Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 33
(Read 102255 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #105 - 30.08.2005 at 13:31:09
 
Lilith wrote on 30.08.2005 at 13:20:06:
To dvoje za moje pojme ne gre enačiti, ker preko internetnih forumov ti lahko vsak naloži vse, kar mu pade na pamet, da bi olajšal svoje frustracije, in te potem tudi odreže;  v dobrem odnosu pa stvari ne potekajo takole. Seveda to ne pomeni, da tudi v realnem (nevirtualnem) svetu ni teh "neodnosov" kot jih jaz poimenujem. Ampak obstaja vsaj možnost za kaj drugega (kaj več).


tule govoriš o nekonsistentnih ljudeh (ok, sej to smo do neke mere vsi)
tisti, ki nalaga, in reže, na forumu, bo to počel tudi v resničnem življenju
tisti, ki pa neguje dobre odnose, se bo za to trudil tud na forumu
imho, seveda


btw, jaz nisem imela občutka, da bi picola kaj obsojala
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #106 - 30.08.2005 at 13:35:40
 
m wrote on 30.08.2005 at 13:31:09:
tule govoriš o nekonsistentnih ljudeh (ok, sej to smo do neke mere vsi)
tisti, ki nalaga, in reže, na forumu, bo to počel tudi v resničnem življenju
tisti, ki pa neguje dobre odnose, se bo za to trudil tud na forumu
imho, seveda


btw, jaz nisem imela občutka, da bi picola kaj obsojala


Ne. Ne govorim o nekonsistentnosti.
Pač pa o tem, da je imeti opravka z nekim imaginarnim človekom nekaj čisto drugega kot z resničnim.  

glede btw- saj res, zdaj se je komunikacija bojda že izboljšala
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #107 - 30.08.2005 at 14:33:58
 
Kaj pa sploh je to "resnični človek"?
Doslej namreč še nisem srečal človeka, ki se ne bi za nečem, vede ali nevede, skrival.
Vsi nosimo take ali drugačne maske, ki so nam jih delno nadeli tudi drugi; starši, družina, družba, kultura in ki se jih najpogosteje niti ne zavedamo in brez katerih sploh ne moremo več uspešno funkcionirati, ne da bi izpadli kot "čudaki".

Nekoga, ki piše po forumu obravnavam glede izmenjave stališč enako, kot nekoga, ki sedi nasproti mene.
Včasih imam celo občutek, da se pred mano v živo kdo veliko bolj pretvarja (se dela finega), kot takrat, kadar sedi neznano kje za računalnikom, kjer si upa napisati več, kot bi si mi pa upal povedati direktno v obraz.

Imaginarni človek pa je po moje nekaj drugega, to je izmišljena oseba, taka, ki jo skonstruiram v domišljiji (naprimer kak junak iz romana) in dejansko ne obstaja, ne v moji bližini, niti nikjer ne sedi za računalnikom, obstaja le v domišljiji.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #108 - 30.08.2005 at 15:11:34
 
Bardo_Thodol wrote on 30.08.2005 at 14:33:58:
Kaj pa sploh je to "resnični človek"?

tist k se zacne sprasvat kdo zares je in kaksen je smisel njegovga obstoja. ko izve, ve da ni clovek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #109 - 30.08.2005 at 16:15:16
 
titud wrote on 30.08.2005 at 13:04:07:
Dobr analiziran,  ampak jest bi pravo dilemo postavu  drgač, ker obstoja prasile ni po moje pod vprašj niti kanduč, ampak je postavu le  tezo,  da se prasila realizira skoz množico in ne skoz posamenega nosilca. Pri tem je to množico potavu na raven, ki bi lahko konkurirala prosvetljenemu posameznemu nosilcu inn s tem,   da je snel averolo razsvteljenja  posamezniku in ga s tem profaniral, v bistvu množico posvetil.   Tko da probelma protislone realizacije prasile  ni razrešu ampak konflikt clo zaostru, kar  je zmotilo lilith.


