Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 20731 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palèki so ...
Reply #30 - 08.11.2001 at 11:33:35
 
Men je pa to nekako logično, da lahko obdarijo nekoga s sto let starim predmetom. Palčki živijo v drugi dimenziji, saj jaz si jih tako prdstavlam, ker še nisem videla nikogar. Torej morajo nekje živeti in  če so oblečeni, imajo verjetno več parov oblačil in če lahko odnesejo čokolado. lahko odnesejo še kaj drugega. Saj naj bi bili palčki varuhi zakladov. Ali pa so to škrati?
Saj res, kakšna pa je razlika?
So škrati kaj večji in bolj nagajivi?
Ali vidite samo palčke ali tudi škrate?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #31 - 08.11.2001 at 12:32:39
 
Levo zadaj na sliki kjer so moji otroci bi morali biti palcki. Nisem preprican ce se na sliki vidijo kamni, manjse skale, vendar tam sem jaz videl palcke.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #32 - 08.11.2001 at 12:42:45
 
Veronika!
Vidi se vse zivo. Celo vile ljudje vidijo. Ena vila non stop siba pri Cerkljah na Gor. Razlika med palcki in skrati.. Mislim, da so palcki bolj nagajivi in manjsi, skrati pa so vecji. Tocna razlaga je bila nekoc v Auri.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: palčki so ...
Reply #33 - 08.11.2001 at 16:35:32
 
Ja res je! Clovek je tudi na astralu in torej jih lahko zazna in vidi. Clovek je tudi na umskem nivoju, kar pa elementarna bitja niso zato jih ne vidimo ker je sodobni clovek prevec na umskem nivoju in materialnem(ceprav je sestavjen se iz vitalno-energijske, astralne in duhovne komponente) ne zazna teh bitij, ki pa nimajo oblike, no lahko jo po zelji prevzamejo, ampak ponavadi so kot energijski vrtinci.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #34 - 08.11.2001 at 20:47:23
 
Jaz si pa predstavljam, da so škrati bolj nagajivi.
Glede vil, poznam nekoga, ki jih je že videl. dve vili, ki sta plesala na travniku
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: palčki so ...
Reply #35 - 20.11.2001 at 14:15:31
 
andres kako to vidiš palčke?
kolko sem bral pogačnika se mi zdi, da lahko palčki prevzamejo obliko, katero ljudje pričakujemo (odvisno od opazovalca)in se prikažejo če hočejo oz. ko hočejo.
ali jih vidiš kot fizična bitja (gosta) ali bolj kot energije?
sam sem videl v bližini planine bitoraj v gorskem kotarju na hrvaškem prostor  kjer so močni pokazatelji, da tam živijo škratje, čudne energije, nenavadno raščena drevesa, oblike skal in podobe v njih. celi prostor se je razlikoval od okolice. bitij pa nisem videl nobenih. je pa tam malo vstran
tudi prostor kjer sem našel obraz narisan z mahom na kamen (oči in usta v pravilnem razmerju)in občutek prijazne prisotnosti. kamen je zataknjen v razpoko skale (vhod mogoče?).
tilij hvaliček je povedal, da je palčkova žena (gospa palček) ma rada red. in če živijo doma palčki in si nagnjen k neredu boš imel kmalu kaos, ker pomaga razmetavati, če maš rad red pa bo pomagala pospravljati. ti pač pomaga.
pa še to. če kaj zgubim se ponavadi po paničnem iskanju malo umirim potem pa tako oči same pogledajo na pravo mesto. ali pa občutek. včasih telo boljše ve....


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #36 - 20.11.2001 at 20:45:19
 
Beno!

