Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32454 times)
Miro
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #15 - 30.05.2001 at 18:18:57
 
Lena,

ni samo to, da odpuščaš drugim, oni te pa še naprej gnjavijo, tako, kot tvoja tašča.
Odpustiti moraš najprej sebi, nato odpustiti tisti osebi vse hudo, kar ti je storila in nato tisto osebo odpustiti iz svojega življenja, da se ne pojavlja več v njem. Pa če je tašča ali Jezus Kristus, ni važno. Važno, da si svobodna in da te nihče ne hromi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
suzi
1
*
Offline

Naj ostane vedno malo
otroka v nas!
Posts: 11

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #16 - 31.05.2001 at 01:28:33
 
Veliko ste napisali o odpuščanju, toda kaj pa če ne moreš odpustiti. Kaj, če vse potisneš v podzavest?
Jaz poskušam že nekaj časa odpustiti toda ne morem, ker sem še vedno jezna in ne razumem.
Nekaj časa sem govorila da sem prebolela, toda nisem, saj mi še vedno ni jasno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
suzi
1
*
Offline

Naj ostane vedno malo
otroka v nas!
Posts: 11

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #17 - 31.05.2001 at 01:53:00
 
Sem preej pozabila, da veliko težje odpustiš nekomu, ki ga imaš rad oz. ki ti veliko pomeni!

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #18 - 31.05.2001 at 10:37:00
 
moraš odpustit najprej sebi potem še drugemu!
moraš brcnt vn iz podzavesti, kar pomoje pri tebi ni slučaj ker je reč v zavesti, saj se tega hudo dobr zavedaš.
moraš nekomu zaupat, tisto kar te mori. delit to s svetom, predat negativo vesolju, ne pa jo držat v sebi. a ni to najlažje glih klele na forumu.
zato povej KAJ je to kar ne moreš odpustit.
povej da pride na plano, da bomo vsi vedl in potem te ne bo več obremenjevalo - boš odpustila - spustila - sčistila; reč temu kakor hočeš.

ja pa po možnosti začni novo temo - thread - in mu daj deskriptiven naslov, ker ponavadi ima tak podoben problem še polovica zemljanov in si bodo s tvojo izkušnjo lahko pomagali.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Odpuscanje
Reply #19 - 31.05.2001 at 10:57:46
 

suzi wrote on 31.05.2001 at 01:53:00:
Sem preej pozabila, da veliko težje odpustiš nekomu, ki ga imaš rad oz. ki ti veliko pomeni!




Nekomu, ki ga imaš rad, zlahka odpustiš, ko odpustiš sebi... Nekomu, ki ti veliko pomeni, težko odpustiš, ker od njega preveč pričakuješ (ker ti veliko pomeni)...
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #20 - 31.05.2001 at 10:58:38
 
Ja, pa mogoče malo manj samopomembnosti, pa bo Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
suzi
1
*
Offline

Naj ostane vedno malo
otroka v nas!
Posts: 11

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #21 - 31.05.2001 at 11:54:50
 
Težko je napisat, če si sam nočeš priznati, da te to tako boli.
Moj oče in mami sta se ločila, ko sem imela 5,5 let brat pa 4. Najprej sem živela pri njej po pol leta pa naju je pripeljala nazaj k očetu. Potem se pa ni oglasila ene par let, dokler ni tožila očeta za skrbništvo. Midva z bratom sva seveda hotela ostati pri očetu in tako je tudi ostalo, k njej sva pa hodila vsak drugi vikend. Toda ko sem jih imela 14 je začela ukazovati pa usmerjati moje življenje, kar ji nisem pustila. Enkrat je tako prišla k nam, ko sva se z bratom nekaj skregala in se začela dret name in kmalu zatem me je lasala, ker sem ji rekla, da če ni do sedaj skrbela za naju naj naju tudi sedaj pri miru pusti. Jaz sem ji takrat komaj ušla. Od takrat ne govoriva več. Tudi videla sem jo samo še enkrat po tem, saj kmalu tudi brat ni več hodil k njej.
Vse to pa se je zgodilo, ko sem ji ravno začela zaupati razne stvari.
Ne morem pa ji odpustiti, zakaj naju je pustila!
Kako lahko mati zapusti otroka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #22 - 31.05.2001 at 12:10:59
 
