Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 46840 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #60 - 24.09.2001 at 22:37:38
 


Miro!

Najprej glede SFRJ.  Saj takrat niti ni bilo tako slabo. Da pa oblastniki izkoriscajo drzavljane v domala vsakem pogledu, to ni stvar sistemske ureditve, temvec oblastniskega apetita, skorumpiranosti sitega dela drzavljanov. Tako je bilo ze od pradavnin.
Vec miru v prejsnjem rezimu je vsekakor bilo, toda ves nered, ki se je v tisti skupnosti nagnetel je bil nemudoma zatisan.  Komaj danes lahko izvemo, da je bila UDBA ena najucinkovitejsih dzavnih sluzb na svetu. Kajpak je povod in razlog za to, geografska lokacija SFRJ, Tito, veliko drzav, ki so nam informacije nosile na pladnju, neuvrscenost, strah pred socializmom in s tem komunizmom hkrati.
Tudi teroristicni napadi na SFRJ so bili, vendar splosna pravila UDBE so bila: "Javnost ne sme vedeti nic." V Ameriki se vse obesi na veliki zvon, naredi rompompom s tem vojna in industrija spet cveti.

NO, glede tistih nastevanih 90% imas pa kar prav. Tezko si predstavljam kaj bi bilo, ce bi obveljalo vseh tvojih 90%. Kaos in mocan korak nazaj.

Obenem sem tudi radoveden koliko se Gapeova generacija spomni SFRJ?? Zanimam me tudi kaj in kako jih sedaj pri zgodovini ucijo o tej drzavi, ki je svoj cas resnicno slovela po celem svetu.


Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #61 - 24.09.2001 at 23:59:29
 


  Kolega po stroki, fizik Peter Russell, ukvarja se predvsem z raziskavo zavesti, mi je poslal tale mail, takole se je izmazal:


 Hi
 Like many of you, I have received numerous emails since the terrorist
attacks on New York and Washington. Some I wanted to send on to others,
but I am wary of overfilling already filled mailboxes, or of forwarding
messages you may have already received. So I decided to put those that I
feel are valuable up on my site.

 Some of you have also written asking for my own personal take on these
events. Since these emails resonate very much with my own point of
view, the picture they paint is a good reflection of mine. They each in
their own way promote a shift in our frame of perception, and this lies
at the heart of a change in consciousness.

 I shall continue adding comments that I think worth distributing as
they come in.

You can find this new section of the site at
http://www.peterussell.com/WTC/

These particular pages (not my whole site) are mirrored at
http://www.elfrock.demon.co.uk/WTC/

Peter Russell

*************

pete@peterussell.com http://www.peterussell.com


Vredno je prebrati pisma in komentarje o WTC, med njimi je tudi pismo Dalaj Lame predsedniku Bushu, Neal Walsch pa je napisal knjige Pogovori z Bogom.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #62 - 25.09.2001 at 11:21:31
 
Andres!

Glede 90% - ni nujno, da bi bil kaos. Lahko nastanejo pozitivne spremembe, kot se je to zgodilo ob padcu berlinskega zidu. 90% ljudi je ignoriralo državo, šli so čez mejo. Država se je razpočila kot milni mehurček.

Glede SFRJ. Enake stvari se dogajajo v t.i. demokracijah. Celo mediji sodelujejo. DELO npr. že dva dni strogo ignorira eksplozijo tovarne raketnih goriv v Toulusu, čeprav je vsakomur jasno, da gre za nov teroristični napad.

Ameriški kongresniki pa, kadar jim govori Bush, ploskajo in vstajajo, kot se je to dogajalo na Stalinovih partijskih kongresih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #63 - 25.09.2001 at 11:39:48
 
miro točno vem da policijska država ni opcija - ampak če ne bo vojne bo pač policijska država. tko je.
če bi tvojih 90 % držalo bi bili ljudje ozaveščeni in se nebi jebali s temi sranji ko se zdej jebemo.
torej bi ne nastal kaos ampak anarhija, brezvladje, vladavina ljudstva ... vladavina večine ... ozaveščene večine, ne pa sprogramirane večine. večine ki sedaj dela to kar reče pokvarjena manjšina, temu sledi kot ovca.
trop ovac!
kriminalcev bi bilo seveda manj, saj bi jih bilo lahko max 10%.
sorry andres ampak pomoje bi bil to korak naprej ne pa nazaj.

