Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14973 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #30 - 24.06.2003 at 00:53:56
 
a si prebral?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #31 - 24.06.2003 at 07:00:17
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 23:58:56:
Zakaj bi pa moral verjeti v reinkarnacije, ce preprosto ne. To ne pomeni, da sem kaj slabsi clovek, ali ti kaj boljsi. Vsak ima svojo vero. Ti gledas z ene perspektive, jaz pa z druge, nikakor pa ne mores trditi v svoj absoluten prav, ali pa da se jaz recimo motim. Mogoce si ti v zmoti, kaj pa vem. Jaz in se mnogo drugih poznam, ki ne "pobijajo vse naokrog", pa sploh ne verjamejo v reinkarnacijo. To se mi zdi tako grobo posplosevanje, da ostajam brez besed, ko dajes taksne izjave.
Problem je v vzgoji in okolju v katerem odrascas +  genetski dejavniki + x faktorji, kako bo clovek kasneje funkcioniral v druzbi. Cloveka se sodi po karakterju in njegovih dejanjih, ne pa po prepricanju in veri, ce veruje v reinkarnacijo kot ti mene!!! Sorry, ce te zalim, ampak tvoje razmisljenje mi je izredno tuje, domala "spanska vas".

Torej sklepas, da tisti ljudje, ki so poceli zlo v prejsnjem zivljenju danes nosijo posledice, so na nizji ravni zavesti, so druzbeni izobcenci, izprijenci, kriminalci, lopovi, tatovi ? Ha, to pa je skregana logika. Ti ljudje, ki so "hudobni", ki kradejo in se okoriscajo preko drugih brez vsakrsnega obcutka krivde in morale, ravno ti vladajo svetu s pomocjo velikega mamona - denarjem. Kaj se potem vraca otokom v Afriki, ker nimajo kaj jesti in pomirajo od gladu, ker so v prejsnjem zivljenju ziveli "slabo"? To ne verjamem, sploh pa ne v usodo in fatalizem, ces vse je zapecateno in zaprto.

Trebali bi strmenti k ekumenizmu in sodelovanju med vsemi verstmi sveta, ker bistvenih razlik med njimi sploh ni, razlike delamo mi ljudje.

V katero vero spadas Kreden, ce smem vprasat?

Ne, ne, saj jaz to spostujem, da ne jeste mesa, vendar ce jes tudi meso v zmernih mejah (npr 2x tedensko), zaradi tega ne more biti skodljivo. Sem pa ze tudi premisljeval v to smer, da bi postal vegeterijanec, vendar s tezka bi se odpovedal mesu, ker bi potem postal crna ovca v familiji.


