Svet pogovorov
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl
General >> Osebna,  psihološka in sociološka razmišljanja >> SPOMIN
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=996645599

Message started by A. on 01.08.2001 at 07:59:59

Title: SPOMIN
Post by A. on 01.08.2001 at 07:59:59

forumovke/ci

Zanima me, če lahko, kdo pove kakšno lahko tehniko kako narest dolgoročen spomin?

Vem, da imamo več vrst spomina, v več nivojih in dostopnega glede na prioritete,
Zanima me zakaj se v nekem primeru lahko spomnim v drugih pa…  

Če bi razumeli spomin potem bi lahko obvladali sebe…

Title: Re: SPOMIN
Post by LittleStar on 01.08.2001 at 10:41:55

Jaz mislim, da se je v globali treba spomniti KDO SMO. Zdaj, kako daleč to sega?

Z urjenjem možganov ni nič narobe. Bolj bi rekla, da je važna pozornost, da zaupamo naravi, vesoljnemu redu, in verjamemo v to, da se ni potrebno spomnit, če se ne. Ker vse ob svojem času. Edini najvišji trenutek je sedaj. Mi pa ne dojamemo, ker zmeraj želimo nekaj in želja je bistvu tudi ego, ki nam onemogoča se spomniti. Saj vemo, kako je, če nekaj hočemo. Ko dopuščamo, se vedno bolj spominjamo. Ko se ne bojimo. Kar naenkrat se pojavijo prebliski, intuicija, nekaj, ko smo presenečeni, da se nismo nikoli tega spomnili. Ker smo povezani z vsem. Npr. razne regresije, jaz mislim, komu se odpre po naravni poti je ok., drugače pa pravzaprav ne rabimo vedet, ker važno je, kaj in kdo smo sedaj.

Je pa to spet ena ful tema..

Pravzaprav k temu, kar sem napisala dodajam to - v bistvu je to moje razumevanje, ki sem ga nekako pridobila in se ga oklenila ravno zato, ker se ne moram spomnit. Recimo, kako je bilo, ko sem bila čisto majhna oz. zakaj je takšna usoda moja bila, ta karma.., ali je res iz prejšnjega življenja, ali sem nedolžna. To so temne globine in modri pravijo, da ni dobro kopati po njih brez angela. Torej, mislim, da je treba vaditi potrpljenje.






Title: Re: SPOMIN
Post by gape on 01.08.2001 at 13:56:23

men se zdi da ni joke v tem kako narest dolgoročni spomin, on je že narejen.
problem je v dostopanju do le tega.
čeprov ne vem točno zakaj bi rabu dostop do njega, glede na to da vse kar je (pomembno), je tukaj in zdaj. kar je bilo je bilo, pravijo da je fino se tega spomnit (kao za čiščenje zavesti in vzorcev), pa ne vem če je tko zelo nujno za razvoj človekove zavesti.
bilo bi pa fajn naštudirat kako dostopat do etra kjer je vse zapisano, ne samo moji podatki ampak od vseh. pa sej v bistvu obstajajo tehnike tudi za dostop do tega znanja, samo zavest si je treba povečat in se reči začnejo same odpirat - tiste ki jih rabiš v svojem razvoju (in si jih sposoben prenest na svoji (trenutni) stopnji razvoja).

Title: Re: SPOMIN
Post by herby on 01.08.2001 at 15:57:17

Kar rabs se bos ze spomnu, tko da ni panike...

Ce se v dolocenem trenutku ne mores spomnt npr kdo je bil tvoj sosolec v osnovni soli ni s tem nc narobe to sam pomen da tega znanja trenutno ne rabis.

Pravjo pa da ce v nekem trenutku nekej pocnes in si poskusas to zapomnt da bi nekomu kasneje o tem govoru, da se potem tega ne mores spomnt...

