Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 41719 times)
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #30 - 10.05.2001 at 18:05:37
 
Nakljucje ali namera?
Konec aprila sem se lotil sanjanja. Precej napotkov crpam iz LaBergove knjige "Exploring the world of lucid dreaming." Danes sem z velikim presenecenjem odkril tale forum in ugotovil, da pocnemo nekaj zelo podobnega. Trenutno tudi sam pridno belezim sanje, sestavljam svoj DreamSigns katalog, in neobicajno pogosto bolscim v svoje dlani Wink  Pridruzujem se tecaju; kaj se mi oglasite.

Se to: a je ze kdo uporabljal (ce ne celo sestavljal) kaksne lucidne naprave v stilu NovaDreamer? Zanimam me, kje dobiti opto-senzorje za detekcijo REM signalov? Ali pa mogoce kaksen cenen EEG senzor? Any hints?

adios, Primoz
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #31 - 10.05.2001 at 20:08:06
 
naključij ni - so angeli - kako si nas najdu?

ps
dobrodošel v svetu pogovorov
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #32 - 10.05.2001 at 20:55:07
 
Iscem kontakte na podrocju sanjanja in OBE - nekdo mi je poslal link na gape.org, kjer sem nasel vase pogovore.
adios, Primoz
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #33 - 11.05.2001 at 10:25:42
 
Take mašince so dokaj drage, se mi zdi.Verjetno si se tudi zato odločil, da jo narediš sam, kajne? Ne poznam pa nikogar, ki bi jo imel ali uporabljal.
Ko pa kaj sestaviš, pa seveda sporoči. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Skoraj ze tam nekje
Reply #34 - 23.05.2001 at 12:19:45
 
Malo pred polnocjo sem se zbudil iz zanimivih sanj:
iz ene sobe sem se odpravil v kuhinjo. Tam sem zagledal telefon, na katerem je utripalo sporocilo na telefonski tajnici. V tem trenutku sem se spomnil, da sem telefon ze pravkar videl v drugi sobi in da ni bilo nobenega sporocila. Presinilo me je, da morda sanjam in sem naredil reality-test. Dvignil sem svoje roke in zagledal le nekaksne prelivajoce se in neizdelane strclje brez  prstov. Takoj sem zakljucil, da sanjam. Popadla me je evforija, vendar sem se tudi spomnil, da ne smem strmeti v predmete in sem zato le kratko pogledoval naokoli. Zadrzal sem pozornost, uspelo se mi je tudi premakniti v drugo sobo, kjer sem srecal se eno osebo, ki me je vprasala, ce sem ze pravi. Zdelo se mi je da sem, vendar sem se enkrat naredil test in po nestabilnih rokah zakljucil, da se vedno sanjam.

Kmalu me je odneslo ven. Prebudil sem se z zelo zivim vtisom sanj, vendar nejasnim obcutkom o naravi sanj. Dejansko nisem preprican, ce sem vse to res izvedel, ali pa sem le sanjal, da to izvajam. Dozdeva se mi, da se gibljem tam nekje na meji. Any comments?

v navalu navdusenja sem potem nataknil rolerje in sel divjat po uspavani Ljubljani Grin
                         
adios, primoz

PS: zdi se mi, da ni kaj dosti povezano, pa vendarle: popoldne sem iz Interneta snel BrainWave Generator, to je program za generiranje binaural zvokov in sem ga zvecer preizkusil. Poslusaje neko zmes na 15Hz sem hitro zaspal in se zbudil po uri in pol, se vedno s slusalkami. Ugasnil sem racunalnik in se spravil spat, omenjene sanje pa so se pojavile ze cez slabo uro. Ce se koga zanima: shareware verzijo programa lahko (for free!) sname na http://www.bwgen.com  Ce se bo se kdo kaj igral s tem, naj sporoci svoje izkusnje
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #35 - 11.11.2001 at 12:51:34
 

Primoz wrote on 10.05.2001 at 20:55:07:
Iscem kontakte na podrocju sanjanja in OBE - nekdo mi je poslal link na gape.org, kjer sem nasel vase pogovore.
adios, Primoz



Primoz

Glede kontaktov.
Če znate angleško, vam predlagam, da si pogledate Usenet novičarsko skupino
alt.dreams.lucid
Glede OBE pa
alt.out-of-body

Sam že kar nekaj časa sodelujem v Usenet skupini alt.dreams.lucid in moram reči, da mi je zelo pomagalo. Tam namreč sodelujejo tudi posamezniki, ki že po več desetletij lucidno sanjajo in njihovi nasveti so zelo zelo uporabni...

