Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 32424 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Sveta mesta
22.06.2001 at 01:39:09
 
Danes sem v reviji o znanosti naletel na članek o indijanskem svetem mestu nekje v Ameriki.
No, ti pametni Američani so šli istreljevat rakete, satelite vse živo iz tega mesta in vse je šlo v nič. Miljarde dolarjev so idioti vse od Nixona do Busha vrgli v plastiko in pleh samo zato, da bi se lahko svet smejal kako jim gre vse v Pacifik namesto na Luno.   Vendar to ni bil projekt enega desetletja. Večih desetletij in celo Challenger ki je eksplodiral skupaj s posadko leta 1986 je bil izstreljen iz tega svetega mesta. Indijanci so rekli, da če se teh mest dotika se nič pametnega tistemu ne piše.  In tako je tudi bilo. Bom ob priliki ta članek prevedel in ga bom nekam postavil.

Kje pa so v Sloveniji sveta mesta? Jaz menim, da je sveto mesto Trdinov vrh kot sem napisal pedvčerajšnjim,  na sveta mesta so tudi postavljeni posamezni gradovi, predvsem tisti na kakih bednih lokacijah. Morda pa vi veste še za več svetih mest?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #1 - 22.06.2001 at 15:49:00
 
Andres, mi lahko poves zakaj Trdinov vrh? Meni osebno so sami Gorjanci tudi zelo misticni, vendar nisem nikjer (razen Trdinovih bajk in povesti) zasledil nic o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Sveta mesta
Reply #2 - 22.06.2001 at 15:54:27
 
No, eden je Sveta gora blizu Nove Gorice, drugi je Brezje pri Radovljici, tretji Svete Višarje pri Trbižu, pa še energetski gaj Tunjice pri Kamniku...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sveta mesta
Reply #3 - 23.06.2001 at 01:55:04
 
Iam!

Tole o Gorjancih  ali Trdinovem vrhu sem napisal na
http://www.nenavadno.com/slomason_20cm.html
Odstavek na tvoje vprašanje je pod sliko na katero sem napisal TOCKA X

Lahko dodam le še, da mi je najbolj neprijetna vožnja čez Gorjance, toda če se vsedeš v kakšno gostilno ali če se pogovarjaš z domačini tam, vidiš pač, da tam živijo preprosti, dobrodušni ljudje, ki jih mestni stress še ni dosegel v celoti. Na žalost je slovenska vlada pozabila ohranjati belokranjski del Slovenije. Zapostavila ga je in zato še danes velja kot neko nerazvito območje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sveta mesta
Reply #4 - 23.06.2001 at 02:19:03
 
a ti sveti kraji so sečišča pozitivnih zmajevih črt al pa kej, andres?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sveta mesta
Reply #5 - 23.06.2001 at 02:30:47
 
Gape!

Mozno da je to res. Ne morem pa odgovorit definitivno, ker ne poznam  globalno zmajeve crte.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #6 - 16.10.2001 at 13:19:56
 
jaz pa mislim, da je lahko sveto mesto vsako mesto, ki žarči zdravilno ali kakšno drugo (koristno) energijo, in teh mest je v sloveniji dosti.
tista najbolj obiskana so tudi najbolj onesnažena z  energjami. vsak pa lahko najde kotiček v naravi kjer začuti vibracije, ki mu odgovarjajo.
v okolici doma sem našel več takšnih točk, ponavadi poleg dreves, ki so precej močne. v bližini šentilja pa so našli v Novinah keltsko naselbino ki zuji ko nora, grad grad na goričkem-zuji, zdravilišča, kakšni mitreji v gozdovih.
v glavnem mesta na katerih se počutiš prijetno in te na/iz polnijo. hočem reči, da niso to samo cerkve in gradovi, so vsa mesta, ki vibrirajo z božansko energijo
Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #7 - 04.12.2001 at 09:17:13
 
zadnič sem bil na pošteli (nad pivolo pri mariboru)to je bila v časih (davnih) keltska naselbina na obronkih pohorja. tam je nekaj označenih točk z (količki), ki naj bi bile stalne in nekaj točk, ki naj bi se premikale. precej močne energije, ki se jih da zaznati brez nihala. kolega mi je povedal, da so tja peljali tibetanske menihe (one, ki so delali mandalo v MB)in tile so potrdili, da so tu nenavadno močne energije. prostor je kot grobišče in spomenik dostopen vsakemu in zastonj. je v gozdu in vedno, ko grem tja sem sam tako, da zgleda da ni močno obiskan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #8 - 04.12.2001 at 11:26:23
 

