Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 20319 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

SLOVENSKA IDENTITETA
25.04.2002 at 09:18:06
 
v ponedeljek sem bila na forumu M. Pogačnika z naslovom KRIZA SLOVENSKE IDENTITETE...
Marko pravi, da prehajamo v družbi v novo obliko povezovanja, saj so stare oblike preživele svoj namen. Smo na stopnji razvoja, ko gremo najprej v individualizacijo in nato iščemo povezave na osnovi ljubezni, odpuščanja, sočutja...Seveda na te oblike povezav padajo sence preteklosti, katere je potrebno sčistit ... preobrazba poteka na različnih nivojih a za nastala dejstva v znanosti ni nobenih potrditev. Nastaja nova identiteta slovenstva, učimo se živet s tem prostorom, z naravo, učimo se novih odnosov ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #1 - 25.04.2002 at 22:46:06
 
Super ,Vida!

Zdaj je čas za spremembe !

Samo odločiti se je treba.
Vem da,se ljudje težko odločamo,saj bi radi meli vse.
Nočemo izgubiti nekega občutka varnosti,ki nam ga daje ta sistem,po drugi strani pa bi radi imeli boljšega.
Vendar to ne gre.Ne moremo imeti eno in drugo.

Treba je zaupati vase.Imamo znanje in sposobnost.
Ne smemo se prepustiti strahu in še naprej biti sužnji.

Ampak odločno stopiti na pot,ki smo si jo začrtali. Smiley

Vida,ti pa povej še več,kar si slišala Wink
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #2 - 26.04.2002 at 01:16:28
 
Po moje je prva stvar, ki bi jo moral Slovenci narest, otresti se manjvrednosti. Boli mene, če je za mejo Avstrijec ali Italijan. Jaz sem tudi človek. In kje piše, da sta Italijan in Avstrijec pametnejša?  Zloraba zgodovine in geografskega položaja.
Slovencem manjka malo islandske mentalitete, pa bi bilo ok. Oni so še manjši, a imajo na svojo majhnost veliko večji ponos. Verjetno jim zato ene stvari tudi gredo kar v redu.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #3 - 26.04.2002 at 11:14:46
 
Hec je ravno v tem, da nas korektnost, kvazi tolerantnost, kvazi uspeh kapitalističnih držav postavlja v podrejen položaj.

To maš Andres prav. Namesto da bi bili iskreno ponosni, sami nase kot na ljudi, niti ne  samo na Slovenskost, ki kaže v svoji majhnosti (kot naroda, kot teritorija) v svetovnem merilu, v skorajda vseh področjih človeškega delovanja veliko uspešnost.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #4 - 26.04.2002 at 11:38:36
 
/Po moje je prva stvar, ki bi jo moral Slovenci narest, otresti se manjvrednosti./   

...o tej manjvrednosti smo se že drugod precej razpisal, pa smo spet na njo naletel...

...glede osebnostnih lastnosti pa je varuh človekovih pravic g. Hanžek, ki je bil gost na forumu povedal (na osnovi raziskav) nekaj značilnosti Slovencev -  zelo slaba samopodoba ki pripelje ljudi do raznih fobij, nezaupanje, slabo sodelovanje v skupini ...
Back to top
« Last Edit: 26.04.2002 at 13:47:32 by vida »  
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #5 - 26.04.2002 at 12:42:27
 
Ja že samopodba človeka pripelje v to. Lahko je to tudi Nemc, Američan, kdorkoli. Če si to dovoliš je čist vseeno kdo si.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #6 - 26.04.2002 at 12:46:35
 
Točno. Sprejet je treba itak vse - zakompleksane Slovence in utrgane Američane...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #7 - 26.04.2002 at 13:51:20
 
...saj, ko si mlad si to dovoliš, ker takrat še nimaš izoblikovane osebnosti, ko si pa star pa je za nekatere stvari že malo pozno, a vseeno - NIKOLI PREPOZNO ... !
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #8 - 26.04.2002 at 14:59:52
 
