Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10559 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Rael - verstvo
23.08.2003 at 00:25:09
 
Ste že kaj brali o tem, slišali?
Tukaj je nekaj malega o tem.

http://www.rael.org/slovenian/index.html

Kakšno je vaše mnenje.
Meni osebno - vse vere se priznajo. Združijo...


Predvsem pa ta del:

" CILJI

Raeljanski cilji so:

- Informirati brez prepričevanja.
- Ustanoviti ambasado.
- Povzročiti spremembo v družbi prilagojeni na prihodnost.

V sporočilu ki so ga diktirali Rael-u, katerega je sedaj objavil kot serijo knjig, nam prijazno prinašajo novo vizijo vesolja, katera nas oskrbi s ključi prebujanja našega lastnega potenciala in serijo vrednot za korenito spremembo družbe.

Ta nova filozofija, kjer se duhovnost in znanost srečata, je učena na mednarodnih seminarjih na vseh kontinentih in je poslednja sestavina, potrebna da zaneti osebno in globalno revolucijo individualnosti, svobode, ljubezni in spoštovanja. Ta filozofija že preplavlja zemeljsko oblo in omogoča človeštvu da transformira vojno v mir, delo v prosti čas, revščino v izpolnitev in denar v ljubezen.

Raeljansko revolucijo sestavljajo ljudje iz vseh družbenih slojev, iz vseh seksualnih usmeritev, iz vseh ras, vseh starosti, vsi drugačni in strastni nekonformisti, spremenijo vse česar se dotaknejo v zabavo in užitek.

Preverite svoje stare verske spise, preverite zadnja znanstvena odkritja, preverite dokaze o NLP-jih in našo bibliografijo in ugotovili boste da vsi vedno bolj podpirajo Raeljansko sporočilo."





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rael - verstvo
Reply #1 - 23.08.2003 at 00:52:06
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Rael - verstvo
Reply #2 - 23.08.2003 at 09:42:07
 
Mislim, da imajo probleme z deduktivnim sklepanjem in logiko. Namreč ne vem kako si oni to predstavljajo, da bodo postali nesmrtni s kloniranjem, se pravi s svojimi genskimi replikanti, kopija od kopije od kopije......

Namreč res je, da imata identična dvojčka isti DNK, ampak to nikakor ne pomeni, da sta si duševno povsem enaka, ravno nasprotno Bog se nikoli ne ponavlja, zato je vsak človek unikat, mikrokozmos zase, čeprav sodeč po "fasadi" - zunanjosti bi res rekel, da sta si klona in v detajle homogena, razen morda prstnih odtisov... Ne vem zakaj ta njihov vodja rabi 20 bodyguardov, da ga "vesoljci" ne ugrabijo, manjka jim soli, ne vem od kod jim ta ideja, da se bodo v bližnji prihodnosti srečali z nezemljani, verjetno so jim res všeč zelenci, ampak ne ti iz vesolja, tele mali papirnati $, ki jih molzejo iz svojih pripadnikov?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Rael - verstvo
Reply #3 - 23.08.2003 at 10:27:19
 
Quote:
Ja točno Exo, tudi jaz sem opazil, da ima ta njihov vodja tm okol 20. goril okoli sebe.

Le zakaj  ???

Exo, mogoče ti veš kaj okol tega, men namreč to mal preveč smrdi.

Le česa se tako boji, da mora imeti takšno zaščito, to pa seveda ogromno stane.

Ja, molzejo, molzejo naivneže.   Grin


Denar pri njih ni problem, saj imajo tudi take pripadnike, ki so finančno zelo dobro stoječi. Tudi sam njihov voditelj, tale Francoz s kozjim fikom je milijonar, bil je dirkač športih avtomobilov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Rael - verstvo
Reply #4 - 23.08.2003 at 14:08:26
 
Smiley
kakšno je moje mnenje o kloniranju si preberi tule

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030114194858460

zdaj pa naprej:
ali obstajajo neka duhovna bitja tam zunaj v širnem vesolju, ki nam hočejo dobro?

zakaj pa ne, verjetno jih je na milijarde in tudi njih je ustvarila ta neverjetna božanska sila, ki vse kreira vzdržuje in uničuje, tako da vprašanje ali so nas klonirala neka vesoljna bitja ali ne sploh ni pomembno.

Bistvena napaka relianskega verovanja je sledeča:

DUŠE SE NE DA KLONIRATI,

EDINA SILA,
KI SE LAHKO KLONIRA,
JE SAM BOG,
KI VSE PORAJA,
VSE VZDRŽUJE
IN TUDI VSE UNIČUJE

zato je ta ambasada
in to relianstvo za modre,
čista potrata časa.  Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Rael - verstvo
Reply #5 - 23.08.2003 at 15:17:19
 
Exorcist,a nisi glih ti tist,k dvomi o obstoju Boga,tukej pa praviš,da se Bog ne ponavlja?
Sam prašam?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Rael - verstvo
Reply #6 - 23.08.2003 at 15:28:17
 
picola wrote on 23.08.2003 at 15:17:19:
Exorcist,a nisi glih ti tist,k dvomi o obstoju Boga,tukej pa praviš,da se Bog ne ponavlja?
Sam prašam?