Omenili ste delo LaBerga, verjetno poznate delo "Lucidity Institute", na
www.lucidity.com

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Skoraj ze tam nekje
Reply #36 - 11.11.2001 at 14:59:29
 

Primoz wrote on 23.05.2001 at 12:19:45:
Dozdeva se mi, da se gibljem tam nekje na meji. Any comments?

                         


Primoz.

Sam sicer nimam rednih lucidnih sanj, (do sedaj mi je uspelo 3x), vseeno pa bi rad podelil svoje izkušnje in poglede na to temo.

Moje sanje so vselej nekakšna kombinacija "duhovnih, ezpoteričnih" tem in pa računalništva - odraz vsakdanjega življneja, pač.
Zato sem se naravnal tako, da poskušam v sanjah prepoznati nepravilnosti v sosledju dogodkov, ki so mi pač poznani iz budnega sveta. Kadar koli se mi stvar zazdijo sumljive (kar vse lažje prepoznavam, ker pač kar dobro poznam dinamiko svojih sanj), se poskušam "prebuditi" s pomočjo sanjskih rok...do sedaj mi je uspelo nekajkrat.

LD in reiki.
Če ste RM (reiki mojster) se pred spanjem "inicirajte" po čakrah. Tako boste imeli več energije na razpolago in sanje bodo temu primerno "boljše" in morda se vam bo priložnost za zavestna dejanja v sanjah ponudila pogosteje.
It works for me...

Drugače pa se sam ob prebuditvi v sanjah poskušam umiriti;, močni občutki, evforija itd... so v mojih sanjah prej ovira kot pomoč.

Ste prebrali knjigo "Modrost ukročenih sanj"?

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Primoz
1
*
Offline


Posts: 19

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #37 - 15.11.2001 at 17:17:07
 
Matrix hvala za tele nasvete.
Ja, alt.dreams.lucid je OK, sem spremljal en krajsi cas, www.lucidity.com pa tudi nudi precej informacij. Prof. LaBerge iz Lucidity instituta je s knjizico "Exploring the world of lucid dreaming" naredil sistematicen in zelo dober vodic v sanjanje.
"Modrosti ukrocenih sanj" pa se nisem bral.
adios, Primoz
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #38 - 16.11.2001 at 23:19:45
 

Primoz wrote on 15.11.2001 at 17:17:07:
"Modrosti ukrocenih sanj" pa se nisem bral.



Primoz,

če te zanima je knjigo napisal Bojan Kosič.
Knjiga je kar dobra, zgleda da ima Kosič kar precej izkušenj z licidnostjo.
V kjnigi predstavlja nekaj tehnik in "for", ki se jih pri Lucidity institut niso domislili.

Kako ti kaj gre lucidnost?

maxix
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #39 - 03.04.2002 at 16:36:06
 
Sem imela lucidne sanje, še preden sem vedela, da te stvari sploh obstajajo. Se pravi spontano. Sanje se mi tudi večkrat uresničijo.
Sedaj sem začela tudi zavedno delati na tem-torej-Dobrodošli v moje sanje!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #40 - 13.05.2002 at 14:56:34
 
Maxix zdravo.....prvič slišim za nekoga, ki je prečital Bojana .....al Branka Rauterja Kosiča.......Modrost ukročenih sanj. Ta knjiga je bila najmočnejši povod za moj začetek ukvarjanja s sanjami pred dobrimi 5 leti. Od takrat dalje sem začel zapisovati vsak dan po tri ali 4 cikle, ki so se nabrali preko noči. LeBerg ali kaj pravita s Capoeiristom.....to da je dobro čtivo? Kakšen je naslov?

