Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 41655 times)
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Tecaj lucidnega sanjanja
27.03.2001 at 21:48:19
 
Kaksno leto nazaj sem se z neko zagrebsko ustanovo sel dopisni tecaj lucidnega sanjanja. Moram reci, da je kar zanimiva zadeva, vendar priznam, da mi ni uspelo, sem pa cutil, da sem zelo blizu.
Mogoce bi se ta tecaj sli skupaj preko tega foruma in preko emailov. Imam namrec potrebno literaturo, tehnike, vezbe, naloge, opise... Vse skupaj bi spravili skupaj nekako v sestih korakih, da pa vsak posameznik osvoji korak, traja priblizno mesec dni. Ce vas je dovolj zagretih, da nehate sanjati vsakdanjik in se zbudite v resnicnem zivljenju, se javite in bomo poskusili. ::)
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #1 - 28.03.2001 at 20:26:30
 
naredmo to na ose način, da vsi skupi spišemo tečaj...

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #2 - 28.03.2001 at 20:26:43
 
Jaz sem za, saj tako raje spim in sanjam, kot pa bedim.
Povej samo, kako si to predstavlajš in kakšne zahteve imaš,če jih bom lahko izpolnila. Roll Eyes
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #3 - 29.03.2001 at 15:44:24
 
A., kaj si mislil z "ose" nacinom?
Veronika, malo bom se pocakal, da vidim, ce je se kdo interesent in mogoce res zacnemo. Nic se ne ustrasi, je zelo zanimivo in tudi utrudljivo ni prevec. No, za zdaj sva kot vidim dva interesenta.
Wink
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #4 - 31.03.2001 at 16:02:53
 
...ej...js sm tudi zraven a velja? Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #5 - 01.04.2001 at 08:48:44
 
Velja, bom spisal skupaj text za prvi korak, pa zacnemo vsi skupaj.
Grin
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #6 - 11.04.2001 at 21:53:46
 
SmileyObljuba dela dolg!
Najprej malo uvoda.
Kaj sploh je lucidno sanjanje? To pomeni, da se v sanjah zbudimo in smo budni, svet, v katerem se takrat nahajamo pa je cisto resnicen (malo si preberite se enkrat Urbanovo Alice v skriti dezeli). Lahko bi rekel, da ko se v sanjah zbudimo, takrat sele zazivimo pravo zivljenje, vse ostalo budno zivljenje pa je pravzaprav nekaksno vegetiranje. Ko se enkrat zbudimo v sanjah, za nas vec ne veljajo fizikalni zakoni in vse zelje so lahko izpolnjene.
Tecaj bomo spravili nekako v sest korakov in prosim, da tisti, ki se ga boste resno lotili, to potrdite na forumu, da bomo vedeli, kdo sodeluje.
1.KORAK
je osnova vsega in je uspesno koncan, ko se deset dni zapored spominjamo vsaj enih sanj na noc. Je bolj enostavno, kot se slisi. Ko boste zaceli misliti o sanjah, se vam bodo le te zacele redno pojavljati in vedno bolj zanimive bodo. Sicer vsi sanjamo vsako noc vsaj sestkrat, a se sanj ne zapomnimo, ker imamo vgrajen naraven mehanizem, da jih sproti pozabimo.
Izberimo si kaksno privlacno beleznico in svincnik in imejmo to vedno pri postelji. Vsako noc preden zaspimo, si vpisemo datum in uro, kdaj priblizno zaspimo. Preden zaspimo, si parkrat ponovimo, da bomo imeli zanimive sanje in da si jih bomo zapomnili. Kadar se ponoci zbudimo, pa ceprav samo za hip, se takoj vprasajmo, kaj smo sanjali in to zapisimo v sanjsko beleznico. Zapisemo uro in pa kratek povzetek sanj. Ce se ne spomnimo sanj, zapisemo samo uro in X(pomeni - brez sanj). Tako vse do jutra vecer za vecerom. To bomo delali ne samo prvi korak, ampak do konca tecaja. Ko bomo imeli v sanjski beleznici deset dni zapored zapisane vsaj ene sanje, smo nared za drugi korak. Dolgorocni cilj pa je dvoje sanje na noc.
To morate sporociti sem, da bomo vedeli, kdaj lahko nadaljujemo z drugim korakom. Se en help za tiste, ki bodo imeli tezave in se na zacetku ne bodo spomnili sanj.
Poznamo pet "pripomockov" za to. Prvi je NAMERA, da si pred spanjem ponavljamo, da se bomo spomnili sanj in v sanjsko beleznico vpisemo poleg ure, ko zaspimo,  se stavek, danes
se bom zapomnil sanje. Drugi je DODATNO SPANJE, saj z dodatnim spanjem zelo povecamo moznosti, da se bomo spomnili sanj. Tretji nacin je "PODSJETNIK". To je kaksen zanimiv predmet, katerega imamo ob postelji ali ga nosimo s sabo in vedno nas spomni na sanje. Cetrti nacin je POSTAVLJANJE VPRASANJ, da se takoj, ko se zbudimo, vprasamo, na kaj smo mislili taktrat. Peti nacin pa je "BUDILKA" in budilko si nastimamo, da nas zbudi sredi noci in zelo veliko moznosti imamo, da nas bo zbudila ravno sredi sanj.
Morate eksperimentirati, katera nacin je za vas najbolj ustrezen. Za vsak dan v sanjsko beleznico vpisite, kateri nacin ste uporabili, da ste se spomnili sanj. Scasoma to ne bo vec potrebno, ker boste vedeli, kateri najbolj ucinkuje za vas.
Smo pri koncu. Se nekaj najvaznejsih napotkov. Predpogoj za lucidnost je motivacija in lucidnost se le redko pojavi brez odlocne namere. Velika ovira je tudi, ce prevec poskusamo. Takrat je najbolje, da to opustimo za nekaj casa.
To bi bilo na kratko vse o prvem koraku.
Veselo na delo in Cimvec sanjanja vam zazelim ze za nocoj!
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #7 - 11.04.2001 at 22:01:44
 
