsojam ... upam ... to nebi blo dobro ... zame.
in upam da bo kdo prebral mojo resnico, pa tvojo zraven, pa še od mnogih resnico in si ustvaril svojo, ki bo drugačna od moje in tvoje ... bo pa bolj podobna moji in tvoji kot če bi tega tukaj ne napisala.

delaš proti toku
tole moraš zdefinirat, jest sm zgorej probu, povej kaj je zate proti toku.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #109 - 04.11.2001 at 15:01:59
 
LAhko mi rečeš tudi tako, če tako čutiš, ne bom užaljen.. Sem navajen na še kaj hujšega...

Vse na kar sem želel apelirati je, da je treba biti pozoren, čuječ, če hočeš, pozoren,  tudi ko sam izražaš misli.. Zakaj? Ker je dandanes naša teminologija preprežena z večpomenskimi besedami... Ker vse ni isto kot večina in podobno.. Lahko rečeš temu razumskost, jaz bi temu rekel bolj neke vrste biti pozoren, da se kolikor mogoče izogne deliktom besed.. Morda kanček pravništva- kaj pa vem...

KAj pomeni proti toku? Proti toku je že to, kar sem navedel pa si ti dejal, da ni proti toku... Morda ne s tvojega vidika, jaz osebno menim, da je proti toku že to, da se zavestno odcepiš od nekega miselnega sistema, ne samo da izvajaš .. ŽE s tem ko si se odcepil, si sprejel tudi vse bolečine in vse kar pride ... To je, ali boš tulil v isti rog kot tuli narod, sistem, ideja... ali pa ne boš tulil in boš zato trpel. Pa velikokrat so bili ravno taki ljudje tisti, ki so potem dokazali pravilnost svoje odločitve... Galileo na primer ni hotel upoštevati miselnosti in razumevanja tiste dobe, ne hotel je iti naprej , ni tulil v isti rog kot vsa velika smetana, velika imena tedanje dobe, o ne, preprosto je uporabljal lastni razum, ugotovil, da se sistem z njim ne ujema in se je od njega ločil in temu svojemu prepričanju ostal zvest... Proti toku je plaval pa se ni uklonil, še na sodišču je potem izstisnil tisti slavni: Eppur si mouove! .. A ni to nekako bi rekel bitka z mlini? Morda .. Morda pa ne? Vsekakor je za to potrebna osebnost, hrbtenica, značaj... Biti sam svoj mojster svoja osebnost, ne pa čakati na neke Maitreje, nove učenike, kaj vem koga še vse... Ne rečem imajo misli, imajo ideje.. A smo mi res vsi od teh odvisni? A lastni jaz ni lasten?.. Hesse je zapisal nekje, mislim da pri Siddharthi: da je mala njegova vera v učitelje in nauke... Za čisto točni navedek bi rabil knjigo pa je nimam pri sebi... MAr nas ne silijo vsi nauki, vsa ta učenja, da se prej ali slej odpovemo nekemu lastnemu jazu in postanemo vodljive ovce, ki so podrejene? Ne vem no, lahko rečeš, da zdj govorim o egoizmu pa nisem o tem razmišljal... biti ti ti je pač danes kaj težka naloga, nekako že tudi plavanje proti toku.. ali pač ne?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #110 - 05.11.2001 at 15:08:37
 
mislim da sem zaštekal problem kolesar;
proti toku je zate to da se boriš (mogoče je slaba beseda) proti oblasti, sistemu, ki nas peha v temo ... v segrevanje zemlje, razslojevanje, itd, itd.
zame pa to isto pomeni s tokom ... ker pač tok gre tja kamor naj bi šel (kamor gre vesolje, implozija in ne explozija) in to je proti luči, oblast nas sicer fura v temo ... tko zgleda ... nočem obsojat ... ugotavljam ... in zato gredo oni proti toku, zato je potrebnih toliko žrtev, da karkoli uresničijo na svoj način, na način proti svobodni izbiri ostalih, tolažijo se s tem, da ljudje to sami izbiramo, ampak vesolje ve da mi drugega ne moremo izbrat dokler nimamo o tem nobenih podatkov in oni nam teh podatkov ne dajo in to je to.

pomoje to ni bitka z mlini, sploh pa ne v tem času v katerem smo sedaj!

pa ne mi skoz govort da koga čakam.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #111 - 06.11.2001 at 11:09:13
 
no še malo amerike ... in slovenije:
Ko vojna postane problem PR ...
http://www.gape.org/gapes/prispevki/vojna_in_pr.htm

Angeli pred ambasado
http://www.gape.org/gapes/prispevki/angeli_ambasada.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #112 - 08.11.2001 at 11:54:02
 
evo na globali majo kr lepe texte

tale je že lep:

