Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 32396 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Odpuscanje
02.03.2001 at 00:12:45
 
Vse religije pravijo, da se mora odpuscati in zato imam za vas vprasanje.
Zanima me, ce imate kaksen primer ko vas je nekdo uzalil ali kaj podobnega, zatem ste mu oprostil, ste mu odpustili in  cez cas se je pokazalo, da je ravno ta vasa odpustitev imela pozitivne posledice za razvoj nadaljnih dogodkov?  To vam pisem predvsem zato ker sem radoveden, saj se mi je nekaj podobnega zgodilo. Bom drugic napisou kaj.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #1 - 02.03.2001 at 07:11:48
 
Pred dvemi leti me je oseba ženskega spola močno čustveno prizadela. Lahko si mislite kaj je bilo... Sicer ni toliko pomembno, kot pa je to, da sem bil v tistem kritičnem obdobju sposoben takšne brezpogojne ljubezni in odpuščanja do te osebe, da še  danes ne vem , kako mi je to uspelo. In  podobno kot tebi Andres, se mi je to čez čas začelo poplačevati. V obdobju te krize sem imel mnoge uvide, ki so se kasneje dejansko zgodili in kar je še posebej zanimivo, ta sposobnost se je ohranila Tako da danes, ko gledam za nazaj, vidim da so se stvari zgodile kot so se morale, čeprav takrat ni niti najmanj tako izgledalo. Zato vedite, da se vsaka, tudi zelo težka situacija zgodi z nekim višjim namenom in vsaka ima za vas darilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #2 - 02.03.2001 at 08:29:36
 
Ja, res je. Mislim, da bi moralo biti odpuščanje zavestna odločitev, zato poskusimo brez pomislekov
odpustiti vse vsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #3 - 02.03.2001 at 08:34:23
 
jest bi težko določu kr neki kar sem odpustil in se mi je popačalo,
bom pa reku da bivša deklica ki sem ji odpustil, da me je brcnla (sej ne da ni blo boljš za oba), mi je prejšnji teden napadenala en del od 75.000-ih hitov na sajtu. tko da itak. to je to, je pa to težko dokazat, da je blo zarad tega. glih tko kot boga. pač veš - verjameš, da je to to.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #4 - 02.03.2001 at 21:15:31
 
Odpuščanje mora biti, drugače se žreš in nimaš duhovnega miru. Je pa razlika, lahko odpustiš, če te kdo prizadane, kot je mene ena "prijateljica", ki me je sredi Portoroža pustila samo 2 dni, pozabila pa nisem, in nikoli ne bom. Glih takrat sem brala knjigo od Kojca, kako se dogaja, kar si zamisliš. Da bom ostala sama si nisem predstavljala, ampak v tistih 2-eh dneh sem imela več sreče, kot pameti. In po srečnih naključjih sem jo drugi dan zvečer našla in v tem času nisem zapravila niti tolarja.
Me je angel varuh ahtal.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Odpuscanje
Reply #5 - 03.03.2001 at 00:12:55
 
Moj primer.
Pred dvemi leti sem se odlocil za distribucijo nekega produkta.  Ker je tovrstno distributerstvo sila zapleteno (racunalnistvo) sem se obrnil na vecja podjetja, ki ze delujejo in imajo spleteno mrezo firm, ki jih oskrbujejo.  Tacas je ta produkt postal celo boljsi kot IBMov, direktor podjetja, ki bi bil v bistvu moj kupec, pa  mi je hotel zastopstvo ukrasti. ;D Vendar ker moje sodelovanje s proizvajalcem stoji na visoki tocki medsebojnega zaupanja seveda njemu niso dali distribucije, a je po spletu okoliscin dobil nabavne cene. Ne vem zakaj, toda uzaljen nisem bil nic, sel sem le k temu direktorju in v miru sva se pogovorila. Danes po letu dni vse kaze, da mi bo on oz. njegovo podjetje odprlo trg.  Ne vem sicer kaj bi se zgodilo, ce bi takrat vdrl v njegovo pisarno in ga nadrl, ces kako si upa sploh krasti moje distributirstvo. Brzkone bi jaz nekaj naredil, toda ne dovolj za kaksen poseben uspeh. Za namecek si bo s tem produktom odprl trg na Svedskem in morebiti v Britaniji ter tako skocil v zelje konkurentu na maticnem trziscu. Joj kako je svet majhen.


8)


Andres8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #6 - 15.05.2001 at 10:10:30
 

NIČESAR NI RAZEN LJUBEZNI.
NAJ VAS MASKE IN POZE NE ZAVEDEJO.
LJUBEZEN JE LEPILO, KI DRŽI VESOLJE SKUPAJ.
NAJVEČJA POTREBA DUŠE JE,
DA VZLJUBI JAZ TAKO,
DA BO DOSEŽENA ENOST, SODBE,
KI SO POVZROČILE TAKO BOLEČINO,
PA BODO IZGINILE.
PRAVA LJUBEZEN DO SEBE NI EGO.
PRAVA LJUBEZEN JE VELIKA PONIŽNOST.
LJUBEZEN IN SOČUTJE DO DRUGIH
NE MORETA OBSTAJATI, DOKLER JU NI DOVOLJ ZA LASTNI JAZ.
KAKO LAHKO OBČUTIŠ LJUBEZEN BOGA,
ČE NE LJUBIŠ SEBE?
ALI NISTA ISTO?


Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #7 - 28.05.2001 at 10:27:55
 
Sicer sem iskala kak topic o sprejemanju, pa mislim da s temle nisem prevec zgresila.

Verjetno ste slisali za avtomobilske nesrece, v katerih je v prejsnjem tednu spet umrlo mislim da sedem mladih fantov, 23 do 25 let.

