Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14
(Read 54141 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #90 - 05.01.2003 at 21:34:23
 
Quote:
ars : jaz cutim to, da je za ljubezen potrebno zrtvovanje in sluzenje necemu skupnemu visjemu.

ker pa ti niti v sanjah po moje ne bi priznala da je lahko karkol ali kdorkol visje od tebe, moje besede in obcutenja zelo tezko razumes.

obenem ti je pa zelo jasno tud to, da z ljubeznijo usmerjeno samo k sebi nisi zadovoljna, oz. to zame sploh ni "ljubezen", ampak je sebicnost oz. pozeljenje.

Aryan, sprejemam in spoštujem to, kar čutiš; in prav nobene veze nima, ali te razumem ali pa ne.
In če čutiš, da je ljubezen žrtvovanje in služenje, pač ne deliva istega mnenja. Pa kaj potem?

Zaradi mene se ti v imenu ljubezni lahko žrtvuješ in služiš komurkoli, kadarkoli in na kakršenkoli način, ampak ne drezat vame, da moram oz. bi morala tudi jaz. Ker ne in ne bom, sem si izbrala drugačno pot. In če moja pot zate sploh ni pot ... ja, pol si pa res čist notr padu ...  8)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #91 - 05.01.2003 at 21:40:09
 
ars : vsak trenutek svojega zivljenja si v "zrtvovalnem" razpolozenju in poziciji. mal bolj bod pozorna.

sluzis svoji hcerki, sluzis sebi, sluzis sefu, sluzis naravi, sluzis svojemu telesu, sluzis, sluzis, sluzis...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #92 - 05.01.2003 at 21:48:25
 
Quote:
ars : zvenis kot neverjetno osamljena....

A to po tem sklepaš, ker tule gor že kar nekaj časa s tabo skušam dialog vzpostavit in ker se raje kaj bolj plodnega ne lotim?   8)  Ali pa to nalepko vsaka mama, ki živi z otrokom in trenutno nima partnerja, pri tebi dobi? Mimogrede, a si opazil, da je Bardo medtem že "odšel" ... oz. se lotil česa drugega?

No, mrbit pa samo močno odsevam tisto, kar si ti ... A kdo bi to vedel? Jaz zagotovo ne.

Jest mam "žoganja" dovolj, nalepk sem že tolk "pokasirala", da jih že dolgo nisem ...
No, če imaš še kaj konkretnega na topik za povedat, prav, energije imam še mal, ampak jaz pa nisem ravno za "gnilo jajce" igrat zdajle navdušena ...   8)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #93 - 05.01.2003 at 21:56:27
 
Quote:
ars : vsak trenutek svojega zivljenja si v "zrtvovalnem" razpolozenju in poziciji. mal bolj bod pozorna.

sluzis svoji hcerki, sluzis sebi, sluzis sefu, sluzis naravi, sluzis svojemu telesu, sluzis, sluzis, sluzis...

Zanimivo gledanje oz. perspektiva.
Ampak, kolikokrat ti naj še napišem, da to ni moja "resnica"?

Sicer pa, meni je že babi na "srce" položila, saj veš, tako kot le one znajo, da naj v življenju iz sebe izhajam, da naj bom pozorna, pa tudi to, da naj najprej jaz svoje "ime" povem, potem pa naj drugega po njem vprašam. In se je meni usedlo; ne vem, če direkt na srce, ampak meni se že zdi prav in tako delam; ponavadi.

Razloži mi, kako ti, vsak trenutek svojega življenja, služiš in komu. Pa bom spet malo več vedla, kako drugi ljudje v življenju mislijo in ravnajo.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #94 - 05.01.2003 at 22:06:11
 
na zelo podobn nacin kot vsi ostali, le da se nekateri tega manj nekateri se pa bolj zavedamo. in ko se zacnes zavedat svoje pozicije kateri ne mors nikjer in nikdar uidt, pol zacnes opazat tud razliko med razlicnimi manifestacijami "gospodarja". tko kot se ti ze napisu. mas kratkotrajno placo, mas dolgotrajno placo, mas vecno placo. vse pa je odvisno od nase indentifikacije, s cim se poistovecamo, kdo mislimo da smo. v koncni fazi nas ne bo zadovoljil nic manjsega kot vecnost. in tud v vecnosti bomo sluzil, vecnemu gospodarju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zelos
1
*
Offline