Beno, a lahko prosim malo bolj natancno razlozis, kako se do tja pride? Se nikoli nisem slisala za to zadevo...

Hvala. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Sveta mesta
Reply #9 - 19.12.2001 at 14:24:45
 
v bistvu če nisi iz maribora je najbolje v hočah (vas pri mariboru na koncu avtoceste) vprašati za poštelo. mislim da bi ljudje morali vedeti. lahko pa gremo pogledat skupaj, samo v tem primeru se moramo nekak  povezat in dogovorit. težko mi je opisovati pot. bolijo prsti  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #10 - 19.12.2001 at 16:30:33
 


sem iz maribora. javi se. Wink



grem iskat... Wink

nisem nasla.  Cry ceprav vsi vejo, da je res nekje nekaj takega, noben ne ve tocno kje. pomagaj...  Wink
Back to top
« Last Edit: 03.01.2002 at 11:17:00 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sveta mesta
Reply #11 - 27.03.2002 at 11:30:00
 
Ali je morda tudi v LJ. ali njeni bližnji okolici kako posebno energetsko mesto? Jaz se drugače polnim tako, da grem v gozd ali pa mi pomagajo živalce, tudi otroci me vedno naspidirajo(morda zato ker so tako nepokvarjeni, velikokrat tudi presenetijo s kakimi globokimi mislimi), polnijo me tudi moje rastlinice, ki tako lepo rastejo...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Sveta mesta
Reply #12 - 27.03.2002 at 13:20:33
 
Kjer sem jest je sveto mesto. Torej v glavnem je Ljubljana kar sveto mesto!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Sveta mesta
Reply #13 - 27.03.2002 at 13:22:54
 
Vsak kraj na svetu ima brez dvoma posebna mesta.
Bom napisal zvecer kam se pejte Ljubljancani napajat k moram najprej na zemljevid pogledat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Sveta mesta
Reply #14 - 28.03.2002 at 11:15:36
 
tole sta dva posta iz maila k sem jih dobu od frendu:

Zanima me zakaj kapelica d.Marije v Stahovici (Županje njive) ni nikoli in nikjer omenjana kot kraj izredno močnih energij sevanja.le-te preko dneva dosegajo in presegajo 25000 enot,ponoči se vrednosti spremene.Sevanje dosega 90 000 enot.Toliko sevanja doslej še niso izmerili nikjer.Po mnenju radiestezistov v zemeljski skorji pod Županjimi njivami teče proces nekakšnega odpiranja.Voda,ki teče pod krajem, je ravno prav "nabita"z zdravilnim sevanjem,sestava rudnin in kamenin pa ravno pravšnja.
Sama redno enkrat tedensko obiskujem ta kraj,konkretno kapelico,polagam roke na posamezne dele telesa, prosim kozmične energije ( lahko samo d.Marijo) za zdravljenje le-teh in doslej še nisem bila razočarana, nasprotno.
Precej sem že iskala po spletnih straneh če je kjerkoli karkoli omenjenega v zvezi s tem  pa ni in mislim,da temu kraju delamo veliko krivico s tem ko ga nekako ignoriramo.
Res so Tunjice blizu, vendar če drugega ne zastojn je in ne potrebuješ nikakršnega vodenja.Prepričana sem,da energije,ki nas obdajajo same najdejo pot do obolelega dela telesa oz. v kolikor je to potrebno le-tega"spregledajo".
Zanima ma vaše mišljenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9