Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 21
(Read 104146 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Sanje II.
Reply #180 - 09.02.2004 at 16:51:11
 
stoychi wrote on 09.02.2004 at 16:38:31:
Smiley
lepo povedano veronika, Kiss Kiss Kiss

seveda pa obstaja še tretja varianta,

ko se ljudem istočasno širi in denarnica in srce.

Marsikdo, ki nič nima je tudi tak skopuh, da joj,
kot poznam ljudi, ki veliko zaslužijo,
a tudi veliko dajo za dobrodelne namene
in če mene vprašaš,
komu bi prispeval je odgovor jasen;
Temu drugemu menda Wink


jaz tudi  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Sanje II.
Reply #181 - 28.02.2004 at 17:03:35
 
Hallo,

Jest bi opisal sanje s katerimi se veliko ukvarjajo tisti, ki jih, blago receno, svetloba ravno ne zanima, ali pa morda ravno zato.

Bila je noc. Prispel sem do odprtega prostora, kjer je bila mnozica ljudi, ki so plesali in se tako ali drugace zabavali, druzili itd., itd. Skratka javen prostor z mnozico ljudi. Stal sem na robu v temi in jih opazoval.
Nenadoma sem opazil, da sem med njimi gibljeta dve osebi, moski in zenska, ki nekako ne sodita mednje. Sploh zenska je pritegnila mojo pozornost.
Imela je dolge goste svetlorjave lase, dolgo sivo enodelno, ohlapno obleko in pa izrazito podaljsana in ostra sekalca, ki sta ji molela iz ust. Mehko se je premikala med ljudmi.
Nekaj casa sem jo opazoval, nato pa kot da sem se projiciral vanjo. Znasel sem se med ljudmi, gledal sem skozi njene oci, bil sem v njenem telesu in ga tudi cutil. Opisal bi ga lahko kot etericni dvojnik fizicnega telesa. Torej se vedno fizicno, le da izredno fino.
Z vso silo sem se pognal v temo stran od ljudi. Z mocjo misli sem z veliko hitrostjo drvel, ko sem prispel do znanega kraja na vzhodnem delu Ljubljane. Pred sabo sem zagledal zicnato ograjo.
Za moje etericno telo ne bi smela predstavljati problema, a sem vseeno okleval. Nato sem se z vso mocjo zapodil vanjo in tudi prisel skoznjo, a sem pri tem zacutil silno boleco...

Zbudil sem se in mocno drgetal po vsem telesu, saj je ocitno moj zivcni sistem utrpel hud udarec...


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #182 - 26.07.2004 at 10:59:12
 
Sen od nočas, 26/07/04
( Madan Gopal Das me inspiriral z njegovim primerom o 'avtu' ki ga vozi 'voznik' Wink Smiley )

Jaz sem v meni znanem velikem polju. V sanjam se tuki nekatere rastline vzgajajo, ne vem več katere, (in v dnevnom življenju je zelo normalno da se tuki nekaj goji). Rastline zelo dobro napredojo in jaz razmišljam zakaj je tako, in sklenem takoj da je zarad položaja polja, tuki rastline bolje rastejo kot v suhem primorjo (ni ni krivo..., dol,  v primerjavi z tuki, je višje vroče in suho..). Gledam proti vzhodo (tak zdaj mislim da bi bil to vzhod v sanjam), tuki je brdo, in si mislim, ja, to brdo pomaga, ščiti, naj veter ali kaj ne moti podnebje tuki   (v budnem življenjo polje je dolgo in razteže se v smero vzhod-zahod in samo s južne in severne strani ga okroža brdo)
Zdaj najdem se v nekaterem nenavadnem vozilu, ni daleč od avta/nekaj kot avto, pak nenavadno
ne poznam krmila tuki, pak kot da ni nimam časa raziskovat ker me vozilo precej hitro pelje naprej, ne preveč hitro, pak..
Gledam tla -precej grbavo..., vozilo skače po zvitem tereno..  Pak, kot da ima nekaj inteligence v njem, pelje še dovolj dobro Grin,  /kot da se malce prilagodi terenu ??/  a morda sem, mislim da, z položajem tela nekaj pomagala v ravnanju, v smero vožnje
Zdaj, vidim da me pelje proti temu brdu! Več straha zdaj imam..., že se vzpenjama na naklon brda in razmišljam o nevarnosti ko pridemo na sam vrh Shocked
dotikam se mesta kjer naj bi bila krmila, v enem časo (ne vem v katerem delu sanj, zdaj ali kasneje) na desni sem odkrila mesto, krmilo, ali gumb, ki more ustavit vozilo  /ali sem samo verjela da se z tem ustavlja.. Grin /
malo sem mislila kot da sem kriva... kako to da nisem prej to iskala, našla.. (pak če sem razmišljala- sem bila še živa ..ha, ha )
Ko sva prišli na vrh se ne spomnim dobro, mislim da je šlo hitro na dol, Grin Grin,  pak je v glavnem, mislim, dobro završilo.. Smiley
LP vsem Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sanje II.
Reply #183 - 27.07.2004 at 21:55:07
 
