Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12946 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #30 - 17.05.2002 at 13:42:56
 
ampak gnoj pr tem ni meu nč zraven ....čaki kaj je že naslov te temi gnoj al spomin ??????

Ljubezen ozdravlja vse -  tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #31 - 17.05.2002 at 15:24:47
 
A., je kaj novega s to tehniko spomina, ali je kje še tisti link obljubljen 6.nov.2001.

No, kar se tiče otrok, to definitivno drži. Ne vem če si je kdo od nas sposoben v dveh treh letih zapomnit tolk podatkov, kot si jih otrok od rojstva pa do takrat.

Masaru Ibuka, je v svoji knjigi V vrtcu bo morda že prepozno to tudi razložil.

Moje izkušnje so, da je čista resnica glede spomina in vsega povezano z njim. Kajti otroci recimo ko igrajo igrico spomin, si ne zapomnejo da je neka slikica v tretji vrsti in peti koloni, temveč imajo v glavi celotno fotografijo in če se veliko igraš s tako malimi, se lahko zgodi da te celo premagajo.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: SPOMIN
Reply #32 - 17.05.2002 at 19:26:54
 
Quote:
Če bi razumeli spomin potem bi lahko obvladali sebe…


Osebno menim, da je potrebno "obvladati" celoten um (predvsem del, kjer so spravljeni vzorci in kompromisi...), ne le del, ki se mu reče spomini.

Kaj mi bo popoln spomin, če ne znam rešit problemov v službi, recimo?
Al pa soočiti se z jeznim fotrom in vedno molčečo materjo?
Kaj mi bo t.i. fotografski spomin, če sem totalno zakompleksan v spolnosti in odnosu do žensk?! (ha, morda le tako, da si bom zapolnu vse detalje situaciji v katerih sm zvisu Smiley  )

Pravzaprav je ravno obratno, po moje: manj ko je posameznik obremenjen s spomini  in ostalimi relativnimi dogajanji v umu, bolj je spontan, zavesten svoje resnične identitete in tako bolj srečen.

My opinion, of course...

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SPOMIN
Reply #33 - 17.05.2002 at 19:55:40
 
e. wrote on 17.05.2002 at 19:26:54:
Pravzaprav je ravno obratno, po moje: manj ko je posameznik obremenjen s spomini  in ostalimi relativnimi dogajanji v umu, bolj je spontan, zavesten svoje resnične identitete in tako bolj srečen.

My opinion, of course...

mine too ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3