Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10839 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
20.06.2005 at 22:51:00
 
Čeprav se bolj ali manj vse življenje ukvarjamo z istimi problemi je vedno poskrbljeno tako, da jih vidimo občutno drugače. Sicer pa je najtežje biti to, kar v resnici si. Zelo redki so tisti, ki ti nudijo podporo. Žal ti večina vedno nasprotuje, a se sčasoma naučiš, da se nanjo več ne oziraš. Pomembno je živeti kot resnica; pod tem mislim tako na duhovno naravo, kot na povsem konkretno osebnost in karmo. To pa pomeni, da izražaš svoje talente, ustvarjalnost, čustva, spolnost ..., skratka svoj življenjski slog, ne glede na to, kaj si drugi mislijo o tebi. Ne mislim pa, da je lahko takšno početje agresivno in vsiljivo. Nekateri, ki se odločijo, da bodo živeli tako, kar v resnici so, uresničujejo sebe na egoističen, netoleranten način, s čimer prizadenejo druge. Nenasilnost in svoboda sta zame ključni zadevi, v praksi ju je seveda večkrat težko uskladiti, a splača se potruditi.



Bistvo za človekov duhovni razvoj, kakor zadevo razumem danes, so vozlišča negativne karme, zaradi nje se sploh reinkarniramo.



Kako gledaš na današnjo družbo? Kaj bi morala spremeniti za lepši jutri na našem planetu?
Enostavnih rešitev na globalni ravni žal ni, ker so stvari preveč komplicirane. Upajmo na najboljše. Delajmo na sebi, razvijajmo svojo nesebičnost in človekoljubnost, bodimo pošteni do sebe in svojih bližnjih. Morda je to v tem trenutku največ, kar lahko kot navadni Zemljani sploh storimo.



Bodite pozorni, ali vas duhovni učitelji, terapevti, psihotehnike … zares osvobajajo ali delajo energetsko, miselno in čustveno odvisne od njih. Gibanje new age deluje po načelih duhovnega materializma.



Kdor enkrat stopi na duhovno pot, se ne more več vrniti. Vsi smo si že tolikokrat želeli pobegniti pred neprijetnimi, bolečimi preizkušnjami, a kaj ko ne gre. Sicer lahko počivamo, stagniramo, a nazaj ne moremo. Pot vodi samo naprej, vedno samo naprej.



Vse, kar izreče ali ustvari človek, je relativno, omejeno in minljivo.



Usoda vsakega človeka je, da nekega dne, v enem izmed tisočih življenj, postane popolnoma razsvetljen in s tem dokončno osvobojen.



Zakon karme je zame edini absolut, ki v vesolju obstaja.



Šele karmično nepogojen, torej meditativno čist um, vodi v dejansko osvoboditev.



Bistvo življenja so odnosi saj človek nastane šele v odnosu do drugega.



Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet.




Mislim, da človek, ki ima probleme s seboj, z drugimi duhovno ne sme delati.



http://www.pozitivke.net/article.php/20050619210058839
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #1 - 23.06.2005 at 16:25:14
 
moder človek Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
darjana
Guest




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #2 - 23.06.2005 at 17:23:00
 
žal imamo vsi probleme s seboj
in vsi smo najprej bolniki šele potem terapevti!
pa tudi terapevt še vedno rabi supervizije, že zato
da ne izvaja svoje lastne psihodrame na svojih bolnikih.
 torej pokaži mi duhovnega učitelja, ki v sebi ne čuti nobenih konfliktov, pa ti bom verjela.
pa še ena misel:
"ta čisti jaz je jaz, ki ni več bolan od konflikta med pravim in napačnim, ni odvisen od oskrbovalcev in od vodnikov k razumu in realnosti". (Erikson)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #3 - 24.06.2005 at 08:15:56
 
Quote:
moder človek Smiley


A Ravnjak?