Poglej, sej te nihče ne sili, da nekaj verjameš, kar nočeš ali kar ti je tuje, to je tvoja popolnoma svobodna odločitev, jaz pač verjamem in vem, da je, da obstaja, pa ne mislit, da sem tudi jaz verjel že od prej, neki prebliski so bili, sam sem kar hiter potem dobil druge bliske tako, da sem to enmalo zatru v sebi.
To, kdo je boljši ali slabši človek, to sploh ne igra vloge, bolši, slabši, le kdo še že deli ? gre se samo na kakšnem nivoju zavedanja si, na višjem nivoju zavedanja kot si, lažje in bolje vidiš nekatere stvari in jih dojameš drugače.
V neko vero se deli človek, ki še ni zmožen videti več, se pravi človek katerega je še potrebno voditi, sedaj je pa od človeka odvisno, kolko se bo pustil da ga vera zavede in veliko je odvisno od vere kolko bo zavedla tega človeka.
Sej jaz nikoli ne trdim, da imam prav, ali, da se motim, jaz to predvsem vem zase, drugi bodo izvedeli, ko bo prišel njihov čas, da izvedo, ali pač v tem življenju ne bodo izvedeli, vse je tako kot mora biti.
Sej se ne gre, ali si pač slabo prebral v tem pobijanju vse naokrog, to je bil samo primer, recimo, nekdo lahko razmišlja takole, zakaj bi se nečega držal, če pa ni nič, zakaj nebi sejal nasilja in bolečino drugim, če pa itak potem ni nič ?, v tem je štoš.
In, če ti misliš, da smo tu kar tako, brezveze, pač, smo, ker je to del narave in je nekaj spacala skupaj, potem se motiš in če misliš, da ne plačujemo svojih prejšnjih dejanj, pač, enkrat boš že spoznal.
Zarad mene, če popolnoma ostaneš brez besed, jaz se zato pač ne sekiram, vendar, marsikdo lahko ostane brez besed tudi pri tvojem pisanju, pa, a se ti zato kaj sekiraš ?
Problemi so v naših glavah, tisto, vzgoja, okolje x faktorji, to je tako malo in skorajda nepomembno, da je škoda izgubljat besede, problem je v tem ker mi ne razumemo, v tem, ker mislimo, da smo to, pa nismo, preveč smo zavedeni in vpliv okolja je na nekatere izjemno velik, vzgoja pa naredi nekatera ljudi prave invalide, egoizem vsakega posameznika pa še to potem lepo pogliha, napne in očedi s svojimi videnji.
Zakaj neki bi pa nekdo bil užaljen, če je nakaj zate španska vas ? pač, ti veruješ v nekaj in ti je nekaj drugega tuje in neznano, tako mogoče jaz nikoli ne bom zastopil blesarije krščanstva, ker mi je španska vas, kot takšno,osnova je dobra, a iskrivljena na vseh koncih in krajih.
Jaz nič ne sklepam, to je spet tvoje in če bi prebral malo bolje bi videl in razumel malo drugače, tako pa, vidiš in razumeš le tisto, kar lahko uporabiš za svoj ego, ostalo je pač nepremleto.
Raje se vprašaj, kaj se vrača tebi, pusti otroke v Afriki, če jim ne želiš pomagati, delaj raje na sebi in boš kaj hitro spoznal, kaj se vrača tebi in potem boš lažje vedel, kaj se vrača drugim, samo, potem ti to itak ne bo več važno.
In zakaj verstva, se pravi, mora te nekdo voditi, no, tukaj spet lahko vidiš kje si, pa seveda, ne zdej mislit, da te spet ocenjujem, pač, veliko jih rabi vodstvo.
ne da ni bistvenih razlik med verstvi, sploh ni razlik med verstvi in sploh ni razlik med ljudmi, vsi ljudje smo iz enega in smo eno, razlike delamo ljudje.
Lepo, da spoštuješ, vendar, zmernih mej pač ni, kakor ješ meso si posredno odgovoren za smrt živali, ki pa je spet samo za egoistično jedenje človeka, se pravi, zaradi tvoje želje po jedenju mesa mora umreti živo bitje, da ti zadovoljiš svoj ego, drugače pa, meso nima skoraj nobene energije, tako živilo je praktično neuporabno, bolj škodljivo kot zdravo, je samo zato, d apač nekaj vržemo vase.
Predvsem pa, če še ne veš si poišči in si preberikaj se začne dogajati s telesom takoj ob smrti, se pravi z truplom, in ti to ješ ?
Pač, vsak ima svoje veselje in vsaka obramba glede jedenja mesa je egoistična in vsako sklicevanje na Boga, sej je bog rekel, da si naj podredimo živali je egoistično in nerazumsko.
Ali ni mar rekel, ne ubijaj, to pa ne pomeni, da ne ubijaj samočloveka, ampak vsako živo bitje.
Ali se pač spet motim.
In sedaj te moti, da boš postal neka črna ovca v familiji, ne, mislim, da te ne moti to, ego je zajebana stvar, to je samo izgovor.
Sej bo, če ne prej pa čez tisoč let.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #32 - 24.06.2003 at 09:01:27
 
...








Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #33 - 24.06.2003 at 09:57:02
 
Jaz sem gledal odajo na Discoveryju, kako so razlicni strokovnjaki (psihologi, medicinci, sociologi) dementirali trditev v obstoj inkarnacije in spominjanj na svoja prejsnja zivljenja s tehtnimi dokazi oziroma poskusi na ljudeh, ki so trdili, da so imeli tovrstna dozivetja, zato sem se opraviceno skepticen in nezaupljiv. Stroka je vendar stroka.

No, pa teoreticno, da sem res zivel v enem od prejsnjih zivljenj, kako pa vem, kaj sem bil po poklicu in po spolu recimo? Kako pa je recimo s tistimi ljudmi, ki so recimo dusevno bolni in koncajo v ustanovah zaprtega tipa, ti so kaznovani za svoje grehe v enem od prejsnjih zivljenj?

Moj ego sploh ni velik, ker sem ze po naravi bolj introventiran, miren in rezerviran tip cloveka, morda tudi delno samotarski, zato se mi zdi, da si si ze v naprej poustvaril napacno sliko o meni.

V katero vero spadas Kreden, ce vprasanje ni prevec osebno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #34 - 24.06.2003 at 10:12:52
 
exorcist wrote on 24.06.2003 at 09:57:02:
zato sem se opraviceno skepticen in nezaupljiv. Stroka je vendar stroka.

heh. s cem pa razpolaga ta stroka, da tok zaupas njihovim zakljuckom?

resnico dokazuje le s pomocjo nepopolnih instrumentov zaznave, in na podlagi tega sklepa in dela zakljucke.

stroka ni edin "dokazan" vir informacij, oz. lih nasprotno, stroka je zelo "sibek" vir informacij (kar se tice znanja onkraj materije), baziran predvsem na spekulacijah, opazovanjih skozi nepopolne instrumente zaznave itd. tko da jaz ne bi kej prevec absolutno zaupal takim "dejstvom" kot ti jih ponujajo oni. ena izmed najvecjih napak ki ga dela stroka ali znanost je da pravi da je zivljenje/zavest nastalo iz materije, kot plod nekih bioloskih in kemicnih reakcij. ceprav tega niso nikol mogl dokazat (in tud nikol ne bojo, ceprav trdijo da bojo nekoc v prihodnosti) se vseen vsa "kvazi-dejstva" vrtijo okol te zgresene teorije. iz tega izhaja tud teorija o evoluciji in podobne nesmiselnosti.

