Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8900 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Let our Spirit be unchained
10.05.2001 at 15:23:17
 
Se opravicujem za angleski naslov ampak tak je  komad od Johnnya Cash-a, k me je navedlo na razmisljanje. Da so stvari prevec zakomplicirane, energije zmesane, ne ves vec kaj je tvoje. Duh v tebi ne leti.  Johnny poje: bil sem nehvale?en, bil sem nespameten, sem sibak...  In te besede men pasejo pa sem ugotovil zakaj. Da je osvobajajoce da si priznas napake in meje. Ker ko berem new age knjige in vse te afirmacije in poziticvno razmisljanje si kar ne upam priznati 'Sibek sem', navadil sem se da sem preganjal vsako negativnost. Pa ne gre: 'duh je se vedno priklenjen'. Iz enega zapora v drugega.  Sem lahko sploh svoboden ce si ne upam rect npr. 'ne bo mi uspelo'.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Let our Spirit be unchained
Reply #1 - 10.05.2001 at 15:35:11
 
Jaz ne vidim razloga, da ne bi SMEL biti svoboden  Ga ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #2 - 10.05.2001 at 20:09:24
 
tudi jaz ga ne vidim;
se mi pa zdi da mal preveč bereš in premalo deluješ.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #3 - 10.05.2001 at 21:44:12
 
Vkljucno s tem forumom, vem.
vem pa ne pomaga Undecided
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Let our Spirit be unchained
Reply #4 - 12.05.2001 at 10:58:00
 
Gape- praviš, da premalo deluje, pa razlož, kako naj bi to udejanil - iz teorije v prakso.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #5 - 12.05.2001 at 13:08:14
 
hmm bom probu

za začetek bi blo dobro da bi nehu brat knjige in prebral več na netu - tam kamor te intuicija odpelje.
moj sajt je dost tko zastavljen - da vsak dobi kar rabi - česar ne vem (nisem stipku ali ocr-ju) je pa večinoma nalinkano.


naprimer bom povedu primer kako delovat.

vsi ki se vozimo po cestah, se nam dogaja da stojimo v kolonah in to točno takrat ko se nam mudi, srečujemo idijote, nas izsiljujejo, vidimo bedake kako vozijo, vse te ljudi sodimo, pridemo na šiht in jamramo joj kolk so dons usi zajebani na cesti, kolk je gužve sami idijoti so, kolk je država nesposobna ker so povsod zastoji ...

zdej pride na vrsto delo:

ko stojiš v koloni meditiraj dobre misli - prisili se da jih misliš (sej maš časa k blata) npr. zdej zdej bodo spucal in bomo šli naprej, o kolk je lep sonce, o klok lepa deklica ...  - prižgi si muziko ki nese k bogu ne zabija v zemljo ...

ko srečaš idijota se mu ne zalepi za rit ampak ga pusti da gre naprej in mu ne pošiljaj slabih misli ampak dobre, ga ne sodi ampak mu odpuščaj, če res ne gre drugače se mu nasmej (dobra misel gre skupaj s smehom), tudi če se ti mudi upočasni vožnjo, saj več kot 5 minut ne boš pridobil, edino če se pelješ v amsterdam ...

ko prideš na šiht ne razlagaj o slabih stvareh ampak o dobrih, če ni na zalogi dobrih misli pojdi in delaj svoje delo, ne obremenjuj drugih s svojimi slabimi mislimi. NE PREPRIČUJ DRUGIH naj ne govorijo slabih misli, ker te bodo čudno gledali, raje se (če ne gre drugače) izmisli dobro misel, idealna je (neizmišljena) npr.: joj kolk se je dons lep dan naredu, BREZ dodatka, na tv-ju so pa rekl da bo dež.

...

pa tale naprimer je zlo dobra:
used se pred tv, najboljši je 24ur, ker so američani in pravijo bad news - good news, to jim je vodilo.
in posluši in glej.
trudi se ne soditi, ne razmišljati kolk so vsi slabi, od parlamentarcev pa vse do izbeglic, glej jih tako kot da so oni tam zato, da jih ti sprejmeš in ko jih boš sprejel jih ne bo več, saj niti 24 ur ne boš več rabu gledat.
uglavnem pred tvjem se trudi da ti je vseeno za vse njih.
in ko boš cel dnevnik vidu in niti enkrat ne boš razu jezn, žalostn, pač ne boš zgeneriru niti ene slabe misli si se pozdravu in ne rabiš več tega gledat sploh.
in boš tudi v družbi bil sposoben razložit zakaj se oni (ki so slabi), zdijo slabi nekomu ki jih ne more sprejet, ker oni niso slabi, oni taki so, najboljši kot so sposobni biti v danem trenutku, nekdo drug pa jih vidi tako kot jih on sam hoče videti. in ko jih bomo vsi videli drugačne bodo oni tudi drugačni postali saj jim drugega ne bo preostalo.