sfrj je bla kul kar se mene tiče, če nisi bil extremist ampak si bil na sredini ti je blo čist kul, moji so bili verni in to, pa bi jih mogl skoz jebat (kolkr eni jamrajo kolk so jih jebal in pobijal) pa jih niso, dedi je bil direktor računovodstva v petrolu in je hodu skoz k maši in to, pa ni bil nikol v pariji. pa jih je skoz kurcu kolk so slabi. sm se tud jest mal nalezu in sm začel svoj 'quest' tam, pri kurcanju njih, nabiranju dejstev kolk so oni gnili in kolk jih je treba skenslat stran, ko pa sm ugotovu da jih nimaš s kom zamenjat, da je najprej treba ustvart nadomestne ljudi za njih, sm začel delat pač to. ustvarjat nove ljudi, novo klimo, novo okolje.

Q
eksplozijo tovarne raketnih goriv v Toulusu, čeprav je vsakomur jasno, da gre za nov teroristični napad
Q
misliš? ali veš?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #64 - 25.09.2001 at 12:54:04
 
no urban mi je poslal posebno obvestilo
www.gape.org/urban/special_alert.htm

ki govori o tem kar nekateri ljudje ki jim je dano vidijo.

vidijo pa (seveda), da groze še ni konec ampak se je šele dobro začela.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #65 - 25.09.2001 at 17:20:56
 
Jest bi tkole reku glede SFRJ.
Blo je OK, če si pa kej preveč se poduhovljal pa so te hitro po prstkih, tudi literature v svobodomiselni smeri niso podpirali. So pa presenetljivo kljub vsemu izdali že v zgodnjih povojnih časih različne publikacije, ki so me zlo presenetile. Res pa je da je bla in je bivša juga tudi zelo znana z nekimi posebneži, ki so uspeli s svojo posebnostjo.
Spomnim se ene knjige, ki jo je napisal en možakar, naslov pa je Kako sam postao Vo, kjer v bistvu statistično opisuje koliko služb, žensk, naslovov je zamenjal. In skozi to perspektivo si lahko dobil občutek, da niti ni blo tko slabo. Niso ga preganjali, pač imel je slab renome.

No tudi Stankovičeva knjiga Božanstvena Medicina (Medicina divina) zavzema močno mesto v teh časih.

V Jugi mi je blo tudi to všeč, kar je opazil Miro glede naturizma (da je blo precej bolj svobodno), lahko si bluzil iz kraja v kraj spoznaval ljudi, nihče te ni spodil iz gmajne, plaže, polja ali kjerkoli si se malo ustavil. V bistvu so bli veseli da so te pogostili.

Hm... danes pa to izginja, ker je vse privat, in to ni OK. Greš v gmajno pobereš ene tri lisičke, pa te že en gozdar podi. No sicer pa je naša soseda Italija živ primer, kao demokracije, vendar moraš vse plačati...

Sistem niti ni bil tako slab. Pač neka peščica ljudi, je živela malo bolje, niti se niso kazali naokoli, ostali pa so živeli povprečno.

Danes pa je slika že precej drugačna. To pa vemo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Kameleon
Guest




kode v bibliji
Reply #66 - 26.09.2001 at 10:43:18
 
Da bo razvozlavanje ključa števila 11, ki se pojavlja v zvezi s terorističnim napadom na Ameriko lažje ali pa težje, dodajam tole:

http://ad2004.com/Biblecodes/Hebrewmatrix/WTCattack.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kameleon
Guest




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #67 - 26.09.2001 at 11:18:52
 
Tole je Gape sicer že povedal, dodajam le zraven:

September 11th = 9.11.= 911 (emergency call!) = 9 + 1 + 1 = 11
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #68 - 26.09.2001 at 11:43:24
 
no kode so pa hude

čeprov nekje drugje sm zasledil, tm pri urbanovih prjatlih da bo next (major) napad 11.11. 2001
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #69 - 26.09.2001 at 21:01:51
 
To stvar s tevilko 11. sem opazil se isti dan. Veliko dam na te stvari in po Chirosovi numerologiji, v Sloveniji bolj znani numerologiji Nace Jermanj to stevilo predstavlja, nesrece, sovrastva, nasilje, vojne, pozige, skratka same slabe stvari.