Bog je izvor vsega, tko zivega (nas, kot zavest) kot nezivega (materialnih manifestacij, kot so to nase grobo in subtilno telo). ko se dusa (zavest) odloci obrnt stran od Boga in njegovega sluzenja, pade notr v materialno sfero in se zacne kot posledica tega nespametnega dejanja zmotno poistovecat z materijo in se stalno ponovno rojeva in umira, menjava telesa in ob tem seveda tud trpi, in stalno zivi v vznemirjenju in strahu. ampak Bog se iz svoje milosti stalno pojavlja v taki ali drugacni obliki (sveti spisi, njegovi pooblascenci/mesije, ali pa vcasih celo on sam osebno), da bi nas opomnil na naso vecno dolznost. ce smo iskreni bomo te pozive slisali in v skladu s tem delovali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #35 - 24.06.2003 at 10:14:59
 
Reinkarnacija je samo reciklaža duš - posledica logičnega paradoksa, ki bi nastal ob številu duš, če jih ne bi reciklirali (zapolnili bi tako nebesa kot pekel). Tu so se pač indijci (tudi grki - Pitagora, s svojo metempsihezo izkazali za dobre logike). Šele, ko si bomo priznali, da je duša samo ime za nekaj na telesu, kar umre še pred telesom, bomo lahko resnično svobodni. Tedaj izgine tudi problem reciklaže.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #36 - 24.06.2003 at 10:16:56
 
t wrote on 24.06.2003 at 10:14:59:
Šele ko si bomo priznali, da je duša samo ime za nekaj na telesu, kar umre še pred telesom, bomo lahko resnično svobodni. Tedaj izgine tudi problem reciklaže.

kdo si pol ti, oz. tist ki je lahko resnicno svoboden, ce ni niti "dusa", niti telo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #37 - 24.06.2003 at 10:18:22
 
Arvan, duša krščanska:



SEM, KI SEM. 8)





UŽIVAJ!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #38 - 24.06.2003 at 10:26:24
 
t wrote on 24.06.2003 at 10:18:22:
SEM, KI SEM.

se mi je zdel ja.

mogoce si pa ti "uzivalc", k skos povdarjas uzivanje. drgac po moje ne bi mel smisla rect "uzivajte!", a ne? ker kdo pa bo uzival, ce ni "uzivalca".

ten-nej, men se zdi da ti hoces dosezt, da ti ne bi bil nihce, oz. da bi bil prazen, sunyatah, void, brez kakrsnekoli oznacbe, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #39 - 24.06.2003 at 10:29:16
 


Aryan, duša krščanska



gre za estetiko;


se pa že lepše sliši, da ti rečem "uživajte!", kot pa "vzemi svoj križ in pojdi za menoj!"




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #40 - 24.06.2003 at 10:39:49
 
t wrote on 24.06.2003 at 10:29:16:
gre za estetiko

in cemu naj bi ta estetika sluzila? te nardi bolj mirnega, zadovoljnega, prijaznejsega, al sam bolj "ponosnega"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #41 - 24.06.2003 at 10:43:26
 
Quote:
in cemu naj bi ta estetika sluzila? te nardi bolj mirnega, zadovoljnega, prijaznejsega, al sam bolj "ponosnega"?




Estetika ne služi ničemer in nikomur. Služijo samo hlapci.


(mogoče samo sama sebi)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #42 - 24.06.2003 at 10:47:40
 
t wrote on 24.06.2003 at 10:43:26:
Estetika ne služi ničemer in nikomur. Služijo samo hlapci. (mogoče samo sama sebi).

zakaj jo pa pol ti uporabljas, oz. se izrazas skozi estetiko, ce tko al tko nicemur ne sluzi, se prav je brezmiselna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #43 - 24.06.2003 at 11:01:04
 
Aryan, duša krščanska:

Zakaj je Zemlja okrogla?

Zakaj Luna kroži okoli Zemlje in Zemlja okoli Sonca?

Zakaj ptičko pojejo?

Zakaj so tangice?



užiivaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #44 - 24.06.2003 at 11:04:00
 
Aryan, duša krščanska, kdaj si pa prestopil v krščansko vero, sem mislil, da ti je le bolj Sri Krsna pri srcu ?

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4