Nikoli ni prepozno, (prepozno je le v naših glavah). Maš prov Vida.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
johnny
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 18

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #9 - 26.04.2002 at 20:58:53
 
50 let so nam komunisti prali možgane in to se ne da kar tako pozabiti. Nobenega ponosa. Se vedno imamo nek obcutek krivde, pa ceprav nismo nic krivi. Povsod se samo opravičujemo. Kje je ponos!? S. Katanec je naredil več za identiteto, kot pa vsi politiki skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #10 - 26.04.2002 at 21:49:50
 
Quote:
50 let so nam komunisti prali možgane in to se ne da kar tako pozabiti. Nobenega ponosa. Se vedno imamo nek obcutek krivde, pa ceprav nismo nic krivi. Povsod se samo opravičujemo. Kje je ponos!? S. Katanec je naredil več za identiteto, kot pa vsi politiki skupaj.


Johnie!

Saj se nisem nate zapel zaradi NATO ampak ne moreme mimo dejstva, da si celo gnojnico stresel samo na komuniste.  In kaj so bili Slovenci pred komunizmom????????   Hlapci, isto kot  danes. Pac  (se) nimajo samopodobe, samozavesti, svojega ponosa na da majhnostjo.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #11 - 26.04.2002 at 21:51:55
 
Narod ima takšno oblast,kakršno si zasluži. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #12 - 27.04.2002 at 22:13:25
 
comp, hvala za vzpodbudo...
predvsem je bil poudarek na prostoru, v katerem živimo in da nas čaka še dosti učenja...človek je del narave pa se tega premalokrat zaveda. živi kot da je iztrgan, ločen od nje in zaradi tega postane neodgovoren, sebičen ... poteka preobrazba, človek se čedalje bolj zaveda svoje odgovornosti. na osnovi novih vrednot nastajajo nove celice, bodoče skupnosti ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #13 - 27.04.2002 at 23:56:36
 
Robi wrote on 26.04.2002 at 21:51:55:
Narod ima takšno oblast,kakršno si zasluži. Smiley

Potemtakem smo mi res en tak narod, ki ser ne zasluži ničesar. Imamo oblast, ki smo si jo sami izvolili, torej smo si jo zaslužili. In ko bomo zopet volili, bomo zopet sami sebi volili oblast, ki pa spet ne bo nič boljša od prejšnje. Nimam več ideje kona naj volim, ker ne vidim ljudi, ki bi jim zaupal vodenje naše države. Včasih sem vedno zaupal Drnovšku, v zadnjem času pa me je vse prevečkrat razočaral. Ko bomo v EGS-u, bomo pa zopet nekje notri, kjer ne bomo več imeli samostojnosti, ki smo si jo toliko želeli. Pa tudi vprašanje je, ali bo naša slavna vlada znala poskrbeti za zaščito našega gospodarstva, našega kmeta.....Sicer pa, počakajmo in bomo videli. LP Harry Shocked
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SLOVENSKA IDENTITETA
Reply #14 - 28.04.2002 at 01:00:58
 
Quote:
Pa tudi vprašanje je, ali bo naša slavna vlada znala poskrbeti za zaščito našega gospodarstva, našega kmeta.....Sicer pa, počakajmo in bomo videli. LP Harry


A je treba čakat Harry?  Narobe. Če  se čaka je lahko tudi prepozno.  Potrebno je reči zdaj in tu.  Kdo so Slovenci? Kaj jim Evropa nudi, kaj mi nudimo njim, drugače naj se pa pod nos obrišejo.  Ampak to se ne sme neki tam v tri dni pisat pisat pa v cajtnge basat.  Naj se podpiše in mednarodno overodstoji.
 Pol se pa lahko naprej pogovarjamo. Če bi eden iz vlade ali pa parlamenta po mizi udaril bi s tem  lahko odprl novo poglavje slovenske identitete. A bomo moral res čakat, še na naše vnuke?  Moj stari fotr je predolgo čakal, jaz pa ne bom.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4