Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 21902 times)
xxxxx
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Čudne sanje
05.09.2011 at 22:21:35
 
vsake toliko imam zelo čudne sanje. ko grem spat postane včasih moja glava zelo težka in kot bi mi jo neka sila vlekla nazaj(malo čudno se sliši). v postelji se skušam pol nekak namestit, da ne bi imela več takega občutka, ampak ne pomaga, takoj vem kaj bo sledilo. v tem stanju pol slišim zelo močne glasove, včasih ne morem premikati telesa, zgodilo se je že, da čutim da hodim po stanovanju, čeprav je moje telo ležalo na postelji. občutki so zelo močni, zelo intenzivno doživljam stvari. včasih lahko nadzorujem sanje, predvsem kadar so prijetne. ko pa niso prijetne, nekako vem, da sanjam pa se pol še v sanjah mirim , da sanjam. ne vem kako razložiti točno. morda si vse samo domišljam. nekaj literature na to temo sem že prebrala, mogoče pa je le vse neka projekcija. kaj menite vi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #1 - 06.09.2011 at 13:38:33
 
xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
vsake toliko imam zelo čudne sanje. ko grem spat postane včasih moja glava zelo težka in kot bi mi jo neka sila vlekla nazaj(malo čudno se sliši). v postelji se skušam pol nekak namestit, da ne bi imela več takega občutka, ampak ne pomaga, takoj vem kaj bo sledilo. v tem stanju pol slišim zelo močne glasove, včasih ne morem premikati telesa, zgodilo se je že, da čutim da hodim po stanovanju, čeprav je moje telo ležalo na postelji. občutki so zelo močni, zelo intenzivno doživljam stvari. včasih lahko nadzorujem sanje, predvsem kadar so prijetne. ko pa niso prijetne, nekako vem, da sanjam pa se pol še v sanjah mirim , da sanjam. ne vem kako razložiti točno. morda si vse samo domišljam. nekaj literature na to temo sem že prebrala, mogoče pa je le vse neka projekcija. kaj menite vi?


Če si stara izpod trideset let je to običajen občutek.Sam sem imel podobne občutke,kot,da padaš v globino,se nameščaš v postelji spremeniš položaj in pride spet nazaj. KO se ti bo to parkrat ponovilo boš to stanje že sama začela kontrolirati.To je moja izkušnja v zvezi s tem!! DRugi imajo verjetno drugačno?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Čudne sanje
Reply #2 - 06.09.2011 at 15:56:37
 
Veliko fizicnih in zanimivih aktivnosti cez dan pomaga , zvecer pades v posteljo in ze si v dezeli sanj .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #3 - 06.09.2011 at 16:06:03
 
ego-3p wrote on 06.09.2011 at 15:56:37:
Veliko fizicnih in zanimivih aktivnosti cez dan pomaga , zvecer pades v posteljo in ze si v dezeli sanj .


Kaj pa kurje perje -nič ne frči naokoli ponoč Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Čudne sanje
Reply #4 - 06.09.2011 at 16:16:40
 
Ce je glih nujno , potem se se stisne zadnje moci iz sebe  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #5 - 06.09.2011 at 16:26:03
 
ego-3p wrote on 06.09.2011 at 16:16:40:
Ce je glih nujno , potem se se stisne zadnje moci iz sebe  Grin


Smiley Smiley Potem pa takšen zaspiš kot ubit.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čudne sanje
Reply #6 - 06.09.2011 at 17:25:17
 
xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
vsake toliko imam zelo čudne sanje. ko grem spat postane včasih moja glava zelo težka in kot bi mi jo neka sila vlekla nazaj(malo čudno se sliši). v postelji se skušam pol nekak namestit, da ne bi imela več takega občutka, ampak ne pomaga, takoj vem kaj bo sledilo. v tem stanju pol slišim zelo močne glasove, včasih ne morem premikati telesa, zgodilo se je že, da čutim da hodim po stanovanju, čeprav je moje telo ležalo na postelji. občutki so zelo močni, zelo intenzivno doživljam stvari. včasih lahko nadzorujem sanje, predvsem kadar so prijetne. ko pa niso prijetne, nekako vem, da sanjam pa se pol še v sanjah mirim , da sanjam. ne vem kako razložiti točno. morda si vse samo domišljam. nekaj literature na to temo sem že prebrala, mogoče pa je le vse neka projekcija. kaj menite vi?

