Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 21901 times)
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: Čudne sanje
Reply #15 - 07.09.2011 at 10:37:01
 
Pozdravljena, xxxxx.

xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
vsake toliko imam zelo čudne sanje. ko grem spat postane včasih moja glava zelo težka in kot bi mi jo neka sila vlekla nazaj(malo čudno se sliši). v postelji se skušam pol nekak namestit, da ne bi imela več takega občutka, ampak ne pomaga, takoj vem kaj bo sledilo. v tem stanju pol slišim zelo močne glasove, včasih ne morem premikati telesa,...

Občutek težke glave (in teže telesa nasploh) ter občutek vlečenja/potiskanja/pritiskanja so znaki druge faze spanja - telo se vedno bolj sprošča in postopoma prehaja v fazo spalne paralize. To običajno spremljajo tudi hipnagogične halucinacije (najpogosteje vizualne, lahko pa tudi avditivne zaznave - glasovi, ki jih slišiš). Gre za proces, skozi katerega gremo vsi, preden zaspimo, le da se pri večini ljudi zgodi neozaveščeno.

Uporabljaš za spanje blazino? Če ja, kakšno? In še, v katerem položaju spiš, kadar se ti te izkušnje dogajajo?

xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
...zgodilo se je že, da čutim da hodim po stanovanju, čeprav je moje telo ležalo na postelji.

V tem primeru gre ali za izventelesno izkušnjo, ali pa za false awakening (lažno prebujenje) z elementi lucidnosti (zavedanje, da hodiš po stanovanju, čeprav tvoje telo dejansko leži na postelji).

xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
občutki so zelo močni, zelo intenzivno doživljam stvari. včasih lahko nadzorujem sanje, predvsem kadar so prijetne. ko pa niso prijetne, nekako vem, da sanjam pa se pol še v sanjah mirim , da sanjam. ne vem kako razložiti točno. morda si vse samo domišljam. nekaj literature na to temo sem že prebrala, mogoče pa je le vse neka projekcija. kaj menite vi?

Nadzorovanje sanj (zavestno/lucidno sanjanje) se pri nekaterih ljudeh dogaja spontano, da pa se tudi namensko doseči z vajo. Več, ko imaš kontrole, bolj lahko vplivaš na sanje - na okolico, dogodke, "ljudi" in ostalo. To ti v grozljivih sanjah pomaga pri premagovanju strahov - če veš, da so vse skupaj le sanje, potem tudi veš, da se ti ne more nič zgoditi in se lažje soočiš/spopadeš s tistim, kar te pač straši. Tako lahko premaguješ (dejanske) strahove, travme, osvobajaš energijo, ki si jo izgubila v kakem neprijetnem dogodku v preteklosti in podobno.

Predlagam, da za dodatne informacije pobrskaš po netu (išči lucidno/zavestno sanjanje, spanje, faze spanja, spalna paraliza, izventelesne izkušnje, astralna projekcija,...), če imaš še kako vprašanje, pa kar (lahko tudi na zasebno ali po mailu).

lp,
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #16 - 07.09.2011 at 10:59:10
 
Jaz še vedno ostajam na svojem-naša zavest-misli kakršne koli že so vedno izhajajo iz naše realizirane in akumulirane biti.Jaz jih delim znotraj naše zunanje enosti na dušo in um.Obe vrednosti polnita našega življenjskega duha z vsebino-to je pa misel.Tudi sanje so zame misel. Jaz čez to zadevo ne grem in nihče drug ne more.Igor pravi da je treba um pošlihtat kdo bo pa pošlihtal našo akumulirano brezčasno gensko spominsk kodo dušo?

Vprašanje ostaja,danes nas vodi naš um. Probal bom razložiti zadevo-Avto-voznik. Avto ima motor-gorivo,da ga lahko upravljamo-Avto naj bo naše telo -motor-um  -voznik duša
Gorivo duh.

Avto lahko spelje-vsebina vožnje določata tako delujoči motor kot voznik sam.Če voznik ne sodeluje(duša) pri vožnji pride najverjetneje do nesreče neglede na to,da je motor brezhiben in duh- gorivo ustrezno.

