Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 41146 times)
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #45 - 19.08.2005 at 11:00:34
 
Ixtlan

Zlati rez mi je bil samo začetek smatranja, da sem lahko razumela približno vesolja, ki sem ga hotela na moč odkriti. (nevtrin, graviton, kvaanti ipd... do katerega sem s pomočjo literature lahko dojela). Dober prijatelj mi je samo rekel "poglej nikoli ne boš prišla do konca, živi, pojdi v naravo in se spoji z njo". Včasih pozabiš, saj veš kako je misel hitra Wink
Zlati rez - sem v stroki, ki zahteva tudi poznavanje tega Smiley


Ixtlan, zahvalila bi se ti še za post, ki si ga tukaj napisal pred zlatim rezom, saj si mi povedal in me spomnil na že skoraj pozabljeno.

Lep pozdrav in hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #46 - 19.08.2005 at 11:30:38
 
Kdo je Indigo

Lilith, hvala, da si me spomnila o predalčkanju le teh. Nekateri, ki menijo, da so to brezobzirni otroci kateri si zaslužijo tudi malo težke roke(?) Morda je tudi to res, če je nekdo močan in ve, še ne pomeni, da lahko prevladuje na morda celootno družino, razredom ali neko skupino. Saj v tem je smisel, da smo vsi eno. Tudi, če prihajajo ti otroci v velikem številu še ne pomeni, da bodo lahko delali vse v prek.

Vseeno še nekako mislim, da se ti otroci zdijo drugačni zaradi neravnovesja, ki ga doživljaju v začetnih letih svojega življenja. Tukaj bi omenila vse trgovske centre, ki je nekaterim odraslim kateri imajo otroke le sprehajališče in uživanje med množičnimi materialnimi izdelki. Šolski sistem, ki mori otroke z debelimi učbeniki, asj se je celotna snov zelo poglobila do tega časa.

Od prijetljice sin, ki bi ga jaz dala za tipičnega indigo in ne za neposlušnega in hiperaktivnega, kot so ga ostali vzgojitelji, ki imajo nekateri še močno ukoreninjen komunizem. Tukaj sem videla koliko energiije je morala sama mati vložiti, da ga je nekako uravnovesila.
Otrok je pri 3-4 letih sam od sebe plesal break deans. Sedaj 4-5 letih je začel spraševati stvari, ki mu jih ni znala prav razložiti. Vprašal je recimo; kako so nastala drevesa, kako živali, ali Bog obstaja .... globoka vprašanja... Sam tudi zelo rad slika, pleše, bere, razmišlja.... Če za tega otroka nimaš energije bi ga takoj razglasil za nemogočega.
sam sem bila tudi njegova varuhinja za kratek čas. Čestitala sem ji in jo pohvalila, kako dobra mati je, da premore tako močan val energije kot je on.

Zato se mi zdi zelo smiselno, da ozaveščamo nekatere starejše, ki so ukoreninjeni še v starem sistemu. Veliko otrok pa je tako tudi zaradi nevednosti pristalo na pomirjevalih že v zgodnjih letih - v vrtcih. Tudi takšne poznam, žal Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Kdo je Indigo
Reply #47 - 19.08.2005 at 11:39:49
 
ojla Smiley

tem bi se res lahko reklo indigo otroci ja...jst sm recimo enkrat na ircu govoril z eno punco ki je imela v sebi tako količino energije, da me je na drugi strani ekrana kar treslo ko sem govoril z njo...punca je stara ene 17 let...ampak se ji še ni sanjalo kaj ima v sebi...tudi ko sem jaz na to napeljal ni razumela dobro kaj čem povedat. Tko da vedno je vprašanje ali se bo tak človek zbudil ali ne...oz. kdaj se bo zbudil.

Te otroke je treba sigurno pravilno vzgajat in biti morajo v pravi družbi (se pravi popoln splet okoliščin) da tako bitje postane tudi duhovno bitje ki zna razpolagati z energijo ki jo ima na razpolago

nekateri lahko take količine energije hitro obrnejo v destruktivnost ,kakšno drugo obliko moči...al pa zabredejo v alko in droge da se jim ni potrebno soočati z okolico.....če se znajdejo v zelo močni okolici pa lahko tud brez da bi se zavedli padejo pod njo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #48 - 19.08.2005 at 12:06:45
 
Mislim, da bi bilo najbolje, da tem ljudem, otrokom ne bi dali  vedeti, da so nekaj posebnega ali da so drugačni. saj lahko zaradi svoje velike močnostne energije razvijejo tudi negativnost. Sploh, če so vzgojeni v družini, kjer vlada nerazumevanje, spori ipd.. se lahko kaj hitro ta energijo sprevrže v obilico očitkov in zamegljenosti.