Ne vem sicer, kako gre skupaj, ne truditi se več, da bi spremenil karmo, in pa na primer ne prekiniti zveze, če bi naj verjel, da boš zaradi tega plačeval več življenj???

Je prekinitev partnerstva karmično pogojena?
Brez dvoma. Vzroki za današnjo karmo so najpogosteje v prejšnjih življenjih. Nekatera partnerstva so lahko usodna. Kdor na primer zvezo doživlja intenzivno čustveno in je partnerju brezpogojno predan, pa ga ta izda ali prevara, zapusti ..., krize, ki takšni razvezi običajno sledi, morda ne bo uspel razrešiti še več let ali sploh nikoli. Izdajstvo ali uboj ljubezni drugega sodi med največje karmične prekrške. Razveza karmično vedno prizadene oba, bolj seveda tistega, ki jo je povzročil. Ljudje za enostransko pretrgana, nedokončana razmerja pogosto odplačujejo celo življenje ali več življenj. Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja, kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet. Žal ljudje niso dovolj razsodni ravno takrat, ko končujejo zveze. Običajno mislijo samo nase, razmišljajo samo o svoji pravici do sreče, čeprav gre ta na račun nesreče drugega. Govorim o "trikotniških" razmerjih, ki so vedno znamenje slabe karme vseh treh vpletenih. Zelo redki so ljudje, ki so se sposobni postaviti v vlogo drugega in brzdati svoj spolno-čustveni egoizem. Kar je po drugi strani razumljivo, saj sveže zaljubljen človek ni zmožen treznega razmisleka. Opažam, da se ljudje bojijo ali nočejo razmišljati o dejanskih karmičnih posledicah svojih dejanj. Mislijo, da je ljubezen nekaj, kjer je človeku vse dovoljeno, saj jo doživljajo kot brezpogojno, nesebično stanje, ki pa je v resnici samo njihov lastni občutek. V bistvu je velika večina spolno-čustvenih energij povsem egoističnih.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #4 - 24.06.2005 at 08:46:54
 
Še enkrat:

In sedaj razčistimo naša prepričanja o karmi.

Karma ni nič več kot nekončan posel, ki zadeva upravljanje moje energije. Toliko knjig in učiteljev pa ridingov razlaga o karmičnih vezeh in karmičnih odnosih. Karmo imate s to osebo, to skupino, celo deželo. Jasno bi rad povedal: Ni take stvari. Nimate karmične vezi z nobeno osebo, prostorom ali situacijo, z nobeno stvarjo. Vsa karma je vaša z vami.
Karmične vezi so moje do mene. Naredil sem jih jaz, podelam jih lahko jaz in dolgove lahko plačam sebi samo jaz. Vsa karma je s seboj. Kar pa imam poleg tega, je sposobnost, da pritegnem osebo, ljudi, ki mi bodo karmo prinesli prav pred nos. To delamo drug drugemu. Pritegnjeni smo k ljudem, ki nam bodo pomagali videti našo karmo. To je Resnica.
Ne zgubite se in ne zapravljajte svoje energije v veri, da ste povezani z drugo osebo. Ni mogoče. Ste pa karmično povezani s svojo karmo. Stalno boste pritegovali osebo, ki vam bo najučinkoviteje pomagala videti vaši karmo. Karma je torej vaša stvar, vaša lekcija. Naslednjič ko bo nekdo res pritisnil na vaš rdeči gumb, ga skušajte pogledati in reči: Hvala. Popolnoma sem pozbail na tole mojo karmo in moral sem se spomniti, da tega v meni še nisem rešil. Izjemno resno pravim: Če temu slu lahko to rečete, ste že na pol poti. Ko pa sebi ali drugim rečete: To si mi storil! okrepite svoj karmični vzorec. In potreben bo močnejši vpliv, da se bo vzorec spet pojavil, razkril pred vami.
Vsakič ko se ognemo lekciji ali jo zanikamo, se lekcija okrepi. In potem je potrebno več energije, da jo dobimo na površino. Zato se včasih čudimo zakaj se situacija slabša, namesto da bi se boljšala. Zaradi naše sposobnosti, da se ognemo očitnemu."



