Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10883 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #30 - 01.07.2005 at 20:30:18
 
Quote:
ce nekdo hoce bit svoboden, bo za to moral placat ceno svojih okov.



Mislim, da ne. To ne bi bila resnična svoboda, pač pa kontraodvisnost. Resnična svoboda ne predpostavlja, da je treba drago plačati (cena okov), pač pa se takrat nekdanjim okovom zlahka odpovemo. Ne predstavljajo nam cene v tem smislu.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #31 - 01.07.2005 at 20:44:45
 
Mae wrote on 30.06.2005 at 22:51:11:
to be precise, fine line je v tem, da ima usodo človek kateri nima lastne volje, 'ostali pa imamo' karmične zaplete in predvsem razplete.

Smiley



Vsi imamo svojo takšno ali drugačno usodo, na katero pa lahko z lastno voljo vplivamo le deloma (jeba se začne že pri jebi, in čeprav rečemo, da smo se rodili bi bilo točneje, da bi rekli, da so nas rodili) - gre za izpolnitev te usode.

Kar pa se karme d.o.o. tiče, je to predvsem koncept, ki je ključen za vzdrževanje kastnega sistema - in to je najbrž tudi njegov najpomembnejši namen.


Quote:
(Vemo za mistike, ki so bigger than life itself - zavestno umrejo, in njihov duh po smrti izpolni, kar so želeli)



zavestno umrejo tudi samomorilci in še marsikdo drug - kaj pa se dogaja z njihovim duhom pa je težko povedati



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #32 - 02.07.2005 at 12:26:13
 
tai wrote on 01.07.2005 at 19:56:06:
gost, kako se pa ti poskusas osvobajat svojih okov?

proces, ki ga jz sledim, sem do neke mere opisu ze prej :

Quote:
jaz sem znanje. ampak ker sem trenutno v pozabi (kar se vid iz skrbi) pomen, da sem "svoh" znanje, a vseeno znanje. ko se svoh znanje prostovoljno odklop od ornk znanja je v pozabi.

ko oz. ce svoh znanje sprejme zavetje ornk znanja se lahko popolnoma osvobodi neznanja. ko se popolnoma osvobodi neznanja (in s tem vseh skrbi) naveze osebni ljubec odnos z "ornk" znanjem in dobi trajno in dokoncno izpolnjenost.    

da ga bos se bolj razumela, preberi cel ta post.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #33 - 04.07.2005 at 20:14:28
 
gost, moje vprasanje je bilo bolj v smislu, kako te stvari spravis v prakso?

ok, v tem kar si napisal sem najdla en delcek mojga misljenja, ampak ce poskusi clovek delat po tem prepricanju, ni vse tolk zlo lahko kokr zgleda.

kako lahko zivis z nenehnim zavedanjem, da si odgovoren za svoja dejanja? men osebno se zdi to v teoriji prav, ampak v praksi mi pa daje tale odgovornost en tak cuden obcutek kot da s tem nekak razumsko nadzorujem svoj life... ce me kej przadane, ce je kej narobe v odnosu z drugimi ljudmi, ok, sprejmes odgovornost za svoja dejanja... ampak, a se pol ne pocuts nc praznega? jst enostavno ne vem, kaj the crappity smack naj potem s to odgovornostjo delam Smiley a to je pol to, a tko nej bi clovek funkcioniral, da pac to sprejmes pr vsaki stvari k jo nrdis, in pol gres pac v lifu naprej?

men ta praksa nekak ne gre (al pa sm v razmisljanju nekje sfalila) Smiley

problem je tud v tem, ker drugi ne sprejemajo odgovornosti za svoja dejanja... ker ce ti sprejmes svojo dogovornost, potem drugi dostkrat to razumejo kot da si prevzel "krivdo" in pol si ti tisti, ki je vse zaj...

tko da bi rada slisala tvoje mnenje glede tega, ne v teoriji, ampak v praksi, kako ti funkcioniras s tem zavedanjem?
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Epafrodit
1
*
Offline

Pozdravljam vas kot prijatelj!

Posts: 3

Gender: male
Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #34 - 04.07.2005 at 23:59:42
 
Večkrat sem prebral uvodni post, se nad njim zamislil, premišljeval sem ga in všeč mi je bil. Prav prijetno vonja po neki bogati, meni sicer malo tuji duhovnosti, pa vendar v globinah precej podobni tisti, katero skušam živeti in jo uresničevati sam.

