Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11991 times)
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #15 - 18.09.2002 at 12:59:24
 
Še to!
Mislim, da nam ni potrebno delati obrede Pentagrama.
Pentagram,...heksa... in bla bla.
Zakaj tako vstopat na različne nivoje. Zakaj posegat po teh ritualih, ko pa lahko s sanjami odkrivaš ključe in odpiraš vrata.
Ti rituali so bili vglavnem namenjeni v souporabi Velikih-malih arkan. Ampak, zakaj so za to sploh potrebne karte? Vem, da za te rituale niso nujno potrebne. Vizualizacija je prosto in čisto srce.
Če te je strah satanistov, poglej si risanko Herkul, pa poglej, kaj je temna plat- Hady?
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: ritual pentagrama
Reply #16 - 24.10.2002 at 13:33:48
 
se je ze kdo vprasal kdo je sploh hudic ali bog.. a je razlika.. ????
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #17 - 24.10.2002 at 21:57:13
 
Jst rečem, da smo eno in drugo, da v sebi nosimo seme obojega.
Mislim, da je razlika in ti to veš, Hady Grin, al misliš, da med dnevom in nočjo ni razlike?
Je razlika, ker sem bila v obeh in videla obe strani. Wink
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ritual pentagrama
Reply #18 - 24.10.2002 at 23:43:17
 
Had wrote on 24.10.2002 at 13:33:48:
se je ze kdo vprasal kdo je sploh hudic ali bog.. a je razlika.. ????

jest pravm da vse izhaja iz BOGA, tudi dvojnost in kot njeno poosebljenje satan - hudič - ali temna stran.
mogoče bi lahko celo reku, da je lastnost dvojnosti drugi pol - temni pol ... ta je (popolnoma) uravnotežen z belim polom, ki ravno tako izhaja iz BOGA ... oba skupaj popolnoma uravnotežena pola, sta slika BOGA.
sta BOG.

BOG ni ne črn ne bel ... samo je ... in BOg dvojnosti je hudič, ker ... belega BOga ni ... je samo BOG.
Vsi mi smo beli BOg.
ne mi pa je črni BOg.

al kwa?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: ritual pentagrama
Reply #19 - 25.10.2002 at 02:14:18
 
gape wrote on 24.10.2002 at 23:43:17:
al kwa?

Za mojo mami sem bil kt mulc velikrat hudič, zdej sem pa bog. Za mojo drago sem bil in sem bog. Za druge pa sem bil in sem kokr kdej. Pa sam bog ve, kva bom jutr za kogarkol. Zase sem in bom pa jasno bog, tut jutr.  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
nosilec luci
Guest




Re: ritual pentagrama
Reply #20 - 14.01.2003 at 15:59:05
 
V vsako stvar, ki jo clovek hoce resnicno spoznat in po potrebi utemeljeno kritizirat, se mora vanjo najprej mocno poglobiti.

Aksiom resnicne kritike  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ritual pentagrama
Reply #21 - 14.01.2003 at 16:51:31
 
Potem si ti ziher najprej naredil doktorat iz kritične teorije, preden si si drznil zapisat ta stavek, ne?

Boš podrobneje predstavil svoje reference, s področja kritične teorije, ali naj zdaj tvoj zapis sprejmem in zaradi tega, ker sem ga sprejel takoj nato zavrnem kot prazno govoričenje? Ali pa ga naj morda zaradi njegove "premišljenosti" zavrnem že kar vnaprej?

Grin
bp
Back to top
« Last Edit: 14.01.2003 at 23:54:01 by bp »  
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #22 - 18.01.2003 at 19:23:14
 
gape wrote on 24.10.2002 at 23:43:17:
jest pravm da vse izhaja iz BOGA, tudi dvojnost in kot njeno poosebljenje satan - hudič - ali temna stran.
mogoče bi lahko celo reku, da je lastnost dvojnosti drugi pol - temni pol ... ta je (popolnoma) uravnotežen z belim polom, ki ravno tako izhaja iz BOGA ... oba skupaj popolnoma uravnotežena pola, sta slika BOGA.
sta BOG.

BOG ni ne črn ne bel ... samo je ... in BOg dvojnosti je hudič, ker ... belega BOga ni ... je samo BOG.
Vsi mi smo beli BOg.
ne mi pa je črni BOg.

al kwa?