Au, au. To pa je težko razumet. Ampak, tisto, kar si pogrešala (mamino ljubezen), boš morala najti V SEBI. Torej odpustiti kljub vsemu, zavoljo sebe. Le tako si boš ustvarila prosto pot za priložnosti spoznati Resnico. Enkrat jo zagotovo boš in le-ta te bo osvobodila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #23 - 31.05.2001 at 12:26:20
 
Jaz sem si na začetku pomagala z Lexaurini. Tu in tam, ko mi je bilo najhuje sem kakšnega vzela. Imam namreč srečo, da živim v stanovanju nad taščo in je zato ne morem popolnoma izklopiti iz življenja. Včasih mi je zadostovalo že to, da je malo bolj glasno zaprla vrata in že mi je razbijalo srce. Potem pa sem začela brati, knjige, se vsklučevati v razne pogovore na forumih in počasi opažam, da postajam vse bolj flegma do tašče in njenih fint. Če jo kaj daje, se kar lepo umaknem v svoje stanovanje, mislim si, da je res uboga, ko sama s sabo ne zna priti do konca. Vzamem si kakšno stvar v roke, ki me veseli, ali pa kam odidem in tako počasi ugotavljam, da se me zmeraj manj dotakne zloba nekaterih drugih ljudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Odpuscanje
Reply #24 - 31.05.2001 at 13:18:23
 
Lena: pravis da tasce ne mores popolnoma izklopiti iz ?ivljenja.   Vse se da, samo pogum je potreben za velike spremembe v zivljenju.

pa se to si napisala: počasi ugotavljam, da se me zmeraj manj dotakne zloba nekaterih drugih ljudi.

to mas pa dve moznosti: da se te manj dotakne zloba ker si bolj prosojna in sprejemas stvari in razumes ali pa da otrdis in postanes kamen. Samo kamen ne cuti tudi vseh ostalih, lepsih stvari..
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #25 - 31.05.2001 at 13:40:11
 
Pozdrav.
Ne Herby, kamen obsolutno ne morem postati ker je v mojem srcu še preveč ljubezni do vsega, kar je okrog mene. Samo ugotavljam, da je najboljše če ljudi poskušaš vzeti takšne kot so in da se morebitnim neprijetnim stvarem pravočasno izogneš. Npr. če je tašča na dvorišču in vidim da nekaj ne klapa jo samo prijazno pozdravim in ji pravim da se mi mudi nekaj narediti. Tako ji enostavno ne dam priložnosti, da bi me na kakršen koli način napadla ali prizadela. In zato tudi pozneje nisem prestrašena zaradi njenih izpadov in nanjo jezna. In naslednji dan je spet vse po starem. Izognila bi se ji sicer lahko tako, da bi zapustila hišo in se preselila drugam. Vendar so pa to težke odločitve z ozirom na to, da sem v hišo kar precej vložila in da bi to za sabo marsikaj potegnilo. Zato pa je potrebno zbrati že kar precej poguma. No, ko ne bo za zdržati, bom že storila tisti korak. Zaenkrat mi uspeva tako kot sem prej napisala. Tisto o plačilu za mojo dobroto je bila šala, pa kljub temu bi bilo lepo, če mi bo kdo to nekoč poplačal. Ha,ha! Pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #26 - 31.05.2001 at 13:51:03
 

Lena, dobro te razumem, ker imam sama podobno situacijo v sluzbi. So mi pred par meseci cisto  zivci odpovedali (ceprav sem si v bistvu vse skupaj sama nafurala), tako da sem bila prisiljena nekatere stvari razcistit.

Ampak situacija se vedno ni v redu, razne malenkosti me ob zivce spravljajo in kot pravis ti, razbijati mi zacne srce, pa roke tresti ipd... Posebej me vrze it tira zvok tipkanja ene sodelavke. Smiley Smo me morali v drugo pisarno preselit da sploh lahko normalno delam.