TERORJA TRIPANJE
Downtown Manhattan...8:45 9:03...Washington 9:17...Pittsburg 10:?? Štirje boeingi na samomorilski misiji. World Trade Center, Pentagon. Total annihilation.
...
Morilski ples se je začel. Ne bo se končal, dokler se ne zgodi katarza. Razgradnja imperija in v smrtnem krču porojena apokalipsa?
This is...THE TWILIGHT ZONE.
http://www.ljudmila.org/globala/novice/kolumna.pl?url=kolumna/terorja_tripanje.c...




pa še malo tega:

Ameriški zvezni urad za preiskave (FBI) posegel v internet  

Elektronska pošta je pod nadzorom

Organizacije za človekove pravice opozarjajo na vdor v zasebnost

Povečani in poostreni nadzor prometa po internetu je eden najnovejših ukrepov ameriškega Zveznega urada za preiskave (FBI). Kot poročajo novinarji računalniške revije Wired, so se zvezni preiskovalci že nekaj ur po bombnih napadih na WTC v New Yorku in na Pentagon v Washingtonu D. C. pojavili na vratih različnih podjetij, ki omogočajo brezplačno spletno elektronsko pošto (kot je na primer Hotmail), in drugih ponudnikov internetnih storitev. Iz informacij je mogoče razbrati, da so agenti FBI prihajali večinoma brez sodnih nalogov, le peščica podjetij pa si je upala sodelovanje zavrniti.
http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=9196
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #113 - 08.11.2001 at 15:01:15
 

beremo, beremo...

http://www.mladina.si/tednik/200144/clanek/bush/

resnicnost vcasih presega domisljijo...

pa se:
http://www.ipak.org/pogacnik/FrameSET1.html

poglejte na dnu strani, "THE USA TRAGEDY IN THE MIROR OF THE EARTH CHANGES"
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #114 - 09.11.2001 at 20:14:36
 
Gape: kar naprej govoriš o luči pa furanju k temi... Bi povedal kaj točno je tema in kaj točno luč po tvojem mnenju... Predpostavka manjka:).

Elektronska pošta je pod nadzorom

Organizacije za človekove pravice opozarjajo na vdor v zasebnost
a prej pa morda ni bila? A je to kdo objavil da ni? Al je to metanje peska v očke de peče.... in da ni časa razmišljat poleg...?!
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #115 - 09.11.2001 at 21:43:29
 
luč je eno z bogom ... je raj ... je ljubezen ... je ... sej veš

tema je to kamor svet drvi ... čeprav vsi vemo, da ko bomo padli v zadosti temno sivino, bomo morali enkrat se obrniti v svetlobo ... drugače bomo vedno bolj padali v temo ... čeprov je ona omejena, obstajajo mehanizmi ki jo omejujejo ... medtem ko luč ni.



lahko ti poješ kolk so bli grozni cajti v starem režimu ... niso pa modeli imeli tako močne mašine (mašin), ki bi bila sposobna čekirat komunikacijo tako ogromne mase ljudi ... v teh komunikacijah iskat ključne besede in jih pripepiti na pravo osebo in o osebah gradit bazo. tega niso imel ... danes to imajo ... in to delajo ... ne samo sumljivih ... vse na kar lahko ujamejo in dekodirajo. digitalen svet sej veš.

pa nebi o tem ... to tko je ... to tko ni blo ... je blo drugač


(mogu bi mogoče mal počekirat sajt, sej vse že piše)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #116 - 11.11.2001 at 13:24:25
 