huh
morš začet svoje sanje začet nameravat
ostala vrata si že odprla
pa se mal blj pazt ... nekak na vas ki dost sanjate menda prežijo entitete ... te opazijo šele ko zadost časa u sanjskem svetu preživiš ...
med našim in sanjskim svetom je kukr neki astral al neki ... tega je treba prepotovat če hočeš it v sanjski svet ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Čudne sanje
Reply #7 - 06.09.2011 at 18:37:51
 
Zelo zanimiva tema. Ko sem pogovarjam s kakim, ki je zelo zaverovan v medicinska stališča in je sploh prepičan da če znanost ni dokazala, potem tega ni, mi pravi(jo), da so sanje pač samo to, kar premlevata naša podzavest in možgani, čez noč. Jaz pa vem, da temu ni tako. Verjamem, da sanje izkoristijo lahko tudi angeli, ko te želijo na kaj opozoriti in te obvarovati ali ti kaj sporočiti. Jaz sem že neštetokrat sanjala nekaj, kar me je potem čez dva dni opozorilo, da se je to res imelo namen zgoditi.
Ali, da se recimo nekaj dogaja z osebo xy, ki jo poznam, pa ni nujno, da sem sem imela stik z njo v kratkem, ampak vseeno sem sanjala, neke dogodke v zvezi s to osebo in potem sem čez čas izvedela, da se je tej osebi res nekaj velikega zgodilo. V dobrem smislu seveda, denimo rojstvo otroka.
Skratka, mislim, da sanjam pripisujeno premajhen pomen. Popolnoma.  
Bi pa rada kaj več izvedela o pomenu sanj, če kdo obvlada sceno je dobrodošel, da z nami deli svoja izkustva ali razmišljanja oz znanje na tem področju. Smiley
LP
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #8 - 06.09.2011 at 19:21:19
 
Vrtnica wrote on 06.09.2011 at 18:37:51:
Zelo zanimiva tema. Ko sem pogovarjam s kakim, ki je zelo zaverovan v medicinska stališča in je sploh prepičan da če znanost ni dokazala, potem tega ni, mi pravi(jo), da so sanje pač samo to, kar premlevata naša podzavest in možgani, čez noč. Jaz pa vem, da temu ni tako. Verjamem, da sanje izkoristijo lahko tudi angeli, ko te želijo na kaj opozoriti in te obvarovati ali ti kaj sporočiti. Jaz sem že neštetokrat sanjala nekaj, kar me je potem čez dva dni opozorilo, da se je to res imelo namen zgoditi.
Ali, da se recimo nekaj dogaja z osebo xy, ki jo poznam, pa ni nujno, da sem sem imela stik z njo v kratkem, ampak vseeno sem sanjala, neke dogodke v zvezi s to osebo in potem sem čez čas izvedela, da se je tej osebi res nekaj velikega zgodilo. V dobrem smislu seveda, denimo rojstvo otroka.
Skratka, mislim, da sanjam pripisujeno premajhen pomen. Popolnoma.  
Bi pa rada kaj več izvedela o pomenu sanj, če kdo obvlada sceno je dobrodošel, da z nami deli svoja izkustva ali razmišljanja oz znanje na tem področju. Smiley
LP


Gape je že dal najboljši dgovor.Jaz ga bm samo skušal dopolniti.

Gape mi je dal momentalni -hipni priblisk.s svojim astralnim prehodom.

Do sedaj sem imel sam sanje kot delo našega uma,ki nas tako rekoč 24 ur drži pod svojim 'terorjem'.

Če pa zadeve povežem drugače --UM-Duša--- pridem pa do tega kar je gape omenil astralni oz duhovni prehod ko naš um popusti

in si naš duh (em frekvenca) samodejno odpre vrata za vztop v našo brezčasno spominsko kodo dušu,ki deluje danes pod drugačno em frekvenco kot naš um-

Mogoče smo sedaj in tu rešili vse dileme in odgovore okoli tega pojava-sanj. Mogoče razmislite-

samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!  Je to- to ?!! Kaj mislite? Roll Eyes Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Čudne sanje
Reply #9 - 06.09.2011 at 20:07:18
 
Quote:
samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!

