Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 41662 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #15 - 18.04.2001 at 02:41:50
 
Dej Matjaz po bom pa se jes zaceu. K si fajn napotke napisu no.. Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #16 - 18.04.2001 at 09:45:28
 
Andres, daj mi povej, ali imate v vašem koncu kralico?
Zadnjič ko sem tvoje članke brala, sem bila celo noč v neki drugi državi na Z, ampak tam so imeli kralico. Zato me zanima.
Zadnje čase se mi velko sanja o "preteklih" življenjih, ker ne morem biti ziher, če to ni le domišljija. Danes sem bila hči plantažnika v Ameriki.In ti povem, res ne rabim kabelske, ker se mi v sanjah toliko zanimivega dogaja in to samo od sebe.
Kaj še le bo, če bom obvladala lucidno sanjanje.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #17 - 19.04.2001 at 04:27:21
 
Veronika!

Mogoce si bila pa celo noc pri meni. Poskusi mi povedat katero noc je to bilo. Namrec, tudi jaz sem Z, Smiley sam za sebe sem kralj, in mogoce da si kaj pobrala iz kaksnega mojega clanka, potem te je pa ponoci k meni zaneslo.  No, cetudi te je, jaz taksnih stvari ponoci ne cutim, ker imam zelo zelo trd spanec. Dokaz za to je NATOv avion, ki je med enim dopustom pri Puli prebil zvocni zid, toda jaz sem se le obrnil medtem, ko so Hrvati ze puzali v kote.


Glede domisljije??? Kaj pa to je? Od nekod mora priti. Ne verjamem, da je domisljija lahko proizvod mozganov, saj ti ne proizvajajo, le sestavljajo pridobljeno informacijo. Sicer pa o domisljiji sem se nekoc dajal na stari konfi s Tonetom, ki ga sedaj ni vec od nikoder. Ali pa se skriva za drugim imenom oz. kot guest.
Tudi sam imam zelo lahek uvid v pretekla zivljenja, in se mi pojavlja vprasanje o domisljiji. No ja, zakaj potem v kaksnem od takih uvidov vidim malenkost za katero sedaj sploh ne vem kaj to je? Recimo simbol na narodni nosi, ali kaksen sedeze je imel moj avto 1920. leta.

Andres

p.s. Se vid da je jutr tuki praznk, sm vm pa nametou pol bukle na forumu. . Pa naute verjel. Jutr je praznk Prvi poletni dan..

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Sanje
Reply #18 - 19.04.2001 at 13:41:57
 
Gospa Helena mi je napsala ze  cetrto nenavadno dozivetje za stran http://www.nenavadno.com/dozivetja.html

Da ne bo prevec teksta v forumu sem dal stran ze sinoc gor.  http://www.nenavadno.com/dozivetja_21.html

 Nenavadna dozivetja torej. Meni se vedno bolj pogosto dozdeva kot da imata Veronika in omenjena gospa pogosto iste sanje, sanje o pokojnem ocetu torej.  Sem ze vprasal Veroniko, ce je ta Helena ona, a je rekla, da ni. Dobro. Ker nakljucja ni, menim, da bi bilo dobro Veroniko in Heleno povezati, saj se utegne zgoditi, da imata drug za drugo sorocilo.

Andres

Back to top
« Last Edit: 20.04.2001 at 22:46:10 by Andres »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
off topic - pa vseeno
Reply #19 - 20.04.2001 at 08:57:57
 
rajši bi imel da se na daljše texte objavijo linki, sploh če ti texti že obstajajo na netu. kot sem že enkrat razlagu: obstaja kvota na procesorski čas - pomeni, ko procesorja porabimo določen kos nam ga ne pripada več, in če se morajo parsat - računat dolgi texti je to veliko računanja.
efekt je tak da je forum počasen kot prasica Sad

tnx
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #20 - 20.04.2001 at 10:48:23
 
Od kar je umrl moj oče je minilo že pet let in tudi sanjem ne več o njem, oz so sanje bolj kot spomin, kot pa bi dejansko nastopal v njih. Mislim, da je vse minilo približno v času, ko se je rodila moja hčerka. No, tako me je že "strašil" in za ta božič sem ga vohala.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #21 - 24.04.2001 at 20:34:32
 
Kje pa je sedaj naš dragi Matjaž? A se je izgubil ali je zaposlen?
Jaz sem že čez 10 dni zapisovanja sanj in čakam na nadaljna navodila.
s spoštovanjem  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #22 - 07.05.2001 at 08:39:15
 
Predlagam, da vsi, ki delate tečaj lucidnega sanjanja po Matjaževih navodilih, le to nadaljujete. Se pravi, dnevno si zapisujte sanje.
Upajmo pa, da se Matjaž kmalu oglasi in posreduje nadaljne napotke. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #23 - 07.05.2001 at 15:23:34
 
Evo me.
Sem bil malo odsoten in pa se neke probleme sem reseval doma, no pa dovolj opravicevanja.
V nekaj dneh bom spisal skupaj nas drugi korak LS.
Nic ni narobe, ce ste nekateri ze kar nekaj casa nazaj uspeli zapisati svoje sanje deset dni zapored. To je minimum, ce jih imate zapisanih vec, toliko bolje.
Urban, se eno vprasanje zate - tema AP. Zdaj mi uspe zapustiti fizicno telo priblizno enkrat na teden. To se vedno zgodi med spanjem in se vedno cisto zavedam, kako zdrsnem ven iz svojega telesa in sem buden. Vendar se mi potem ne dogaja nic posebno zanimivega. Pred ocmi imam nekaksen crnobel vzorec - izredno kristalno se vidi. Nekaj casa ga opazujem, potem pa se spet preselim iz astrala nazaj. Kaksen je naslednji korak, ko si enkrat na astralu?
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #24 - 08.05.2001 at 07:20:31
 
Matjaž!