Palčke se vidi enako kot ljudi. Brez naprezanja, pogledaš in vidiš jih.  Pogovor z njimi poteka tudi telepatsko.
Pred kakim letom sem bil na oknu in kakih deset metrov proc so palčki. Prižgal sem cigareto pogledal palčke, bila sta dva ali trije, še otroci in eden mi je rekel. Bljak kako smrdi, daj ugasni že to!  No, ugasnil tistikrat resda nisem, a sem do konca skadil notri v stanovanju.
Napisal si, da se palčki prikažejo če hočejo. Ne vem, Pogačnik je maher, todaj jaz sem prebral precej legend o palčkih, nekaj pa sem jih tudi prevedel. Nikoli nisem zasledil, da bi palčki prevezeli drugo obliko, večkrat pa je bilo napisano, da so palčki enaki kot mi, zato mnogi ljudi sploh ne vidijo.

Na Islandiji obstoja celo tečaj za gledanje drugih dimenzij. Po treh mesecih tovrstnega tečaja nekateri že vidijo druge dimenzije med nami in s tem palčke ter druga bitja. Sčasoma pa so ti ljudje sposobni gledati tudi avro ipd.
Seveda, kot pri vsem ostalem, nekateri  od takšnega tečaja odnesejo več, drugi manj.  
Dostikrat se oglasiš semle Beno. Bi bilo dobro, če bi se registriral veš.


p.s.Če bom pri volji bom še kakšno legendo prevedel.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #37 - 19.02.2002 at 01:36:20
 
Ravno toliko za obuditev spomina, da palčki so.  Celo filipinski kmet je moral ustaviti traktor, ker so ga palcki opozorili, da je to njihovo območje. Obrnil je traktor in šel po drugi poti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #38 - 16.03.2002 at 23:09:20
 
Andres, mislim da se palčkov preko fotografije ne more videti. Enako kot Aure preko forografije ne. To je moje mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #39 - 28.04.2002 at 17:05:13
 
Pred kako uro sem bil v sosednjem mestu kjer je naselbina palčkov. Z menoj sta bila seveda otroka, sin 6 let in hčerka 3 leta. Prepustil sem jima, da bi onadva videla palčke.
Sin jih ni niti vidil niti čutil, hčerka pa je tavala po hribčku se ustavljala pri skalah, dokler ni rekla da so tu palčki.  Zanimivo. Pokazala je na edini kamen, skalo, ki ima, brezno med zemljo.  
Seveda tri letni otrok ne ve, da palčki domujejo  ravno ob takšnih predelih, zato ji jaz verjamem. Jaz sem tam poleg neke palčke tudi videl, toda kaj morem, ko pa vedno iščem potrdilo nekoga, ki jih resnično vidi.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #40 - 22.09.2002 at 02:07:43
 
Sem našel v računalniku še eno legendo o palčkih.

KAKO JE ŠERIFOVA ŽENA OSLEPELA


Mnogi, ki so imeli takšno ali drugačno zvezo s palčki, škrati ali drugimi pravljičnimi bitji, so bili v času komunikacije neprisotni, torej so odšli v neko drugo dimenzijo ali pa so sanjali. Četudi so sanjali, ostajajo neke stvari nepojasnjene, kot naslednja legenda.

Na severu Islandije je živel šerif, po islandsko fogetin, ali nekakšen okrožni župan. Njegova žena se je nekega dne ulegla v travo h kamnu in sanjala je, da je ponjo prišla palčica. Odpeljala jo je k njim na ogled vasi, nato pa sta šli k palčici domov. Tedaj je bila pri njej tudi neka deklica in palčica je čez čas vzela neko kremo in ji namazala oči. Tudi šerifova žena ni hotela manjkati zraven, zato je na hitro stegnila roko in si tudi sama namazala desno oko.

Čez čas je šerifova žena odšla nazaj iz vasi in njena avantura po naravi se je tako tudi končala.

Čez nekaj dni, morda mesecu ali več, je ta ženska odšla v trgovino.

Pri prodajnem pultu je naenkrat zagledala palčico. Palčica je šerifovo ženo ozmerjala, ker si je pri njej upala ukrasti kremo, s katero lahko vidi palčke. Ta krema je bila namenjena deklici in ne njej. Palčica je skočila na pult, ji ponovno namazala oko s kremo in šerifova žena je odtlej slepa na desno oko.