vse je eno. vseeno je.


za vse ki radi berete razne knjige in hodite na net samo zato da preberete forum(e) in kej gor poveste pa vam predlagam neki:
pejte na
http://si.newexistence.com/phorum/read.php?f=1&i=90&t=90

si prečitite kaj tm piše in če česa niste sposobni dojet, razumet, zapopast, sprejet, vzet za svoje, si rečt pizda res je tko sam nategujejo me povsod, si kupte knjigo in si jo preberte, sicer vam pri dejanskem življenju ne bo dost pomagala ta knjiga, če pa boste šli srednjo pot med tem kar danes veste - znate - delate in med tistim kar piše v knjigi, ne morete zgrešit.
ko bomo napedenal vas, pa boste lahko šli na naslednji korak ... skoraj nič delat, sploh pa ne delat tisto kar vas ne veseli. in zmaga bo naša in od vseh ostalih hkrati.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #6 - 12.05.2001 at 13:42:46
 
Vse je Ql thanx za forum in besede Gape.!  Cheesy

To nekak pocnem (kadar mam dost energije) je ful uredu ko grem na kolo po Ljubljani in ljudem posiljam good vibes, pol pa ce mi kak 'kreten' zapelje z avtom pred bicikl, ko opravim z prvotno instinktivno reakcijo mu zacnem posiljati se njemu dobro energijo. Je osvobujo?e. Sam problem je ko je clovek zalosten in brez energije kar tko 'brez razloga'. Pol pa tega ne mores pocet. In tle je pol fora ko sem kr neki zalosten  Cry pol se pa se obtozujem ces zalost je negativno custvo, ti skodi. not gut
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #7 - 12.05.2001 at 15:05:33
 
vidiš

Q
pol pa ce mi kak 'kreten' zapelje z avtom pred bicikl, ko opravim z prvotno instinktivno reakcijo
Q
to instinktivno reakcijo je treba spremenit da bo ne slaba ampak dobra. to se pa naredi edino s spreminjanjem vzorcev. tko kt sm gor opisu. in pol se ti začne dogajat da na vsako dejanje tudi provokacijo reagiraš z dobrim, z ljubeznijo.
in ko se ti to dogodi si pomoje v četrtem nivoju zavesti. ko se ti dogodi da te nihče ne more spravit v slabe misli s svojim še tako idijotskim dejanjem ali besedo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #8 - 14.05.2001 at 11:33:58
 
Si bom dovolil se eno vprasanje:

jeza  Angry je destruktivno custvo usmerjeno navzven (lahko tudi notr) in je namenjena spreminjanju zunanjih stvari. To nekak razumem da bi jo moral 'krotiti', kaj je pa z zalostjo Cry ki je usmerjena navznotr v pomirjanje in razmisljanje in oblikovanju nove osebnosti, naj bi skodila telesu, nekateri  celo umrejo zaradi zalosti, a naj bi se je branil in jo odvracal z recimo afirmacijami 'Vse je uredu. Radosten sem...'  Verjetno ne.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #9 - 14.05.2001 at 11:50:14
 
al pa tud ja - če ne znaš odpraviti vzorka žalosti - odpravi vsaj posledice.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Let our Spirit be unchained
Reply #10 - 14.05.2001 at 11:52:17
 
Point je najt resnične vzroke za svojo žalost in jezo.

Mislim, da se naj čustva vsekakor izražajo, ker so naravna. Zmožnost pokazati svoja čustva - mislim, da je to pokazatelj, kolko se sprejemamo.

O njihovi destruktivnosti odločamo sami.

Zdi se mi, da je najbolj pomembno imeti zavedanje.

In tista negativna čustva poskusimo opazovati z distance z vedenjem, da so prehodna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Let our Spirit be unchained
Reply #11 - 14.05.2001 at 12:04:05
 
Herby, a si se vprašal zakaj pošiljaš drugim good vibes, ko si 'high'. Meni je ena modra gospa svetovala, da naj čuvam svojo energijo. Tega enostavno takrat nisem razumela, ker sem jo tudi vsepovprek trošila (se razdajala). Hočem reči, ni potrebno. Sam boš vedel kdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Let our Spirit be unchained
Reply #12 - 14.05.2001 at 12:41:11
 
hehehe  gud vibes so za to  da se jih okrog tala in zivljenje je zato da talamo gud vibes. Ker jst vidm da jih dobim direkt nazaj in energije je se vec. No vsaj zdi se mi. Grin

vsem skupaj en GOOOOOOD    Vibe!
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1