Meni so pri sanjanju zelo pomagali nočni sprehodi pred spanjem in pa seveda velika količina spanja. Na začetku sem se spati odpravljal dobesedno s kurami in to okoli 21:00 in spal skoraj do 7:00-8:00. Na nočnih sprehodih sem se umiril in skoncentriral ter nadihal. Potem pa je sledil skok v magic-bus(posteljo) in potovanje se je začelo. Največjo težavo mi je povzročalo čez čas dejstvo da sem se dejansko preselil v čisto drug svet in sem čez dan samo še izpolnjeval obveznosti- do okolice. V bistvu sem pa ceu dan komej čakal na sanje. Hecno je blo zlo. Opozorit tut morem da takrat nisem probou in jemau nobenih poživil al pa drog al karkol, ker sem biu tut mnenja da vse to zmanjša prisebnost v situaciji sanjanja. Ne bi pa rekel da sem lucidno sanjal v tej meri da bi samostojno potoval(le včasih - vendar le za kratko - potem je hitro sledilo bujenje) - bil sem voden z neke druge stvari - in v tem notranjem vodiču vidim tistega mojstra o katerem govorim tudi na temi (umetnost gibanja). Meni je bilo najbolj fascinantno opazovati razlicne krajolike in pa dogodke pa potem analizirati in razmišljati o okolici - in sploh uživati v intenzivnosti občutja oziroma občutenja v tem novem okolju. To občutenje me je tako zasvojilo da sem po vzoru Freudovih analiz čez dan sestavljal nekakšne rešitve- in res so se sanje odvijale dalje bolj kot sem si zapisoval tudi svoja mnenja in rešitve o sanjski problematiki.  Potem sem začel premikati posteljo in menjavati smeri S, Jug.......in s tem se je do neke mere tudi določena vsebina bolj ponavljala.

Kosič ima eno lepo misel .... ki mislim da prepriča........ko se dan in noč spojita v eno neprekinjeno življenje brez presledkov......človek ki živi brez prekinitev.......(to je vredno več od vsega mistificiranja o raznih tehnikah vsemogočnosti.)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #41 - 13.05.2002 at 16:18:05
 
za mašince sem pa slišal da jih uporabljajo v siemensu- za vodilne delavce, (pa baje tut philips ni izjema) ......u glavnem pa gre za svetlobne fore ..utripanje z določeno frekvenco v določeni barvi......sem pa enga tipa na sejmu narava zdravje o tem spraseval ko je razstavljal te tako imenovane mind-machines.  Tega je na netu kolikor hoces- in ravno te masine se mi zdijo kr kul pripomocki........vibratorji ene vrste........

ampak samadhijev tank je tut kr dobra fora..........eni priporočajo ful močne magnete..........gape hvali piramido..............nekateri spanje v bližini drevesa.........jest prisegam na smer S-J, ..........če kdo še kaj več pozna teh stvari...........????? čakam na odgovor???

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #42 - 23.05.2002 at 08:12:57
 
Ali kdo ve, kje se da dobiti knjigo Modrost ukrocenih sanj od Bojana Kosica?
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #43 - 23.05.2002 at 08:42:13
 
yo.....čist u vsaki marginalni knjižnici ....taka srebrnkasta knjiga je ...... mau na rano hologramsko tehniko spominja..........aja......lahko pa tud u knjigarnah.....po navadi ljudje ne berejo teh knjig....tko da jo boš že u knjižnici gotou najdu.........nimaš kej

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
bojanx
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #44 - 18.07.2002 at 20:11:22
 
Hi all!

Slučajno sem naletel na tale newsgrup. Sem pa mislu, da v Slo ne obstaja nič na to temo:)

                 Bojan

Aja, z lucidnimi sanjami se ukvarjam že kar nekaj časa, pa me zanima kako sanje in začetke doživljate ostali.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9