Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 39958 times)
SeK
Guest




Re: duhovna rast
Reply #45 - 19.07.2002 at 20:47:38
 
Ana----------------

Ehhh... kako naj povem. Saj jaz tudi zaidem k maši, a v njej se ne najdem. Niti nisem nikoli v življenju srečala duhovnika, za katerega bi čutila, da se lahko k njemu obrnem po nasvet in pomoč.

Tudi v naši družini so duhovniki in nune (no ja, zadnja je umrla pred kakim letom). Nikoli nisem imela občutka, da so zaradi svojega poklica (izbire življenja), boljši ljudje kot drugi. Še več: kar jih osebno poznam, so izredno nestrpni do drugače mislečih, nasploh do ljudi. Nimajo občutka za druge ljudi.

SeK------------------------
No, ob takih izjavah, mi zastaja dih. Čutim spoštovanje do človeka, do njegove življenjske izkušnje, do vsega lepega, pa tudi bolečega. To so izkušnje, ki jih sam nisem šel skozi, za katere pa sem vsakomur na tem forumu, v tem primeru tebi, zelo hvaležen.

No, kljub vsej kritiki duhovnikov, pa je nekaj česar se premalo zavedamo. Samo oni s svojim blagoslovom lahko kličejo Svetega Duha, da se kruh in voda spremenita v Telo in Kri. Si misliš? Sam Jezus, ko je še živel, je naročil in dejal, da bo On sam navzoč v tem Kruhu. Ob tej skrivnosti, ob tej veličini duhovnikov, se mi zdijo vse sodobne posvetne rock in pop zvezde kot majhni palčki.

Predvsem Jezus govori o tem, naj ljubimo Boga. To pa pomeni da moram jaz sam iskati, premišljevati to, kar Jezus govori po svetem pismu, po življenjih svetnikov po njegovi materi, Devici Mariji.  

Sam sem imel veliko dela, da sem to sploh spoznal. Bral, spraševal, premišljeval sem o tem. Še najbolj pa mi ostaja spoznanje, da je tam osebno navzoč Jezus. Da lahko svoje želje in skrbi povem prav Jezusu, prav tako osebno kot pred 2000 leti. In zato se veselim maše, ali češčenja tega Telesa. Če imaš kdaj čas, se ustavi v Ljubljani pod Franiškanih, kjer je to Telo vsak dan pripravljeno sprejeti kogarkoli.

In tebi Ana obljubim, da bom tudi zate prosil pri Jezusu. Da bi prav Jezus, ki trdi, da še vedno živi z nami, ki pravi da je celo fizično navzoč v podobi Kruha (torej svete hostije), tudi tvoje življenje še naprej bogato blagoslavljal.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna rast
Reply #46 - 19.07.2002 at 21:23:14
 
Q
Kar vse vprek kričati, kako sem jaz kriv, da je Cerkev takšna in takšan, - pa še za to gre, da niti takšna ni -, je dovolj ostra polarizacija na nasprotni strani, ki nujno na moji strani izzove nasprotovanje
Q
jest nism zapazu da bi ti kdo očitov in vrjamem da ti ni nihče, kako bi le ti lahko bil kriv, sploh ni vprašanje kdo je kriv, gre se samo za to da tako je, populistično ali nepopulistično, taka cerkev je (bila) in to da je (ne)povzročila kar je.
smo kjer smo.
tukaj in zdaj.
zahtevamo odgovore, ker nam jih nihče ne da ... jih iščemo sami.


meditacija, Ali pa sem v tihoti pred Najsvetejšim, to je gut ja, da utišamo notranji dvogovor ... zakaj nism jest nikol slišu za tišino, samo za molitev?