Nekonfliktno se  prasila lahko realizira po moje le, če se   resničnost prasile  ne more utelesit samo v enem  posameznem  nosilcu niti skoz množico pojmovano kot  ta posamezni  nosilec,  ampak  samo  v množici posameznih  nosilcev.  Ker je  tej množici  vsak posamezen nosilec resnice  v mnogih vlogah (profesionalni, družinski, spolni,  nacionalni...),   je vsak sam pr seb najprej prisiljen iznajt način,  da  ne zapade v shizofrenijo, tko kot je  taka množica nosilcev resnic prisiljena najt nači, kako ne past v anomijo. Duh časa je tako neke vrste  izraz posameznikovega bega pred shizofrenijo in množice pred anomijo,  vedno trenutna/aktualna  oblika  vračanja v  preteklost, ko je bilo vse eno.  




tudi Prasila deluje skozi konflikte, ki se kažejo recimo v iztrebljenju dinozavrov ali uničenju zdravega okolja, ki je prijazno človeku

ker ima človek določeno mero svobodne volje ima nek margin v okviru katerega lahko deluje v okviru Prasile - če to mejo prestopi, ga teka Prasila poči po buči. Z zavedanjem kaj ta Prasila je in kakšne so zakonitosti je možno ugotoviti ali dojeti kako "pravilno" živeti. Bolj kot se zavedaš načina delovanja Prasile več šans imaš za bolj mirno in ustvarjalno življenje ... oziroma manj časa ti na splošno pobere ukvarjanje z lastnimi patologijami
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #110 - 30.08.2005 at 21:35:37
 
Glede prebranega imam rahlo mešane občutke, še posebej ob lilithinih postih...Ne znam čist dobr opisat svoje dileme,sam čutim,da ti nekej ne paše kar se tiče mene. V tvojih postih čutim namreč neko ozadje,nekaj nepovedanega...in tisti del mene bolj zanima. Z drugimi besedami...vesela bi bila,če bi bila malo bolj direktna,ker te ne razumem najbolje, kaj želiš povedat.
Komunikacija-sem povedala, da se mi zdi; se pravi moje mnenje je, da se je izboljšala (ne bi blo prvič, da imam napačen občutek...pa vendar...). Po zaslugi vseh, ki smo se malo umiril, še posebej sinje, ki je nehala žalit vsepovprek. Kaj ti tukaj ne štima?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #111 - 30.08.2005 at 21:47:30
 
picola wrote on 30.08.2005 at 21:35:37:
Z drugimi besedami...vesela bi bila,če bi bila malo bolj direktna,ker te ne razumem najbolje, kaj želiš povedat.


Kaj ti tukaj ne štima?



Tebi nisem želela popolnoma nič povedati. Uporabljena si bila kot en vidik oz. pol, iz katerega sem izhajala v debati z m.
Kolikor mi je znano, si v preteklosti imela veliko povedati čez tukajšnjo komunikacijo, sedaj pa praviš, da je bolje.


*Kaj zdaj tebi tu ne štima? * Tale tvoj stavek pa razumem bolj kot tvojo projekcijo, s katero se mi ni za ukvarjati.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #112 - 30.08.2005 at 22:09:37
 
Lilith wrote on 30.08.2005 at 21:47:30:
Kolikor mi je znano, si v preteklosti imela veliko povedati čez tukajšnjo komunikacijo, sedaj pa praviš, da je bolje.



Ok,tnx.