Potem sem tudi primerjal informacije o Asthar komandi, ki je bila pred leti tako popularna. Oni so rekli, da bo nek konec sveta ali kaj je ze bilo, 11.8.1999   11+8=19 1+9+9+9=28  19+28=47  4+7=11

Mislim, da se takrat ni zgodilo nic, toda stevilo 11 ke ostalo.

Sicer pa da numerologija drzi ni nobenega dvoma. Vprasanje je le katera je pravilna. Celo nekdo na forumu, Andres se podpisuje, ima ime po tej isti numerologiji. To mu daje  stevilo 20, ki ga potrebuje.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #70 - 26.09.2001 at 23:33:54
 
glede teh stevilk, sestevanj in vsega:
tudi mi (sosolci) smo ze imeli nek zakon glede stevilk, 3je frendi najboljsi, vsi priimek na crko C, C je tretja crka (smo trije), hodimo v ''i'' oddelek (9. crka = 3x3).... in tako dalje...
take stvari lahko povsod najdes, sploh pa s stevilom 9, katero je najlazje za ''experimentiari'' - baje se na roke najlaze ugotovi, ce je neko st. deljivo z 9...
jaz tem stvarem ne bi dal nekega velikega pomena...

v SFRJ je blo ql, vsi so meli dovolj denarja, krediti in vse... povdarjanje narodne zavesti - bratstva raznorazna..skoda ko je vsega konec...
ceprav se ne spomnim dobro, kako je bilo takrat, vem zagotovo da je bil lajf dosti manj stresen...
stres pa pa kurac...

Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #71 - 27.09.2001 at 01:46:29
 
90%????  Teh 90% nastaja predvsem zaradi denarja.
Brez tega bi bilo manj razlik na svetu, prestiz bi se ne tretiral, velika vecina pa bi bila v istem sloju. V taksnem sistemu bi pac 90% odpadlo. Morda pa bi nastalo 90% necesa drugega kar Miro ni nastel.
Morda bi imeli za 90% vec casa, saj bi v svetu brez denarja delali le 3 ure ali manj.


No, ker smo bili danes pri stevilu 11 in zadnjic pri SFRJ sem se domislil se necesa. Tako.. Tudi SFRJ je praznovala dan republike 29.11. Skupno stevilo 29.11.1944 ne da enajstice in bi to brzkone tudi veljalo, da je zato toliko let ta tvorba zdrzala skupaj.


NHLplayer! V SFRJ je bilo resnicno manj stresa, vendar to ne smes pogojevati z danasnjo Slovenijo. Po celem svetu je od takrat veliko vec stresa. Se ptic ni vec toliko v mestih kot prej. Vzrok ni le onesnazenost.

Spomnim pa se nekega clana komunisticne partije, ki je rekel tam nekje med 1984-1988:  "Pa kaj se greste, zakaj se ozirate samo za zahodom. Tam je stres in ljudem bankovci ne cvetijo na plocnikih. Pehajo za denarjem, ker jim mesecni dohodek ne zadostuje.
V Jugsolaviji resda imate nizjo placo, vendar tudi neprimerno visjo cocialno in osebno varnost."

Takrat so se mu v glavnem smejali, oziroma s tako izjavo med drzavljani ni mogel pozeti prikupnosti. Vendar tip, cetudi komunist, je bil dobro sezanjen.

In se nekaj sem opazil pred casom. Ce gledam moje stare slike, tam iz leta 1970-1980 ter primerjam oblacila recimo na solskih slikah nas sosolcev skupaj s kakimi ameriskimi slikami, ravno tako sosolcev te nase generacije.
Ma dejto no, kaksna Amerika!!Shocked Takrat nas je pa Tito res fajn oblacu.