Naš um prav tako sestavljajo informacije...In te informacije niso le iz tega časa, ampak iz vse zgodovine in iz vsega sveta.....

Zavedamo se svojih misli, ki so posledica delovanja našega uma....Nimamo stika z dušo, da bi vedeli vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #10 - 06.09.2011 at 20:28:57
 
xxxxx wrote on 05.09.2011 at 22:21:35:
vsake toliko imam zelo čudne sanje. ko grem spat postane včasih moja glava zelo težka in kot bi mi jo neka sila vlekla nazaj(malo čudno se sliši). v postelji se skušam pol nekak namestit, da ne bi imela več takega občutka, ampak ne pomaga, takoj vem kaj bo sledilo. v tem stanju pol slišim zelo močne glasove, včasih ne morem premikati telesa, zgodilo se je že, da čutim da hodim po stanovanju, čeprav je moje telo ležalo na postelji. občutki so zelo močni, zelo intenzivno doživljam stvari. včasih lahko nadzorujem sanje, predvsem kadar so prijetne. ko pa niso prijetne, nekako vem, da sanjam pa se pol še v sanjah mirim , da sanjam. ne vem kako razložiti točno. morda si vse samo domišljam. nekaj literature na to temo sem že prebrala, mogoče pa je le vse neka projekcija. kaj menite vi?

Sanje v sanjah niso nič nenavadnega in redkega.

O občutku vlečenja, poskusi obrniti posteljo ali na novo preuredi sobo. Kot kaže je to stanje že v tvojem spominu in je navada.


Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Čudne sanje
Reply #11 - 06.09.2011 at 21:19:44
 
Robi wrote on 06.09.2011 at 20:07:18:
Quote:
samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!

Naš um prav tako sestavljajo informacije...In te informacije niso le iz tega časa, ampak iz vse zgodovine in iz vsega sveta.....

Zavedamo se svojih misli, ki so posledica delovanja našega uma....Nimamo stika z dušo, da bi vedeli vse.


Maš prav Robi.Vprašaj se kaj je umu izhodišče? Samo sedaj-je res? Duša nima istega izhodišča je izven psihloškega časa! Razumeš sistem?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #12 - 06.09.2011 at 21:36:07
 
Alojz in Sandib wrote on 06.09.2011 at 21:19:44:
Robi wrote on 06.09.2011 at 20:07:18:
Quote:
samo  naša duša ni časovno prostorsko omejena,kar pa naš um je!!

Naš um prav tako sestavljajo informacije...In te informacije niso le iz tega časa, ampak iz vse zgodovine in iz vsega sveta.....

Zavedamo se svojih misli, ki so posledica delovanja našega uma....Nimamo stika z dušo, da bi vedeli vse.


Maš prav Robi.Vprašaj se kaj je umu izhodišče? Samo sedaj-je res? Duša nima istega izhodišča je izven psihloškega časa! Razumeš sistem?

Ne razume, da um, razum nimata lastne zavesti. Sta le inštrument duše ali duha.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Čudne sanje
Reply #13 - 06.09.2011 at 23:23:19
 
Vizije so različnih vrst in lahko pri dobrih kot tudi pri slabih ljudeh izvirajo ali iz nebes ali iz pekla. Najobičajnejša in vsakomur dobro znana vrsta so nočne sanje. Tu se lahko vprašamo; kdo resnično sanja in kaj so sanjske podobe?

V navadnem spanju sanja samo duša. Te sanje niso nič drugega kot zmedeno gledanje duše v svoje razmere, ki pa niso urejeno povezane, temveč se kot slika kalejdoskopa z vsakim gibom spremeninjajo in se nikoli več ne pojavijo kot popolnoma enake. To nepovezano gledanje razmer in podob lastnega stanja ima svoj vzrok v tem, da je duša brez zveze z zunanjim svetom, pa tudi brez zveze s svojim duhom.