Tako se ta zgodba tudi konča. Res je, da ima priče oziroma jih je v tistih časih imela, vendar pa so vmes še druge stvari, ki si jih jaz ne morem razložiti in bom verjetno poiskal odgovor ali razlago pri Erli Stefansdottir, ki s palčki komunicira. Mnogo je legend, v katerih palčki obdarujejo ljudi. Vseeno s čim, naj si bodo to zapestnice, rjuhe, hlače ali krila, od nekod to mora priti in nikomur ni jasno, kje vse to leži, če ni vidno do trenutka, ko je pač nekdo obdarjen. Morda gre za neke vrste materializacijo predmetov, morda ne. Sam si tega ne znam razložiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: palčki so ...
Reply #41 - 23.09.2002 at 14:23:34
 
Lepo, da ste obudili naše palčke, čeprav jih meni še vedno ni upselo videti, mi pa večkrat ponagajajo. V večino primeruv je tu kriva moja pozabljivost, v vseh pa tudi ne.

Eno čist tko vprašanje. Če nekaj izgubiš, pa pol najdeš, kdo ti je pomagal. Ampak mislim res izgubiš, npr v trgovini, pol pa najdeš doma, pa veš, da te še ne daje toliko skleroza.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: palčki so ...
Reply #42 - 23.09.2002 at 20:46:10
 
Če res veš, da te ne daje skleroza so to že težke stvar Veronica.  Direkt za na Discovery channel. Sicer pa, vesel sem, da tu in tam še kakšen notifikajšen dela in si zato tudi nazaj na forum prišla.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: palčki so ...
Reply #43 - 24.09.2002 at 00:12:18
 
Quote:
Eno čist tko vprašanje. Če nekaj izgubiš, pa pol najdeš, kdo ti je pomagal. Ampak mislim res izgubiš, npr v trgovini, pol pa najdeš doma, pa veš, da te še ne daje toliko skleroza.


To so pa dobre vile, Veronika. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: palčki so ...
Reply #44 - 24.09.2002 at 05:30:42
 
Palčki so...  nagajivi, veseli, dobrosrčni, včasih zlobni, še kruti lahko - popravi me, če se motim,  Andres ...  
A pokvarjeni ali gnili ali kakšne drugačne surovine so samo in izrecno le v primeru, če ljudje z njimi tako ravnajo - potem se kmalu zna tega priučit tudi palčno bitjece..Zgodbe o palčkih jasno govorijo - če ne že kaj prej, da je treba z njimi prav previdno in v rokavicah ravnati, ker so občutljivi in na drugi strani znajo bit zato prav surovi.  
Tale palčica je hotela ženi samo dopovedat, da si mora dat čas in pustit samim palčkom, da pridejo k njej, ne pa tako na silo in z enimi žavbami namazan. Je pa res, da je veliko takih zgodb povsem izmiišljenih in ni nujno, da se je to fogetinki zares zgodilo.
Če s tako občutljivostjo človek prisluhne svetu, ki ga naseljujejo še palčice in palčki... se ti lahko zgodi, da te kakšen kar mimogrede po rami potreplja ali lase pogladi... hočem reč, da jim potem ni problem več komunikacija s čisto običajnim človekom.  
Mene tukaj kljub pozni uri ni noben tak palček obiskal, mi je pa eden že večkrat lightshow na mojem ekranu zganjal (no, sej vem da zdej mislite, da nalagam, ampak je res!!! pa ni bil noben trik s črkami pa to ampak čisto ta pravo žmiganje)
Ne vem kaj bi bilo tako posebnega okrog tega izginjanja stvari; palček sune, potem pa prinese nazaj - iz čistega lastnega veselja; največkrat se pa to zgodi zaradi naše neke slabosti, pozabljanja, trenutni nepozornosti ali pa slepe pege v očesu; pa sem slišala, da ne spijo prav dosti; če je res, ne vem..

PA DOBRO JUTRO PALČKI  (brez preplaha, prosim; če pa nisem kaj prav povedala, me bo že kakšen ta prav škrat popravil.. Lips Sealed)
Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5