Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11990 times)
Raa
Guest




ritual pentagrama
18.06.2001 at 10:42:02
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ritual pentagrama
Reply #1 - 18.06.2001 at 22:59:32
 
kaj naj rečem; meni je všeč.
precej zanimivih branj.
nam boš mal razložu vso stvar?

Manjši Odzivni Ritual Pentagrama
http://www.pronet.si/otobody/lbrp.html

a se on uporablja v vaših posebnih obredih, al je on tudi za nas navadne ljudi, mislim ali ga lahko izvajamo in to, brez da bi koga jezili s tem.

uglavnem mi je všeč da dajete znanje na net.

ne razumem pa zakaj ga skrivate; o tem smo namreč že razpredali, znaje za vse da ali ne, in to.
povej nam ti zakaj vaše znanje, ki zaobjema vse odgovore kolkr sm razumel, ne sme (more?) biti dostopno vsem ljudem. zakaj šele ko se vzpenjaš po hierarhiji navzgor?

ps
lepo pozdravljen

ps2
upam da tudi ti ne pobegneš po tem ko si naredu reklamo za site.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Aurora
1
*
Offline


Posts: 6

Re: ritual pentagrama
Reply #2 - 18.06.2001 at 23:41:33
 
Po mojem znanju je ta ritual eden najbolj razširjenih ritualov v magiki in ga uporabljajo vsi od telemitov, privržencev Golden Dawn struje, chaotikov itd... skratka več ali manj vsi ki se ukvarjajo z ritualno magiko. --> Gape po moje ne boš z izvajanjem le-tega užalil nobenega Wink .

Kar se tiče izvajanja tega rituala obstajajo različne verzije, vendar skoraj vsem sledijo tudi vizualizacije pentagramov, ko jih posameznik izrisuje. Opisa teh moje oko (po sicer hitrem pregledu strani) ni zaznalo.

Zelo dober uvod v ritualno magiko predstavlja knjiga Donald Michael Kraig-a: Modern Magick

lp vsem
Back to top
 
 
IP Logged
 
T.
1
*
Offline


Posts: 16

Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #3 - 20.06.2001 at 19:59:16
 
Takole by the way, O.T.O. so satanisti. A smo res lahko tako zelo navdušeni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aurora
1
*
Offline


Posts: 6

Re: ritual pentagrama
Reply #4 - 20.06.2001 at 23:15:35
 
T. mogoče pri tem ne bi škodilo da poveš, kaj smatraš za satanizem pa mogoče zraven še dodaš čemu so O.T.O. satanisti  ???

lp vsem
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ritual pentagrama
Reply #5 - 21.06.2001 at 11:22:33
 
sem prebral knjigo zakona;

komentar pravi:
Delaj po svoji volji in to naj bo ves zakon.

študij te knjige je prepovedan. pametno je uničiti tole kopijo po prvem branju.
...
tistih ki bodo razpravljali o vsebini te knjige naj se vsi izogibajo...
...

ljubezen je zakon, ljubezen usklajena z voljo.



očitno so o.t.o. res častilci zveri - padlega angela.

amapk

ali ni naš cilj združiti črno in belo v ENO?
ali ni naš cilj sprejeti tudi njih; saj so naše nasprotje, nas ki se imamo za bele?

brez njih bi nas ne bilo in brez nas bi njih ne bilo!

najti moramo srednjo pot, med njihovo skrajnostjo in našo skrajnostjo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: ritual pentagrama
Reply #6 - 21.06.2001 at 12:13:47
 

For Gape only:

oni niso naše nasprotje. Oni so mi. Sprejmeš lahko samo enega pa si sprejel vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: ritual pentagrama
Reply #7 - 21.06.2001 at 12:15:06
 
Ne strinjam se, da so O.T.O. satanisti, najprej se je treba o stvareh pozanimat, potem sodit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
T.
1
*
Offline


Posts: 16

Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #8 - 21.06.2001 at 17:40:29
 
Satanisti niso, ker se ravnajo po Crowleyevih izrekih. Nasprotno se velikokrat zgodi, da si jih ljudje napačno razlagajo.
Kdor se je pozanimal, ve kam O.T.O. sodi. Razglabljati zakaj je nekaj črna in magija in zakaj ne, ni moj namen. Dejstvo pa je,da so nekateri njihovi člani sami priznali, da njihovi posli niso čisti. Sicer pa se to že kar hitro opazi od površnega opazovalca: maše, posvetitve, darovanja...
Razlika je med tistim, kar je potrebno in kar je plod bolne psihe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: ritual pentagrama
Reply #9 - 22.06.2001 at 16:00:24
 