Hi Jst,
imaš hudo zanimive sanje  Shocked Shocked 8)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sanje II.
Reply #184 - 02.08.2004 at 14:11:18
 
Danes ponoči. Mi je zelo žal, ker si jih nisem zapisal, a takrat sem bil prepričan, da ne bom pozabil detajlov.
Bil sem v nekem sporu z ženo /v sanjah/, pa se ga ne spomnim več.
Nekje v hribih...med črnim kamenjem sem naletel na ženino dobro prijateljico, ki mi ni ravno pri srcu najbrž. Prijela me je za dlan in začutil sem, da mi hoče pomagati, da se znebim nečesa...bolečine, zamere, kaj pa vem. Prepustil sem se ji, ko je rekla:
"Vstopi...pa kaj če nisi tu, saj lahko od daleč."
Mislil sem, da govori meni, a to je izrekla neki ženski /vsaj tako sem občutil/. Takrat sem zaznal, kako nekdo vstopa vame...nasilno...skozi levo stran dimelj. Začutil sem močno valovanje v spodnjem delu telesa in rahlo fizično bolečino. Trdno sem jo zgrabil za roko, zakrčen, nakar mi je rekla, naj se prepustim. Valovanje se je ustavilo nekje v višini srca in se umirilo. Slišal sem besede tiste ženske v meni:
"Koliko je tega."
"Začni odmetavat", ji je odgovarjala ženina prijateljica.
Pred očmi so mi začele plesati slike raznih ulic s hišami, z ogromno hitrostjo. Začutil sem, da ta v meni vidi...vidi, kar skrivam, kar moram odvreči. Počutil sem se ranljiv, gol, nemočen. Zahlipal sem...in se prebudil...in še vedno občutil sled valovanja in bolečine, fizične...in bil sem tako blizu...česa...odrešitve mogoče...in bilo je tako resnično.
In bilo mi je tako žal, da sem se prebudil.

In mi je še vedno žal, da se niso odvile do konca, sanje...in si jih ne znam razložiti, sploh ne tiste fizične prisotnosti nečesa ali nekoga v meni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #185 - 04.08.2004 at 08:13:44
 
Bk, se ti pa orenh dogaja. Si dal dober štof kakšnemu junugocu, anima pa to...

Men se je zadnjič ponoč v sanjah  dogajal tole:

Z enimi par tipi smo prišli do celih vreč dnarja, ker smo (vsaj sklepam tako) oropal banko. S tistimi vrečami smo se zatekl v eno bajto, kjer smo bli tik pred tem, da se preganjalci (ne vem a so bli policaji ali kr eni tipi) začnemo pobijat. Se reku fantoma, da naj kar mata dnar, da sem jest svoje dosegu, da  v bistvu  dnarja  ne rabm, ampak da sem rabu samo stigmo, da sem ropar/tat. Sem  se odtihotapu  ven brez dnarja in pol kamorkoli sem prišel so vsi vedl, da sem ropar in so mi zato vsi kar nekaj ponujal in sem tako od njih  dobil vse kar sem rabu pa še kaj za povrh. Tko sem se svoboden kot ptč klatu okrog in povsod dobil vse  ne da bi blo treba kograkoli prosit, mu grozit al pa krast. Folku je blo očitno samo po seb razumljiv, da je mi  treba kot roparju izakzat rešpekt, jaz pa sem blazno užival v  občutku svobode,  da mi zato, ker se z naropanim dnarjem nism neporedno okoristu, ni treba imet občutka krivde in da mi je ravno ta rop pripomogel k temu, da imam končno vse kar, kar rabm.   Undecided Roll Eyes Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #186 - 04.08.2004 at 09:52:20
 
Meni se je pa sanjalo, da sva na trenerski klopi sedela s Srečkom Katancem in razglabljala, kaj storiti s tem našim slovenskim fuzbalom  Cheesy