MI danes v večini živimo brez dobrega voznika-duše-motor in gorivo imamo brezhibno-nimamo duše -oz. je ta zaradi neugodnih em frekvenc,ki jih prejema   zelo slabo prisotna pri naši življenjski vožnji. Wink

Tako nekako jaz vidim tolo zadevo!! Smiley

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čudne sanje
Reply #17 - 07.09.2011 at 11:45:04
 
Vrtnica wrote on 06.09.2011 at 18:37:51:
Bi pa rada kaj več izvedela o pomenu sanj, če kdo obvlada sceno je dobrodošel, da z nami deli svoja izkustva ali razmišljanja oz znanje na tem področju. Smiley
LP

pomen sanj je enak kot pomen usega ostalega - da se zaveš in oveš kdo si - do konca - 100% ...

o sanjah smo razpredal na dolgo in široko ... če ne najdeš, reč in ti bom poisku ...


in zdej ... podobno kot pri dušah in reinkarnacijah, lahko rečem nekak tko: 'avtoritete na tem področju' ki povečini izhajajo iz znanj ki jih je zapisu castaneda, kateremu jih je narekoval don juan in ki so jih naapgrejdal s svojim sanjanjem ...
gre nekak tko ... da ko sanjat začneš ... je treba najprej se prebit skoz astralni nivo ... v tem nivoju se nahaja vse smetje ki smo ga zemljani do zdej sproduciral u astralnih svetovih ... fora je da skozi ta nivo obstajajo poti - te poti so stari čaroviniki odkril ... in so znane ... tisti ki imajo moč, jih glih tko poznajo ... in jih skrivajo ... ko prideš preko tega nivoja prideš v sanjski svet ... tm use dela na namero - kar nameravaš, to je - se zgodi ... začne dogajat ... u bistvu enako kot na zemlji - ampak ko si na zemlji, ujet v zemeljsko zavest, um prlima zravn še komponento časa ... tko da se usaka namera dogaja z zamikom ... tm ne ...

se reče ... slišu, prebral ipd sm tega velik ... nimam pa neke prakse ...  tko kot drugi, ki znajo skočt u sanjski svet u izi - zdrsnejo skozi astral ...
isto tko zdrsneš skozi njega dokler si čist
več kot maš sranj na sebi, blj si zanimiv za entitete
in seveda ... več ko maš moči
več ko maš moči, višje se lahko dvigneš u astralu in probaš se prebit u sanjski svet ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Čudne sanje
Reply #18 - 07.09.2011 at 12:10:40
 
Quote:
Lari-fari, M.L.
Sanje so večinoma nepomembne, pomembne jih naredi nepravilno delujoč um.

Lp,Igor

Namen uma je, da razmišlja in v vsem išče smisel.
Na nek način jih res naredi pomembne, saj išče v njih smisel in pomen. In ker so sanje odsev našega življenja in spomina, je v njih tudi nek (simboličen) pomen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Čudne sanje
Reply #19 - 07.09.2011 at 12:18:25
 
Alojz in Sandib wrote on 06.09.2011 at 21:19:44:
Robi wrote on 06.09.2011 at 20:07:18:
Quote:
samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!

Naš um prav tako sestavljajo informacije...In te informacije niso le iz tega časa, ampak iz vse zgodovine in iz vsega sveta.....

Zavedamo se svojih misli, ki so posledica delovanja našega uma....Nimamo stika z dušo, da bi vedeli vse.


Maš prav Robi.Vprašaj se kaj je umu izhodišče? Samo sedaj-je res? Duša nima istega izhodišča je izven psihloškega časa! Razumeš sistem?

Umu so izhodišče vse informacije, ki so na razpolago.....Pa naj bo to spomin, kot del preteklosti, prav tako pa informacije iz sedanjega trenutka.
V tem vesolju so vse časovne dimenzije združene v eno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #20 - 07.09.2011 at 13:40:02
 
Robi wrote on 07.09.2011 at 12:18:25:
Alojz in Sandib wrote on 06.09.2011 at 21:19:44:
Robi wrote on 06.09.2011 at 20:07:18:
Quote:
samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!