Še vedno pa mi ni čist najbolj jasno, kaj počet s quotanim stavkom? A je s tem kaj narobe, da pravim, da je sedaj bolje?Ne štekam... Embarrassed (od tukaj tudi vprašanje iz prejšnjega posta kaj ti ne štima)

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #113 - 30.08.2005 at 22:23:02
 
picola wrote on 30.08.2005 at 01:10:02:
Kar se pa tiče kmetjiskih subvencij bi te pa prosila,če mi daš link od tam,me za štos zanima na kakšen način si podala resnico o tej temi... Wink
Aja,še nekej...po mojem mnenju in opažanju se je tvoje podajanje resnice od pred nekaj mesecev nazaj kr veliko spremenilo in  komunikacija tukej na forumu je tut dokaz za to(razen med vama s t-jem), saj imam občutek da veliko bolje komuniciramo med sabo (če želiš bolj zrelo)...-še en dokaz,da mora vsak naredit en korak,da se stvari izboljšajo



no lepo posim - a zdaj bomo pa po picolininem vatlu merili vzornost vedenja?

btw ... mogoče se je komunikacija izboljšala tudi zato, ker je del resnice celo dosegel svoje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #114 - 30.08.2005 at 22:24:54
 
m wrote on 29.08.2005 at 16:48:43:
drgač pa ... jaz nisem opredelila, kak način mi bolj odgovarja  Wink


saga o medvrstičnem branju ... to be continued ...
m wrote on 30.08.2005 at 13:31:09:
btw, jaz nisem imela občutka, da bi picola kaj obsojala


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lancelot
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #115 - 30.08.2005 at 23:03:42
 
Quote:
no lepo posim - a zdaj bomo pa po picolininem vatlu merili vzornost vedenja?


Bog nas obvaruj!

Na tem forumu se tako vzornost vedenja, kot tudi edina, popolna in zveličavna resnica meri v pravno-psiholoških enotah.

Vsak, ki si drzne pomisliti na kaj drugega, je z njim nekaj hudo narobe. Čisto možno je, da je disfunkcionalna osebnost z izraženo stopnjo funkcionalne nepismenosti.
Priporoča se, da se takšna oseba poglobi v slovensko ustavo, pravopis in sskj preden naslednjič odpre usta. Kajti v moderni družbi ne velja več svetopisemsko pravilo: ''blagor ubogim na duhu, kajti njihovo je nebeško kraljestvo.''


p.s.: Picola, verjetno se boš morala naročiti v času uradnih ur, da boš dobila odgovor in da boš lahko ob pomoči strokovno usposobljenih oseb razdelala svoje projekcije.

Lastne napake je najbolje spregledati, saj je toliko lažje le-te odkrivati pri drugih in jih s tem soočati s prestola.

Vsak pač mora nositi svoj križ.

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #116 - 30.08.2005 at 23:34:51
 
sinjeoka wrote on 30.08.2005 at 22:23:02:
no lepo posim - a zdaj bomo pa po picolininem vatlu merili vzornost vedenja?

btw ... mogoče se je komunikacija izboljšala tudi zato, ker je del resnice celo dosegel svoje?


Velikokrat je v tem postu omenjan 'moje mnenje' , 'imam občutek', itd. tko da jst nikjer ne vidim potrebe,da bi po mojem vatlu merili vzornost vedenja na forumu(vsekakor si jo pa merim sama pri sebi in zase in po mojem mnenju je naša komunikacija velik bolj znosna kot je pa bla včasih,s čimer se pa ne rabi strinjat nihče...)...
ja, tut je možno, da se je del komunikscije izboljšal zato,ker je del resnice dosegel svoje...-vsaj zase lahko mirne duše trdim, da je tako...zase boš pa vedela sama...
Lancelot, prosim, ne podpihuj...Škoda,ker je tvoj prvi(?) post napisan tako negativno...Dej kej pozitivnega rajši ven...kej za naučit se, kej fajnega...sigurn maš dost tega na zalogi Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #117 - 31.08.2005 at 08:46:20
 
Bardo_Thodol wrote on 30.08.2005 at 14:33:58:
Kaj pa sploh je to "resnični človek"?


"Resničen človek je tisti, ki upira svoj pogled navznoter."