Škoda, ker se ne spomnim več vsega, kar mi je povedal ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #187 - 04.08.2004 at 10:37:46
 
Bardo, zadnjič je bla  na tv1 ena oddaja o von neumanuu, matematičnemu geniju, ki je '94 leta dobu nobelovo nagrado za prispevek k enomiji s  svojim delom iz leta '54 o teoriji iger. V njem je opredelu, da se dinamika igre črpa iz težnje po ravnovesju, iz česar se je kasnej razvil pojm ravnovesja v ekonomski teoriji. Pustmo zdej to, poudarek te oddaje bil na opredilitvi neumanna kot genija, ki je bil v kao bolnik/shizforenik, saj  je trdu, da svoje genilane rešitve matemotičnih problemov dobiva od kozmičnih bitij (na enak način je dobu tud  genialen preblisk, da so nacisti/komunisti/kapitalisti eno in isto, zarad česar je bil diagnosticiran kot paranoik in strpan v umobolnico).

Pustmo zdej tud to, hotu sem povedat, da je en njegov  kolega na univerzi princton v sanjah prosu neumanna za rešitu enga matematičnega problema, ki ga sam v budnem stanju nikakor ni zmogu rešit. Neumann mu je v sanjah rešitu povedal in ta kolega se je to rešitu zapomnu in problem tud v budnem stanju dejansko  rešu, vse zasluge  za rešitu pa je pol tud javno pripisal neummnnu, saj je javno priznal, da tega sam ne bi bil nikdar sposben rešit tko kot mu je v sanjah svetoval neumann.

A si morda gledal to oddajo pa  si jo ponoč v sanjah morda podoživu na en podoben način?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #188 - 04.08.2004 at 10:59:55
 
titud wrote on 04.08.2004 at 10:37:46:
Bardo, zadnjič je bla  na tv1 ena oddaja o von neumanuu, matematičnemu geniju, ki je '94 leta dobu nobelovo nagrado za prispevek k enomiji s  svojim delom iz leta '54 o teoriji iger.

Von Neumann ni mogel dobiti nobelove nagrade leta 1994, ker je umrl že leta 1957.
Najbrž govoriš o Johnu Nashu, o katerem je bil narejen tudi film z naslovom "Čudoviti um" .
Zanimiv možakar, čeprav mislim, da se s slavnim von Neumannom ne more ravno enakopravno primerjati.
Oddajo o Johnu Nashu sem si ogledal, vendar dvomim, da ima kakšno povezavo z mojimi sanjami. Verjetno je na pogovor v sanjah o nogometu bolj vplival moj ogled ene nogometne tekme dan prej ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #189 - 04.08.2004 at 11:15:52
 
Bardo_Thodol wrote on 04.08.2004 at 10:59:55:
Von Neumann ni mogel dobiti nobelove nagrade leta 1994, ker je umrl že leta 1957.
Najbrž govoriš o Johnu Nashu, o katerem je bil narejen tudi film z naslovom "Čudoviti um" .
Zanimiv možakar, čeprav mislim, da se s slavnim von Neumannom ne more ravno enakopravno primerjati.
Oddajo o Johnu Nashu sem si ogledal, vendar dvomim, da ima kakšno povezavo z mojimi sanjami. Verjetno je na pogovor v sanjah o nogometu bolj vplival moj ogled ene nogometne tekme dan prej ...


Ups, sorry, se mi je zdelo da je nakaj 'n' in da ma nekaj skupnega s teorijo iger... No, če te zmote ne bi napisal, tud ne bi zvedu, da se motm.

Nism tud vedu, da je bil po nashu  narejen film čudiviti um, za katerga sem sicre slišal, nisem pa gledal. Hvala še za to informacijo.

Ogled tiste tekme, ki se ti je pojavla kot problem, ki si  ga želel rešit,  združen z ogledom oddaje o nashu, ki ti  je ponula način, na katerga bi se dal problem rešit,  bi blo pa kljub temu  fajn izkoristit na način, kot se ti je v sanjah nakazal. Bi blo za take situcaije  praktično natrenirat lucidno sanjanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Sanje II.
Reply #190 - 04.08.2004 at 11:28:40
 
titud wrote on 04.08.2004 at 11:15:52:
Ogled tiste tekme, ki se ti je pojavla kot problem, ki si  ga želel rešit,  združen z ogledom oddaje o nashu, ki ti  je ponula način, na katerga bi se dal problem rešit,  bi blo pa kljub temu  fajn izkoristit na način, kot se ti je v sanjah nakazal. Bi blo za take situcaije  praktično natrenirat lucidno sanjanje...    