Je dvom kaj slabega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Rael - verstvo
Reply #7 - 23.08.2003 at 19:29:04
 
Vse je ok,če enkrat dvomiš o obstoju Boga,drugič pa praviš,da se Bog ne ponavlja(očitno si zelo prepričan,da obstaja)?SE pravi,ali verjameš v Boga ali ne? Cheesy
Ljubezen vedno prevlada.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Rael - verstvo
Reply #8 - 23.08.2003 at 20:31:20
 
picola wrote on 23.08.2003 at 19:29:04:
Vse je ok,če enkrat dvomiš o obstoju Boga,drugič pa praviš,da se Bog ne ponavlja(očitno si zelo prepričan,da obstaja)?SE pravi,ali verjameš v Boga ali ne? Cheesy
Ljubezen vedno prevlada.


Sem kot seme, ki je padlo na kamnita tla, kjer ni imelo veliko prsti. Hitro je pognalo, ker ni imelo globoke zemlje. Ko pa je sonce vzšlo, ga je ožgalo, in ker ni imelo korenine, se je posušilo.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Rael - verstvo
Reply #9 - 24.08.2003 at 11:44:11
 
Quote:
Star12, če ti je že tolk hodo, pa če ti tvoja vera vase več ne deluje, kar se počasi da prebrat iz tvojega posta...


???....

Cenim vse kar čutim, da je nekje Stvarno...

Quote:
Pa lep realijansi pozdrav od Krenga, ki potuje v NLP-ju z realijanci po galksiji x.


Hvala za pozdravčke...Od tam kjer SI... Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rael - verstvo
Reply #10 - 24.08.2003 at 13:10:38
 
Radi bi ustvarili raj na Zemlji

Quote:
Rael je bil pred 30 leti še navaden francoski ljubitelj avtomobilskih dirk, športni novinar Claude Vorilhon


(šm)


LJUBLJANA - "Če ste tukaj, je v vas gotovo nekaj revolucionarnega," je na javnem srečanju ob obisku duhovnega vodje raelianskega gibanja v Sloveniji dejal voditelj slovenskega društva Mladen Knez . Raelianci iz vseh delov Evrope se namreč že dober teden mudijo na Rogli, kjer bodo še do konca naslednjega tedna imeli svoj prebujevalni tečaj. "Rogla nam je zelo všeč, je kot raj na Zemlji," je ob letošnjem drugem srečanju na slovenskem Pohorju povedal duhovni vodja kanadskega raelianskega gibanja, gotovo pa nima nič proti njihovi tradiciji tudi hotel na Rogli, ki ga je sicer nepridobitno društvo, ki naj bi se financiralo le iz članarin in prostovoljnih prispevkov, zakupilo za 14 dni.

Resnicam, ki jih uči raelianska vera, se je bilo v zadnjih dneh tudi v Ljubljani težko izogniti, saj so njihovi pripadniki na ulicah mimoidoče nenehno "bombardirali" z letaki ter oblečeni v belo pozivali h kloniranju človeka. Njihov cilj je zgraditi ambasado za prihod elohimov (to v hebrejščini pomeni tisti, ki so prišli z neba) ter širiti njihova sporočila po vsem svetu. Najbolj so razburili svetovno javnost s trditvami, da so klonirali pet otrok, ki jih za zdaj še niso pokazali. Kot mnogo drugih sekt so si po svoje prikrojili že znane religije; iz judaizma so si za simbol sposodili Davidovo zvezdo, v Bibliji so našli trditve, ki "potrjujejo" prihod Elohimov, trdijo, da Jezus ni vstal od mrtvih, pač pa so ga klonirali... Vse dosedanje preroke (Abrahama, Jezusa, Mohameda) so razglasili za svoje, kot zadnji med glasniki pa je njihov vodja Rael, pred 30 leti še navaden francoski ljubitelj avtomobilskih dirk in športni novinar Claude Vorilhon .

"Znanost je ljubezen" so bile besede, ki so na četrtkovem večernem srečanju najpogosteje odmevale, vendar niso prepričale mnogo Slovencev, ki so prišli v (zakupljeno) prenovljeno Unionsko dvorano le iz radovednosti. Povsem drugače je bilo seveda z več sto privrženci gibanja, ki so z ovacijami, prikimavanjem in (včasih tudi glasnim) strinjanjem požirali Raelove besede, ki niso bile prav nič strpne do krščanstva in ameriške politike. "Klonirali smo človeka. Šli bomo še dlje in ustvarili raj na Zemlji," je dodal Rael.


http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=58359
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rael - verstvo
Reply #11 - 24.08.2003 at 14:25:38
 
men so modeli že od skoz kulj ... neki me sicer moti, pa ne vem točno kaj ... drgač pa so kulj ... vsaj men.

drgač pa ... pekla na zamlji ne rabiš ustvarjat ... odločiš se in se prestaviš vanj ... in si v njem ... z rajem je malo težje ... da se pa tudi, če le namero usmeriš tja.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Rael - verstvo
Reply #12 - 24.08.2003 at 20:35:55
 
Quote:
O, končno se je oglasila naša Star12,

Si me pogrešal? Smiley
Tukaj sem.