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #5 - 24.06.2005 at 08:55:16
 
Quote:
A Ravnjak?

Ne vem sicer, kako gre skupaj, ne truditi se več, da bi spremenil karmo, in pa na primer ne prekiniti zveze, če bi naj verjel, da boš zaradi tega plačeval več življenj???

Je prekinitev partnerstva karmično pogojena?
Brez dvoma. Vzroki za današnjo karmo so najpogosteje v prejšnjih življenjih. Nekatera partnerstva so lahko usodna. Kdor na primer zvezo doživlja intenzivno čustveno in je partnerju brezpogojno predan, pa ga ta izda ali prevara, zapusti ..., krize, ki takšni razvezi običajno sledi, morda ne bo uspel razrešiti še več let ali sploh nikoli. Izdajstvo ali uboj ljubezni drugega sodi med največje karmične prekrške. Razveza karmično vedno prizadene oba, bolj seveda tistega, ki jo je povzročil. Ljudje za enostransko pretrgana, nedokončana razmerja pogosto odplačujejo celo življenje ali več življenj. Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja, kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet. Žal ljudje niso dovolj razsodni ravno takrat, ko končujejo zveze. Običajno mislijo samo nase, razmišljajo samo o svoji pravici do sreče, čeprav gre ta na račun nesreče drugega. Govorim o "trikotniških" razmerjih, ki so vedno znamenje slabe karme vseh treh vpletenih. Zelo redki so ljudje, ki so se sposobni postaviti v vlogo drugega in brzdati svoj spolno-čustveni egoizem. Kar je po drugi strani razumljivo, saj sveže zaljubljen človek ni zmožen treznega razmisleka. Opažam, da se ljudje bojijo ali nočejo razmišljati o dejanskih karmičnih posledicah svojih dejanj. Mislijo, da je ljubezen nekaj, kjer je človeku vse dovoljeno, saj jo doživljajo kot brezpogojno, nesebično stanje, ki pa je v resnici samo njihov lastni občutek. V bistvu je velika večina spolno-čustvenih energij povsem egoističnih.



Kje vidiš tle nekonsistentnost? Po moje se ravnjak zaveda,  da se  določenimi ravnanji  predestinramo, torej sprožimo verigo posledic, ki se nam bodo slej ko prej povrnile v takšni ali drugačni  obliki. Vprašanje je,  ali je ravnanje v skaldu z  zvedanjem tega dejstva, spreminjanje te verige posledic? Po moje ni, če ravnaš tako, da je sploh ne sprožiš. Trud po spreminjajnju karme je po mojem to, da boš svojim sedanjim ravnejem lahko prepreču/spremenu pot/učinke že sprožene verige posledic, ki si jih storu s svojim prejšenjim dejanjem. Če bi človk dejansko  imel to moč, pol ne bi bil odgovoren do nobenga svojga dejanja, saj saj bi  z naslednjim lahko 'nevtraliziral' njegove učinke oz. se razbremenil 'slabe karme'. V bistvu je tako spoznanje kruto, saj  te odgovornosti za pretekla dejanja ne razbremjuje ne spopved, ne kesanje, ne pokora... V bistvu ne moreš nardit nč drugega kot da sprot plačuješ dolg za nazaj  in se ob tem učiš,  da bi se čim manj zadolžu za naprej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #6 - 24.06.2005 at 09:26:44
 
Quote:
Še enkrat:

In sedaj razčistimo naša prepričanja o karmi.