Q
Tudi pokojnik je bil zanesljivo omenjen izrecno tedaj po povzdigovanju, ko mašnik moli mašni obrazec za pokojne. Tedaj je bil omenjen kot prvi. Mogoče si preslišala, mogoče pa je bil mašnik v izgovarjavi nerazločen.
Q
jest sm tud hodu po teh mašah zdej k je dedi umrl, in sm mel precej podobno neušeč izkušnjo
namreč : pokojnik zanesljivo NI BIL omenjen (je model pozabu in to) ... pa nima veze, glih spomnu sm se, ga ni treba opravičvat al pa kej.


no sej, dej razlož to materi 'Devici' Mariji


pri Frančiškanih sm se tud jest kalil ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #47 - 20.07.2002 at 07:57:06
 
gape wrote on 19.07.2002 at 21:23:14:
Q
Q: zahtevamo odgovore, ker nam jih nihče ne da ... jih iščemo sami.

Pravilno. Sicer pa prav vsi iščemo odgovore sami, tudi v okviru Cerkve, le da tam računamo na pomoč tistih, ki so za to usposobljeni. Toda v končni fazi nastane osebna krščanska vera samo na relaciji JAZ - KRISTUS, vse ostalo je zgolj pripomoček, čeprav zna biti tudi zelo učinkovit.

Q-gape
jest sm tud hodu po teh mašah zdej k je dedi umrl, in sm mel precej podobno neušeč izkušnjo
namreč : pokojnik zanesljivo NI BIL omenjen (je model pozabu in to) ... pa nima veze, glih spomnu sm se, ga ni treba opravičvat al pa kej.

Pa JE BIL OMENJEN, če je bil namen prav tiste maše za prav tistega pokonika! S to svojo izjavo si samo pokazal, da slabo slediš, kaj v bistvu duhovnik moli pri oltarju. Moral je biti omenjen, ker je to zahteva mašnega obrazca. Se pa marsikdaj lahko zgodi, saj tudi meni misli samovoljno uhajajo na vse strani, da včasih tega človek zavestno ne registrira. Ti samo registriral nisi, verjemi mi.

Q- gape
no sej, dej razlož to materi 'Devici' Mariji

Mislim, da je Devica Marija dovolj na tekočem, razlage si predvsem potreben ti, pa jaz, pa vsi mi...

Q-gape
pri Frančiškanih sm se tud jest kalil ...


Se mi je zdelo, da krščansko vero površinsko še kar poznaš. Škoda, da frančiškani oziroma Jezus po njih ni imel več uspeha. Bil bi še en dober vernik na slovenskem in pa ti bi imel duhovni mir. Ali pa tudi ne, namreč duhovni mir, saj smo nemirni tudi nekateri kristjani, vsaj tisti, ki bi hoteli neprestano napredovati in nikoli nismo povsem zadovoljni sami s seboj.

Samo še tega ne razumem, od kod tebi, gape, predvsem pa nekaterim drugim, ki so do Cerkve še bolj radikalno nasprotni, toliko neresnic o Cerkvi, v katere kaže, da kar preprosto verjamete, v resnici verujete. Se splača biti takšne vrste vernik? Ali pa je to prepričanje le osebno gledano pristno. No, prešinja me prav jasna misel, da je toliko fantomskih konstruktov o Cerkvi predvsem posledica sistematične propagande v naših občilih zadnja desetletja - po principu: laž je potrebno vztrajno ponavljati v najrazličnejših oblikah, pa bo v nekritičnih glavah polagoma dobila videz trdne resnice. Ker se to prenaša naprej, to "resnico" zelo hitro popadejo tudi mnogi kritični. Ni mogoče to to? Tu se pogovarjamo odkrito, smemo govoriti brez rokavic, saj se medsebojno spoštujemo. Vesel bom odgovora na to vprašanje, gape.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #48 - 20.07.2002 at 07:59:39
 
Se opravičujem, gape. Tisto v okviru normalno ne govoriš vse ti, saj je to jasno razvidno. Tašno pisanje je zgolj posledica moje nerodnosti pri pisanju v ta vmesnik.

