Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32452 times)
Lena
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #30 - 01.06.2001 at 12:58:26
 
Marjana.
Ta vikend razikiraj za branje. Predlagam ti dve odlični knjigi, ki sta meni precej pomagali in sicer Kako ravnati z ljudmi, ki jih ne prenesete in Osebnostni plus ali Osebnostna sestavljanka. Boš videla, da ti bo v ponedeljek v službi lažje.
Pa lep vikend.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #31 - 01.06.2001 at 14:15:19
 
hmmm
sprejemat moraš vse; ljubiti ga moraš celo, zato ker vam vsem, kot firmi kaže prelepo ogledalo, je pa očitno tud on ceu zajebanc, tko da, ne vem, zameni službo pomoje, sploh če si se od njega že naučila kar si se imela za naučit, ker on se me bo spremenil, ostali pa tud ne. iz inata. če bi se manreč ena stran spremenila bi se tudi druga 100%. zameni službo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #32 - 01.06.2001 at 14:32:12
 
Men se zdi, da ga mimo strelate ful. Zamenjat službo? Zakaj? Če pa to je ravno priložnost, tista 'sočutna' priložnost, da lahko nekdo uvidi. Res je, da so medčloveški odnosi zapletena zadeva. Saj je že Dejana napisala lepo, da KAMORKOLI GREŠ, GREŠ ZRAVEN. Sploh pa bi bilo dobro, če bi vsak pri sebi razmislil, če je res tako dober, pošten in oh in sploh, da ima drugim 'zlobnim' toliko za odpuščat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #33 - 01.06.2001 at 15:00:00
 


Hvala vsem, ful ste fajni, pa le ne bom mela pokvarjen vikend. Wink

Gape, samo kako pa ves, do kdaj si v neki situaciji da se iz nje ucis in kdaj je cas it naprej?

Marjana

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #34 - 01.06.2001 at 15:25:48
 
hja VEŠ. ti veš. noben drug. imho. dobr jasnovidec bi ti verjetno vedu povedat. ampak nima veze ti veš! in ko pride prilika jo zagrab!!!
ker ona vedno pride ko je človk prpravljen. če pa nardiš prostor za novo stvar pa pride še prej. sej mora.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #35 - 05.06.2001 at 10:48:36
 
bere tole pa vidim, da ne vemo dost o zaščiti, mejah, postaljanju zase, pravilih...

zato se vam tudi to dogaja!

pol vas še učijo: sprejmite, odpustite, ljubite, imejte radi sebe...

in to brez tega, da to najprej naredite sebi!!!

ostalim pa poveste, da jih sprejemate ampak da bodo tudi oni vas in potem se sprejmite takšne kot ste in povejte ostalim kaj vas moti.

seveda je treba narest to tako, da imate pristop,tak da bo zaobjel zakaj posamezna situacija to pa v nadaljevanju povem...

Če kdo hoče sodelovat pri COPY LEFT II pojektu,  
UREJANJE ENERGIJE 2, naj pove
Back to top
« Last Edit: 05.06.2001 at 12:24:33 by A. »  
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #36 - 05.06.2001 at 11:05:00
 
Če lahko kaj pomagam, povej kako in kaj! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #37 - 20.07.2001 at 09:44:33
 

Zgodba o odpuščanju 'Iz Srečanja' P.L.Travers:

zgodba se odvija v mračnem začaranem gozdu naše podzavesti. Njena junakinja na robu zavedanja ves čas čuti žensko, ovito v dolgo modro tančico, ki nenehno nekaj išče; nikoli je ne more jasno ugledati, nikoli pa tudi ne izgine iz njenega zornega kota. V nenadnem trenutku odločitve ji gospa v modrem zapre pot. Od nje si prizadeva dobiti priznanje, ki si ga je vedno želela in ga potrebovala.

Tako sva si stali nasproti, tišina je drhtela od pričakovanja, pteje gozdnih ptic je na lepem utihnilo. Nato si je segla pod tančico in si odkrila glavo. Pojavil se je njen obraz, kot luna, ki se prikaže izza oblaka. ... To je bil moj obraz. ... In zavedla sem se, da sem zmeraj vedela. ... "Odpusti mi," je rekla. "Sem, kar sem." Medtem ko je govorila, ji je tančica zdrsnila na tla, pod njo pa se je pokazalo belo spodnje oblačilo, zmečkano, nagubano in polno madežev, ki jih je na njem pustilo življenje. In ko sem pogledala po sebi, sem videla, da je tudi moja obleka ravno tako zmečkana, nagubana in zamazana. ... Isti obraz, ista oblačila, drugi vidik mene - in jaz sem ga zavračala, ker sem v svoji nevednosti verjela, da lahko nadaljujem romanje sama, brez svoje sence.

Z razprostrtimi rokami sva se objeli. In angel, ki je letel mimo, je za breztežen trenutek obstal v zraku, priča najinega objema. "Kjer sta dva, tam so trije!" Dobrohotno se nama je nasmehnil: "Naj Tretji, Tisti, ki pomirja sprte, neizrekljivi, ki ga ni moč videti ne spoznati, v svoji milosti obema odpusti!"




Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Odpuscanje
Reply #38 - 15.08.2001 at 19:03:45
 
Odpuscati ne smemo, kolk bo pa potem brezposelnih. Smiley)))

No mislim da je to povezano z razumevanjem in to zelo direktno. Ce razumes, nekoga ki te je uzalil, ce ves, da je na visjem ali nizjem duhovnem razvoju potem razumes tudi njegove vzroke zakaj je to storil. In iz tega potem lahko enostavno sledi odpuscanje.

Res je vse religije govorijo v tem, ceprav Uf, TALIBANI, HUSEIN, NASA ZUPNISKA SKUPNOST dela ravno nasprotno, sicer pa kdo trdi, da so oni religija :.))))
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Odpuscanje
Reply #39 - 16.07.2002 at 14:45:48
 
Od kar pomnim zagovarjam misel,da se vsaka stvar zgodi z namenom.
To velja tudi za ljudi,ki me,so me ali me bodo prizadeli.
Hvala zanje!
Hvala za tiste,ki verjamejo Vame,kakor tudi za tiste,ki nikoli ne bodo in mi mečejo polena pod noge.
Od vseh se učim.Od slednjih tudi to kakšna nikoli nočem postati...
Prav to pa je povezano z odpuščanjem.Odpustim,ker vem,da ne razumejo.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #40 - 17.07.2002 at 08:23:38
 
Katarina wrote on 16.07.2002 at 14:45:48:
Od kar pomnim zagovarjam misel,da se vsaka stvar zgodi z namenom.
To velja tudi za ljudi,ki me,so me ali me bodo prizadeli.
Hvala zanje!
Hvala za tiste,ki verjamejo Vame,kakor tudi za tiste,ki nikoli ne bodo in mi mečejo polena pod noge.
Od vseh se učim.Od slednjih tudi to kakšna nikoli nočem postati...
Prav to pa je povezano z odpuščanjem.Odpustim,ker vem,da ne razumejo.

Katarina


Hvala tudi tebi, Katarina. Gotovo, vsaka stvar med razumnimi bitji se zgodi z namenom. Pa naj bo namen še tako skrit v temnih globinah podzavesti, namen vendarle izbrskamo, če ga iščemo dovolj vztrajno in dovolj vneto analiziramo posamezna denanja. Strinjam se, da je vsako dejanje usemrjeno zoper nas ali od nas mogoče uporabiti v dobre ali slabe namene, bolje, lahko me obogatijo, če jih prav sprejemam, lahko me močno osiromašijo, če iz njih delam dodatne težave sam v sebi in sam zase. Je pa res, da so včasih nameni tudi slabi, zelo slabi. Poznam takšne primere, vsi skupaj poznamo veliko takšnih primerov. Nekateri ljudje so "srečni", če bližnjemu škodujejo. Ta škoda je pogosto v tem, da nam uničujejo dobro ime, kar je v svojih srajnostih zločin, ki bi ga zlahka primerjali z umorom, lahko nam naredijo gospodarsko škodo, ki gre v stotisoče EUR-ov, da v milijone. Tudi to poznamo. Pa vendar bi se strinjal Katarino z vsem srce. Skupaj z njo se zahvaljujem Bogu za vse, ki mi delajo dobro, kakor tudi za vse, ki mi delajo hudo, kajti prvi mi kažejo, kakšen bi naj bil tudi jaz, drugi mi pa kažejo, kakšen jaz preprosto ne smem biti.
V tem je zares osnova odpuščanja, da tudi tistim, ki mi delajo hudo kljub temu želim dobro. To je sicer težko. Jaz sem premagal svojo blobinsko težnjo po obsojanju tako, da sem se trudil vztrajno iskati na tistemu, ki me je prizadel, dobre strani in da sem vztrajno molil tudi zanj. Obenem se mi je razjasnilo tudi to, da mogoče le ne ve povsem, kaj počne, vsaj zavedati se ne more, da s tem, ko namenoma dela slabo drugim, največ slabega naredi sam sebi. In tudi zato je odpuščanje pomembno, da nas ne potegne, da bi škodovali sami sebi tudi s tem, ko bi vračali hudo s hudim. Živeti iznad tega je tisto, kar pomeni visoko obliko duhovnosti, o kateri smo govorili nekje drugje.
Lep pozdraav!
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: Odpuscanje
Reply #41 - 03.09.2002 at 06:37:01
 
Seveda se sproščajo pozitivne energije pri odpuščanju in druga oseba jih zaznava. Dogajajo se lahko čudovite stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #42 - 20.10.2002 at 18:19:16
 
Odpuščanje je vonj, ki ga vijolica pošlje peti, ki jo je pohodila Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #43 - 27.10.2002 at 08:50:11
 
Pegasos wrote on 20.10.2002 at 18:19:16:
Odpuščanje je vonj, ki ga vijolica pošlje peti, ki jo je pohodila Grin

In lahko da smo le pismonoše? Ali pa nam ljudje lahko včasih tudi dišijo, ker še nismo rože?

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #44 - 27.10.2002 at 10:57:41
 

We need lots of love to forgive,
but we need much more humility to ask for forgiveness.


Mother Theresa

Potrebujemo veliko ljubezni, da lahko odpustimo,
a veliko več ponižnosti, da lahko prosimo za odpuščanje.


Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3