Demons... i just love
the idea to control them

Posts: 13

Gender: male
Re: Kdo smo...?
Reply #95 - 05.01.2003 at 22:21:02
 
Prvo bi vse pozdravu...
Glede, da mi se ni cisto jasno kaj in kako je s to stranjo, sem upal dam kej o strani nasu tle... ok nima veze. Tko al tko me ta topic zanima. Povedal bi tako, ze ki se tle govori o temu kdo smo. Mene full zanima kdo sem in kdo sem bil, pravzaprav kaksno povezavo mam jst z preteklostjo, če jo sploh mam. Ker pa ne vem kam vtaknit nos in kje najt koga, ki bi mi kej znal pomagat pri tem sprasujem, vas, predvsem administratorje...
Sploh pa upam, da bom tukaj zvedu cim vec stvari.. Wink

Lep pozdrav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #96 - 05.01.2003 at 22:22:49
 
Gru Gru wrote on 05.01.2003 at 21:28:47:
Zivjo Arsica, pa en novoletni pozdrav.

Ampak tele besede, mi zvenijo tako znano...
Sem zraven...

Ma, si ga pa prlepu tlele vmes!   Wink
Vračam pozdrav, iz leta, ki je že pet dni star!

Kiss
ARS


PS: Ma, če si zraven, kako da te jaz ne vidim brat?   Grin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #97 - 05.01.2003 at 22:24:48
 
zelos : poglej na prvo stran tega topika in si preber angleske texte, mogoce ti bo bolj jasn kdo si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #98 - 05.01.2003 at 22:25:48
 
Zelos wrote on 05.01.2003 at 22:21:02:
Prvo bi vse pozdravu...
Glede, da mi se ni cisto jasno kaj in kako je s to stranjo, sem upal dam kej o strani nasu tle... ok nima veze. Tko al tko me ta topic zanima. Povedal bi tako, ze ki se tle govori o temu kdo smo. Mene full zanima kdo sem in kdo sem bil, pravzaprav kaksno povezavo mam jst z preteklostjo, če jo sploh mam. Ker pa ne vem kam vtaknit nos in kje najt koga, ki bi mi kej znal pomagat pri tem sprasujem, vas, predvsem administratorje...
Sploh pa upam, da bom tukaj zvedu cim vec stvari.. Wink

Nisem sicer administratorka, ampak dobrodošlico naj ti pa vseeno zaželim, Zelos.  Cheesy

In seveda, uspešno "najdevanje" sebe ti želim,
Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #99 - 05.01.2003 at 22:56:35
 
Zelos wrote on 05.01.2003 at 22:21:02:
Mene full zanima kdo sem in kdo sem bil, pravzaprav kaksno povezavo mam jst z preteklostjo, če jo sploh mam.

Tole si pa orng zastavil  8)
Vprašanje, "kdo sem jaz"   je ključno in pravzaprav edino pomembno, ki si ga lahko zastaviš.
Če ti bo pa kdo zagotavljal, da odgovor na to vprašanje pozna, mu nikar ne verjemi. Ali blefira ali pa nima pojma o čem govori...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #100 - 05.01.2003 at 23:00:02
 
zelos : lahko pa ostanes v vecnem neznanju in poslusas bardo_thodola...ki ima ponavad tak nacin da tisto cesar on ne ve, ne more in ne ve nihce.

pa se rad bil bil za vecno otrok, tko da mas odgovore na dlani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #101 - 05.01.2003 at 23:11:09
 
Quote:
zelos : lahko pa ostanes v vecnem neznanju in poslusas bardo_thodola...ki ima ponavad tak nacin da tisto cesar on ne ve, ne more in ne ve nihce.

To seveda ne bo držalo, saj se še predobro zavedam, da marsičesa, kar mnogi drugi vedo, sam ne vem. Morda se tega zavedam celo bolje, kot nekateri, ki jim tovrstnega samoprepričanja resnično ne manjka ...

