Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10937 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
13.06.2001 at 00:19:33
 
Namen vsega tega, kar pripovedujem je, da bi ljudje končno spoznali, da nismo kosi mesa, ki hodijo po cesti, se pehajo za denarjem. V trenutku, ko bi lahko bili srečni, zbolijo in v nekaterih primerih celo umrejo…. Mi smo bitja lepote, bitja svetlobe, bitja ljubezni….. kdo nam je opral možgane, da smo to pozabili? Kdo koga sploh še vidi? Ali smo vsi roboti?


Nekateri med vami se sprašujete kaj so misli saj je predvsem v zadnjem času nenehen poudarek na pozitivno mišljenje o sebi in drugih. Da se v sedanjem času ljudje z mislimi in besedo misli ukvarjajo več kot pred 10. leti ni nič čudnega, saj se miselnost sama na Zemlji neustavljivo hitro, kar daje drugačno sliko našega planeta nasploh.


To je začetek enega od mojih člankov. In sedaj jaz vas vprašam. Kaj so to misli in odkod pridejo? Kako jih človek zazna?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #1 - 13.06.2001 at 01:26:53
 
Po mojem so misli "samo" nek notranji dialog s katerim "vzdrzujemo" svet okrog sebe in sebe taksne kot smo. Zato se lahko s tem, ko spremenimo svoje misli spremenimo tudi svet okrog sebe (predvsem pa sebe kot posameznika). Mogoce je pa to car misli?

Spet pa je dejstvo, da ko ustavis misli (nenasilno), dozivis svet taksnega kot JE in sebe taksnega kot "v resnici" SI.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #2 - 13.06.2001 at 10:00:04
 
sej veš kako jest vem; misli so vse kar je, drugega sploh ni. z mislimi vse ustvarjamo, z mislimi ljudje (in ostala bitja) ustvarjamo vse kar je okrog nas, blizu in daleč.
drugač pa:
http://www.gape.org/gapes/itsallinthehead.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #3 - 13.06.2001 at 10:24:00
 

Katera ostala bitja?

Včasih se mi zdi, da so misli in analiza njih nepotrebne. Oziroma tolko potrebno, koliko pač morajo bit, da niso več. Tako kot je Miro pa tudi MP3CE enkrat napisal, da so misli bolj krogi, v katerih se vrtimo, na sredi pa leži resnica in čaka. Z mislimi zvedet skorajda ne moremo. Enkrat nas je obiskal Metulj in povedal, da se enkrat to norenje v glavi ustavi.

Če je zavest, potem je zavest. Potem je misel bolj tako kot oblaček, ki pustiš, da potuje. Zavest, intuicija, čutenje, vedenje.














Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #4 - 13.06.2001 at 10:41:37
 
ostala bitja na drugih vibracijah seveda - angeli, vodniki, mojstri, vile, palčki ...

misli so vedno, samo enkrat one pridejo same po sebi in ne iz ega, ko ne misliš več te ni več. tudi v meditaciji se misli ne ustavijo one letijo iz podzavesti dokler je ne spucaš v tej meri da je samo še zavest. potem pa je samo še nedelovanje, delovanje v skladu z (božjim) načrtom.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #5 - 13.06.2001 at 13:20:39
 

Ali lahko takšno bitje 'vstopi' v tvojo glavo in ti jasno in glasno posreduje sporočilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #6 - 13.06.2001 at 13:23:22
 
Seveda !!! Meni je enkrat vodnik rekel, naj naredim nekaj, pa nisem, in me je to stalo 3000 DEM...
Tko da...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #7 - 13.06.2001 at 13:28:11
 
No, tnx. Če bi prej vprašala, bi že prej zagotovo vedela.

Mene je en glas vprašal: Si že čisto umrla?

Pa je blo res smešno, ko sem iskala z očmi, kdo bi me to lahko vprašal. Sem se čisto prestrašila, po drugi strani pa sploh ne, celo neki dober občutek, da je nekdo z mano Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #8 - 13.06.2001 at 18:21:17
 
Če ti to dogaja, ga je sicer dobr prašat, kdo je (e.g. bel ali črn) in ti mora povedat ali pa se odstraniti. Sicer pa, energetska bitja ne morejo lagati...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #9 - 13.06.2001 at 23:12:11
 

Sem vas čakal 24 ur in noben ni prišel do podobnega zaključka kot sem ga pričakoval.
Naši možgani kot tkivo, meso, del telesa ali kakor koli že hočete nimajo sposbnosti proizvajati misli. So pa možgani fantastičen računalnik, database, kjer se v vsakem predalčku shrani nekaj malega. Bržkone imajo možgani sposobnosti oddajati pridobljene informacije. V obratni smeri jih lahko tudi sprejemajo. To pomeni, da so misli neprenehoma v zraku in z veliko hitrostjo šibajo okoli nas, mi jih le sprejmemo, zapišemo v database in uporabimo čez določen čas.