Je drugače..se strinjam, da je drugače..A kljub vsej tej megalomanski tehniki, ki je v primeru ZDA zatajil v popolnosti- le kaj ti potem to koristi a?? Vsi sateliti, nadzor nad pošto etc... Vse to je že bilo.. LE da je CIA preveč dala na to opevano tehniko.. SO prišli do spoznanja da je človek še vedno več kot tehnika: torej bomo spet pri "starih" metodah...Agentje, špijonaža, kontrašpijonaža ..čas hladne vojne.... PA ne mi rečt de jim tehnika preklet nadomesti vse to... Jim ne! in jim ne bo... Zakaj je CIA tko nazadovala ? HJa ker je zaupala tehniki... MOSAD je ena izmed boljših služb pa nima tok tehnike... in me mi govorit da je bil starejš režim bolj krut kot današnji ali bolj dober kot zdj... Dobro slabo in delitve tega... Jaz ti nisem pel o starih režimih če bi ti to hotu bi spet navajal... Dejstvo pa je, da tehnika ne more človeka nadomestit in ti ni vedno v pomoč..Tudi najboljši satelit crkne... Kaj boš potem a? ali pa čisto preprosto... Zmanjka štroma in sabotaža generatorjev... Kaj boš potem z vsemi datotekami ki jih ni..?Smiley....
Kar se tiče Amerike: imajo tehniko imajo opremo..
Kar se tiče Afganistana: imajo naravo, poznavanje terena, imajo prostovoljce.... Gverila.
Zmagovalec? Poraženec? Dobri in slabi fantje? Luč tema?.. V vojni ni zmagovalcev.... In so vsi vse... dobri in slabi malo mešano na žaru... IN je luč vzhoda pa luč zahoda pa tema istih polobel... pa smo spet tam...
..Preden boš ti eno z bogom boš moral bit eno sam s seboj o tem ti je Mike že pisal... Zato bo treba pa precej več kt se it po šablonah učit nekih pravil življenja a la Maitreja in podobni... NI enega pravila ki bi bilo za vsa življenja enako dobra je dejal že Gustav Jung pa se nikakor ni motil... KEr jih ni, ker je vsak zase svoj svet... Ker je on sam neskončnost SEBE... ki jo mora odkrivati in se ji kar najbolj približati....
..morda pa Ti vse preveč iščeš to luč in si osredotočen na cilj? Mičken preveč samo cilj vidiš poti pa ne?  ne vem no... včasih bi bilo bolje biti pozoren na pot....brez zamere...
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #117 - 11.11.2001 at 14:14:14
 
v ameriki ni tehika zatajila, zatajili so ljudje, v bistvu niso zatajili, delali so na tem, da se je zgodilo kar se je zgodilo.

datoteke so ena taka reč k so fajn zdej k so, k jih ne bo, bomo ubrali drugo pot, zdej je pa ta pot kr fajn, pot ozaveščanja raje namreč.



morda pa res .......... morda pa ne.

poglej kaj spodi piše Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #118 - 12.11.2001 at 10:23:16
 
Se, enkrat bom povedu, da vaju je prav fino brat, pri teh razglabljanjih in zanimivo v takih debatah, kjer odkrito zavzemata stalisca ki jih tako ali drugace razumeta in s tem marsikaj razlozita kar mogoce sploh nebi nikdar. Hocem povedati, da bi mogoce to ostalo samo v vajinih mislih, vajinem vedenju, vajinih glavah. Jest bi dodal se tole, pa je najbrz ze kje omenjeno na tak ali drugacen nacin:

Americani so za danasnji cas in nase dojemanje kar precej pomembni, ce pogledamo svetovno ureditev, danasnja srecanja drzavnikov na vseh nivojih. Kot vidimo se tudi vse bolj jasno opredeljujejo, na katero stran stopajo. Kaj je pravilno ali ne se v tem postu nebi spuscal. V glavnem gre za pojme. V bistvu je danasnji life speljan na raznorazne pojme in pa raznorazne interpretacije teh pojmov. Seveda, ce se postavis v vlogo enega osebka, ki zivi v Sloveniji, naspram clovestvu ne predstavljas nic. Tako, da Americane lahko po tem modelu tudi izlocis, seveda dokler pa bodo vplivali na nase zivljenje pa je o tem seveda treba debatirat. In zelo mocno vplivajo na naso okolico. No, tkole bi povedal. Splosno mnenje, torej splosno mnenje, tudi Herby uspesno najde zanimive linke (ciljam na oddajo Preverjeno), folku je ze zanimivo, in celo na prvem mestu je pojem Zivljenje po zivljenju. Ja to je res zanimivo. Toda, tu se pri vecini ljudi neha. Enako velja za duhovnost. Srecas cloveka, mal pocvekas, in eto, pravi:"Ja mene pa resnicno zanima duhovnost!" In cvekas naprej in ti pove, da ga zanima smisel zivljenja, smisel njega, smisel narave in oh in sploh. Potem pa navadno sledi zasuk. Jest sem tega dal ze tolk skozi, da malo drugace gledam na ta pojem DUHOVNOST. In vprasas cloveka:"Ja cemu si se pa ti pripravljen odreci, da bos duhoven. Avtu, mobitelu, dobremu standardu?" in eto sledi, obraz razpotegnjen v velik vprasaj. "Kako, kar mobi-ju naj se odpovem." No sicer je to cisto retoricno, gre pa za to, da bi folk sicer fural neko duhovnost, vendar samo do meje, ko se to cisto ne dotika njihovih pragov, ko se mu ni treba nicemur odpovedati. Nobene pripravljenosti vec. Pa ne gre tu za en navaden mobitel. Lahko gre za smeti. Recimo temu, danes meja ugodja in meja smetenja narave, ni vec v ravnovesju. Dejmo masovno sledit tehnoloskemu razvoju, nekaj mesecev stare stvari pa na smetisca, kosovni odpadki so v Ljubljani iz leta v leto večji. Folk dejansko mece proc stvari, ki so mogoce se zelo uporabne. Kolega je tako slucajno prisel do bicikla. Kar je mogu nardit, je blo treba zracnico zaflikat, nic druzga. Evo star rogov bicikl, res, ene 10 let, pa dela, se vozi z njim ze ene dve leti. In takih zadev je ogromno. In vprasam, a ni tukaj kancek duhovnosti? Da se zavedas, da je treba na tak ali drugacen nacin skrbeti za tla po katerih hodimo. No, in navadno sledi vprasanje:"Kaj pa ima star bicikel z duhovnostjo!" Ima, prekleto veliko ima, ce mene vprasas. Dokler furas svoj fazon pod krinko vele materializma, to nikakor ni duhovnost. Precej vecjo duhovnost v tem primeru vsebuje star bicikl, kot pa sfasadirani prodajalci duhovnih resnic zaviti v vzhodnjaške obleke. Razumem, da je denar na nek nacin energija. Razumem, da je treba imet avto, hiso, pac nek zivljenjski standard. Ne razumem pa, da preseravanje nekdo upravicuje z potrebo. Spet, potrebe so razlicne. Ce hoces sklenti posel, moras okrog vratu obesit kravato. In naj mi kdo z duhovnim veleumom opravici pomen kravate. Lepo prosim... Tukaj mi zmanjka. In zelo vesel bi bil, ce bom nasel kako novo resnico.