Drugacen primer so avtomobili. Tam so bili Americani res bolj spredaj in enako velja z vso tezko industrija.
Farmacija. Americani so morali narediti strupeno Viagro, ter vsa leta bolnike z herpesom, luskavico, eksemom ipd posiljati od zavarovalnice do zavarovalnice.  Pri nas je ena fermacevtska firma uredila vse. Izdelali so Locacorten in ta je pomagal skoraj vsem. Za boljsi nagon pa je vedno veljalo, da pomaga Kiki riki. Smiley Smiley

Zdravstvo? Cel svet je posiljal paciente v Jugoslavijo, se najvec pa jih je prislo v casu vojne IRAK-IRAN Takrat so zaprli Beogradsko letalisce Surcin, zaprli so tudi vse dovodne ceste in pristalo je vojno letalo. Ob stezi so cakali vojni kamioni z oznako Rdecega kriza.  Iz letala so v tovornjake nosili ranjence iz Irana, medtem ko so v drugih tovornjakih sedeli ze zdravi, ponovno za borbo pripravljeni borci Iraka.
Tudi to je bila Jugoslavija in sad neuvrscenosti.


Opevani Good year ruberr, made in USA kot vem, so se danes priznane. Toda cela Jugoslavija je vozila Savine in Borovo a nihce se ni rekel, da bi bilo zato, ker so bile Jugoslovanske, trpeli vozniki, pesci asfalt.

Vendar se je v Jugoslaviji resnicno opazila balkanska seksualna zavrtost. Bolj ko si sel cez Kolpo, manj je bilo moznosti in seveda vec ljubosumja. Celo batine sem nekoc dobil v Tivatu.
Razlog: Neko zensko sem prosil za ples, nedalec proc pa je stal njen moz.

Joj kako lepo je biti v Reykjaviku doma Smiley  Grin


Brez dvoma je bila v tistem casu Jugoslavija v vseh pogledih naprednejsa drzava, kot vecina Evropskih.
Danes, ko se pisemo 2001 so nas prehiteli Poljaki, Cehi, Madzari, skratka, vse te drzave so naredile hiter preskok, medtem, ko se mi se vedno basemo ali v NATO ali EU, nediscipliniranost do drzavljanov, pevelika nezaposlenost, pesek v oci drzavljanom, ze enajsto leto trajajoce afere.   Za zgoraj nastete drzave svet vsaj ve da obstajajo in priblizno se tudi ve kje so. In kaj je naredila slovenska vlada?  
Iz ust jim smrdi zato bi rad videl kaksne barve jezik imajo. Wink


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #72 - 27.09.2001 at 11:04:28
 

No, dobro, bom pa povedala.... Pred štirimi meseci  sem jaz tudi sanjala to trčenje potniškega letala v zgradbo - bila je nižja siva, in dobila sem jasno sporočilo, da je to v Washingtonu (sedaj sklepam, da je bila Pentagon). Dobila sem tudi sporočilo WTC - tako abstraktno, ampak sem zjutraj nekako prevedla v WDC ???

Sanje so bile zelo žive, bila sem na samem prizorišču... Mislila sem, da gre za nesrečo...




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #73 - 27.09.2001 at 11:26:28
 
itak
slovenci smo to že prej vedl (smo bolj odprti in to, manj zapacani), nimamo pa jajc povedat to kar vidimo, pa tudi, kdo bi nam pa verjel, če bi ti to povedala klele gor ti verjel nebi noben, in mogoče se celo zgodilo nebi, tko pa ... drugič kr prej povej sej so sanje, sej mamo celo sekcijo za sanje. kdo ti pa kej more.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: AMERIKA IN FLAMES
Reply #74 - 01.10.2001 at 20:36:15
 
no ja ... sm dons spet mal medije gledu ... pa praujo da bodo dons ponoč najverjetneje začel sekat osamovce, sej je ja osama GLAVNI OSUMLJENEC. če pa si amer in imaš glavnega osumljenca (ne krivca ki mu je krivda dokazana) lahko tudi pol države (ki ti gre itak na kurac, sej noče kupovat tvojih hamburgerjev in zalaga tvojo deželo z mamili) posekaš.
ja tolk deleč smo pršli da si policaji sprogramirajo krivca ki jim gre na kurac in posekajo vse okrog njega (zraven pa seveda mastno zaslužijo, kot se za amere spodobi).

Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

ne vem če bo to pripeljalo do miru (policijske države). pomoje bo kr do vojne pripeljal.
a je že kdo razmišlju da bi une bunkerje, ki so ostali za JLA preuredili v zaklonišča in se nekje blizu naselili???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9