Vendar me glede znanega in starega Delfskega vprašanja, kljub velikemu zanimanju ni še nihče zadovoljil in če bo kje kdo našel kaj resnično uporabnega se seveda priporočam.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #102 - 05.01.2003 at 23:16:10
 
bardo_thodol : k bo cajt bos ze zvedu, in takrat bos ugotovil da si mel to ze skos direkt pred nosom... le da si nisi upal opazit in sprejet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kdo smo...?
Reply #103 - 05.01.2003 at 23:36:29
 
Huh, lepo ste se razpisali. Seveda ne gre tukaj za kakršnokoli vsiljevanje mnenj ali prepričevanja ampak za podajanje mnenj in stališč.

Ok, razumem Bardov point evolucije, da se vse spreminja, vse nastaja in potemtakem se je tudi človek moral razviti, čeprav je v tem človeškem razvoju ena zelo nelogična stvar, namreč ni medvrst (niti bilokakršnih ostankov). Če se je nekaj razvilo v nekaj drugega se to ni moglo zgoditi naenkrat. Se je torej moralo postopoma. In evolucija (razvoj=začetek in konec) tudi ne more pojasniti večnosti. Za evolucijo večnosti ni, ker večnost nima ne začetka in ne konca.Večnost namreč samo je, ni začetka in ni konca. Ampak če evolucija zanika večnost pa mi naj razloži nasprotje od večnosti. Torej začetek časa ali pa konec. Ja, čas je pomoje tisti, ki nam ne dopusti, da bi doumeli pravo Resnico. Oziroma predstava tega pojma, ki ga zaznavamo z našimi čutili in razumom.

Pomembno se mi zdi, da ko se sprašujemo Kdo smo skušamo ugotoviti kaj nam je skupnega. ARS in aryan sta že začela nekaj o tem. Pomoje je res, da smo si različni, ampk še bolj res je da smo si zelo podobni. Vsem nam je skupnega to, da težimo k sreči, zadovoljitvi sebe. Tud ta prerekanja glede žrtvovanja, sluge , gospodarja imajo enak point in sicer zadovoljitev sebe. Ostane nam "samo", da ugotovimo na kak način. Ljubezen lahko torej jemlješ aryan kot žrtvovanje ampak še vedno boš na koncu (tudi)ti tisti, ki bo pridobil. Torej skupna točka je ljubezen. In strinjam se z aryanom, da je ljubezen v partnerskem odnosu samo kratkotrajna, (ima začetek in konec) in samo ljubezen do Boga bi lahko bila večna. Ljubezen je torej tista h kateri težimo in katero hočemo. Ampak problem te aryanove večne ljubezni je pomoje v tem, da je ne moremo občutit (tako kot partnersko). In če takšna ljubezen obstaja, je razlog za njeno neobčutenje skoraj zagotovo v nas. In če ljubezen med partnerjema ni takšna kot bi morala biti je prav tako problem v nas. Torej aryan, verjetno je naš cilj odkriti to ljubezen ampak nekako se mi zdi, da ljubezen mora priti sama od sebe....ne na silo. To pa seveda ne pomeni, da bi morali mirovati. In zato tudi jaz ne bom miroval. Pa nebom sedaj na vsak način poiskušal poiskati te ljubezni do Boga ampak jo bom pač probal začutit....bom pa seveda vesel če mi boš povedal kako to storim. Smiley



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #104 - 05.01.2003 at 23:40:30
 
Quote:
bardo_thodol : k bo cajt bos ze zvedu, in takrat bos ugotovil da si mel to ze skor direkt pred nosom... le da si nisi upal opazit in sprejet.

Saj v bistvu mislim, da to na nek drugačen način že tako skoz "vemo", le da je to vedenje nemogoče preslikati v besede.
Všeč mi je naprimer odlomek mojega priljubljenega Lao Tseja iz knjige Tao Te Ching:
kdor ve, ne govori,
o njem govori, kdor ne ve
...

Iz tega nekako sledi, da so različna tovrstna razglabljanja (o Tao, ki  je po moje še najbližje, vkolikor je to sploh mogoče,  tistemu 'kdo sem jaz') le prazna nakladanja tistih, ki ne vedo, vendar se radi delajo pametne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14