Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 72652 times)
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
ODVISNOST
01.08.2001 at 16:19:23
 
pozdravljeni iskalci resnice

že ves čas, me nekaj zanima?
ali se kdo resnično ukvarja z problemom odvisnosti?

v primeru da pridemo v kontakt s predmetom, osebo od katere smo potem odvisni, se dogajajo stvari, ki navadno ne zadostujejo za odvisnot, vendar v nekaj procentih vseeno pride do stanja odvisnosti?

morda se da kaj storiti na tem da nebi šlo tako daleč?




Back to top
« Last Edit: 09.09.2001 at 13:04:38 by gape »  

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOsT
Reply #1 - 01.08.2001 at 16:29:42
 
Q
morda se da kaj storiti na tem da nebi šlo tako daleč?
Q
to je ena od glavnih nalog - znebiti se navezanosti in odvisnosti, ki smo si jih nakopali v karmo.

ko to zmagaš si free!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: ODVISNOT
Reply #2 - 01.08.2001 at 16:44:51
 
Jaz sem imela svoje čase problem odvisnosti od hrane - s hrano sem se tolažila za vse nazaj in še zaradi strahu pred tem, kaj bo naprej. Bolj ali manj situacijo kontroliram, ampak imam dneve, ko požrem ogromne količine hrane - včasih samo sladkarije, včasih vse po vrsti. Bolj ko me daje stiska, slabše je in takrat se izmenjujejo obdobja, ko cel teden nič ne jem in potem nazaj k požrtiji.
Kaj storiti? Če bi to vedela, ne bi zapadla v odvisnost.Odvisnost se razvije kot obrambni mehanizem telesa in sicer obramba pred bolečino ali pa tolažba, če tako hočete. Recimo, v podzavesti je ogromno blokad, ki te omejujejo in te napolnijo z ogromno strahovi. Meni osebno so pri odpravljanju blokad iz preteklosti ogromno pomagale rastline moči - takrat padejo vse prepreke in vsi strahovi, ravnaš se samo tako, kot ti narekuje duša in ko se tako sprostiš, tudi duša zelo dobro ve, kam naj te usmeri, da bo zate dobro. Ko se tako skuliraš, ne nosiš nobene maske, se ne pretvarjaš ali če naj temu rečem takole - ni se ti treba delat finega, kaj si bi nekdo mislil o tebi. In potem lahko mirno uživaš.

Nisem pa še na tej stopnji, da bi stvari pošlihtala za naprej, saj me še kar mučijo strahovi kako in kaj se bo zgodilo. Vem, da tukaj delujem iz nižjega središča zavesti in tukaj mi samo pomaga to, da si govorim: kar bo, bo in kar ti je namenjeno se ti bo zgodilo, prepusti se toku. Ali eno navodilo s foruma, ki mi je zelo uporabno - Bog že ve, zakaj je to dobro in ob pravem času bom izvedela tudi jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: ODVISNOST
Reply #3 - 01.08.2001 at 22:12:29
 
Pri basanju s hrano pomaga tole:
- Skriješ si kikirikije in sladkarije. Pač rečeš ne tem zadevam.
- Bel sladkor zamenjaš z malo bolj rjavim ali trsnim sladkorjem. Še bolje pa s sadjem in suhim sadjem (rozine, suhe fige, itd)...
- Pomaga zmerna telesna aktivnost, sprememba okolje. Marsikdaj te družba resnično ovira na poti do svobode, recimo vsi okoli tebe so zasvojeni s čiki in kar padeš not...
- Ješ polnovredno hrano, ki ti nasiti telo, recimo ajdova kaša, itd...
- Obroke ješ samo na točno določenem kraju, ob določenih urah.
- Skušaš biti zavesten vsega, kar poješ...

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODVISNOT
Reply #4 - 02.08.2001 at 09:56:31
 
Sem navdušena nad temo, upam da se bo razvila. Tukaj nas je sicer bolj malo, pa po počitnicah in dopustih morda kaj več.

Mene ful zanima, kaj vi mislite, kje je meja sploh, ko govorimo o odvisnosti.