Karma ni nič več kot nekončan posel, ki zadeva upravljanje moje energije. Toliko knjig in učiteljev pa ridingov razlaga o karmičnih vezeh in karmičnih odnosih. Karmo imate s to osebo, to skupino, celo deželo. Jasno bi rad povedal: Ni take stvari. Nimate karmične vezi z nobeno osebo, prostorom ali situacijo, z nobeno stvarjo. Vsa karma je vaša z vami.
Karmične vezi so moje do mene. Naredil sem jih jaz, podelam jih lahko jaz in dolgove lahko plačam sebi samo jaz. Vsa karma je s seboj. Kar pa imam poleg tega, je sposobnost, da pritegnem osebo, ljudi, ki mi bodo karmo prinesli prav pred nos. To delamo drug drugemu. Pritegnjeni smo k ljudem, ki nam bodo pomagali videti našo karmo. To je Resnica.
Ne zgubite se in ne zapravljajte svoje energije v veri, da ste povezani z drugo osebo. Ni mogoče. Ste pa karmično povezani s svojo karmo. Stalno boste pritegovali osebo, ki vam bo najučinkoviteje pomagala videti vaši karmo. Karma je torej vaša stvar, vaša lekcija. Naslednjič ko bo nekdo res pritisnil na vaš rdeči gumb, ga skušajte pogledati in reči: Hvala. Popolnoma sem pozbail na tole mojo karmo in moral sem se spomniti, da tega v meni še nisem rešil. Izjemno resno pravim: Če temu slu lahko to rečete, ste že na pol poti. Ko pa sebi ali drugim rečete: To si mi storil! okrepite svoj karmični vzorec. In potreben bo močnejši vpliv, da se bo vzorec spet pojavil, razkril pred vami.
Vsakič ko se ognemo lekciji ali jo zanikamo, se lekcija okrepi. In potem je potrebno več energije, da jo dobimo na površino. Zato se včasih čudimo zakaj se situacija slabša, namesto da bi se boljšala. Zaradi naše sposobnosti, da se ognemo očitnemu."



Na tole gledam kot na z drugimi besedami izjemno lucidno povedano in dopolnjeno  v bis tisto, kar  sem sam napisal v prejšnjem postu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #7 - 24.06.2005 at 09:31:48
 
titud wrote on 24.06.2005 at 08:55:16:
Kje vidiš tle nekonsistentnost?   


Na primer:
q
Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet.
q

Ravnjak pogojuje osvobojenost posameznika z razmerjem z drugim človekom oz. drugim človekom, v kar pa jaz več ne verjamem.

Kaj je spravno zaključeno razmerje? ILUZIJA. Če bi vsi bili non stop spravljeni med seboj, ne bi spljoh živeli, ker bi naš namen v tej obliki bil izpolnjen.  





Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #8 - 24.06.2005 at 10:20:18
 
Quote:
Na primer:
q
Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet.
q

Ravnjak pogojuje osvobojenost posameznika z razmerjem z drugim človekom oz. drugim človekom, v kar pa jaz več ne verjamem.

Kaj je spravno zaključeno razmerje? ILUZIJA. Če bi vsi bili non stop spravljeni med seboj, ne bi spljoh živeli, ker bi naš namen v tej obliki bil izpolnjen.  



Po moje si to izjavo vzela iz konteksta, ki si ga sama postavla v naslednjem replaju in ki potrjeje citirano izjavo, ne pa zanika.

Izjava, da v 'razmerje stalno pritegujemo  osebo, ki nam  bo najučinkoviteje pomagala videti našo  karmo' razumem namreč  tko, da v razmerju v bistvu ne želimo imet take osebe, ker zan bit  tud (vzajemno) boleče.  Tko določene osebe v razmerju pač ne zmoremo sprejet oz. jo  obdržat, ker se (še) nismo pripravljen soočit s svojo karmo, zato je tud  prekinitu razmerja treba razumet v tem smislu kot  tragično za vskogar od njiju in  zato  sta se oba tako v razmerju kot njegovi prekinitvi  dolžna trudit, da se z enostranskimi obtožbami ne obremenita za naprej. Da se razideta spravljena vsaj drug z drugim,  čeprav si drug z drugim nista zmogla pomagat, da bi se spravila vsak s sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #9 - 24.06.2005 at 18:02:16
 

