Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 19430 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Intuicija
28.03.2001 at 18:42:52
 

     Kako naj clovek najde oz. razvije intuicijo?

Prvi korak naj bi bil, da prisluhnes svojemu telesu. Ker telo nikoli ne laze in ti lahko marsikej pove. Recimo razlicne vibracije, jezenje las lahko napoveduje dolocene dogodke.

Potem naj bi bilo pametno tudi: upostevanje svojih impulzov, nenadnih vzgibov; v stilu : moram skocit na ta kamen, moram ogovorit tisto osebo, moram zakricat...

 Kako?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #1 - 28.03.2001 at 20:17:31
 
Ne dolgo tega, sem brala eno zelo fajno knjigo o intuiciji. Zdi se mi, da sem tako naslov, kot avtorico omenila nekje med temi pogovori, ampak se sedaj res ne morem spomniti. Vem le, da je rdeče barve in da je predgovor napisala Demi Moore. Knjiga je pa res fajna. Notri so tudi posamezne vaje, kako se uriti v intuiciji.
Sam pa lahko probaš tako, da ko zazvoni telefon, poiskušaš ugotoviti, kdo kliče. Ali pa če dobiš pismo, da poiskušaš ugotoviti, ali je dobra ali slab novica. In še nekaj takšnih vajic je, ki jih lahko izvajaš sam.
Roll Eyes
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Intuicija
Reply #2 - 29.03.2001 at 09:32:48
 
Intuicija se razvija vzporedno z duhovno rastjo, ki pa jo vsak dosega po svoje.
Mislim pa, da je univerzalno orodje katerakoli oblika meditacije, saj je le ta stik z našim Višjim Jazom.
In intuicijo bi lahko definiral kot glas našega Višjega Jaza, ki mu z meditacijo čistimo in odpiramo kanal skozi našo (pod) zavest in mu tako omogočimo, da se lahko izrazi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
matrix
2
**
Offline

saman
Posts: 60
saman
Gender: male
Re: Intuicija
Reply #3 - 29.03.2001 at 10:51:10
 
V castanjedi sem zasledil, da je najpomembnejša stvar v življenju vrača, da ustavi notranji dvogovor s sabo.

Danes to naredim in kaj je rezultat?
Ugotovim, da je ta notranji dvogovor intuicija in da sem jo ustavil.

Sedaj sem sam odgovoren za vse, brez izgovorov
Back to top
 

res, hočete vedeti?
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #4 - 29.03.2001 at 20:50:59
 
Vidva bi morala imeti stran zase, saj ste tako naprej, da so tudi vajini odgovori skoraj preveč strokovni za nas lajike. Pa brez zamere, to je mišleno kot kompliment.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intuicija
Reply #5 - 30.03.2001 at 09:29:51
 
jest pa intuicijo vidim čist tko: ko se neki vprašam mi odgovor kar pade na pamet, sicer ko moj logični - racionalni um to začne procesirati uvidim (kao) da to pa že ne da to je pa tu mač jebe, da to pa okolica ne bo nikoli sprejela ....  ampak to je to. to je treba narest, in to tako. sicer lahko tale tako malo priredim da ostali ne popadajo po tleh in to ampak tole kar je pa treba narest pa ostane, ker je pravo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
T.
1
*
Offline


Posts: 16

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #6 - 30.03.2001 at 16:33:39
 
Matrix, zanimivo je tvoje mnenje da je notranji dvogovor intuicija. Zanima me samo, kako si to uspel ustaviti. Če ustaviš notranji dvogovor, si res sam za vse odgovoren. Vprašanje je samo, kako si to naredil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #7 - 30.03.2001 at 20:37:05
 
Kot se meni velikokrat zgodi, če iščem nek odgovor ga hitro najdem.
Nekaj ur, po mojem odgovoru v zvezi z intuicijo, sem brala Auro, kjer se zastavlja prav to vprašanje. Med odgovori so tudi, učenje iz lastnih izkušenj, poslušaj svoje telo, glas intuicije je vedno prvi, tako kot je rekel Gape, vedno prehiti um.
Glede poslušanja svojega telesa, se nisem teko posvečala tej misli (v tem trenutku, je v pol stanovanja zmanjkalo elektrike, tako da ne gori več nobena luč, grem zrihtat)
NO, jaz vedno "vem" kdaj bom naredila izpit. Če sem popolnoma mirna, pa čeprav trdim da ispita 99% ne bom naredila, ga bom, če bom pa nemirna, me bo strah in bom upala, da ga mogoče le bom naredila, pol ga pa ziher ne bom.
Toliko o tem


Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #8 - 16.05.2001 at 21:13:35
 
Ker najraje govorim o sebi , sem rekla, da moram napisat tole kaj se mi je zgodilo Wink
Sem bila v službi in čist brez vsakekga kulija, me je bilo že strah, ker kulije pa nusam. In sem si rekla, kaj ko bi zdajle tukaj v omari našla kuli. In jaz se pogledam in zagledam neki plavga. Ja, bil je kuli. Sem bila tako vesela, da moram sedaj vsem povedat.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #9 - 16.05.2001 at 21:14:07
 
Ker najraje govorim o sebi , sem rekla, da moram napisat tole kaj se mi je zgodilo Wink
Sem bila v službi in čist brez vsakekga kulija, me je bilo že strah, ker kulije pa nusam. In sem si rekla, kaj ko bi zdajle tukaj v omari našla kuli. In jaz se pogledam in zagledam neki plavga. Ja, bil je kuli. Sem bila tako vesela, da moram sedaj vsem povedat.
Včasih sem pač zgolj srečna, da sem jaz. 8)
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Intuicija
Reply #10 - 16.05.2001 at 21:17:13
 
GAPE POMAGI!!!!!
Daj zgornjo intuicijo izbriši, mi je spet nekaj nagajal, tako pomembno se pa ne počutim Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Intuicija
Reply #11 - 16.05.2001 at 22:29:13
 
Z intuicijo se rodimo. Z leti, ko se razvija razum, pa jo le-ta zatira. Ego ne prenese intuicije in jo končno tako zatre, da mislimo, da smo jo izgubili.
Zdajle pišem ta tekst z razumom (in prsti, valjda), zato ne morem prav povedati. Če bi bil sposoben povedati intuitivno, bi z manj besed že vse povedal. Tako pa sem vodstva svoje intuicije deležen samo takrat, ko razum počiva. Meditacije so dobre za to. Pomaga mi tudi Reiki, saj kadar zdravim, vedno dobivam na intuitiven način razna sporočila. Sem pa seveda še zelo daleč od tega, da bi vse razreševal in delal intuitivno.
Shakti Gawain priporoča meditacijo, pri kateri vstopiš vase skozi sončni pletež in prosiš svojo intuicijo za vodstvo. Področje okoli sončnega pleteža naj bi bilo središče intuitivne inteligence. Prebral pa sem tudi v nekem časopisu, da je nek znanstvenik odkril, da so v človekom trebuhu dejansko nekakšni alternativni možgani.

Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Intuicija
Reply #12 - 16.05.2001 at 23:37:24
 
Notranji dvogovor je vsekakor nacin skozi katerega se tudi izraza intuicija. Vendar pa z zaustavitvijo pogovora s sabo ne zaustavis tudi dostopa intuiciji.
Sicer pa z tisino lahko dosezemo mesto tihega znanja, od koder tudi prihaja t.i. intuicija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Intuicija
Reply #13 - 16.05.2001 at 23:37:40
 
Notranji dvogovor je vsekakor nacin skozi katerega se tudi izraza intuicija. Vendar pa z zaustavitvijo pogovora s sabo ne zaustavis tudi dostopa intuiciji.
Sicer pa z tisino lahko dosezemo mesto tihega znanja, od koder tudi prihaja t.i. intuicija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SaaS
1
*
Offline


Posts: 19

Re: Intuicija
Reply #14 - 16.05.2001 at 23:37:56
 
Notranji dvogovor je vsekakor nacin skozi katerega se tudi izraza intuicija. Vendar pa z zaustavitvijo pogovora s sabo ne zaustavis tudi dostopa intuiciji.
Sicer pa z tisino lahko dosezemo mesto tihega znanja, od koder tudi prihaja t.i. intuicija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2