Odvisnosti je najmanj toliko, koliko je ljudi.

Usoda nekaterih živali je npr. odvisna od nas, kao višje razvitih. Pa se ne borijo proti tej odvisnosti. Zakaj se mi? Ali bi lahko torej definirali, da je odvisnost, nekaj, kar si sami povzročimo za lajšanje trpljenja? Zavedno ali nezavedno. Če je nezavedno, je to verjetno naša karma.

Koliko smo odvisni, če npr. zavedno nekaj počnemo, za kar vemo, da nam pomaga, pa vendar morda okolica ne sprejema tega?

Npr. nekdo ima visoke ideale, ki ga ločujejo od ostalih, zato mu s tem na nek način škodijo, na drugi strani pa kdo in kako bi sploh bil, če ne bi skušal živeti svojih sanj?

Ali ni to spet čist individualno? Vsak zase ve, kaj je dobro zanj, in kaj ne. Poskuša vedeti.

Dejana, lepo, da si tako iskreno napisala..

Kako bomo pogledali na naše življenje, v trenutku smrti? Sigurno ne bomo sojeni za naše odvisnosti, če z njimi nismo neposredno prizadeli drugega.

Ko več človek ne more 'normalno funkcionirati' - upravljati zavestno, ko si ne more pomagati, je odvisen. Uf, to je tako široko, jaz sem se kar vrgla noter v to pisanje..

Posameznik se mora najprej zavedati, da ga odvisnost uničuje in okolico, in mora si predvsem želeti rešiti odvisnosti. To je pomembno, ker kako bi lahko nekomu pomagali, če si sam ne želi.

Problem je, če si nekdo želi, pa nima moči. Ne zmore sam. Treba je imeti voljo in vztrajnost.

Drugemu človeku pomagat je tako delikatno.., to vemo, ko vemo. To bi rada še enkrat napisala, ko sem že tam pri temi o dr. Ruglju:
ČLOVEK (ZDRAVNIK) LAHKO ZDRAVI SAMO S TEM, KAR JE!

Pa še to: iz lastnih izkušenj vem, da je ni odvisnosti na svetu, kateri ne bi pomagala ljubezen in sočutje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #5 - 02.08.2001 at 10:08:49
 
Jz bi  pa odvisnosti zacel s te strani: odvisnost je v-red-u!
Ja odvisnost je v 'bozjem' redu!
Torej da ne zacnes apriori z obsojanjem; ... ce pomislis na nekoga povprecneza iz srednjega razreda in nekega alkoholika ki gre skozi pekel zasvojenosti (in pride ven) kdo vec odnese od zivljenja. Odvisnost te mnogo nauci , pokaze ti direkt na duso in na tisto 'crno luknjo' ki jo poskusas zapolniti z milion stvarmi pa ne gre.

Clovek se prilepi na eno stvar(ali osebo) in ta se prilepi na njega in skupaj sta dokler je potrebno...
in potrebno je drugace ne bi bila skupej.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #6 - 02.08.2001 at 13:05:09
 
Stari, odvisnost sucks, ker pol zgubiš vse razen odvisnosti... 8) Cel lajf za naslednji šus...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #7 - 03.08.2001 at 15:03:42
 
litlestar ja res lepo tole tvoje, širine si nalovdala spet morje, ampak res lepo...

poglejmo še mal v sistem odvisnosti:
v naš svet pride stvar, na katero nehote ali hote vežemo pozornost in dalj časa smo s to stvarjo, več pozornosti nam pobere in ker vse kar se dogaja, se dogaja le še s to stvarjo.
torej če gremo gledat nogomet in nas potegne, potem hodimo vedno večkrat gledat nogomet in se z vsemi zgovarjamo le še to, posledično, več kot je časa nogomet v glavi, manj je časa za druge stvari
in potem počasi trgamo vezi z vsem, kar se je prej dogajalo v glavi in imamo le še nogomet in vedno več da smo na tekočem, da se lahko pogovorjamo z drugimi.
nato pride dan, ko se ne znamo pogovorjat o ničemer drugem kot o nogometu in potem žalostno ugotovimo, da smo odvisno od njega.
saj smo zamudili in zgubili ostala področja!