Title: Re: SPOMIN
Post by A. on 02.08.2001 at 11:11:54

ja res je herby, če se v nekem trenutku ne spomniš ali spomniš, debato nese v to ali drugo smer, vendar za tiste, ki vemo to ni težave saj kontrola situacije itak že prej deluje.

gape ja res je carsko, če bi dojel eterski spomnin?
sam mormo dojet našega in po pravilu vse v vsem, bo itak vse tam!

zvezdica, itak bi mogl dojet kdo in kaj počnemo?
ker jaz spišem dober os za mozgane, pol pa se čez 1 mesec ponovno spomnim na to, ker vmes delam neki drugega in mi to zaposli mind in os, pol čaka...
meditacija napr je dobra za mir, sam če te sesuje sistem, pol pozabiš in do ključnih os struktur podzavesti itak ni fino dostopat če ne obvaldaš se sesede sistem in pol pride, da take spravljajo skupi v,
saj veste katere ane?

je pa še drug spomin dobr met, ko nekaj preletim, si ne zapomnim vsega? samo določene stvari, ki so kao važne za moj razvoj, napr letnic itd pa ne?
samo, zakaj ne, če sem jih itak spravu v glavo?


Title: Re: SPOMIN
Post by LittleStar on 02.08.2001 at 11:28:42

To je tisti talent, po moje, edinstvenost posameznika. Ker enostavno ne rabiš drugega za svojo celovitost. Lahko sicer pridobiš, ampak neke koristi ne bo. Ker ni naravno. To, kar se ti sprašuješ zakaj, je isto kot če bi jaz želela vedet zakaj nisem ful  talent za klavir. Pa bi rada npr. (saj se lahko naučim in ga igram in vadim do nezavesti, ali pa tudi sama komponiram skladbe, samo naravni talent pa ne bom nikoli)

Tista posebnost, ki jo ima nekdo poudarjeno, nekdo drug pa ne (npr. pomnenje po fotografskem spominu, pomnenje številk, barvno pomnenje, pomnenje lastnega občutka..., je v bistvu pomoč, da se duša najde.

No, tako mislim. Ne moremo imeti vsega, kar si želimo.

PS
Kar se pa v danem trenutku ali pa odbodbju ne spomnimo, pa je tudi prav tako. Duša ve. Samo nam je to težko verjet, ker smo želeli tako pa tako ;) Seveda temu raziskovanju ni konca. Tako, da keep on..., ker vedno bolj vidiš, da je vseeno.





Title: Re: SPOMIN
Post by A on 02.08.2001 at 12:46:42

ja littlestar, res je, važno je da se duša njade...

sam jez sem se našu v os in spominu?

Title: Re: SPOMIN
Post by A. on 03.08.2001 at 12:30:25

pa pobližje poglejmo zakaj sem se našel tu?

Pišem programe za mind in
naprimer spišeš program za spremenit navado.
razsujem vzroke, določim nov potek, sam to. Postavim pointerje in to in gre…

sam potem večkrat, dokre res ne osvojim stanja, ker mislim na druge stvari, osvežim program

pol ugotovim da je navada v bistvu, del postopkov, ki jih v situaciji počnemo nezavedno.
ti postopki so zapisani v spominu in če bi mi uspel sesut spomnin bi novi postopki stalno držal.

torej bi se v trenutku rešil navad za stalno. Torej teory of 1 sekond. Realno se, da v svetu mistike, tam vemo, kako,… sam razvijam brez vsega?

vem da je s tem povezana energija, ker če imaš energijo si lažje narediš, kot če je ni, zato tud razvijam položaje za prenos energije…

Title: Re: SPOMIN
Post by MIKE on 17.08.2001 at 08:57:59

Nekaj tega znajo hipnotizerji, ki baje znajo prodreti v vse zapise našega spomina.

Title: Re: SPOMIN
Post by ojej on 14.10.2001 at 02:56:38

8)

Title: Re: SPOMIN
Post by A. on 15.10.2001 at 08:39:44

hval se tle

prid pa da sporbamo ...  ;D

Title: Re: SPOMIN
Post by Dejana on 15.10.2001 at 11:00:58



MIKE wrote on 17.08.2001 at 08:57:59:
Nekaj tega znajo hipnotizerji, ki baje znajo prodreti v vse zapise našega spomina.

Tuki je treba vedet, da je tud hipnotizer odvisen od nas - če se pustiš hipnotizirat te lahko, če ne pa ne more (nisi dojemljiv) Recimo, mene ni mogel, čeprav bi mi na tak način tudi lahko pomagal, pa ni šlo, ker se nisem znala prepustit.