Quote:
zdej me sam zanima, taprava ali klonirana, kera že,  Grin Grin Grin , mal heca.


Ni eno ne drugo.
Osebno- Simona!
Ena in edina Duša, ki verjame predvsem vase in spoznava vse kar ji je dano, predvsem TISTO, kar ima v Sebi SPOŠTOVANJE do vsega REALNEGA.ž
In tale Vera, se mi zdi COOL, veš ZAKAJ - predvsem, ker TE CENI TAKEGA KOT SI - Si kar si in To je BISTVO.
Teze so le teze -  Lepo je, ko veš, predvsem čutiš da je HARMONIJA LJUBZENI tista, ki nas Združuje...  Smiley

Malo resnosti... Wink
Quote:
Se pravi, ceniš vse kar čutiš po tvoji logiki, da naj bi bilo nekaj stvarno, in kaj je zate to nekaj stvarno ???

Kar čutim - ZASE...
V kar verjamem, da so že civilizacije pred menoj verjele in občutile...spoznavale...


Quote:
Realijanci  ???   Kristus  ???  Buda  ???  Hudiček  ???

Menim, da ne greš v vero ZARADI NEKOGA, pač pa ZARADI SEBE. Tam kjer se najdeš... kar občutiš v sebi, da te na nekaj veže - tam SI.


Quote:
in ustanoviti neko maškaro, ja, to že potem neki ni stvarno.Pa menda ja nisi tolk naivna, Simsi ???


???

NI človek tisti ki te POVLEČE " noter". Niti ne OCENUJEJEM po tem kar nekdo VIZUALNO daje - predvsem gledam S Srcem - v človekovo dušo.
Oblačilo NE NAREDI ČLOVEKA - Duša ga.
Tisto, kar je v njem in kar daje naprej...
Sporočila Ljubezni in harmonije in kakršnakoli že je - Čista in lepa je...

Veliko je še vsega, česar še nismo Odkrili glede verstev - bi bilo pa na moč lepo, ko bi se vse Združile - na tem sem prepričana, da dela VSE SVET.


Zaradi verstev se Ustvarjajo VOJNE...
Ko ena ne priznava tega, druga tega...

Menim, da bomo kmalu spoznali, da So Bistva v NAS in SE ZDRUŽILI...

No, nekaj časa bo še preteklo...



Quote:
Pa lep pozdrav s palneta Zemlje od Krenga, potovanje končano   Grin Grin


Srečna sem za tvoj PRISATNEK ... Wink Smiley

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Rael - verstvo
Reply #13 - 03.09.2003 at 14:31:47
 
Moj pogled na celo zadevo je sledeč:

Ne zanikam obstoja drugih, morda tudi inteligentnejših, družb, svetov, kultur razen Zemeljske. Že doslej našim znanstvenikom znano vesolje je ogromno in, da bi bili mi edini v tej glomazni sferi je malo egoistično.

Kar se tiče pa kloniranja - tu pa sem zelo zadržan. Sploh, ker je ideja kloniranja, kot jo razlagajo Raelijanci, doseči nesmrtnost fizičnega telesa. Torej ostati za večno na tem, torej fizičnem svetu... Zakaj poudarjam fizičnost tega sveta? Ker verjamem, da je fizični svet, v katerem živimo samo ena od stopenj in da obstajajo tudi višje "plasti" oziroma višji svetovi, kamor pa bo po naši smrti potovala duša in NE fizično telo. Tako, da ohranjanje fizične prisotnosti tu po mojem ne naredi nobene spremembe. Duša pač gre po svoje, tvoj klon, če ga imaš, pa ima svojo dušo, ne tvoje.

Pa tudi kloniranje bitij na splošno se mi ne zdi sprejemljivo. To je po mojem korak proti igranju Boga.
Če uporabim Štefančičevo lestvico ocenjevanja - "Kloniranje." Zelo zadržan -
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rael - verstvo
Reply #14 - 03.09.2003 at 15:00:39
 

Na neki stopnji jih je zamrznilo tele Raeliane - tudi, če bi kaj takega kot je duša, ali spomini obstajalo samo na sebi in bi se lahko preneslo v telo, nam lahko zdrava pamet pove, da le malo možnosti za repliciranje v neskončnost  (recimo entropija in podobne zadeve.



(no ja samo mislim, da je njihov šefe bolj zvit - rad bi samo čim več žensk pofukal  Wink)




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3