tako je to, zato ostanemo v nogometu, na področju uspeha. probelm predstavlja le to da ostalo zaradi tega trpi.

pa poglejmo še enkrat kako smo prišli v stanje odvisnsti, počasi z eno tekmo in ga poglobili ker smo vezali pozornost le na to, ker smo izgubili širino!
in pa pogled percepcije, je zanimiv v tej smeri da brez napr nogometa, trave, alko ne zanmo več komunicirat z okoljem, ker jih sploh ne poslušamo oni pa ne nas, če beseda ne teče o tem.

sedaj pa ven!

ven se pride enako, kot not, nastavimo si širino, težka je ampak, nima veze tud drugi ne vejo vsega
drug fenomen je tudi vezava odločitev na ven, torej odvisni smo od tujih odločitev in priznanj, zato se moramo spet naučit sami izrazit iz sebe.

hrana je zgol nadomestilo za energijo, ki jo zgubljamo pri odnosu s stvarjo, namesto, da se rešimo odvisnosti stvari, gremo na hrano da preusmerimo mišlenje o tem in dobimo energijo.

odvisnoti ne smemo zamenjevat z nemočjo(iztopa iz družbe, situacije, tu nimamo na voljo instrumentov, kaj naj brez njih)

in ko nas vrže ven, potem jih moramo nahitro narest, zato je bolje da vemo kako se jih lepo na lep način.

pa tudi ne z navadami, vendar se strinjam z A.

q
pol ugotovim da je navada v bistvu, del postopkov, ki jih v situaciji počnemo nezavedno.
ti postopki so zapisani v spominu in če bi mi uspel sesut spomnin bi novi postopki stalno držal.

torej bi se v trenutku rešil navad za stalno. Torej teory of 1 sekond. Realno se, da v svetu mistike, tam vemo, kako,… sam razvijam brez vsega?

vem da je s tem povezana energija, ker če imaš energijo si lažje narediš, kot če je ni
q

je pa res energije rabmo za vse te primere in če je ne znamo najdt v sebi pol jo iščemo drugje, zakaj pa... kar smo odvisni energetsko od drugih, no tam pač nimamo možnosti da bomo dobl e ali ne! torej najdit e v sebi in izražat sebe in svoje delo.
če nisi v sebi in komuniciraš iz sebe in nisi vezal e nase, si odvisen.

mp3 in herbi mata prav oba:
herby res je odvisnost je ok, in sploh ni napačna, in ni je treba sedaj napast, ker rabiš nekaj, da se naučiš? samo tole vpašam, če razumeš prej stvari in sistem osdvisnsti in kaj je, potem lahko to storiš tudi brez ane? je res velik ljudi ne razume tega in to je način odvisnost pasivnih ljudi. dojemanja sebe in svata

in tuki smo v področju, kjer je doma litlestar
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #8 - 06.08.2001 at 16:38:56
 
kako se pride ven
ven se pride edino z resnico, v pravem trenutku in s pravim pristopom
ko ti povejo resnico, kako gre potek potem veš in ko veš greš naprej, ker enostavno nimaš več tam kaj iskati

naprimer imaš težave s šolo in in ti itak veš da maš
te lahko kritizirajo, iščeš sam pa nič, itak
ko pa pride resnica torej ti nekdo pove kako je in kako gre in v pravem trenutku in na prav način, takrat te stisne v kot, in nimaš kam, potem veš in ko veš greš, dalje, saj ne moreš bit več not, če veš, učenje traja dokler ne veš, in ko doživiš izkušnjo potem adijo, in tudi ko veš in greš vseeno dalje se ti dogaja tolk stvari, da vidiš da greš napačno in ko veš tudi to resnico potem, če nisi zabluzil preveč se, da pridt ven in dokler si živ nisi zabluzi. sreča za nekatere je da, ko doživijo vse izkušnje jih enostavno porine naprej

torej not si dokler se učiš, ko veš greš, lahko pa se tudi zgodi da izkušnej ne rabiš,
večkrat pa je treba izkušnjo doživet in v tem je smisel življenja, tudi ko vem naprej kaj se bo zgodilo grem tja da dojamem, saj se brez tega da si z gnostičnim spoznanjem(osebnim) dobil izkušnjo ne moreš predstavljat okusa banane. drugače, bi življenje bilo kratko ane?