Title: Re: SPOMIN
Post by LittleStar on 15.10.2001 at 11:23:06



wrote on 15.10.2001 at 11:00:58:
Tuki je treba vedet, da je tud hipnotizer odvisen od nas - če se pustiš hipnotizirat te lahko, če ne pa ne more (nisi dojemljiv) Recimo, mene ni mogel, čeprav bi mi na tak način tudi lahko pomagal, pa ni šlo, ker se nisem znala prepustit.


Pa prosim, ne jemat nase krivde. Oba sta se srečala zavoljo te izkušnje. Za prepuščanje je potrebno zaupanje in za zaupanje je potreben čas. In če nas je življenje izučilo, da težje zaupamo in če nas življenje hkrati uči, da je vredno zaupat, potem enkrat bomo. Ampak še samo enkrat in to za vselej - in vredno je počakat na pravi trenutek...

Title: Re: SPOMIN
Post by Le-ona on 16.10.2001 at 09:42:09

Hm ste vsi govorili o tem, kako bi se naredilo, da si  čimveč zapomnimo...saj je OK. Ampak, a se da kaj naredit, da nekatere stvari trajno zbrišemo iz našega spomina (imam kr nekaj takšnega shranjeno v spominu, kar bi rada zbrisala). A obstaja mogoč v naših možgančkih kakšna "tipka" za trajno brisanje nekaterih spominov?  

Title: Re: SPOMIN
Post by MIKE on 31.10.2001 at 15:44:39

Le-ona, jest mislim, da brisanje spomina ne pride v postev. Gre za to ali se spomnis ali pa ne. Moje mnenje je, da je spomin necemu namenjen in to osebni rasti človeka. Sej ko prideš v zavedanje, ..., ko prideš... torej... najbrž spoznaš, da so bili vsi dogodki v tvojem življenju namenjeni temu ,da pridobiš neke izkušnje (hote ali nehote). Si ne predstavljam, kaj se vse skriva v našem spominu. Že za dobo tega življenja, najbrž full. Ene 2 mega podatkov :). No, ravno zadnjič sva z ženo klepetala o sineku. Gre pa za to da sva se spraševala ali si je recimo zapomnil porod, stanje v maternici, kaka čustva je imel. Sploh pa v času rojevanja? Si ne morem čisto predstavljati. Sicer na nek način lažje, kot lastno rojstvo, pa vendar so to le moje predstave o dogodku kateremu sem bil priča. KVA PA JEST VEM.

Title: Re: SPOMIN
Post by Le-ona on 31.10.2001 at 20:47:58

Saj maš prav Mike, ko praviš, "da ko prideš v zavedanje, najbrž spoznaš, da so bili vsi dogodki v tvojem življenju namenjeni temu, da pridobiš neke izkušnje (hote ali nehote)..." Pa kljub temu, da se zavedam, da sem pridobila ogromno izkušenj, opažam, da me spomin na določene dogodke zlo obremenjuje. Pa smešno, niso to spomini na kaj slabega...lepi spomini so tisti, ki so boleči...ker tega, kar se je zgodilo ni več...ker se ne da ponovit...ker morda oseb ni več...pa tko...eh vidiš to bi rada zbrisala iz spomina, da ne bi tako zelo bolelo...

Title: Re: SPOMIN
Post by herby on 01.11.2001 at 10:10:21

Ne vem tocno kako to gre sej sem lih o tem spraseval (rekapitulacija), ampak nekateri pravijo da je dobro ce clovek podozivlja dolocene dogodke iz preteklosti ker s tem pridobi nazaj njihovo energijo, ampak to ni samo spominjanje ampak moras se na vsak detalj osredotociti...

...jep tistih k vejo ni na tem forumu, bolan bolnega nese

Title: Re: SPOMIN
Post by MIKE on 01.11.2001 at 16:52:30

Jap, te razumem Le-ona, ampak vem, predobro vem, da ti tudi veš, da spomini so in jih iz dneva v dan polnimo z novimi zapisi.

Vem romantiko bolečih, srečnih, veselih dogodkov: "Oh, kako smo včasih uživali!"