Gape res, ampak poskusi z to idejo: Hudic se pravi Lucifer (v prevodu ce se prav spomnim nosilec luci), je bil po zgodbi Angel, ki se je uprl Bogu in zaradi tega letel iz Nebes v Vecno temo. Postavlja se vprasanje zakaj se je sploh uprl, ker je bil lep dan vrjetno ne. Zgleda je bilo nekaj narobe in Bog (glavni pozitivc) ga ob prvem poskusu upora vrze v Vecne muke, ogenj in temo. Vse skupaj je malo cudno in krscanska razlaga je, da je bil Satan hudoben. Krscanstvo je v sluzbi Boga, lahko to torej vrjamemo? Kaj ce je bil scenarij drugacen, ravno obraten? Lucifer se upre hudobnemu, prevarantskemu Bogu, ker ta ne dela prav in seveda takoj leti ven. Da bi blo dejanje popolno vse preprica o tem, da je Lucifer hudoben, sprijen, da je on glavni negativc. Clovestvo vrjame v bistvu glavnemu negativcu in se boji postenjaka.

Teorija zarote styles. Vse zgoraj napisano je zgolj razmisljanje ob ticanju zagnojenega prsta v kamilicni caj.  Grin
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ritual pentagrama
Reply #23 - 18.01.2003 at 22:08:07
 
maš prov

lahko je tko al pa glih drgač.

zgodbica je pa mal mim, jo poznam, pa mislm, da je preveč poenostavljena, mislim, da niti ne odraža dejanskega stanja, mislim celo, da je, taka kot je, laž.

(prou čudne vejce ... bog si ga vedi če so prov postavljene)
Back to top
« Last Edit: 19.01.2003 at 12:58:16 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #24 - 18.01.2003 at 22:25:10
 
gape wrote on 18.01.2003 at 22:08:07:
(prou čudene vejce ... bog si ga vedi če so prov postavljene)

Ne čist; tri manjkajo.

Grin
ARS


PS: Zgodbica je pa d'best, Terrania!!
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ritual pentagrama
Reply #25 - 19.01.2003 at 13:03:58
 
manjkalI sta dve
ena pa je bla preveč
vsaj tko pravi moja lektorica ...

drugač pa sm mislu samo v zadnjem delu, tam kjer je blo pomembno zarad razumevanja, no ja olajševanja razumevanja (tam kjer so kr za vsako besedo skor).



pa de se povrnem nazaj na temo ... pa niti ne temo ampak temo luciferja in to ... antikrista ...
here it iz ...
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021107152324158

hvala petra
in seveda maitreya, da ne pozabim
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #26 - 19.01.2003 at 14:36:26
 
Ni ne laz, ne resnica. Je le tehtanje moznosti ki so na izbiro.

Prst pa se tud sekr ni odgnojil..
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: ritual pentagrama
Reply #27 - 19.01.2003 at 15:32:23
 
Just ask, to je TA prst ki ga je ranilo neko trnje na nekem izletu nekam tja visoko po visokem snegu preko nezanesljivega mostu, po poteh ki jih še nihče ni gazil pred tem, vsaj to zimo ne?

Ta prst..?



Dylan
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #28 - 19.01.2003 at 19:48:17
 
Jap Dylan to je TA prst  Grin

Sam sej mi ga ne bojo odrezali al pa kaj hehe sam spic noce ven. Blo pa vseeno mega!  Wink  Kiss
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
miRan
Guest




Re: ritual pentagrama
Reply #29 - 20.01.2003 at 08:12:38
 
Ritual pentagrama ima eno samo vlogo, ki je koristna tudi pri sanjskih zadevah.
Z njim se človek zaščiti pred zunanjimi vplivi - anorganska bitja itd.. Ima samo to vlogo in nikakršnih satanističnih elementov.

Zelo važno: pri ritualu je potrebno v mislih videti oz. vizualizirati svetlobo, brez tega je ritual prazno govorjenje; potrebno je vibrirati vse besede in stavke (po nekaterih avtorjih z nizkim glasom, tako da se vibracije dejansko čutijo v telesu.

Pri izvedbi kabalističnega križa se vizualizira bleščeča sončno-bela svetloba oz. trak svetlobe, ki gre za prstom.

Pri izvedbi rituala pentagrama se vizualizira trak modre svetlobe (špirit) pri risanju pentagrama in to lahko brez orodja, lahko s prstom. Začne pa se vedno na vzhodu. Na kraju rituala je potrebno videti vse štiri pentagrame, ki so okoli nas in nas ščitijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3