Ta vrsta vizij za dušo nima drugih koristi kot to, da se more po takšnem snu spominjati, kako bi bilo z njo v absolutnem stanju. Če kdo povzame sanje ali jih celo zapiše, ima lahko duša v njih dober portret sama sebe. Kajti pokažejo ji njena glavna poželenja, njene težnje in kakšno sploh je in bo njeno celotno stanje, ko se bo ločila od svojega telesa.

Te vrste sanj ne prikličejo v dušo niti nebeški niti peklenski duhovi, temveč so proizvod lastne duše, ki se jih spominja včasih bolj, včasih manj, včasih pa sploh ne. To je pri še čisto naravnem človeku odvisno predvsem od tega, kakšen je njegov duh živčevja. Če se ta nagiba bolj k duši, se bo človek natančno spominjal skoraj vsakih sanj. Če pa je nagnjen bolj k telesu, bo imel človek malo ali pa sploh nič spomina na svoje sanje. To je navadno pri tistih ljudeh, ki so še zelo čutne in grobo materialne narave.

Čisto drugače pa je pri nekaterih svetlih sanjah, v katerih sa sanjajočemu zdi, kot da bi bila prikazen resničnost, tako da, ko se zbudi, komaj lahko presodi, ali so bile sanje ali pa resničnost. Takšne vizije ali sanje ne pripadajo duši, temveč duhovom, ki jo obdajajo, pa naj so ti dobri ali pa zli. Če so zli, se bo duša - in po njej tudi njeno telo - iz takšnih sanj prebudila popolnoma izčrpana. Če so te vizije delo dobrih duhov, potem bosta duša in telo po prebujenju okrepljena.

Obe vrsti teh vizij sta dopuščeni duši le v korist, nikakor pa ne v škodo. V zastrašujščih vizijah naj duša najde opozorilo, v dobrih pa okrepitev. Te vizije so tako jasne zaradi tega, ker duhovi najprej odvežejo duha živčevja iz njegovih telesnih povezav in ga povežejo z dušo. V takšnem stanju ima duša občutek naravnanosti, ker je povezana z duhom živčevja, zato lahko zdaj tako kot pri sprejemanju skozi telesne čute sprejema vase tudi sanjske podobe in se jih spominja.

K tej vrsti notranjih vizij spadajo tudi videnja medijev in nadalje videnja v narkozah. Te podobe imajo že smiselno zvezo in določeno ureditev, ker so obdajajoči duhovi duši pokazali nekaj resničnega. Pri tem duši neredko prikažejo prihodnje dogodke, to pa za duhove ni nič težkega, kajti poznajo ureditev stvari in okoliščine, v katerih si morajo slediti, ker so sami ustvarjalci te ureditve.

Če pa duhovi to duši oznanijo, bo tudi ona vnaprej vedela, kaj se bo zgodilo. Da pa lahko duhovi duši kaj takšnega oznanijo, jo morajo najprej na to pripraviti. Te vizije torej že zelo veliko pomenijo, vendar jih ni dobro imeti za vraževerno naznanilo nespremenljive usode, kajti nihče ne sme biti omejen v svoji svobodni volji.

Človeško srce je seveda tako lahkoverno, da bi rado že iz čisto preprostih sanj predvidevalo vsakovrstne prihodnje dogodke. Ljudje so že izdelali pravila, po katerih bi morale po določenih sanjah nastati določene posledice ( sanjska knjiga ). Te podobe, ki se predstavljajo duši v sanjah pri navadnem spanju, pač ustrezajo stanju duše, njenim željam in bojaznim, nikakor pa niso preroki prihodnjih dogodkov.

Takšno praznoverje je zlo, ki lahko duši zelo škoduje. In kolikor več takšnih preroških domišlij se ukorenini v duši, toliko bolj te slabijo vero, zaupanje in ljubezen. Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne duhovne svojati.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Čudne sanje
Reply #14 - 06.09.2011 at 23:31:47
 
Lari-fari, M.L.
Sanje so večinoma nepomembne, pomembne jih naredi nepravilno delujoč um.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2