Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 20652 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #45 - 24.09.2002 at 13:31:57
 
Saj je priblizno tako, toda obenem je tu se nekaj ob cemer se nihce ne ustavi. Vsi priznajo, da je zivljenje tudi na drugih planetih, redki pa priznajo, da je zivljenje tudi na zemlji v nam nevidni obliki. In to so med drugim tudi palcki.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #46 - 24.09.2002 at 13:44:49
 
Mene življenja na drugih planetih ne zanima preveč. Pa ne zato, ker ne bi verjela vanj, ampak ker se mi zdi tako logično, kot življenje na drugih kontinentih.
Palčke, imam pa še zmiri željo vidit. Kaj veš, mogoče sem preveč pravljic poslušala, ko sem bila majhna, pa  še sedaj rada kakšno takšno knjigo preberem, kot Gospodar prstanov.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #47 - 24.09.2002 at 19:33:12
 

Če nam palčki  Smiley kot eni "neurončki" posvetijo v temo, jim potem v zahvalo naslikamo še mah, pa štore, pa jase, ko gremo v gozd na sprehod in palčkov v rdečih capicah to prav nič ne moti? Pa tistih v zelenih tudi ne? No, morda. Ali pa ti Andres morda tudi misliš, da se le tu in tam najde kak primer, ki palčka vidi živega?
Anuk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #48 - 24.09.2002 at 20:19:07
 
Quote:
Ali pa ti Andres morda tudi misliš, da se le tu in tam najde kak primer, ki palčka vidi živega?


Najmanj eno tako mamo še na forumu.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #49 - 24.09.2002 at 21:23:46
 
Hojla Palčki!
Še jst bom malo pristavla o tem, da tud jst potrdim, da palčki SO! Videla jih nisem, sem jih pa slišala, pa odsanjala. Poznam pa tipa, ki je kontaktiral z njimi in pravi, da so zelo zahtevni, ko kaj hočeš od njih. No, on jih je sicer prosil za pomoč, da mu pokažejo, kje je skrit zaklad, ki naj bi bil- baje- zakopan na eni njivi že leta in leta. Ima pa hišo na živi jami in v hiši se sliši bobnenje prepiha vetra pod hišo. Iz tiste lukne pod hišo pa prihajajo ven.

GrinJst bi rekla, da nam lahko pridejo zelo prav, drugič jih vprašte, kar čte, pa še kar se tiče naše prelepe Zemljice, nam lahko veliko svetujejo!

                 
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #50 - 26.09.2002 at 22:23:02
 
Andres wrote on 24.09.2002 at 20:19:07:
Najmanj eno tako mamo še na forumu.  

Andres



Kdo je to? Res....me zanima sto na uro.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #51 - 28.09.2002 at 19:36:07
 
Danes popoldne sem prebral ilustrirano knjižico o islandskih palčkih od Brian Pilkingtona.

On pravi, da so višji od ljudi in tam je še polno ostalih informacij, ki se nahajajo v knjigi. Kot recimo to, da so otroci otroci tudi do 50 človeških let. Živijo v globokih jamah in ven hodijo le ponoči.

Zanimiva knjiga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #52 - 28.09.2002 at 20:42:14
 
Borut!  Ena vrsta palčkov je velika, so pa potem še tisti standardno majhni in vse to.
Zanimivo, da so ti veliki palčki omenjeni zelo poredko v legendah in pa tudi v pogovorih.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #53 - 29.09.2002 at 01:50:17
 
Ko bom - če bom Smileykdaj - videla takega, kot jim ti praviš "velikega" palčka, Andres, ti sporočim "na skok na splav".

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #54 - 29.09.2002 at 02:13:26
 
Quote:
"na skok na splav".


Če te prav razumem ti drugega niti ne bo preostalo Smiley. Gumijasti čoln ali splav. Samo dve možnosti sta. Smiley

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #55 - 29.09.2002 at 02:55:24
 
Andres wrote on 29.09.2002 at 02:13:26:
Če te prav razumem ti drugega niti ne bo preostalo Smiley. Gumijasti čoln ali splav. Samo dve možnosti sta. Smiley
Andres

Smiley
Možnosti ni nikoli več, ta "naskok" je v sskju prav razložen, tisti splavi s hlodi so pa že pase, na žalost. Jih ne najo več delat, Andres.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Darij
Guest




:-[ ;) :)Re: palčki so ...
Reply #56 - 30.09.2002 at 23:55:14
 
Zanimiva tale tema o palčkih - naj še jaz povem, da sem pred leti doživel srečanje s palčki.
No Andres se tega verjetno še spominja, ko smo se peljali v Munchen na letališče, sta bila dva palčka celo pot na armaturi v avtu, bila sta ful igriva in razposajena. Nazaj grede, ko smo Andresa pospremili na letalo, je bil v avtu le še en palček, no drugi dan mi je Andres rekel, da je šel eden z njim na letalo - kar tako na rami ga je s seboj odpeljal (če me spomin ne vara).

Čez nekaj dni sva z ženo prečkala zelenico pred blokom in glej ga zlomka - tisto malo bitje skače pred mano in mi maha, ter se mi nagajivo hihita - pa sem mu pomahal nazaj, pa je žena rekla komu maham tja v zelenico????

Takih in podobnih štorij je bilo še kar nekaj - in čisto drži, da se o teh stvareh ne moreš pogovarjati kar z vsemi - čeprav nekejkrat sem v družbi načel to temo in....ne bom razlagal....saj itak nima nobenega smisla.... Roll Eyes

Le tako naprej -  govoriti je treba o stvareh, ki so nekakšen tabu v naši družžbi in nekakšna nelogična blokada v naših glavah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #57 - 01.10.2002 at 00:12:36
 
Ja Darij, seveda se spomnem. Še dobro da si to napisal na tem forumu in v tem topicu. Še palčke vidiš, ali so ti v gozd pobegnili? Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Darij
Guest




Re: palčki so ...
Reply #58 - 04.10.2002 at 20:55:58
 



[color=Blue][/color] Cheesy Palčki zaenkrat še niso šli v gozd, več ali manj pa vidim enga ki mi skače pred očmi ponavadi doma nad monitorjem.
Drugače pa itak veš da sem nad njimi navdušen in jih imam že celo zbirko. A ti imaš še unga ki sem ti ga podaril v Munchnu? Tistga ki sva se slikala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #59 - 04.10.2002 at 22:57:59
 
Quote:
Palčki zaenkrat še niso šli v gozd, več ali manj pa vidim enga ki mi skače pred očmi ponavadi doma nad monitorjem.
Drugače pa itak veš da sem nad njimi navdušen in jih imam že celo zbirko. A ti imaš še unga ki sem ti ga podaril v Munchnu? Tistga ki sva se slikala.



Ja ja še imam.  Moj ki si mi ga podaril žeblje zabija in stoji pod Eifflovim stolpom v vitrini. Saj si ga je Mihi že hotel prilastit ampak mu ravno tega nisem dal.

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5