Znan izrek, skoka nazaj, plavanja v lepe preteklo oddaljene dogodke. Pa vendar, na tej naši poti, ostanejo v tistem najlepšem spominu ravno tisti, do katerih puščamo svobodo. In v zavedanju te svobodnosti, nas premami otožnost, melanholija, in podobna spominska čustva. TODA!!!

Življenje iz trenutka v trenutek teče dalje. Vsak trenutek, ti je lahko še lepši, če ga živiš. Če pa sedanji trenutek živiš v podoživljanju preteklosti, pa ga ne! Otroci so zame izreden primer lahko celo rečem vzorniki, življenja v trenutku. Njihov spomin na preteklost je vezan v glavnem na izkušenjsko stran. Predvsem v zgodnjih letih. Živijo iz trenutka v trenutek, in so srečni, žalostni, zadovoljni, nezadovoljni, igrivi, mirni. Pa vendar živijo trenutek.

Bach je spominjanje, predvsem v eni zadnjih knjig, navezal na otroštvo in nerazčiščene strahove. S pomočjo spominjanja nazaj, je ugotovil precej lastnosti, ki so se takrat pojavile v njegovi osebnosti.

Title: Re: SPOMIN
Post by gape on 01.11.2001 at 20:33:20

Q
...jep tistih k vejo ni na tem forumu, bolan bolnega nese
Q
jest zase pravim da vem ... ampak ... kdo bo men verjel - konec koncev, kdo pa sem jest???

Title: Re: SPOMIN
Post by Andres on 01.11.2001 at 21:16:00

Ales..  Metoda za katero vem je dolgorocna in ti ne vzame veliko casa, ko uredis svoje bivalne prostore.  Sam sem to metodo preizkusil, zato lahko zatrdim, da deluje dolgorocno. In to je Gorenceva metoda Bikobirnetka.  
Zal pa je ta precej povezana z denarjem.  

Poznam celo oddelek nega podjetja v Ljubljani, kjer so si vsi izboljsali spomin, dvignili mozganski potencial in so sedaj v svoji branzi svetovno znani.

Andres



wrote on 01.08.2001 at 07:59:59:
forumovke/ci

Zanima me, če lahko, kdo pove kakšno lahko tehniko kako narest dolgoročen spomin?

Vem, da imamo več vrst spomina, v več nivojih in dostopnega glede na prioritete,
Zanima me zakaj se v nekem primeru lahko spomnim v drugih pa…  

Če bi razumeli spomin potem bi lahko obvladali sebe…

Title: Re: SPOMIN
Post by A. on 05.11.2001 at 14:52:09

no, vrjamem... ;D

sam en frend prav, da ni kaj velik napredka  ;D
če misliš mm

Title: Re: SPOMIN
Post by MIKE on 05.11.2001 at 20:30:50

Dam tale clanek zraven;

Dnevnik 5,november,2001

Spominske ukane možganov

Starejši pri spominjanju uporabljajo obe polovici možganov, mlajši pa isti učinek dosežejo le s polovico

V starosti 20 do 30 let še noben zdrav človek ni imel težav s pomnjenjem telefonske številke. Pa vendar se že v tretjem desetletju življenja začne upadanje možganskih sposobnosti, pravi Denise Park z univerze v Michiganu. "Mladi odrasli sploh ne opazijo nazadovanja svojih možganskih zmogljivosti, pa čeprav se to dogaja enako hitro kot pri ljudeh, starih več kot 60 let," je pojasnila znanstvenica na seminarju ameriške psihološke družbe v San Franciscu. "Mladi ljudje imajo na razpolago več možganskega kapitala, kot ga potrebujejo za izenačitev izgub. Šele po 60. letu pa izpad postane opazen."


Da bi kljub izgubam snovi zadostili zahtevam, starajoči se možgani uporabljajo nekatere ukane, je v San Franciscu izdala prav tako na univerzi v Michiganu zaposlena znanstvenica Patricia Reuter Lorenz: "Starejši ljudje aktivirajo pri spominskih dosežkih obe možganski polovici, mlajši pa dosežejo isti učinek spominjanja samo s polovico možganov." Poleg tega se s staranjem udeležuje reševanja posamezne naloge vedno več površine možgan.