Prosim za razumevanje, praksa bo to popravila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna rast
Reply #49 - 20.07.2002 at 09:48:41
 
JAZ -- KRISTUS
sej je kul, čeprov men je to isto k bi reku
ego = jaz -- višji jaz = jaz sem
sej je vse eno in isto, samo besede so druge

Q
namreč : pokojnik zanesljivo NI BIL omenjen (je model pozabu in to) ... pa nima veze, glih spomnu sm se, ga ni treba opravičvat al pa kej.

Pa JE BIL OMENJEN, če je bil namen prav tiste maše za prav tistega pokonika! S to svojo izjavo si samo pokazal, da slabo slediš, kaj v bistvu duhovnik moli pri oltarju. Moral je biti omenjen, ker je to zahteva mašnega obrazca. Se pa marsikdaj lahko zgodi, saj tudi meni misli samovoljno uhajajo na vse strani, da včasih tega človek zavestno ne registrira. Ti samo registriral nisi, verjemi mi.
Q
stari, če smo dobil naslednji teden đaba mašo, omenu je tri druge, njega ne.
fact!


no sej, dej razlož to o materi 'Devici' Mariji


jest mam mir


jah no, to (laži in to) so taka igra, da u bistvu ne morem točno vedet naprimer, a je jezus res umrl na križu al ni, lahko verjamem, verujem, whatever, vedet ne morem. in zdej če je jezus, ne umrl in od mrtvih vstal, ampak se duševno dvignu tako visoko, da je šel v najvišjo možno, duši ujeti v telesu, stopnjo zavesti, vanjo pa se je dvigoval celo pot do trentka ko je, kako že, najprej oči zaprl in potem glavo sklonu, al neki, skratka to lahko dosežejo modeli dandanes na zemlji, to jest verjamem, verjamem da je to možno in če je možno, matr valjda to nekdo dela u lajfu (pa še bral sm o tem), ja dosežejo to da telo zgleda mrtvo, pa ni mrtvo t.j. duša ga še ni popolnoma zapustila, del duše je še vedno tam, za povezavo in to, ja pa čist tolk, na torinskem prtu (mrliškem) je kri.

nč se opravičevat, registriri se in boš lahko editiru (popravlju) poste

morm it ... na piknik
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: duhovna rast
Reply #50 - 21.07.2002 at 10:22:27
 
No, gape, saj bo mogoče le držalo tisto o omenjanju pri maši za konkreten primer. Jaz samo vem, kaj se govori običajno pri mašah, pa sem pri maši zelo pogosto. Tudi vem, kaj bi se moralo omenjati. Če se pa v konkretnem primeru ni, pa ne vem, zakaj. Lahko se je duhovnik tudi zmotil. Seveda pa nimam razloga, da tebi ali večini, s katerimi se pogovarjam na tem forumu, ne bi verjel, če si tako natančen, si že moral prav slišati. In v tvojo osebno iskrenost zanesljivno ne dvomim, ravno po tej stani si mi nadvse všeč, pa tudi sicer, seveda, da me nebi napačno razumel. Mislim, da opravljaš veliko delo, zato si me tudi nekako zvabil na svoj portal.

Sem žesam razmišljal, da bi se registriral, saj ste imenitna druščina.

Pa sončen in srečen dan ti želim, in seveda vsem ostalim!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #51 - 21.07.2002 at 13:57:37
 
[quote author=SeK link=board=general;num=1024676913;start=45#45 date=07/19/02 at 20:47:38]Ana----------------

In tebi Ana obljubim, da bom tudi zate prosil pri Jezusu. Da bi prav Jezus, ki trdi, da še vedno živi z nami, ki pravi da je celo fizično navzoč v podobi Kruha (torej svete hostije), tudi tvoje življenje še naprej bogato blagoslavljal.

