Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 72435 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #15 - 13.12.2002 at 18:00:34
 
Rdeča mušnica (amanita muscaria) je edina rastlina, ki vsebuje tri učinkovine, ki ena na drugo delujeo kot protiučinkovine: beladonin, muscarin in atropin.
Njeno delovanje poznajo že egipčani, ki ji nadenejo ime AAkhut.


haugh
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #16 - 13.12.2002 at 19:06:11
 
Jeap, sam jaz je še vseeno ne bi kar tako popacal.   Wink

Egipčani? Cool...   Vem da se je folk v Rusiji pokal, pač, zadeval z njo,  in sicer  so prvi prišli na vrsto nižji klasi, ta revnejši,  seanse so se dogajale v šotoru,  nato je ta šel ven in uriniral, oni pa so polovili njegov urin. Ta urin so kasneje spili in bili , eeeeem, zadeti. Razlika med prvim in drugim uživalcem je bila ta, da je drugi prejel manj tistih  škodljivih, celo smrtno nevarnih snovi, ostale so v prvem, je pa zaužil psihoaktivne substance ki jih je želel. No, zanimivo  a ne preveč mikavno..  

Pobrano iz knjige "Svijet halucogenih droga",  napisana od roke nekega hrvata, žal se ne spomnim več koga, je pa dobra knjiga. V njej je veliko naravnih halucogenov, raznorazni plodovi, cvetovi, listi, korenine, itd.,...   Od muškatnega oreščka, kava-kava rastline, ganje, dature, gob, huh, puno svega, pa do LSD-ja in še dveh stvari, ki so edine tri nerastlinskega izvora. Vsaka zadeva je lepo narisana, opisana, opisan je učinek aktivne substance na človeka, kakšni so najpogostejši filingi in stvari ki se dogajajo, moč/doziranje, in rahla zgodovina. Ful dobra knjiga, "nepristranska", napisana pred kr nekaj leti.

Mislim da so tripi na mušnici - močni tripi, nekam tja, tja daleč...




Lp, Dylan Dog                Haugh !!


P.S.
Jaz jo še vedno gledam postrani.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: uporaba gobic
Reply #17 - 19.12.2002 at 00:37:07
 
lsd je čist rastlinskega izvora...  Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #18 - 19.12.2002 at 00:40:15
 
V bistvu gobjega. 8)



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: uporaba gobic
Reply #19 - 19.12.2002 at 00:44:16
 
k sem dojel sem se tolk režu  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #20 - 19.12.2002 at 11:30:46
 
LSD ubistvu je polsinteticen in sicer izvlecek iz rzenga rozicka, zajedalca zitnih polj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #21 - 19.12.2002 at 17:29:34
 
8) Vse lepo in prav, sam fantje....

LSD je kratica za kemično spojino, molekulo, z drugim imenom Lysergide, in z nekaterimi alternativnimi kemičnimi imeni, npr.: D-lysergic acid diethylamide; LSD; LSD-25; lysergsaure diethylamid, s kemično formulo C20H25N3O, in še.

A., ten-nej, in klimax, LSD kot takega, kot neko kemično spojino lahko izdelamo v laboratoriju, lahko pa jo tudi "ustvarimo" z bolj takšnimi "domačimi" in preprostimi  metodami a la  rženi rožiček, oz., plesen na njem, res je.
 - ni ne "gobjega" izvora, ne rastlinskega, in ne polsintetićnega,  ker je enostavno KEMIČNA SPOJINA/MOLEKULA, res  pa da ga pa najdemo v različnih , eeeeem, zadevah, je pa čista kemična stvar kot taka.



LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #22 - 19.12.2002 at 17:42:46
 
LSD je res kemičnega izvora, vendar pa je narejen po zgledu rženega rožička, ki ni plesen ampak gljiva - če je sploh kakšna bistvena razlika(za nas amaterje je to kar goba).


uživajte!


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #23 - 19.12.2002 at 17:56:17
 
Ok, ok,  ok, relax...



Ne vem po kakšnem zgledu je bil narejen,  to bi moral vprašat g.Boga.



Lp, Dylan Dog



Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #24 - 27.12.2002 at 19:59:50
 
Samo ga ne bomo, morda kdaj drugič nekdo nekje, nima veze, vrnimo se h gobicam.

G O B I C E


Lp , Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #25 - 07.01.2003 at 18:45:15
 
- Što ste vi, Maria Sabina?
- Ja sam žena koja čeka, koja se sili, žena pobjede, žena misli, žena koja stvara, žena koja lječi, žena-sunce, žena-mjesec,  žena koja objašnjava...
- Objašnjava što?
- Postoji svijet s one strane našeg svijeta, jedan svijet i dalek i blizak, nevidljiv. Tamo živi bog, mrtvi, duhovi i sveci, svijet gde je se je sve več dogodilo i gde se sve zna. Taj svijet govori. Ima svoj jezik. Ja prenosim ono što govori.
- Tko vas je naučio jezik tog svijeta?
- Teonanacatl.
- Sveta gljiva?
- Da.  Ona me uzima za ruke i vodi u svijet gde se sve zna. Svete gljive govore  na način koji ja mogu razumjeti. Ja ih pitam, one odgovaraju. Po povratku s putovanja koje sam provjela s njima, prenosim to što sam od njih saznala, što su mi one pokazale.
- Kada ste počeli uzimati teonanacatl?
- Još kao dete. Moj pradjed, djed i otac bili su vračevi.

Intervju z  Marijo Sabino, svečenico kulta teonanacatla.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: uporaba gobic
Reply #26 - 24.01.2003 at 09:46:02
 
če koga zanima, v roke mi je prišla knjiga Resnični prividi (avtor Terence McKenna)

opisuje družbo mladih, ki se z znanstvenim namenom, da bi sprobali na sebi, odpravijo v porečje Amazonke iskat halucene gobe in jih kuhat in  jest. O svojih stanjih vodijo zapiske. Avtor knjige je iz tistih doživetij dobil zamisel o časovnem valu, ki slika podobo o delovanju časa in o tem, kaj je zgodovina. Je zemljevid globalne plime in oseke novosti v naslednjih dvajsetih letih, poleg tega pa za leto 2012 napoveduje veliko preobrazbo.

knjigo sem samo preletela, saj nimam izkušenj z mamili in mi je zato vse tuje, za marsikoga bo pa zanimiva - mislim, da je tukaj še nobeden ni omenjal?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: uporaba gobic
Reply #27 - 24.01.2003 at 21:24:51
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: uporaba gobic
Reply #28 - 27.01.2003 at 08:20:06
 
Baje, da so na trgu ene "hude" gobice. (stopite do prvega posrednika in se pozanimajte)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: uporaba gobic
Reply #29 - 27.01.2003 at 10:47:11
 
KJE so posredniki ***
Plz naj nekdo napiše kje je najbližja prodaja gobic in teh rastlin...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8