Naklucje: sanje si ze kako leto zapisujem, pa sem nehal pred mesecem zdej pa si dva dni spet zapisujem, in ti to napises. OK sem jaz tud not.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #8 - 12.04.2001 at 22:23:25
 
Jaz bom začela to noč.
Lepo sanjanje vsem
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #9 - 13.04.2001 at 08:36:31
 
Vsekakor bo vaš trud za lucidno sanjanje povrnjen. Čez čas boste zavestne sanje dosegali spontano, brez velikega napora. Npr. danes sem šel spati brez namena lucidnih sanj. In tako sem  sanjal navadne sanje. V teh sanjah pa sem zaspal in sanje, ki sem jih sanjal pa so bile lucidne. No in to sem izkoristil za kratek izlet do lune.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Payana
1
*
Offline


Posts: 1

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #10 - 13.04.2001 at 14:08:42
 
Tudi sama se vam z veseljem pridruzujem!
Back to top
 

Le moja misel...Wink
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #11 - 14.04.2001 at 22:37:14
 
jaz nimam težav s pomnjenem sanj. Meni se celo noč sanja, vredu priznam, tistih zgodnejših sanj, se mi zdaj že dve noči zaporedoma ni  uspelo zapolnit, sred noči pa ne morem prižigat luči in si jih zapisovat. Poiskusila sem z eno značilno besedo, ki bi me spomnila na vse sanje, pa ni ratalo. To je kratko poročilo mojega dela.
A to ne pomeni, da si nisem nič zapisala. Za vsak dan imam zapisano vse kar se spomnim, da se mi je sanjalo in prav to me zanima. Ali si moram zapisat prav vse kar se mi je sanjalo? Tudi tiste dolgočasne vsakdanje sanje? Ki so tako dolgočasne in klobasaste kot to moje javljanje?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #12 - 16.04.2001 at 21:21:00
 
Veronika, sanje so vedno zanimive in nepredvidljive in v vsakih se najdejo tarce lucidnega sanjanja (te tarce bomo iskali v nadaljevanju tecaja). Zato je pomembno, da si prav vsake,  na videz se tako nedolzne sanje zapises. Tudi tiste, katere izsanjas sredi noci. Ce mislis, da bos s priziganjem luci sredi noci koga motila, se ne oziraj prevec na to, saj se ta oseba zjutraj ne bo nicesar spomnila. Sam imam podobne probleme, ampak so ze vsi navajeni.
Vedno naslednji dan tudi malo pokukaj v svojo sanjsko beleznico in v mislih obnovi sanje zadnje noci.
SmileyVidim, da nimas tezav s spominjanjem svojih sanj in to je osnova vsega. Le tako naprej
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #13 - 17.04.2001 at 09:45:18
 
Po petih dneh, sam tudi sama ugotovila, da je zapisovanje vsakih sanj pomembno.
Prvi dan, sem napisala dve strani malega zveska, kaj se mi je sanjalo, drugi 5, naslednji 7, pa 8. Tako je videti, da ti sanje povrnejo, če si jih zapišeš, se jih drugi dan več zapolneš.
Pa začela sem tudi slediti toku sanj. Enkrat sem si zaželela, da bi tuid jaz poznala nekoga pomembnega. Pa sem se znašla v prejšnjem življenju(ki verjetno to tudi ni bilo), kejr sem bila lubica nekega mafijozota in so me skupaj z njim ubili.
Kaj naj rečem, ta zadeva s sanjanjem mi je res zanimiva.
Danes se mi je sanjalo, da je bil p0onoči potres, a da je bil pregloboko v zemlji in se ni čutil.
Spet eno poročilo po petih dneh. Bolj za mojo dušo.
veronika
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Tecaj lucidnega sanjanja
Reply #14 - 18.04.2001 at 02:36:26
 
Dobra si Veronika.  Tebi menim, sploh ni potrebno placevat kabelske.  Jaz sem zadnjic, sel spat in ko sem zaprl oci sem rekel, da bom sanjal. Tisto noc sem tudi sanjal, toda sedaj po toliko dneh sem ze pozabil kaj je to bilo, vem le, da so bile sanje kar interesantne.

Tipravis, da si bila ljubica mafiozota v prejsnjem zivljenju. Meni se je vcasih vedno pesek sanjal, oziroma mesto kjer je veliko peska. Leta 1987 sem sel v Alzirijo na dopust in ko sem prisel v mesto Bu Saada se mi je v glavo nalil spomin. Tu sem ze bil pa pika.
  Potem sem pa prisel v regresiji do zakljucka, da sem bil v prejsnjem zivljenju doma nekje v arabskih drzavah. Ejjj Kam to pase?? Andres pa obrezan!!Roll Eyes

Nekoc sem sanjal mene in mojo mamo v tretjem nadstropju garaz veleblagovnice v Reykaviku. Od tam je super razgled, spodaj pa avtocesta, ki veze zahodni del z vzhodnim delom tega mesta.  Vendar
na avtocesti niso bili avtomobili temvec tanki. Kot receno, cez dva dni se je v Sloveniji zacela vojna.


Nekaj let po tem sem sanjal porusen Beograd. Ne vem zakaj, toda preprican sem, da je bil Beograd, ker lahko bi bilo katero koli drugo mesto. Toda beograd je bil, ceravno sem bil tam samo dvakrat. Po nekaj letih od teh sanj so ga res bombardirali.

Andres




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9