In to so ti pojmi, luc, tema, plavaj s tokom ali proti toku. Najvec je v posamezniku. Interpretiranje podanega pojma, pa mora biti seveda povezano z razlago. Luc je lahko Bozja ali hudiceva, enako velja za temo. No ka smo ze pri pojmih, prijatelj je podobno opisal sledece (moram nov post odpret, presegu max. moznost):
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #119 - 12.11.2001 at 10:23:57
 
------------------------------------------------
Kaj je pozitivno in kaj negativno čustvo?

Tudi to je svet utvare. Vedno imenujemo za negativno čustvo tisto kar nam ne ustreza. Če bi nam en revež vzel, ker potrebuje sto tolarjev za kruh, bi rekli, da je to negativno. On je pa lačen! Kadar pa darujemo revežu, to imenujemo pozitivno čustvo. Ampak kdaj je to pozitivno? Če se ti čutiš dobrega, ker si temu revežu dal, ali če si bil jezen, ker ti je ta revež vzel? Kdaj si bolj zdrav? Bolj zdravo je, da si jezen ker ti je vzel. Če se imaš za dobrega, ker si dal, si se na fini način prevaral, to je negativno čustvo.
Kadar si samemu sebi identiteta svojega čustva, takrat je to negativno čustvo.
Iz strasti ali iz česarkoli. Kadar pa je to v nevednosti - kot je Jezus rekel; naj levica ne ve kaj dela desnica - takrat je to zdravo čustvo. Kadar je to samo po sebi umevno, zato si mu dal ker je lačen, ker potrebuje kos kruha, je to normalno čustvo. Da bi prikazoval neko veliko usmiljenje ali kakršnokoli variacijo na to reakcijo, potem je tudi to negativno čustvo.

Ljudje pojmujemo tudi te stvari popolnoma napačno. Eden pride na televizijo ali kamorkoli s pripravljenim govorom in smatra, da je odigral strašno pozitivno vlogo. Misli, da je zelo potreben narodu in vsemu. Toda vse je zrežiral sam. Če pa bi prišel nekdo pred njegovo oddajo ali med oddajo in mu rekel: "Ti eden umira tam. Ali greš pomagat?", bi se pa razjezil in rekel: "A si ti neumen! Ne veš, da sem jaz ta in ta. Jaz rešujem cel svet, ni časa da enega rešujem!" Potem se bi videlo, kakšno je njegovo čustvo.

Ne ukvarjaj se s pojmom pozitivnih in negativnih čustev. Samo po sebi te bo ganilo karkoli v življenju. Čustvo se bo pojavilo samo od sebe. Čim so kakršnekoli kombinacije, se tudi čustvo pojavi avtomatsko. V sako zanikano čustvo te bo ubijalo. Na vsako zanikano čustvo boš igral neko svojo igro. V fundamentu bo to zanikano čustvo postalo osnovna misel, v kateri boš začel igrati svojo rusko ruleto. Če si v tej ruleti mojster, kot je že današnji sodobni človek si praktično že norec. Tako današnji sodobni človek že dela. Plazi se proti svojemu koncu.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9