T: live and let live...
Back to top
 
 
IP Logged
 
maja
Guest




Re: ritual pentagrama
Reply #10 - 03.04.2002 at 10:25:29
 
Pozdrav vsem

Znašal sem se v čudni situaciji in kar neslo me je sem na forum, čutila sem da se tukaj skriva odgovor.
Spoznala sem nekoga, ki se ukvarja s temi rituali. Na začetku sem bila precej zmedena, nisem vedela kam pes taco moli. Sam pa tudi ni nič razlagal, razen tega, da je našel svojo dušo in poveličeval je ljubezen. Lahko bi rekla, da je bila to ljubezen na prvi pogled in me je kar nekaj časa nosilo. Tako bi rekla, da sva bila oba precej zmešana, belo in črno skupaj.  Občasno je bil odsoten, precej izmozgan in te stvari mi niso bile všeč, čutila sem, da je nekaj hudo narobe..tako sva se hudo sporekla, ma če dobro pomislim, sva si bila ves čas v laseh. Hvala forumu, da sem si razjasnila za kaj je šlo, da imam intucijo, bila je velika šola zame, čeprav priznam, da je še vedno veliko v mojih mislih. Verjetno odsev mene, moja senca..ali pa res duša...
LP  Maja

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ritual pentagrama
Reply #11 - 03.04.2002 at 11:34:10
 
Kjer ima Crowley tačke vmes pomeni, da je potrebno iti samo mimo in nič drugega. Njegove ideje so in niso dobrodošle. Moja tehtnica je močno prevladala in pretehtala na NISO DOBRODOŠLE.

Ampak znanje je za vse:

http://www.thelemicgoldendawn.org/acf/

http://www.lsi.usp.br/usp/rod/magick/aleister_crowley.html

http://www.geocities.com/thelemicgoldendawn/



http://www.thelema.co.uk/art1.htm



Pa naj še kdo reče, da ne dajemo znanja na net. Dajemo ga že, uporabljamo prav tega pa ne.

Borut




Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #12 - 03.04.2002 at 21:37:23
 
Off-topic reply na videno:

Hvala, Boo Ruth za linke. Že nekaj dni me spremlja neka čudna energija... Začelo se je pravzaprav, ko sem začela prebirati eno knjigo, ki jo je Orka potegnila z neta. Ubadala sem se z vprašanjem, ali mi je pozitivna ali negativna.
Zdajle pa sem šla na link, katerega je napisal Boo Ruth in zagledala slikco od Crowley-a... In to je to! Tista zoprna energija, ki mi ne da miru. Hecno, kajne?

V danem trenutku ne vidim smisla v svojem pisanju. Ne vem, zakaj to pišem tule gor. Pa itak: taka mi je želja in želje so mi svete... Naj bo srčna želja dovoljšni razlog! Wink

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #13 - 03.04.2002 at 21:45:55
 
Pa še tole: sicer se sama z uroki v "resničnosti" do danega trenutka nisem ubadala, bi pa položila vsem magom in ... na srce, da naj pred začetkom razčistijo sami s seboj, zakaj se dotične stvari lotevajo. Ne biti površni... Igranje z energijami tako ali drugače, v taki ali drugačni obliki ni ravno zdravo - tu pa... nekaj izkušenj imam...Wink

Pa veliko ljubezni v srcu! Smiley

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: ritual pentagrama
Reply #14 - 18.09.2002 at 12:52:56
 
Bi rekla, da Crowley res ni sončev fant, lahko pa rečem, da smo vsi in beli in črni. Tisti, k zavračajo črnuharje, so bli v prejšnjih življenjih močno povezani s tem.
Tisti pa, k jih tam vleče, so v prejšnjih življenjih uporabljali le svetle točke, ali- so se trudili misliti pozitivno, ker pa jih to ni zadovoljilo in so vseeno dočakali smrt, sedaj posegajo po temi- po moči.
Tema daje velika darila za tiste, ki se v njej hranijo.
Konc koncev pa, tist, k zna delat s svojo energijo je čarovnik, kar pa ne pomeni, da je satanist. Vse se da uporabit v mejah normale. Pomembno je, da še vedno vsaj malo uporabljaš čustva in preden koga pohodiš, pomisliš, da ti ni treba, ker vedno lahko najdeš sredinsko pot.
Čeprav, tko kot je reku Gape, sprejet moramo drug drugega, ker ponavadi zavračamo tisto, kar nočemo priznat, da smo. 8)
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3