Znanstvenica Reuter Lorenz je dala starejšim in mlajšim poskusnim osebam nalogo, naj si zapomnijo telefonske številke, in pri tem opazovala dejavnost njihovih možganov s pomočjo pozitronske emisijske tomografije. S to metodo je mogoče ugotoviti, kje je površina možganov posebno dobro prekrvavljena. To pa spet dovoljuje sklepanja o živčni dejavnosti, kajti obremenjena območja možganov so bolje prekrvavljena kot tista, ki jim ni treba opravljati naloge. Pokazalo se je, da sta bili v obeh poskusnih skupinah dejavni možganski regiji, ki sta pristojni za govorico in za kratkočasni besedni zaklad. Pri starejših ljudeh pa je pri reševanju naloge sodeloval še čelni reženj, ki je pri mlajših ostal nem.

Podobne razlike so prinesle naloge, ki so zahtevale, naj v vrsti črk testiranci prepoznajo tiste, ki se ponavljajo. To nalogo je pri mladih ljudeh rešila leva polovica možganov, pri starejših pa sta bili zaposleni obe polovici možganov. "Pritegnitev dodatnih možganskih regij za rešitev neke naloge spodbuja sposobnost razmišljanja pri enostavnih zadevah," komentira znanstvenica Reuter Lorenz rezultate teh raziskav. "Toda kadar je treba obdelati bolj zapletene probleme, potem ta ukana odpove."

Tako sta na primer obe poskusni skupini enako hitro obdelali naloge računanja na pamet, po vzoru 10 x 9 + 8 = 98. Če pa so hkrati postavili še zahtevo, naj si zapomnijo tudi posamezne besede, potem so starejše poskusne osebe vidno zaostajale. Če je že pri sorazmerno preprostih rešitvah nalog potrebno aktivirati dodatna možganska območja, potem zmanjka prostih zmogljivosti za obdelavo še bolj zapletenih problemov, domneva Reuter Lorenzova.

Toda tudi nekaj pozitivnega označuje starejše možgane: odlikujejo se po večjem splošnem znanju in bolj izbrušenem besednem zakladu. Življenjske izkušnje, ki so se nabrale v desetletjih in predstavljajo tisto, kar označujemo z modrostjo, lahko nadomestijo starostno pogojene slabosti možganov.

Če vskočijo možganski deli, od katerih tega sploh ne bi pričakovali, zato da pomagajo drugim delom, potem to govori o nenavadni prilagodljivosti celotnih možganov. Zdi se, da to ni omejeno samo na starost. Tako na primer vemo, da se pri slepih aktivira ne samo center za gibanje, temveč tudi center za vid, če tipajo Braillovo pisavo. Isto se zgodi, če ljudem za nekaj dni s prevezo "vzamemo" vid. Ko jim snamemo povoj, njihov center za vid takoj začne obdelovati signale tipanja. Za Alvara Leona s harvardske univerze so takšni primeri razlog, da opustimo uveljavljene predstave o trdno določenih možganskih območjih z določenimi nalogami in popolnoma na novo premislimo o organizaciji možganov

Title: Re: SPOMIN
Post by A. on 06.11.2001 at 17:31:40

ah ja

s tem se z tonijem buzanom nebi strinjala čist, saj ne, da nebi priznala raziskav, sam oni so jih naredil da bi ugotovil stanje buzan pa isto in zato, da jih je izboljšal... uiu...

on dela na tem, da se trudi izkoristit možgane in obe polovici, je razvil fotografski spomin, birlajanto učenje, brzo branje,...

je frik in trdi, da niti najmanj ne pada možganska sponminska možnost shnajenja, pač pa obratno raste, če jih seveda uporabljamo, tuki presega moj čas sam ti dam naslov

toni buzan brzo čitanje, knjige je slo v prodaji je pa v angleščini...

in govori ravno obratno kapaciteta vedno raste s tem, ker se nevroni vedno znova vspoostavljajo, vednar se rezultat vidi šele po nekaj uporabljenih zadevah

zato tudi lahko pride do razlik, med trditvami, buzan omogoča uporabo obeh polovic in razvijanje spomina, če pa tega ne delaš pa vrjetno pade v raziskavo, kot je navedena prej in ker večina ljudi pač ne pozuna tega sistema je pač tako da padejo not...