Kje je Bog? V vsakem človeku, v vsakem živem bitju. Zato pravijo: »Bog prebiva v vseh bitjih.« (Ešvara sarva bhutanam.) Bog si nadene človeško telo. (Daivam manuša rupena.) Ko bodo za vas vsi božanski, ne boste nikoli več nikogar obrekovali. Bog sodi človeka po njegovih občutkih in ne po njegovih dejanjih. Zato se potrudite in preusmerite pozornost v svojo notranjost. Kdor se ravna samo po tem, kar vidi zunaj sebe, je žival.

Ljubezen je vaše največje premoženje. Negujte ljubezen in vedno govorite resnico. Vendar je resnica lahko neprijetna, zato ljudje raje lažejo. Ljudem se steklenica mleka, ki jim jo dostavijo na hišni prag, ne zdi prav nič posebnega, za steklenico žganja pa so pripravljeni prepotovati več kilometrov. Laganje je postalo nekaj običajnega. Laž mogoče zadovolji druge ljudi, ne pa tudi vaše vesti. Namesto, da ustrežete drugim ljudem, najprej ustrezite svojo vesti. Sledite poti resnice ne glede na okoliščine. Če pa resnica lahko koga prizadene ali ogrozi, molčite. Nekoč je bil puščavnik globoko zatopljen v premišljevanje o Bogu. Zaobljubil se je, da bo vedno govoril resnico'. Gospod Ešvara se je odločil, da ga bo preizkusil. Nadel si je podobo lovca in začel loviti srno, ki se je v strahu skrila za grm tik ob puščavnikovem bivališču. Puščavnik je to opazil. Ko ga je lovec vprašal, kje je srna, se je znašel v precepu. Ni mogel hliniti nevednosti in reči, da srne ni videl, saj bi to bila navadna laž. Srne pa tudi ni mogel izdati, ker bi jo lovec ubil. Tako bi bil udeležen pri zločinu. Hitro je pomolil k Ešvari, da bi mu pokazal pot iz zagate. Po Božji milosti ga je prešinila sijajna ideja. Bog je vedno s teboj, v tebi, okrog tebe, nad teboj; vodi te in je tvoj varuh. Čemu potem strah, če je Bog tu? Puščavnik je takole odgovoril lovcu: »O, lovec, kdor vidi, ne more govoriti, kdor govori, ne more videti.« S tem pretkanim odgovorom puščavnik ni ostal samo zvest resnici, temveč je tudi obvaroval srno. Nato si je Ešvara nadel svoje pravo obličje in dejal: »Takšna obzirnost (jukti), ki je v tvojo korist in v korist drugih, je resnična joga.«[5] Zato pravijo, da je resnica življenje jezika, pravičnost življenje rok in nenasilje življenje srca.

http://www.sathyasai-drustvo.si/govori/govori02/mahasivaratri.html


Osho:
Quote:
Osho pa pravi tak:

Tantre ne zanima morala in njeni koncepti, temveč to, kar si. Nikoli niste idealni, zato ste obsojani. Vsaka morala je ustvarjanje krivde. Ideal je v prihodnosti, ti pa vedno zaostajaš, se primerjaš in se počutiš krivega. Hipokrizija pomeni, da si resničen človek, ne idealen, vendar želiš pokazati, da si idealen. Če narediš lažen obraz, se lažje giblješ v družbi, v notranjosti pa se moraš zatirati in tvoja neresničnost postane zavest. S tem večaš prepad v svoji notranjosti. Rojevajo se nam otroci in napravimo jih lažne-večni krog...