Pa sem se sprasevala, glede na njihovo mladost, kaj bi lahko bilo njihovo poslanstvo v tem (minulem) zivljenju. Zakaj se jim je zgodila ta nesreca, kaj so se morali nauciti sprejeti?

Oz. tudi tole: kaj NAS (mene) zivljenje zeli nauciti sprejemati s tem, da je toliko nesrec in toliko ljudi umira v njih?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #8 - 28.05.2001 at 11:15:41
 
sm pogledu
se tud men zdi da nismo napisal nič o sprejemanju, pač ni blo treba očitno. jest že vem zakaj. me bo mogoče spet kdo določu da se grdo obnašam ampak tko pač je.

glede nesreč - jest sm poleti doživljal varijanto kjer so bili moji prijatelji udeleženi - 2 sta umrla, 2 pa skor, edn od dveh ma še danes posledice. samo tisti ki mu ni bilo skoraj nič, je pa avto stolkel totalno je vozu sam, ostali so bili peljani. to so bile namreč 3 avto nesreče v roku enega meseca. na koncu se mi je ža mal dozdeval da se one dogajajo zaradi mene. kao da se bom jest navadu. al pa kej, pa so mi razložil da to ni tko. ker dejansko nisem imel nekih posebnih filingov za te ljudi, sm jih pa poznal, ene boljš druge slabš, ene od prej ene od zdej.
njihovo in ostalih poslanstvo bi bilo lahko to da se ostali naučimo kako hitro je lajfa lahko konc, sicer se te to ne dotakne dokler se to ne zgodi bližnjemu pa vseeno. zakaj so oni morali umret ne vem, se bom pa drznu rečt - ker se niso hotl prej naučit v lajfu tistga kar so se mel za naučit in angeli so izbrali ultra težko preizkušnjo in kdor je dovolj močan bo preživel, kdor ne pač ne.
je pa tud res da se ponavad zgodi nesreča tudi zaradi tega ker je v avtomobilu hudo trenje med + in - poloma.
tko bom reku nesreča ni nesreča ampak ti hoče lajf neki dopovedat.

kaj pa vem sm o tem velik razmišlju, tud sm fante mal povprašu zakaj in to, kaj vem, mogoče ve kdo za 100% ... pa da mi nebi kdo zaželel nesreče da se navadm, al da nimam prov al pa da se morm drugač obnašat začet. itak pa smo vsi božji otroci Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #9 - 28.05.2001 at 15:01:05
 
Q
je pa tud res da se ponavad zgodi nesreča tudi zaradi tega ker je v avtomobilu hudo trenje med + in - poloma.
Q

Gape,
Kaj si s tem mislil, a je to spet kako dokazano dejstvo?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #10 - 28.05.2001 at 16:51:52
 
ni glih dokazano; edn mojih učiteljev mi je povedu, takrat ko so uni v vlaku na smušišče pomrl.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpuscanje
Reply #11 - 29.05.2001 at 09:47:39
 
Sem ravno vceraj zacela brat Resnice zivljenja od Barska in ze kar na zacetku naletela na tole:

"ko smo že pri avtomobilskih nesrečah - avto je na nivoju spolne čakre in ljudje, ki se zale­tavajo, ubijajo ali pa imajo pogoste okvare na avtu, so zelo nesrečni v ljubezni in nesreča je neke vrste samomor ali beg od tukaj in od ljudi, s katerimi se ne razumejo."

Gape, mene pa vseeno zanima vec o tistih trenjih med poloma v avtu (al pa kdo drug, ce kaj ve o tem). A gre tu za fizikalno zadevo, al za kaj na visjih energetskih nivojih, al mogoce za razlicne energije ljudi, ce jih je vec v avtu?

Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Odpuscanje
Reply #12 - 29.05.2001 at 11:03:47
 
Glede odpuščanja ugotavljam, da že leta in leta odpuščam, in sicer svoji tašči, pa svojemu možu. Tašča je maksimalno težka oseba, ki se ima tako rada, da bi verjetno pobila vse okrog sebe, samo da bi bilo njej dobro, mož pa ima kar precej njenih genov. Zato mene in sina vedno znova prizadeneta in midva vedno odpuščava. Predvsem tašča je takšna, da piči kot osa. Pa me res zanima, kdaj se bo meni povrnilo to odpuščanje. Saj je končno vseeno, ker sem se nehala sekirati za te stvari. Fino bi pa le bilo, če bi ta "moja dobrota" bila nekoč poplačana.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpuscanje
Reply #13 - 29.05.2001 at 12:26:38
 
marjana:
nekaj na visjih energetskih nivojih, verjetno za razlicne energije (extremno različne + -) ljudi, ko jih je vec v avtu.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Odpuscanje
Reply #14 - 30.05.2001 at 10:19:59
 
odpuščanje ni dost!

lena ravno včeraj sem prjatlci, ki so jo težile podoben stvari sprogramiral sistem, sama je sodelovala tolk kot jaz, zato se je sedaj odločla da delamo na urejanje energije II(COPY LEFT II project)

no bolj smo povedal... resnico +(nov programski jezik)

takole je: intelektualci najebamo, ker smo preveč razmišljujoči.

vedno se skušamo prilagodit dogajanju, ga razumet a vedno nas težaki sesujejo, kajti oni se ne!

največja napaka je, da se nagalas vprašamo ZAKAJ?


sedaj nimam časa sam...
če si intelektauka, zakaj bi se ti, ki razumeš...
upognila težakom, ja vem zakaj, samo ni izgovorov

nauči se ohranit energijo in zagotovit svoje pravice in povedat svoje ideje na PRAVI NAČIN.

več o...


ne na hitro počasi, največje napake narediš, če siliš
 


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3