buzan je to naredu za nas sam tle se ne ve tolk...
ah sam A. bo to spremenil in tukaj začenjam:

učenje snovi je mogoče osvojit v 2 dneh, s sistemom se da naredit skoraj vse izpite v 6x krajšem času in ni težave s koncentracijo in uporabo znaja

prebrati je mogoče 1000 besed/min rekordi so okorkg 3000 (200 strani na uro)

omogoča se fotospomin in razumenvanje snovi tudi 10 let po 2x prebranm tekstu in 3 ponovitvah

se učim sam... drugi pa to delajo ;)

tle je proces učenja razvit, sam delam in razvijam naprej, delam na strukturah sistema in znaja, kar je možno dobit in se priključit v soustvarjanje...

tolk dragi moji učenje je zgolj še užitek...

Title: Re: SPOMIN
Post by gape on 06.11.2001 at 19:22:03

dej šeri z nami to o znanju, mam še 12 izpitov, bi mi full prov pršlo.

Title: Re: SPOMIN
Post by comp on 27.01.2002 at 20:47:12

Kdaj pravimo,da človek pride iz stanja nevednosti ?
Takrat,ko ve vse knjige na pamet in se vsega spomni ?
;D.
ne.ne.
Takrat,ko preseže odvisnost od svojega spomina in izkušenj ter živi tukaj in zdaj. :)
Samo s pozornostjo in brezosebnostjo,lahko vidiš svet kot celoto,ter spoznaš resnico.
:)



Quote:
). A obstaja mogoč v naših možgančkih kakšna "tipka" za trajno brisanje nekaterih spominov?

Določeni spomini se pojavijo takrat,ko se pojavijo primerni pogoji,ki izzovejo določene spomine.
Torej,če ni vzroka,ne bo posledice. :)

Title: Re: SPOMIN
Post by BRUS-LI on 16.05.2002 at 10:43:35

men je povedou en dobr prjatu....o tem kako so k njemu prletel eni modeli še ko je biu o osnovki in pol je biu med njimi tut en čudežnik navadno dete k baje ni znalo u lajfu prebrat tut ene cele knjige,........u bistvu bi lahko rekl človek govedo.........ampak je meu pa en zlo lep dar .......tipi so mu rekl ........Francek .....dej zapomn si to stran in je tip uzeu u roke knjigo in ni čitou ampak je gledou neki cajta to stran ........kt da bi jo vpijal.........no in čez ene 3-5 min so mu jo vzeli iz rok in tip je baje govoru use nazaj obrnjeno ......kt da bi čitou u ogledalo.......pol sem pa u vojski tut enga modela upoznao .....k je šah študirou in je igrou kr stran obrnjen ........

tle pr takem spominu mislm da gre za stopnjo vizualizacije.......a kdo mogoče od vas slika ali riše ........to je zlo pomembna stavr za tiste ki rišejo portrete al pa ostale fore ..........

foto spomin ......nora stvar........pomembna tut za sanje ........mislim da se izboljšuje foto z boljšim uvidom in kontrolo sanj in obratno

plp

brus-li

Title: Re: SPOMIN
Post by comp on 16.05.2002 at 19:17:30

Pravijo,da bi naj majhni otroci imeli "foto" spomin,ker pa se to ne razvija,pa sčasoma zbledi.

Lahko sicer spet to natreniramo,vendar rabimo dosti časa.

Title: Re: SPOMIN
Post by ana on 17.05.2002 at 08:20:30

Bi rekla, ja, da imajo nekateri otroci fotografski spomin: moj sin je pri treh - štirih letih znal katalog traktorjev na pamet (bila je obsežna revija). Še danes nimam pojma, na kakšen način je prišel do podatkov, ker brati menda takrat še ni znal. V redu, saj sem gledala z njim katalog, a da bi mu ga celega prebrala ???