Naš um prav tako sestavljajo informacije...In te informacije niso le iz tega časa, ampak iz vse zgodovine in iz vsega sveta.....

Zavedamo se svojih misli, ki so posledica delovanja našega uma....Nimamo stika z dušo, da bi vedeli vse.


Maš prav Robi.Vprašaj se kaj je umu izhodišče? Samo sedaj-je res? Duša nima istega izhodišča je izven psihloškega časa! Razumeš sistem?

Umu so izhodišče vse informacije, ki so na razpolago.....Pa naj bo to spomin, kot del preteklosti, prav tako pa informacije iz sedanjega trenutka.
V tem vesolju so vse časovne dimenzije združene v eno...

Tudi to je res.Brezčasnost ni v točki sedaj kjer je naš um ujet v njo?Kamen ne razume časa! Je tako? Duša je brezčasna spominska koda!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #21 - 07.09.2011 at 23:57:05
 
Robi wrote on 07.09.2011 at 12:10:40:
Quote:
Lari-fari, M.L.
Sanje so večinoma nepomembne, pomembne jih naredi nepravilno delujoč um.

Lp,Igor

Namen uma je, da razmišlja in v vsem išče smisel.
Na nek način jih res naredi pomembne, saj išče v njih smisel in pomen. In ker so sanje odsev našega življenja in spomina, je v njih tudi nek (simboličen) pomen.

Samo en namen ima um; in to je, da je inštrument človeške duše, namenjen za zaznavanje sveta. Nima lastnega spomina.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Čudne sanje
Reply #22 - 08.09.2011 at 20:32:35
 
A ni um del naših možganov, kakor tudi spomin ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #23 - 08.09.2011 at 22:51:02
 
Robi wrote on 08.09.2011 at 20:32:35:
A ni um del naših možganov, kakor tudi spomin ?

Um je v razumu in to je fina materija. Možgani so organ telesa, medtem ko je um organ duše, duha. Razum so možgani duše.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Čudne sanje
Reply #24 - 08.09.2011 at 23:31:54
 
Alojz in Sandib wrote on 06.09.2011 at 16:26:03:
ego-3p wrote on 06.09.2011 at 16:16:40:
Ce je glih nujno , potem se se stisne zadnje moci iz sebe  Grin


Smiley Smiley Potem pa takšen zaspiš kot ubit.
Zjutri se pa vstanes in si glavni na vasi  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Čudne sanje
Reply #25 - 08.09.2011 at 23:36:25
 
Vrtnica wrote on 06.09.2011 at 18:37:51:
Zelo zanimiva tema. Ko sem pogovarjam s kakim, ki je zelo zaverovan v medicinska stališča in je sploh prepičan da če znanost ni dokazala, potem tega ni, mi pravi(jo), da so sanje pač samo to, kar premlevata naša podzavest in možgani, čez noč. Jaz pa vem, da temu ni tako. Verjamem, da sanje izkoristijo lahko tudi angeli, ko te želijo na kaj opozoriti in te obvarovati ali ti kaj sporočiti. Jaz sem že neštetokrat sanjala nekaj, kar me je potem čez dva dni opozorilo, da se je to res imelo namen zgoditi.
Ali, da se recimo nekaj dogaja z osebo xy, ki jo poznam, pa ni nujno, da sem sem imela stik z njo v kratkem, ampak vseeno sem sanjala, neke dogodke v zvezi s to osebo in potem sem čez čas izvedela, da se je tej osebi res nekaj velikega zgodilo. V dobrem smislu seveda, denimo rojstvo otroka.
Skratka, mislim, da sanjam pripisujeno premajhen pomen. Popolnoma.  
Bi pa rada kaj več izvedela o pomenu sanj, če kdo obvlada sceno je dobrodošel, da z nami deli svoja izkustva ali razmišljanja oz znanje na tem področju. Smiley
LP


Z poznavanjem angelov postane tudi pomen sanj bolj jasen .
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #26 - 09.09.2011 at 00:26:08
 
In ne samo jasnost tudi učinkovitost poraste.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2