Tudi, če cerkev vedno ne uči tisto kar bi dejansko radi vedeli, se mi zdi, da je dobro, da obstajajo. cerkev je svetišče kjer ljudje molijo in širijo svoje misli v kozmos. Sama velikokrat grem v cerkev, saj se tam lahko sprostim in najdem sebe povezano z celoto.
v svetih prostorih neglede na religijo, so vsi prostori čisti in v njih je moč meditirati. Tako otroci, ki gredo k maši morajo biti mirni in tukaj se mi zdi poglavitno zanje, da najdejo stik.
Sama vidim tudi probleme cerkve, vendar sem vesela, da obstaja in da nas skozi ideologijo vodi do višje sile.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Kdo je Indigo
Reply #49 - 19.08.2005 at 12:12:11
 
ja, sam na žalost obstaja veliko zelo "zasvinjanih" krščanskih družin

večina ljudi je zdej kapitalistično usmerjenih in se tudi svinjarija v družini nabira okrog tega koncepta (kdo bo mel več, kdo bo lepši, boljši itd), ampak krščanske družine imajo ponavadi še bolj glupe in zapackane vzorce ki segajo še rodove nazaj in so sigurno tudi težje rešljivi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #50 - 19.08.2005 at 12:27:51
 
jaz ne poznam ljudi, ki bi kot katoličani bili "zasvinjani". Prej obratno, moja prijateljica, ki živi v zelo verni družini in ne samo ona katere sem spoznala do sedaj. So zelo svetli ljudje. njena mati je celo tako čista in svetla, da je prozorna in lahko gledaš skozi njo.

sama pa sem tudi že opazovala ljudi in videla, da so nekateri temni, čeprav obiskujejo mašo. To so ponavadi takšni, kot si jih omenil, da so kapitalistično usmerjeni in hodijo se kazati zaradi svojih neumnih potreb. Vendar verjemi pravi starejši verniki te ljudje vidijo.

kadar grem v cerkev in pogledam nekoga, ki moli, lahko tudi vidim kako širi kozmično energijo.

Sama sem veliko mojih dobrih prijateljic peljala v cerkev, saj sem tam lahko videla človeka v pravi luči. V cerkvi in teh svetiščih se najbolj vidi.

Žal snow so pa tudi tisti zapackani. Tistim se pač nikoli ne približam ali odprem. kakorkoli.

vedno je + in -. Tako tudi vesolje, ki se zaradi tega zakona drži skupaj Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Kdo je Indigo
Reply #51 - 19.08.2005 at 12:34:00
 
seveda, itak so taki in drugačni ljudje, mene je recimo ful prizadelo ko sem za prijateljevo družino, ki navzven izgleda prou normalna in uredu, izvedel kako podla je v resnici....starši so pa itak neki oh in sploh kristjani

Quote:
vedno je + in -. Tako tudi vesolje, ki se zaradi tega zakona drži skupaj Wink


ampak prava pot je med + in - ....tam je praznina Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kdo je Indigo
Reply #52 - 19.08.2005 at 16:10:46
 
Quote:
ampak prava pot je med + in - ....tam je praznina Wink


mogoče bolj na mestu, da rečemo, da je med Ido (Yin) in Pingalo (Yang) ravnovesje - Shushumna (Tao)

praznina je preveč približno poimenovanje koncepta bivanja izven forme in aktivnosti, ki je končni cilj (Nirvana) oz. izkušnja Kethra v Aziluthu, ki sem jo ravno malo prej omenjal
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Kdo je Indigo
Reply #53 - 19.08.2005 at 19:18:23
 
sori, nekaj filozofa ki je bilo v meni je ostalo za mano, ne dajam tolk na izraze Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kdo je Indigo
Reply #54 - 21.08.2005 at 13:55:54
 
Quote:
sori, nekaj filozofa ki je bilo v meni je ostalo za mano, ne dajam tolk na izraze Wink


meni tudi ni nikoli bilo blizu zakaj se v raznoraznih svetih in filozofskih besedilih uporabljajo taki abstrakti. recimo večina Crowleyevih knjig je na prvi pogled totalno nerazumljivih ... zakaj ima tak vesele masturbirat z intelektom, sem se spraševal, če se lahko pove tudi na razumljiv način ... no in potem mi je kmalu postalo jasno, da so ti abstrakti pravzaprav globoki simboli, mitološke podobe, filozofski koncepti, ki so tako obširni, da potrebuješ kar nekaj miselnih kilometrov in transcendentalnih uvidov, da jih dojameš ... avtor jih pogosto uporabi tudi več v enem stavku. potem je logično, da vsakega simbola posebej ne moreš sproti opisovat, sicer bi lahko namesto v enem stavku, zaobjel idejo šele v šetih knjigah. simboli so kot hyperlinki

izrazi vendar so pomembni, predvsem je pomembno, da imamo slovarje kar se da usklajene, saj šele s tem zadostimo osnovnim pogojem komunikacije ... ravno zato enačim npr. Shushumna=Tao=Pillar of Equilibrium, da bo tistemu, ki pozna vsaj enega izmed konceptov, jasno kaj sem hotel povedati ... ne zato, da bi vse skupaj ovil v neko skrivnostno filozofsko tančico  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #55 - 03.09.2005 at 18:26:25
 