/quote]

Hvala, Sek, za tvoje dobre namene. Sem ti hvaležna, res, ker vem, da so priprošnje, če so v SKLADU z božjo voljo, uresničene. A človek prevečkrat želi izsiliti od Njega po svoji človeški volji in premalokrat reče: Gospod, naj se zgodi tvoja volja. Naj sprejmem tvojo voljo. Naj se moja volja uglasi na tvojo voljo. Šele takrat , ko smo pripravljeni prisluhniti božji volji, se začnejo nebesa na zemlji. Ker se v nas naseli notranji mir. In potem lažje opravljamo na tej Zemlji, v tem življenju, obveznosti, ki smo si jih naložili.

Zelo poglobljene izkušnje imam s Kureščkom.  Menda se Kurešček lahko primerja z Medjugorjem. A spet ponavljam: kdor ne najde boga v sebi, ga nikjer drugje ne bo našel.

Sveti duh pa govori vsem ljudem. Kdor ga hoče, ga sliši. In tudi Kristus govori vsem ljudem, ne samo duhovnikom.

se oproščam, če ti moje besede niso všeč
želim ti prijetne dneve in mnogo notranjega miru. In seveda, še enkrat hvala za vse dobre misli, ki jih pošiljaš zame Stvarniku. Samo, da ne bo namen napačen.
Saj ni važno, na kakšen način pridemo do notranjega miru, važno je, da ga imamo. Kristus si ni nikoli nič lastil.

pa SeK, da ne pozabim: smatram, da sem globoko verna, a kljub temu ne maram, da bi se opredeljevala za pripadnost katerikoli religiji. Ne rabim posrednika med sabo in Bogom. Kdor ga rabi, ga pač rabi. Jaz ne. In nikar mi ne reci, da me je sam napuh.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: duhovna rast
Reply #52 - 21.07.2002 at 23:01:38
 
Ana--------------
Naj sprejmem tvojo voljo. Naj se moja volja uglasi na tvojo voljo. Šele takrat , ko smo pripravljeni prisluhniti božji volji, se začnejo nebesa na zemlji. Ker se v nas naseli notranji mir. In potem lažje opravljamo na tej Zemlji, v tem življenju, obveznosti, ki smo si jih naložili.

Zelo poglobljene izkušnje imam s Kureščkom.  Menda se Kurešček lahko primerja z Medjugorjem. A spet ponavljam: kdor ne najde boga v sebi, ga nikjer drugje ne bo našel.

Sveti duh pa govori vsem ljudem. Kdor ga hoče, ga sliši. In tudi Kristus govori vsem ljudem, ne samo duhovnikom.  

…… se oproščam, če ti moje besede niso všeč
želim ti prijetne dneve in mnogo notranjega miru. In seveda, še enkrat hvala za vse dobre misli, ki jih pošiljaš zame Stvarniku. Samo, da ne bo namen napačen.
Saj ni važno, na kakšen način pridemo do notranjega miru, važno je, da ga imamo. Kristus si ni nikoli nič lastil.

pa SeK, da ne pozabim: smatram, da sem globoko verna, a kljub temu ne maram, da bi se opredeljevala za pripadnost katerikoli religiji. Ne rabim posrednika med sabo in Bogom. Kdor ga rabi, ga pač rabi. Jaz ne. In nikar mi ne reci, da me je sam napuh.  

SeK---------------------
Draga Ana! Po pravici povedano, močno spoštujem tvoje življenje. Ne, tvoje pisanje me ne moti, v bistvu se veselim skupaj s teboj. Res je, srca ne moremo prevarati, srce nam jasno kaže kaj je res dobro in kaj ni.

Na kratko, strinjam se z vsem (po pravici povedano: zavidam ti za tako osebno vero!), razen zadnjim odstavkom. Sigurno to ni napuh, saj se ne ponašaš z znanjem. Je pa v ozadju nevednost. Preberi si Mt 26,26-30 (Postavitev evharistije). Tam Jezus reče, kaj si želi, da bi ljudje delali v Njegov spomin. In zato maša. NI sama sebi namen, ampak je tisto, česar nas je naučil Jezus.    