Kaj pa danes v šoli? No ja, je med boljšimi učenci, a v šoli ne vidi smisla. Spomin uporablja samo tam, kjer mu paše: o fusbalu vse ve ;D


Sama sem imela težave v začetku osnovne šole: nisem bila sposobna narediti obnove prebranega po svojih besedah: vedno sem pisala dobesedno, kar sem prebrala. Sem se potrudila pa to sposobnost zatrla ;D

Title: Re: SPOMIN
Post by BRUS-LI on 17.05.2002 at 09:37:22

he, he ....katalog traktorjev ....no ta je pa dobra.....kako pa so mu ti delovni stroji pršli u roke .... sej k smo bli še otroc so obstajali sam albumi s slikami nogometašev , motorjev, avtomobilov ampak never pa traktorčki.......

sicer pa tamali si use zapomnijo ful hitr.........

mene pa bl zanima kolk spomina je za nas kritičnega da se nam sistem začne rušit al pa bl počas delovat in kakšne vrste memorije hitrej zasičijoi naš HD........vprašanje pa je a s kakšnimi tehnikami lahko to dol butnemo tko kt v ZEN-b.....pravijo najprej sprazni da bi lahko naliu...........

evo grem na en pir pa pogledat če je kej vodnga kamna u bližini

:)))

plp

brus-li

Title: Re: SPOMIN
Post by ana on 17.05.2002 at 10:26:33

Katalog traktorjev mu je takrat dal moj ata, bil je ali priloga Kmečkega glasa ali pa ga je ata dobil zaradi tega, ker je enkrat prej kupil nov traktor, ne vem. To je bil čas, ko je sin točno vedel, da bo velik  in bo kmet. In je na kmetiji šel do gnojišča, zadevo poduhal in rekel: Kako lepo diši! Kmetu mora gnoj dišat! ;D
Kasneje se je odločil, da bo Martin Krpan (ni razumel, da je ta rasa že izumrla), sedaj je pa odločen, da bo košarkaš. Vsak dan se meri, koliko je že velik.

Title: Re: SPOMIN
Post by BRUS-LI on 17.05.2002 at 13:42:56

ampak gnoj pr tem ni meu nč zraven ....čaki kaj je že naslov te temi gnoj al spomin ??????

Ljubezen ozdravlja vse -  tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.

plp

brus-li

Title: Re: SPOMIN
Post by MIKE on 17.05.2002 at 15:24:47

A., je kaj novega s to tehniko spomina, ali je kje še tisti link obljubljen 6.nov.2001.

No, kar se tiče otrok, to definitivno drži. Ne vem če si je kdo od nas sposoben v dveh treh letih zapomnit tolk podatkov, kot si jih otrok od rojstva pa do takrat.

Masaru Ibuka, je v svoji knjigi V vrtcu bo morda že prepozno to tudi razložil.

Moje izkušnje so, da je čista resnica glede spomina in vsega povezano z njim. Kajti otroci recimo ko igrajo igrico spomin, si ne zapomnejo da je neka slikica v tretji vrsti in peti koloni, temveč imajo v glavi celotno fotografijo in če se veliko igraš s tako malimi, se lahko zgodi da te celo premagajo.


Title: Re: SPOMIN
Post by Maxix on 17.05.2002 at 19:26:54


wrote on 01.08.2001 at 07:59:59:
Če bi razumeli spomin potem bi lahko obvladali sebe…


Osebno menim, da je potrebno "obvladati" celoten um (predvsem del, kjer so spravljeni vzorci in kompromisi...), ne le del, ki se mu reče spomini.

Kaj mi bo popoln spomin, če ne znam rešit problemov v službi, recimo?
Al pa soočiti se z jeznim fotrom in vedno molčečo materjo?
Kaj mi bo t.i. fotografski spomin, če sem totalno zakompleksan v spolnosti in odnosu do žensk?! (ha, morda le tako, da si bom zapolnu vse detalje situaciji v katerih sm zvisu :-)  )

Pravzaprav je ravno obratno, po moje: manj ko je posameznik obremenjen s spomini  in ostalimi relativnimi dogajanji v umu, bolj je spontan, zavesten svoje resnične identitete in tako bolj srečen.

My opinion, of course...


Title: Re: SPOMIN
Post by gape on 17.05.2002 at 19:55:40


e. wrote on 17.05.2002 at 19:26:54:
Pravzaprav je ravno obratno, po moje: manj ko je posameznik obremenjen s spomini  in ostalimi relativnimi dogajanji v umu, bolj je spontan, zavesten svoje resnične identitete in tako bolj srečen.

My opinion, of course...

mine too ...

Svet pogovorov » Powered by YaBB 2.3!
YaBB © 2000-2008. All Rights Reserved.