Tole vse izhaja iz matematične osnove, ki jo je odkriv A. tako, da se, da lepo videt kje in zakaj deluje.
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOT
Reply #9 - 07.08.2001 at 17:02:21
 
ni meje pri odvisnosti. odvisnost je navezanost na nekaj in tega se je treba znebit. lahko bi reku da je odvisnost vzorec, ki se ga je treba znebit. mal je mogoče zajebano zato ker smo odvisni tudi od zraka in to; kako se znebit tega??
se je tega sploh treba znebit??
če se tega ni treba znebit, se je sploh česa treba znebit??
jebeno!!!
imho, se je treba vsega znebit počas, pač ne vsega naenkrat, počas pa zihr in na koncu se je treba znebit tudi odvisnosti od fizičnega telesa.
that's the job.
ko si svoboden od vsega si zmagu prej ne. torej ne svoboda ampak svoboda od; kot bi lojze reku.

obstaja celo varijanta, da se neke odvisnosti sploh ne moreš znebit dokler je drugi (okolica) niso sposobni sprejet, ker je to del tvoje naloge, da druge navadiš da sprejmejo glih to, kar niso sposobni sprejet. na pa sm spet pršu do sprejemanja.

redkokdo ve kaj je dobro za njega, trudimo pa se ugotoviti, saj nekatere stvari izgledajo kot da niso v redu pa v bistvu so. mogoče ne zame, so pa zato nujne za druge in ker je to del moje naloge je to dobro zame, čeprav je to slabo.

seveda ne bomo sojeni za svoje odvisnosti, saj jih bomo odpravili do takrat ko bo prišel čas sodbe, saj drugače sploh ne bo prišel ta čas.

odvisnost je v-red-u --- bravo. odvisnost je tako kot vse ostalo del programa. a ni ta slovenščina fajn?


Q
napr nogometa, trave, alko ne zanmo več komunicirat z okoljem, ker jih sploh ne poslušamo oni pa ne nas, če beseda ne teče o tem.
Q
ne vem, ne vem - jest svoje odvisnosti nisem nikol tako doživljal, je pa res da ona (trava) sploh ni neka odvisnost, ampak bolj pripomoček, kot večina odvisnosti, pomaga nam da pridemo do višjih ciljev in ko tja pridemo ja čas da to 'odvisnost' odstranimo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #10 - 16.08.2001 at 14:56:17
 
Odvisnost, hm, kako je ze rekel MELLO:

Ko si enkrat sit (navelican) svoje bolezni, se jo znebis!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #11 - 24.08.2001 at 22:55:50
 
Mike maš prav, sam vseeno ni tko lahko
Gape, problem je če se nočeš osvoboditi svoje odvisnosti. Maš kakšen predlog.
Sam sem odvisen od cigaret, pa če si hočem al pa nočem priznat. fora pa je da nočem glihj spremenit frendov samo za to ker kadijo. sam ko se srečamo, ponavadi v igri niso SAmo cigarete ampak tudi jole in alkič. Alkiču z lahkoto rečem ne - izgleda da sem ga naveličenan (Smiley). Kar se tiče green stuffa, pa je hmmm, stvar mal bolj zakomplicirana, ker sem ODVISEN. Pa tud hočem bit, sam hočem pa met tud kotrolo, ki pa je žal nimam....Undecided
kako je že s tistim, da se droga uporablja v višje namene, mal sem že pozabil kako to gre...
anybody Undecided  
lahko bi rekel da sem resen odvisnik, saj se svojega problema zavedam v celoti. Pridejo pa trenutki, ko dam vse ZAVEDANJE na klin in si privoščim odvisnost.
Po drugi strani pa je možno tudi to, da moram spoznati to. Saj sta oba starša kadila, oče je kr dost spil, mati pa na drugi strani skoraj nič. Poleg tega mi muti zaradi trave ni delala težav, celo sama je poskusila... Pa z vsem tem sem začel res pozno. KAkor, da je to nekaj kar bi moral naredit, pa sem se umikal. Skratka k začnem razmišljat o tem se zgubim v možnostih...