Ana, prav zato so duhovniki. Da razlagajo božjo besedo, da nam pomagajo, da tej božji besedi lažje sledimo, da sledijo temu, za kar jih je Jezus pooblastil. In to je najbolj sigurna pot. Nič te ne stane, če obiščeš enega (morebiti dva, tri, ..?) in se z njim pogovoriš o tem. Res, to so zelo pomembne in bistvene teme za samo vero. In seveda, kakršnikoli nadaljni korak je povsem individualen in svoboden.

Ana, žal nisem duhovnik, sicer bi te povabil na kakšen pogovor (saj si dejala da iščeš duhovnika?). Vendar, če si želiš srečanja z duhovnikom, lahko malce povprašam za kakšno osebo (te zanima posebna tema, duhovno vodstvo, …?). Sicer pa sem prepričan, da se vsako nedeljo na Brezjah najde kakšen spovednik, ki je pripravljen prisluhniti tebi osebno. In ti dati tudi kakšna vodila glede duhovnega življenja v bodoče. Sicer pa se z duhovnim vodenjem ukvarjajo jeziti, malce manj pa tudi frančiškani. V tem primeru lahko pokličeš na njihov sedež v LJ (samo pogledaš v telefonski imenik). Možnost pa je tudi pri neokatehumenih (spoznavanje z krščanskim verovanjem, morebitno uvajanje v sprejem zakramentov). Informacije o tem so dosegljive pri frančiškanih. Ali pa želiš kakšen drug kraj?

Tebi in tudi ostalim kličem k skupnemu Očetu, ki po prošnji svojega Sina kliče za nas Svetega Duha, da bi ta Duh prinesel na vse nas božji blagoslov. Gospod, daj razjasni svoj obraz nad nas. Daj, varuj nas. Daj Gospod, bodi nam milostljiv. Obrni svoje obličje nad nas in nam daj svoj mir (primerjaj z 4 Mz 6, 23-27). Amen.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ghostbuster
Guest




Re: duhovna rast
Reply #53 - 22.07.2002 at 00:55:37
 
Mal ste zabluzili. Nek dauč zadi mal namigujete de je cilj duhovnosti dvignt se u ene nevemkake astralne hojladrija sfere, mirvano, doživet orgazm z Jezusom al neki tajga ... ajd brez heca ... zažvet en bolši žiuleje u enim bolšim svetu, drugač pa neč konkretnga.

Največji sranje pri začetnikih u duhovnosti je, ker mislijo da če se bodo s Tem ukvarjal, bojo dobil neke Nadnaraune moči, vidl čez hribe, ožiulal mrtvece, usaka jim bo dala, neč jim ne bo treba delat... S tem je treba čimprej razpucat, drugač marsikteri svetga Deep Shita spozna.

Nej vas u tem smislu zdej tkole prašam: kaj za vas, vsajga posebi, pomen cilj (torej kaj si u žiulej želite) in kaj mu je pot (kaka duhovna in neduhovna sredstva za dosego tega cilja uporablate)?

Na primer: za mene sta pot firbec in igra, v cilj ne verjamem; pod duhovnim razvojem smatram poglabljanje sebe v igro in v določenem smislu mi je to cilj. Z drugimi besedami povedano: moj cilj ukvarjanja z duhovnostjo je postati čimbolj pretočen za življenje, čimveč vedet, čimbolj uživat v umetnosti, čimbolj poznat in obvladat sebe in svoj okolje, čimveč imet ter znajdit se v zavesti de je ves moj vedenje ničn, moji užitki trenutn in moj žiuleje brezvezn. Kaj pa za tebe?

Lp, Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: duhovna rast
Reply #54 - 22.07.2002 at 13:12:57
 
se ti kr pridružujem akrl smo vis mel na začetku take ideje ah...

ja pa pol pride to kar si napisal, prideš do sebe, vidš da si največji butl, tud če bi imel vse to, kar si na začetku napsial ti nič ne koristi, če to ni to, kar čutiš...

primer, tud če maš 20 bejb ti ne pomaga če tud ena ni tista taprava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #55 - 22.07.2002 at 15:57:05
 
Eto, Karel, moj odgovor.