jest to
*
Brez negativnih posledic so samo sporazumno, spravno zaključena razmerja kjer nobeden od partnerjev ni v ničemer oškodovan ali prizadet.  
*
razumem kot da, boljš da ne končaš razmerja če si z njim še vedno čustveno prepleten, taslabi čustveni prepleti ustvarjajo karmo, ki jo je treba razrešt, ker pa si čustveno vpleten in prizadet, če prideš v to situacijo ti ponavad v tem lajfu tega ne rata popedenat, ker jemlješ preveč osebno, in ko pride ta problem naslednjič do tebe (še v tem lajfu), da bi ga razrešu (ni treba da z isto osebo, je pa skor zazihr precej podobna osebnost), ti ga zjebe direkt - kao ... na to foro me pa že ne boste dvakrat dobil ... ker pa love dela natanko tako, da ljubiš nekoga drugega in se zaradi tega vsaj nečemu odpoveš, moraš odpovedat (vsaj prepričanju, za začetek, npr začet verjet da ta te pa ne bo zapustil/a) ... kar je ta love pač predpriprava na love do boga, kjer se je treba odpovedat vsemu razen njemu - duhu, kar si pa hkrati ti ... zdej te pak prekriva osebnost ...

kolkr te ...



al kwa?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #10 - 24.06.2005 at 20:27:43
 
gape wrote on 24.06.2005 at 18:02:16:
boljš da ne končaš razmerja če si z njim še vedno čustveno prepleten, taslabi čustveni prepleti ustvarjajo karmo


karmo ustvarjajo želje in obljube. želje se vedno izpolnijo, tudi obljube moramo vedno izpolniti, če ne v tem življenju, pa kdaj drugič, irrelevant. torej previdnost pri tem česa si želimo in kaj obljubimo.

ni se preveč smiselno obremenjevat  s tem kaj je bolš al pa kaj ni bolš, tko je in kolkr je tolk kasiraš al pa tolk odplačaš, ekonomija. z vsakim trenutkom si jo ustvarjamo za naprej in odplačujemo za nazaj. torej trenutek je zdaj.

moti me ena stvar k je reku, da ljudje mislijo, da jim je vse dovoljeno ... valda, da je vse dovoljeno, mi smo si sami postavl neke omejitve, zakone, nedovoljene trikotnike, ... in potem nas te omejitve podzavestno inhibirajo, ampak sprejel smo jih kot omejitve mi.

duh je svoboden, pa naj si bo trikotnik al šesterokotnik, dejmo to že enkrat ugotovit. stvar se skriva v detajlih, še enkrat, obljube, če se je nekdo pri poroki zaobljubil, da ji bo zvest za vedno, potem je to obljuba in če to obljubo kasneje v trikotniku ne spoštuje, potem to ni dobro.

če si čustveno zapleten, zakaj ne bi mogel iti ven iz razmerja, sej se lahko razpletaš tut izven, in tut v tem lifetimeu, stvar ozaveščanja. lepo je, če se zmoreš lepo raziti, ... 'u svakom pogledu' je lepo.

vsak jo ima, si jo ustvarja, z njo živi in z njo upravlja.
ne se preveč obremenjevat, živet!

Quote:
kar je ta love pač predpriprava na love do boga, kjer se je treba odpovedat vsemu razen njemu - duhu, kar si pa hkrati ti ...  


yes  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #11 - 28.06.2005 at 08:11:43
 
titud wrote on 24.06.2005 at 10:20:18:
Po moje si to izjavo vzela iz konteksta, ki si ga sama postavla v naslednjem replaju in ki potrjeje citirano izjavo, ne pa zanika.