Ja tko bo... enkrat sem celo frendom povedal, da brez njih ne bi nikoli spoznal, kaj droga je in da sem jim hvaležen. Da pa ne bo pomote, Hotu sem spoznat drogo in ne da bi me kdo silil v to...
Kdaj bom pridobil kontrolo pa zaenkrat še ne vem, pustimo se presenetiti.
Lahko povem še, da do konca srednje šole nisem pokadil več kot 20 cigaret!!! Bil sem zelo strog in ciničen do staršev....zaradi kajenja, pri očetu pa tud zaradi pijače. In kot veste, vse kar misliš se ti zgodi...In ker sem se iniciral v Reiki imam možnost popraviti napako že sedaj v tem lajfu...

kaj mislite ali samo iščem izgovore za duhovno zaveso al ma to tud eno težo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #12 - 25.08.2001 at 12:44:12
 
Magla iste fore (vibe)  imamo:
furam alko furam jole ker drugega ni; "mladina se ne zna zabavat brez drog..."
vem priblizno kaj mi stvari delajo ampak zdi se mi da bodo v igri dokler ne najdem novih poti za zapolnjenje mojega zivljenja
zato iscem...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ODVISNOT
Reply #13 - 25.08.2001 at 13:18:09
 
e magla jest že vidm da si ti čist taprav Smiley
podobni vibi in to Cheesy

drugače pa (imho) sploh ni problem če se 'nočeš' osvoboditi svoje odvisnosti, sploh če govorimo o travi. ona ni odvisnost, sploh če je ne konzumiraš vsak dan, ona je pripomoček za doseganje višjih stanj zavesti, jeba (odvisnost) nastane samo v tem primeru če sploh nisi sposoben dosegati višjih stanj zavesti brez tega (ali drugega) pripomočka, torej dokler RABIŠ travo zato da si srečen, miren ali karkoli že pač ti ona dela, si odvisen, ko pa znaš (se naučiš) dosegati višja stanja zavesti tudi brez pripomočka in jih tudi dosegaš (jest naprimer kadar sm počen sploh ne furam raznih duhovnih reči, je prelahkoin bi zlahka postal odvisen-spet), takrat nisi več odvisen od njega ampak bi reku v tvojem primeru ti služi samo še zato, da se lažje vklopiš v družbo, ki se ji sicer sanja, ve pa ne in ti s svojim znanjem in vibracijo jim pomagaš. vsaj jest gledam na travo bolj na ta wej zadnje čase, sem bil nekih 7 let na travi bolj ali manj in zdej ne rabim več, kadar pa mi, predvsem v družbi, zapaše, pač kadim, sicer me praska bolj kot ponavadi pa nič ne de.  

s cigareti je drug blem, on zakaja (zamegljuje) srčno čakro; imam predlog: začni zvijat tobak, čimbolj light kolkr ga dobiš.

o alkotu pa sploh nebi govoru, tudi on se v mojem primeru uporablja samo še za vklop v določene frekvence, na katere se težko spustim brez njega.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: ODVISNOT
Reply #14 - 25.08.2001 at 14:12:47
 

gape rekel si:  jest naprimer kadar sm počen sploh ne furam raznih duhovnih reči

kaj si s tem mislil?

Jz naprimer zadnje case ful rad experimentiram ko kako jolo navijemo z energijami in zaznavanjem stvari takih kot so in spregledanju ljudi kake igre imajo in kake obrambe. Ker men odpre razne psihicne moci takrat --- pravis da lahko od tega postanes odvisen?   Da je bolje takrat samo se sproscat in zabavat v druzbi?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8