A se nahajaš v prostoru, v katerem spiš? A si že videl sebe, kako spiš? Koliko časa se približno nahajaš izven telesa? Ali se lahko premikaš po prostoru?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #25 - 08.05.2001 at 08:10:16
 
Ni prostora tam, kjer se nahajam. Sem samo jaz in vzorec. Nikoli se nisem videl sebe, kako spim oz. se nisem gledal.Tudi premikati se ne morem. traja pa to nekako pol minute, potem pa se spet vrnem v svoje telo.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #26 - 08.05.2001 at 08:20:16
 
Hm. Kako veš, da si izven telesa? Če si zunaj, potem bi se moral gibati, vsaj malo.
Ali je prehod iz telesa zavesten ali se v  vzorcu kar znajdeš?
Razlika med LC in AP je tudi ta, da se pri AP prehoda zavedaš, pri LS pa se naenkrat nekje zavestno nahajaš.
Poskusi ta vzorec pogledati od blizu in se vanj projecirati. Ali pa vizualiziraj moder kvadrat in se projeciraj skozenj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #27 - 08.05.2001 at 11:17:30
 
Urban,
Prehod iz fizicnega v astralno telo je popolnoma zavesten. Zacne se z obcutkom nekaksne prijetne vznemirjenosti (malo me strese po celem telesu), takrat se tudi zbudim in vem, kaj bo sledilo. Ne cutim cisto nic strahu, ampak se popolnoma prepustim in se kar nekako izmolznem iz telesa, obcutek pa je podoben pri vzletanju letala, ko cutis mocan pospesek. Predvcerajsnjim, ko sem se zadnjic tako odlepil od telesa, nisem sel navzgor, ampak navzdol, direktno skozi posteljo. Nisem se pa znasel v nobenem prostoru, samo BIL sem. Vidno polje se mi je zozilo na vecji kvadrat in v tem kvadratu je bil nekaksen vzorec (podoben mandali) kristalne jasnosti. Nekaj casa sem ga opazoval in se nato spet znasel v svojem telesu, buden seveda.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #28 - 08.05.2001 at 11:37:30
 
To stanje, ki ga dosežeš je podobno (če ne isto), kot stanje pri spalni paralizi. Vendar, ker veš, kaj se dogaja, lahko to izkoristiš za AP. To stanje je nekje vmes in dejansko ni zanimivo. Ko boš dosegel  astral se ti bo vidno polje  povečalo  na 360 stopinj.
Ko boš naslednjič zapuščal telo, se z namero dvigni in ne pusti da greš navzdol. Sčasoma boš lahko  vse dlje izven telesa in privoščil si boš lahko daljše izlete (ja tudi do lune....). Vsekakor pa dolžina sovpada s tvojim energetskim nivojem, ki pa ga verjetno znaš dvigovati.
V tem stanju bodi pripravljen, da srečaš oz. zaznaš tudi kakšne tuje energije in entitete, ki te utegnejo prestrašiti.

Ali lahko kako bolj natančno opišeš ta vzorec? Lahko da je kakšna energetska struktura, ki je prisotna v tistem prostoru
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #29 - 08.05.2001 at 16:56:19
 
LS - Drugi korak Grin

Drugi korak nas nauci, kako se zavedamo, kaksne narave so nase sanje in nam daje sposobnost, da razlikujemo med budnostjo in sanjami. Temu se rece razvijanje zavedanja sanj. Pa k delu!
- V analizo vzamemo zadnjih 10 zapisanih sanj in v njih oznacimo vse znake sanjanja. Znaki sanjanja so predmeti ali dogajanja, kateri so nemogoci ali malo mogoci v budnosti.
- Klasificiramo vse oznacene znake sanjanja v stiri razlicna podrocja in sicer:
1. zavest; to so cudni obcutki in podobno
2. delovanje; nelogicno delovanje kaksnih aparatur...
3. oblika; cudne oblike...
4. kontekst; nekaj ni na pravem mestu ...
- Izberemo dve podrocji in sicer tisti dve, v katere smo razvrstili najvec nasih znakov sanjanja (primer: oblika in delovanje).
- V nasih bodocih sanjah zacnemo iskati znake sanjanja iz teh dveh podrocij. Najmanj dva tedna, seveda, ce se spomnimo sanj vsako noc. Ob zapisovanju sanj si spet oznacite znake sanjanja in jih ocenite z oceno od 1 do 5. Temu ocenjevanju recemo tabela zavedanja.
1 pomeni, da opazimo, da je nekaj v sanjah cudno (znak sanjanja) sele, ko se zbudimo. 2 pomeni, da ze v sanjah ugotovimo, da je znak sanjanja cuden, vendar tega ne poskusamo objasniti. 3 pomeni, da med sanjanjem opazimo znak sanjanja in ga poskusamo razloziti, ampak ne postanemo lucidni (se ne zavedamo). 4 pomeni isto kot 3, vendar postanemo lucidni. 5 pomeni, da ko se pojavi znak sanjanja, ze vemo, da sanjamo.
- Vse dni v drugem koraku LS tudi v budnem stanju iscemo morebitne nenavadne dogodke in si jih prav tako zapisujemo v sanjsko beleznico.
Zelim vam veliko uspeha, aja se ena definicija za konec in sicer, da so znaki sanjanja  takoimenovani vratarji lucidnosti.
Veselo na delo!



Smiley
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9