Neresnična osebnost je vedno proti uživanju in proti tebi. Žrtvuje se za druge. Vendar Tantra pravi:«Dokler ne moreš uživati sam zase, ne moreš pomagati drugim.« Uživanje ni sebično, ni greh. Če ti tvoja mama pravi:«Vedno sem se trudila zate!«, te bo mučila. Žrtvovanje je le trik za mučenje drugih. Tisti, ki se žrtvujejo, so nevarni. Besede, kot so žrtvovanje, dolžnost, služba, služenje so umazane in nasilne.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #118 - 31.08.2005 at 11:17:52
 
sinjeoka wrote on 30.08.2005 at 16:15:16:
tudi Prasila deluje skozi konflikte, ki se kažejo recimo v iztrebljenju dinozavrov ali uničenju zdravega okolja, ki je prijazno človeku

ker ima človek določeno mero svobodne volje ima nek margin v okviru katerega lahko deluje v okviru Prasile - če to mejo prestopi, ga teka Prasila poči po buči. Z zavedanjem kaj ta Prasila je in kakšne so zakonitosti je možno ugotoviti ali dojeti kako "pravilno" živeti. Bolj kot se zavedaš načina delovanja Prasile več šans imaš za bolj mirno in ustvarjalno življenje ... oziroma manj časa ti na splošno pobere ukvarjanje z lastnimi patologijami


Prasilo ne pojmujem kot neko zunanjo silo,  ki  se ji  blo treba pokorovat, ampak kot notranjo moč, ki  motivira in vodi (posameznika/ množice). Seveda  se lahko razume  notranjo moč drugega kot avtoriteto, ki se ji pokoravaš, ampak to še vedno ni neka zunanja sila v obliki višje resnice, ampak notranja sila nekoga drugega, ki ga nagovarja enako kot  tebe tvoja.

Pradavni animisti so ta koncept delovanje prasile boljš razumel kot mi, saj so vsakemu,  tud čist naravnem pojavu, znal najt 'animatorja' v obliki duha/prasile, ki ta pojav animira in ga na ta način naredli  njihovi osebni izkušnji delovanja prasile razumljivega in s tem vsaj potencilano obvladljivega, tud če deluje nanje od zunaj.

Novoveški razsvetljenci  so razklenili zvezo med duhom in pojavom in so iz vzročno/posledičnih zvez med    pojavi sami iskali in našli zakonitosti, po katerih so pojavi postali še bolje   razumljivi.  Ker pa smo izgubili neposredno zvezo duhom, smo se v moderni dobi  kljub razumljivosti od naše izkušnje delovanja duha/prasile le še bolj odtujili.

V tem kontesktu je treba  v danšnji postmodernem  času pač iznajt forumulo, kako racinalizirane pojave in prakse povezat nazaj z duhom, ki jih animira, ne da bi hkrat zapadli nazaj v vraževerje, s katerim so  animisti zapolnjevali luknje v razumevanju pojavov.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zoran Kanduč - Onkraj zločina in kazni
Reply #119 - 31.08.2005 at 11:24:22
 
Quote:
Zaobljubil se je, da bo vedno govoril resnico'. Gospod Ešvara se je odločil, da ga bo preizkusil. Nadel si je podobo lovca in začel loviti srno, ki se je v strahu skrila za grm tik ob puščavnikovem bivališču. Puščavnik je to opazil. Ko ga je lovec vprašal, kje je srna, se je znašel v precepu. Ni mogel hliniti nevednosti in reči, da srne ni videl, saj bi to bila navadna laž. Srne pa tudi ni mogel izdati, ker bi jo lovec ubil. Tako bi bil udeležen pri zločinu. Hitro je pomolil k Ešvari, da bi mu pokazal pot iz zagate. Po Božji milosti ga je prešinila sijajna ideja. Bog je vedno s teboj, v tebi, okrog tebe, nad teboj; vodi te in je tvoj varuh. Čemu potem strah, če je Bog tu? Puščavnik je takole odgovoril lovcu: »O, lovec, kdor vidi, ne more govoriti, kdor govori, ne more videti.« S tem pretkanim odgovorom puščavnik ni ostal samo zvest resnici, temveč je tudi obvaroval srno.

Zanimiva zgodbica, le to mi ni jasno, zakaj je puščavnik tako zakompliciral, ko bi pa lovcu lahko preprosto povedal, da sicer ve kje je srna, vendar mu tega ne bo povedal, ker se mu srna smili.  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 33