Izjava, da v 'razmerje stalno pritegujemo  osebo, ki nam  bo najučinkoviteje pomagala videti našo  karmo' razumem namreč  tko, da v razmerju v bistvu ne želimo imet take osebe, ker zan bit  tud (vzajemno) boleče.  Tko določene osebe v razmerju pač ne zmoremo sprejet oz. jo  obdržat, ker se (še) nismo pripravljen soočit s svojo karmo, zato je tud  prekinitu razmerja treba razumet v tem smislu kot  tragično za vskogar od njiju in  zato  sta se oba tako v razmerju kot njegovi prekinitvi  dolžna trudit, da se z enostranskimi obtožbami ne obremenita za naprej. Da se razideta spravljena vsaj drug z drugim,  čeprav si drug z drugim nista zmogla pomagat, da bi se spravila vsak s sabo.
 


Ni nujno res, da določene osebe ne zmoremo sprejet, ker še mi nismo pripravljeni se soočit s svojo karmo or whatever, itak pa je ne moremo obdržat Shocked. Lahko da je tej osebi namenjena druga oseba, in to pravzaprav terja od nas, da ji rečemo NE, kar pa je v nasprotju s tem, kar piše Ravnjak, da imajo enostranske prekinitve tako tragične posledice.
Roll Eyes Me zdaj kdo kaj bolje razume, kaj želim povedat?

Dovolj je, da je en spravljen sam s seboj.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #12 - 28.06.2005 at 09:19:02
 
Quote:
Ni nujno res, da določene osebe ne zmoremo sprejet, ker še mi nismo pripravljeni se soočit s svojo karmo or whatever, itak pa je ne moremo obdržat Shocked. Lahko da je tej osebi namenjena druga oseba, in to pravzaprav terja od nas, da ji rečemo NE, kar pa je v nasprotju s tem, kar piše Ravnjak, da imajo enostranske prekinitve tako tragične posledice.
Roll Eyes Me zdaj kdo kaj bolje razume, kaj želim povedat?

Dovolj je, da je en spravljen sam s seboj.



In kako vedet,  da je NE za drugega dobr? Lahko da je,  lahko  tud da ni, jest tega ne morem vedet,  bog pa tudi  ne kocka (bi reku einstein). Ker ne moreš vedet za drugega, ga nimaš pravice eniostransko od sebe odgnat. Problem je v bistvu v tem, da si ga sploh k seb spustu, tega pa zihr nis samo zato naredu, da bi blo zanjga dobr in bi od  tle črpal  enak argument tud  zato, da  bo zanjga dobr če ga boš od sebe nateral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #13 - 28.06.2005 at 09:20:10
 
titud wrote on 28.06.2005 at 08:53:43:
To 'spanje'  in 'sanjanje' ni nekaj novga, skor v vsaki mal starješi pravljici ali mitu je obdelan prehod iz s tega spanja v budnost. Treba je posekat trnje, zmaju odsekta vse tri glave, skurit čarovnico v peči, zvito ujet  tistga, ki zlorablja, v  njegovem lastno zanko nečimrnosti....

Shocked
Temu ti potemtakem praviš trud, da se razideta spravljena s seboj?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #14 - 28.06.2005 at 09:27:56
 
titud wrote on 28.06.2005 at 09:19:02:
In kako vedet,  da je NE za drugega dobr? Lahko da je,  lahko  tud da ni, jest tega ne morem vedet,  bog pa tudi  ne kocka (bi reku einstein). Ker ne moreš vedet za drugega, ga nimaš pravice eniostransko od sebe odgnat. Problem je v bistvu v tem, da si ga sploh k seb spustu, tega pa zihr nis samo zato naredu, da bi blo zanjga dobr in bi od  tle črpal  enak argument tud  zato, da  bo zanjga dobr če ga boš od sebe nateral.  


Definitivno je NE za drugega boljši, če čutiš in veš, da zate ni dobra njegova bližina. A nista v bistvu ena in taisto? Zato si po moje celo dolžan to narediti oz. je to največ kar lahko narediš.

To pravico ima pa res vsak človek, še žival.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3