V življenju mi je cilj, pa ne tisti šele čisto na koncu, ampak tak, vedno sproti, da sem čim bolj srečna. Tako, najsplošneje rečeno. Ostalo so podcilji, ponavadi čisto konkretni (npr. delati nekaj, kar te veseli, in zraven še normalno ali celo dobro zaslužiti).
Pot ni nujno le pot do cilja, lahko je že sama pot cilj.  
Ni dobro pretirano gnati se za proti cilju, je pa dobro nameravati ga, saj si s tem začrtujem tudi pot in zbiram energijo za približevanje k njemu.
Mogoče bi bilo bolje imeti jasno začrtano smer kot cilj. Ker potem je manj težko, če se zgodi, da se od cilja pravzaprav (čeprav morda le začasno) oddaljujem.
No, me je že odpeljalo stran.  Grin
Saj si nekaj takega vprašal, a ne?

M.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Karel Jusuf Miklav
Guest




Re: duhovna rast
Reply #56 - 24.07.2002 at 10:53:00
 
Mateja,

midva bi se potem verjetno strinjala, da je duhovnost neka tehnika vzdrževanja in povečevanja neke osebne energije, morda libida, a? No, pa ni sam libido; učenje ki ga sprejmeš v šoli ne vpliva na tvojo poskočnost, pa ma useen dolgoročne posledice za žiuleje...

Kaj pa misliš, a lahko določamo neke stopnje te osebne energije, kot to delajo nekatere duhovne organizacije? In a lahko to svojo energijo na nek način testiraš; a si lahko rečeš dons sm pa na ... stopnji 2, podn, al pa kej tajga?

Lp, Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #57 - 24.07.2002 at 13:33:52
 
Quote:
Mal ste zabluzili. Nek dauč zadi mal namigujete de je cilj duhovnosti dvignt se u ene nevemkake astralne hojladrija sfere, mirvano, doživet orgazm z Jezusom al neki tajga ... ajd brez heca ... zažvet en bolši žiuleje u enim bolšim svetu, drugač pa neč konkretnga.
Največji sranje pri začetnikih u duhovnosti je, ker mislijo da če se bodo s Tem ukvarjal, bojo dobil neke Nadnaraune moči, vidl čez hribe, ožiulal mrtvece, usaka jim bo dala, neč jim ne bo treba delat... S tem je treba čimprej razpucat, drugač marsikteri svetga Deep Shita spozna.


Ja, pa ne samo to. Celo tako daleč gredo nekateri, da verjamejo, ko imajo kako vizijo, ali kako energetsko izkušnjo, da so sedaj pa res duhovno razviti.

Drgač pa je zame duhovnost, to: preobrazba vzorcev, čustev, ki me peljejo daleč od moje sredine, duše. Na kratko. Postopki, kako to počnem, pa so različni.  Vsekakor moj cilj, ni razsvetljenje. Je zadovoljstvo v moji koži.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: duhovna rast
Reply #58 - 24.07.2002 at 13:37:37
 
Ej, Amstelka, če smem pripomnit, to sem pa od tebe že enih 5x prebrala. A si se vprašala, zakaj tolk poudarjaš tole, da tvoj cilj ni razsvetljenje, ampak... Verjetno si že tolko psihologa, da veš, da ponavadi tega kar si želiš, ne dobiš, ampak takrat, ko opustiš, a ne?

Pa če smem vprašat - kaj je za vas razsvetljenje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: duhovna rast
Reply #59 - 24.07.2002 at 13:46:37
 
Nisem štela, kolikokrat sem to napisala. Verjetno se ponavlja ta stavek, ker pišem na različnih koncih in ker je to moje razmišljanje.
Razsvetljenje je to, da z duhovnim obvladaš vsa materialna telesa...
Zdej, če se bo to zgodilo, medtem, ko živim, pa je tudi okej..  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7