Pozdrav

Na postu, kjer je link oddaje na RTV sem zasledila tudi oddajo Polnočni klub; tema Indigo otroci.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=ava&c_menu=3

Predstavnica Indigo otrok pa "v bistvu" ni povedala nič bistvenega.  Undecided

Sama sem skozi to oddajo ugotovila zakaj je večina negativno odreagirala. Tukaj se potem takem  pojem indigo izkorišča na veliko in se niti malo ne priblliža resnici o tem kaj človek je.


Sama sem sprva domnevala, da je le želja ljudem, ki se vidijo skozi pojem indigo, da odprejo oči okolici in jih vodijo do verovanja in resniče ljubezni. Ampak sem se krepko zmotila. Tak je pač svet. to vidimo tudi sedaj ko se nam je začela že "upirati" tudi narava sama.

Duhovnost izgubi pomen ko jo začnemo prodajati.
Indigovci  v tem primeru ne obstajajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kdo je Indigo
Reply #56 - 04.09.2005 at 11:33:12
 
Animsay wrote on 03.09.2005 at 18:26:25:
Pozdrav

Na postu, kjer je link oddaje na RTV sem zasledila tudi oddajo Polnočni klub; tema Indigo otroci.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=ava&c_menu=3

Predstavnica Indigo otrok pa "v bistvu" ni povedala nič bistvenega.  Undecided

Sama sem skozi to oddajo ugotovila zakaj je večina negativno odreagirala. Tukaj se potem takem  pojem indigo izkorišča na veliko in se niti malo ne priblliža resnici o tem kaj človek je.


Sama sem sprva domnevala, da je le želja ljudem, ki se vidijo skozi pojem indigo, da odprejo oči okolici in jih vodijo do verovanja in resniče ljubezni. Ampak sem se krepko zmotila. Tak je pač svet. to vidimo tudi sedaj ko se nam je začela že "upirati" tudi narava sama.

Duhovnost izgubi pomen ko jo začnemo prodajati.
Indigovci  v tem primeru ne obstajajo.



Esmeralda je spregledala  Wink


Sicer pa duhovnost ni neka ekskluziva, temveč največkrat samo še ena od povsem tržnih stvari - s to razliko, da je glede na njeno naravo lahko nateg toliko večji in precej bolj  boleč.

Zato je vedno dobro, da smo v prvi vrsti skeptični in seveda tudi kritični do tega, kar se nema ponavadi ponuja kot duhovnost. Predvsem pa je dobro, da imamo sami pri sebi vsaj nekoliko razčiščeno, kaj duhovnost sploh je, oziroma kaj naj bi bila.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #57 - 04.09.2005 at 15:05:04
 
Animsay wrote on 19.08.2005 at 11:30:38:
Kdo je Indigo
 
Otrok je pri 3-4 letih sam od sebe plesal break deans. Sedaj 4-5 letih je začel spraševati stvari, ki mu jih ni znala prav razložiti. Vprašal je recimo; kako so nastala drevesa, kako živali, ali Bog obstaja .... globoka vprašanja... Sam tudi zelo rad slika, pleše, bere, razmišlja.... Če za tega otroka nimaš energije bi ga takoj razglasil za nemogočega.
sam sem bila tudi njegova varuhinja za kratek čas. Čestitala sem ji in jo pohvalila, kako dobra mati je, da premore tako močan val energije kot je on.
(


Ti si v svojem odraslem življenju verjetno videla zelo malo otrok. 4 in 5 letniki počnejo marsikaj in sprašujejo marsikaj in preživljati z njimi čas zagotovo ne pomeni počitka, to ni nič nenavadnega in izjemnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kdo je Indigo
Reply #58 - 05.09.2005 at 12:13:11
 
jaz sem indigo otrok - moja hčerka je pa kristalni  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Matej
Guest




Re: Kdo je Indigo
Reply #59 - 05.09.2005 at 13:30:07
 
Že od začetka spremljam tole debato, pa me nekaj vseeno čudi.  ??? Nikomur ni potegnilo, da je definicija indigo nekaj abstraktnega, vsak človek pa je bolj ali manj indigo. Tako kot se verjetno nihče povsem ne najde v vseh veliknajstih točkah definicij indigo otroka (ali pa odraslega vseeno), tako tudi dvomim, da se najde osebek, ki nima ene asme samcate latnosti iz omenjenea spiska.
Da pa rečemo, Jože je indigo, Pepca pa ni indigo, to je brez veze.
Enako o kristalnih, pa mavričnih in tako naprej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6