Meni je karma dana, da jo sooblikujem, da ji dajem svetlejšo podobo, da me bogati. To ime me sicer ne moti, je pa zavajajoče, saj se preveč tesno navezuje na pojmovanje reinkarnacije, ki v svojem ontološkem pomenu daje nekakšno opravičilo za človekove slabe postopke in dejanja (negativna karma). Karma že, karma, vendar ne v smislu samoodreševanja, kot to nakazuje g. Gape. Dobra in slaba dejanja v našem življenju gotovo so - to je karma - usoda, ki nam je vsiljena z obstojem, toda mi sami smo mojstri te 'karme'. mi sami svojo usodo krmarimo bolj v desno ali bolj v levo. In pri tem je velika potuha, če se slepimo z jalovo obljubo reinkarnacije, ki je ne bo. Tu se moja misel upira nelogičnosti življenjskega procesa spiralnega ponavljanja. Življenje mojega duha je premočrtno, in to je tisto, kar mi omogoči sprejeti Kristusovo odrešujoče delovanje in ki mojo karmo naredi zares učinkovito orodje soodreševanja samega sebe skupaj s Kristusom, ki mi daje tako duhovno vsebino kot duhovni zagon!

Občudujem Gape-ovo opredelitev za strpnost, miroljubnost, dobroto, za ustvarjalno medsebojno ljubezen - to so tudi moji ideali, ki mi izpolnjujejo misli in hrepenenja. Toda v meni je podlaga temu zorenju v življenju osebni Kristus, osebni Bog, ki me je ustvaril, me odrešil in ki me bo na koncu obdal s svojo modrostjo brez potrebe po reinkarnaciji.

Blizu sva si z Gape-om po svojih praktičnih načelih in po svojem življenjskem slogu, toda precej vsak k sebi v svojem pojmovanju premočrtnosti duhovne rasti. O tem bi si imela gotovo veliko povedati, kar bi koristilo enemu in drugemu.

In mogoče še komu, če bi takšna razmišljanja sproščeno bral in jim prisluhnil z odprtim srcem.
Back to top
 

l.p. &&Epafrodit&&&&V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Bog je bila Beseda...
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #35 - 05.07.2005 at 08:21:28
 
tai wrote on 04.07.2005 at 20:14:28:
gost, moje vprasanje je bilo bolj v smislu, kako te stvari spravis v prakso?

ok, v tem kar si napisal sem najdla en delcek mojga misljenja, ampak ce poskusi clovek delat po tem prepricanju, ni vse tolk zlo lahko kokr zgleda.

kako lahko zivis z nenehnim zavedanjem, da si odgovoren za svoja dejanja? men osebno se zdi to v teoriji prav, ampak v praksi mi pa daje tale odgovornost en tak cuden obcutek kot da s tem nekak razumsko nadzorujem svoj life... ce me kej przadane, ce je kej narobe v odnosu z drugimi ljudmi, ok, sprejmes odgovornost za svoja dejanja... ampak, a se pol ne pocuts nc praznega? jst enostavno ne vem, kaj the crappity smack naj potem s to odgovornostjo delam Smiley a to je pol to, a tko nej bi clovek funkcioniral, da pac to sprejmes pr vsaki stvari k jo nrdis, in pol gres pac v lifu naprej?

men ta praksa nekak ne gre (al pa sm v razmisljanju nekje sfalila) Smiley

problem je tud v tem, ker drugi ne sprejemajo odgovornosti za svoja dejanja... ker ce ti sprejmes svojo dogovornost, potem drugi dostkrat to razumejo kot da si prevzel "krivdo" in pol si ti tisti, ki je vse zaj...

tko da bi rada slisala tvoje mnenje glede tega, ne v teoriji, ampak v praksi, kako ti funkcioniras s tem zavedanjem?

ja, stalno se zavedas (ne prisiljeno, ampak naravno), da imas svobodno voljo, (ker si enota zavesti oz. zivljenja oz. je to tvoj pravi, vecni jaz) in da si s tem odgovoren za svoja dejanja. ampak samo zavedat se svobodne volje samo po sebi se ni dovolj. mors jo znat pol tud prav uporabljat, da bo vedno v tvoje najvisje dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Cipralex
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 15

Re: Ne trudim se več, da bi karmo spremenil...
Reply #36 - 04.08.2005 at 07:48:04
 
gape wrote on 20.06.2005 at 22:51:00:
Šele karmično nepogojen, torej meditativno čist um, vodi v dejansko osvoboditev.


Bistvo življenja so odnosi saj človek nastane šele v odnosu do drugega.


Mislim, da človek, ki ima probleme s seboj, z drugimi duhovno ne sme delati.




1. V osvoboditev vodi duša, ki je prečiščena karme- pozitivne in negativne. Um je samo orodje, s katerim duša,preko intelekta, komunicira s fizičnim svetom.

2. Bistvo življenja je spoznanje duše in spoznanje Boga.  

3. Človek, ki "duhovno" dela z drugimi ali jim pomaga z določenimi  energijami, se zapleta v karmo teh oseb. s tem prevzame del bremena njihove karme, torej si poveča svoj dolg, drugi osebi pa je njen preostanek samo premaknil v prihodnost, ko jo bo (verjetno) še težje odplačala.
 

"Do not think for a single moment that you can do anything by yourself. We are mere puppets in His hands."
Back to top
« Last Edit: 04.08.2005 at 23:02:33 by Cipralex »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3