Kaj je zapisano v možgane novorojenčka ne vem, toda prostora za pridobitev informacij je še zelo veliko in it tega razloga so otorci tudi tako dovzetni za učenje.

Iz tega razloga menim, da mi kot nekoliko starejši od dojenčkov in mlajših otrok,  pogosto kaj pozabimo predvsem iz razloga natrpanosti v možganih.  Mi enostavno potrebujemo več časa, vztrajnosti, prizadevanja, da poiščemo prostor v možganih.

Mislim tudi, da je to ključ zakaj so nekateri stari ljudje tako bistre pameti. Vse živo vedo povedat, vsemu živemu iz dnevnih dogodkov lahko sledijo, medtem, ko njihovi vrstniki ne zmorejo več podnapisov na TV brati. Knjige so jim le še v napoto.  

Pri bistrih starih ljudeh gre na prvem mestu za pravilno razporeditev v možganih in naštelanost na frekevenco lovenja misli, ki kot rečeno nas obrokožajo.

Saj veste kaj bi Gape rekel.

Al pa se motm.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #10 - 14.06.2001 at 08:49:46
 

Črn ni bil, I think. Vprašanje se je zdelo nagajivo; razumela sem ga tako, da je treba 'v sebi umreti', da se zgodi vse. Kaj pomeni e.g.?

Verjetno bi se moral kdo predajat temnim silam, da ga črn obišče, a ne?


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #11 - 14.06.2001 at 09:35:25
 
s.:
ni res; ko si zadost bela, te (tvoj) črni pol obišče v obliki črnega angela recimo. in ti hoče nafurat neki tazga da rečeš 'ja hočem'. kot npr jezusova skušnjava, ko ga je obiskal črni angel in mu ponudil naj svoje znanje uporablja za drugo stran.
belo brez črnega sploh ne obstaja!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #12 - 14.06.2001 at 09:49:25
 
Inteligenca je sposobnost obdelave podatkov v možganih. Sprejemamo veliko število podatkov iz okolice, ki vstopajo v celice, dražljaji povzročajo t.i.krivuje možganske skorje, kjer se vtiskajo informacije, povzročene iz okolice. Pomembna je sama obdelava podatkov in njen način, saj se tukaj ustvarjajo tudi asociacije, ki podatke povezujejo. Od razvitosti dela možganov je tudi odvisno, katero področje bo bolj zastopano, npr.logika ali pomnjenje.
Za razliko od navadnih računalnikov vemo, da so naši sposobni kreirati stanje nadgradnje podtakov ali samoučenja, medtem ko čip bazira samo na obdelavi vhodih podatkov.
Mislim, da je tukaj bolj kot tehnična razlaga pomembno dejstvo, da je človek ¨sestavljen¨iz večih energijskih teles in da ima tu veliko vlogo duša, saj vemo, da v njej po karmičnih zakonh ostajajo tudi podatki iz prejšnjih življenjih pa tudi občutki, ki jih povzročajo čustva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #13 - 14.06.2001 at 09:55:11
 
mislim da se malce motiš andres, lahko pa da se jaz;
jest bi reku da so v možganih zapisani vzorci - spremenljiv program, ki je definicija procesorja - možganov. ker možgani niso nič drugega kot nevronska mreža - fizično gledano - in ta mreža lahko spreminja povezave. v možganih ni zapisanih faktov - kot npr v bazi podatkov - ti so napisani v energetskem telesu nekje - auri. v možganih so samo povezave, ki na vhod dobijo 'dogodek' in na izhodu zgenerirajo odgovor na ta 'dogodek'.

sej mogoče ne znam dobr napisat, kar hočem povedat.

v glavnem - v možganih otroka so samo vzorci za preživetje, samo najosnovnejši vzorci - povezave med nevroni pač - in okolica - bližnja in daljna - v otroku ustvari nove vzorce - nove povezave med nevroni. lahko bi celo reku da otrok pride na svet z minimalnim delom vzorcev = podzavesti in z ogromnim delom duha ki upravlja s telesom - zavesti. potem pa med odraščanjem do sedmega leta postane podzavest čist zafilana z vzorci in za duha v otroku (zavest) ostane le še malo prostora.
in potem to podzavest - vzorce začnemo počasi čistiti, počas pa zihr.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: misli, misli, mislim, misli mislih, mislimi
Reply #14 - 14.06.2001 at 10:10:41
 

Ni nujno, Gape, da mora biti nekdo bel najprej. Lahko je nekdo črn, pa skoz kakšno odprtino dopusti svetlobi in ljubezni, da prodre do njega, pa lahko sreča belega angela. Lahko pa nekdo tudi zavestno sproti sprejema svojo temno in svetlo stran (srednja pot) in je belo črn - siv (bel), in gre k čisti belini zavestno al pa dopušča bolj ali manj zavestno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3