Se pa sprasujem: ali bi situacijo res razresila s tem, da bi pustila sluzbo? Ali pa moram najprej razresiti stvari, ki me tukaj mucijo, in bom potem lahko svobodna odsla?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #27 - 31.05.2001 at 15:33:59
 
Marjana: lahko spremeniš službo, se odseliš in greš na konec sveta. Samo eni stvari pa ne moreš uiti - sama sebi. Svoje probleme in to, zaradi česar se jeziš, boš vedno nosila s seboj in ti bo toliko časa breme, dokler ga ne boš eliminirala. To pa boš storila tako, da boš spremenila sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #28 - 01.06.2001 at 09:26:24
 
Marjana.
Sama sem pred časom imela takšne občutke kot ti. Motilo me je vse, kar je bilo povezano z osebo, ki mi je počasi pila kri, se pravi taščo. Verjetno je enako občutila ona do mene, saj sva se kar lepo sprli. Takrat sva s sinom pograbila šila in kopita in se odselila k moji mami. Lahko ti povem, da je meni sprememba okolja zelo pomagala. Bila sem umirjena, sproščena, zadovoljna in sploh sem se zelo dobro počutila. Moj mož je seveda neprestano hodil tja in naju s sinom rotil, da naj se vrneva. In po nekaj časa sva se res vrnila v staro okolje. Lahko ti povem, da mi je blazno žal, da sem popustila. Sedaj je sicer še dokaj v redu, toda misli na tisti mir in dobro počutje me kar naprej preganjajo in najraje bi se za vedno presila nazaj k svoji materi. Če ti to kaj pove, me veseli. Se pravi, moja izkušnja s preselitvijo je bila pozitivna in verjetno bi tudi tebi pomagalo, da bi okolje spremenila, se pravi zamnjala službo, sama pa morda poskušala nekaj nerediti tudi na sebi, da te ne bi prizadevale stvari okrog tebe, da ne bi prihaja v konfliktne situacije in da bi življenje in okolico jemala takšno kot je.Ker najhujše kar je, je nezadovoljstvo z okoljem, kjer si. To ti nažira dušo, tudi ko je vse o.k. te nekje v globini razjeda in posledica tega je potem bolezen. Pride takrat, ko misliš, da je vse o.k. in dostikrat jo je težko ali sploh prepozno odpravljeti.
To je moje mnenje. Želim ti zate dobro odločitev.
Pozdrav.
Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #29 - 01.06.2001 at 10:23:57
 

Danes zjutraj smo v sluzbi spet imeli veselico, tako da mi kar pase malo na forum prit, zacnem takoj bolj optimisticno gledat na zivljenje. Smiley

Imamo sefa, ki je zelo mocna osebnost, ima se za perfekcionista, pri njem mora biti vse narejeno brez napak, poleg tega pa vedno od vseh pricakuje, da bodo zagotovo kaj zajebali. Pa vedno se z vsem mudi, tudi ce ni nobene potrebe...

Jaz sem sicer z njim razresila, ko sem se nehala sekirat in sem ga sprejela taksnega kot je, so se stvari obcutno popravile. (Ceprav ne vem ali sem ga sprejela z ljubeznijo ali z apatijo. Wink )

Ampak v zadnjih dnevih problemi spet prihajajo na povrsje - tokrat zaradi njegovega odnosa do drugih. Ko ga kaj razjezi se pac dere vse povprek in si sestavi cel scenarij, kaj vse se je zgodilo zaradi tvoje napake. In potem so ljudje seveda slabe volje, zivcni, pa se voljo jim pobere.

In zdaj se sprasujem, ali res moram vse to samo sprejemati, ali ne bi bilo boljse, da bi mu kdaj namignila, pokazala, da se da tudi drugace, da si veliko od teh problemov sam povzroca. Ker je tudi on mene toliko sprejel, da moje mnenje uposteva.

Upam, da ne tezim prevec...
Marjana


Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3