Fuzbalski problem se mi je prikazoval ne le kot problem te športne panoge, ampak kot vsesplošni problem Slovencev (in Slovenk) Nekako v smislu manjvrednostnega kompleksa na nacionalni ravni, ki si ga zdravimo z večvrednostnim kompleksom,  tudi na športnem področju, kjer  se kot majhen narod dejansko lahko pohvalimo z velikimi uspehi.

Generalni problem se kaže v pomanjkanju neke konstantne volje, ki je sicer bolj značilna za večje nacije. Ko je namreč nek (športni ali kakšnen drug) cilj dosežen,  usahne vsa volja, saj je bil primarni cilj po dokazovanju potešen,  zaradi tega izostanejo tudi nadaljnji uspehi in edino, kar nam še ostane, je, da se fajn skregamo in vkopljemo vsak na svojo stran okopov.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #191 - 19.08.2004 at 09:09:38
 
Evo še ene frišne sanje:

Sedimo z gimnazijsko družbo na enih stolih sredi škofjeloškega trga, kejr se dogaja ena prireditev, najverteneje politična ali kulturna, ne vem točno, ker se odzadaj zezamo  in se za za zadevo ne menimo kaj dosti. Ko je zadeva končana, pade od  učitelja  telovadbe komanda, da je  za sabo  treba pospravit  stole. Folk ji začne nekam nosit,  nakateri iz družbe  pa se  pospravljanje stolov ne zmenimo. Malo na skrivaj se odplazmo,  ampak vsaj jest  mam pred sabo opravičilo, da tam itak nismo bli po lastni volji. Gremo naprej čez trg v eno staro sokolovsko  telovadnico, kjer se kot ponavad  na komando učitla postvmo  vrsto. Učitelj se odpravi ob vrsti direkt do mene, me zagrabi za ramo in reče: "H....,   določen si za podžupana!" Jest se pokrijem z dalnmi čez obraz, stopm rikrverc iz vrste in zajamram sosedu v vrsti: 'Pizda, glih mene so najdl. Točn sem vedu, da bi moral pospravit tiste jebene stole!"

Pol sem se pa z olajšanjem zbudu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #192 - 19.08.2004 at 10:06:46
 
titud wrote on 19.08.2004 at 09:09:38:
Učitelj se odpravi ob vrsti direkt do mene, me zagrabi za ramo in reče: "H....,   določen si za podžupana!" Jest se pokrijem z dalnmi čez obraz, stopm rikrverc iz vrste in zajamram sosedu v vrsti: 'Pizda, glih mene so najdl. Točn sem vedu, da bi moral pospravit tiste jebene stole!"



Kakšne emocije so bile tle prisotne pri tebi?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje II.
Reply #193 - 19.08.2004 at 11:20:22
 
Mislm, da sem zardel (zato sem si pokril obraz), ker sem se počutu  nezasluženo in nepričakovano  nagrajenga v množici  za nekaj, kar si nism zaslužu, zato sem se v bistvu počutu hkrat krivga in od tle po moje izhaja tista spontana asociacija na tiste stole, ki bi jih moral pospravit, pa jih nism. Skratka, ena  parodoksna mešanica občutij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sanje II.
Reply #194 - 19.08.2004 at 16:23:44
 
titud wrote on 19.08.2004 at 11:20:22:
Mislm, da sem zardel (zato sem si pokril obraz), ker sem se počutu  nezasluženo in nepričakovano  nagrajenga v množici  za nekaj, kar si nism zaslužu, zato sem se v bistvu počutu hkrat krivga in od tle po moje izhaja tista spontana asociacija na tiste stole, ki bi jih moral pospravit, pa jih nism. Skratka, ena  parodoksna mešanica občutij.



Kakšne asociacije se meni pojavijo ob tvojih sanjah:
- "nezaslužena nagrada" - perfekcionizem v povezavi z nizkim vrednotenjem sebe.... ne dopustiš, da je na tebi tud kaj vrednega, kar vidijo drugi
Mogoče si prestrog do sebe, pa ti sanje to sporočajo.
- še več, rad bi bil čist neopazen, še neke "zoprne" stvari kot je napr. pospravljanje stolov bi  počel, da le ne bi bil opažen kot "dober" s strani drugih ljudi

Seveda pa čist možno povsem mimo bincam.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 21