Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13
(Read 70619 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #135 - 11.01.2011 at 22:22:34
 
Robi wrote on 11.01.2011 at 21:49:40:
Quote:
Resnični Božji tempelj ni zidana cerkev z vsemi ceramonijami vred, ampak le človeško srce napolnjeno z dobrimi dejanji do bližnjega. Tako kot praviš, nobena beseda, ne ena ne druga, le dobro dejanje je resnica v naših srcih.

Pa lep pozdrav.

Zato pa religije s svojimi templji izvajajo zločin nad človeštvom.
Lastijo si božjo besedo in govorijo v božjem imenu in s tem ustvarjajo suženjstvo.

Quote:
Tako je kot praviš, ljudje ne razumejo Božjega nauka in sebično sledijo za Božjo besedo, kar pa s pridom izkoriščajo inštitucije. Resnični Božji nauk je ljubezen in dobra dela do bližnjega, ne pa slepo fanatično sledenje nekem nauku, ob tem pa odrivamo in zanemarjamo bližnjega. Ravno to pa je satanovo delo, ki v imenu pravega Boga zavaja in odtujuje od resničnega Božjega nauka. Na nam pa je, da to spoznamo.

Se strinjam, razen v tem, da to ni Satanovo delo, ampak delo religij, saj one zavajajo. A je tako ?

To, da želiš pod sabo imeti milijone ljudi...Ni Satanovo delo, ampak se temu reče človeški egoizem in pohlep. Smiley

Verjamejo, da lahko njihovo notranjo praznino, nadomesti na tisoče vernikov....

Seveda je pohlep, zavajanje, egoizem, prevara, laž.....človeško delo, vendar jaz temu rečem satanovo delo, seveda pa ne mislim na satana kot osebo in krivdo prevaliti na njega, ampak vso odgovornost nosi človek sam za svoja dejanja. Jaz z eno besedo satan zajamem vse slabosti človeka.... da ne bi slučajno mislil, da jaz za človeško hudobijo krivim satana in ne človeka samega....beseda satan je zgolj metafora...

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #136 - 11.01.2011 at 22:38:18
 
Quote:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 13:17:54:
Poet wrote on 11.01.2011 at 13:02:29:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 12:46:37:
All Human ideas are wrong  Exclaim

Lp + #

You're a human, so ...  Cheesy


So I Don't pick human ideas, neither i sell them to others .

Lp + #

Pa kupi kdo Lorberjeve ideje od tebe?

Lp,Igor


... he, he, sorry , ampak tudi Lorber ni imel svoji idej .  Exclaim

That's Why he was Chosen to do It .  Exclaim

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #137 - 11.01.2011 at 22:40:07
 
Robi wrote on 11.01.2011 at 21:39:07:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 10:03:14:
Robi wrote on 10.01.2011 at 14:24:10:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy


Žal je zaenkrat šele "enosmerna"  Embarrassed Tongue Sad

Računam, pa da se kmalu odpre še drugi frekvenčni pas  Wink Cool

Lp do tedaj, ajd' , čaw .

V kateri smeri enosmerna ? Smiley

Najbolje, da preideš na digitalno.... Cheesy


Tudi z "digitalno" bi bil zadovoljen, samo da bi bila 2-smerna  Undecided

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #138 - 11.01.2011 at 22:44:30
 
Robi wrote on 11.01.2011 at 21:45:35:
M.L. wrote on 10.01.2011 at 19:38:26:
Robi wrote on 10.01.2011 at 17:49:19:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi

Človek je ustvarjalno bitje...Ustvarili smo marsikaj, s čimer se hvalimo, da smo boljši, kot pa druga živa bitja....Iščemo boljšo hrano.....Hočemo lepše...idealno telo....

Človek si je s svojim umom prav tako ustvaril Boga. Zato, ker verjame, da lahko božja beseda in resnica nadomesti iskreno ljubezen.



Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Tisti, ki pa Boga po poti ljubezni do bližnjega začuti s srcem, pa se upravičeno imenuje Božji otrok, saj je spoznal svojega resničnega Očeta/Svarnika.

Lahko pa dva človeka z besedami častita istega Boga in se imata za Božja otroka, vendar je samo tisti pravi Božji otrok, kateri je Boga spoznal s srcem, tisti, ki istega Boga sprejema in spoznava z umom, ni nič več kot pogan.

Pa lep pozdrav.

Vsak pojem boga izhaja iz uma....Spoznati stvarnika, pomeni spoznati sebe......Spoznati sebe, pomeni spoznati boga.




Žal si mal' pomešu tele 2 stvari :

Namreč, spoznanje Boga ne izhaja iz uma, ... kvečjemu iz Srca , in tudi spoznati Njega, ki nas je Ustvaril, pomeni Spoznati Njega, ne pa nas , razen, če si zamešal Njega z nami potem je pa jasno, da Ga še ne poznaš, ja .

Lp do tedaj ko Ga boš   Roll Eyes

Boštl + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #139 - 12.01.2011 at 08:02:20
 
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 22:38:18:
... he, he, sorry , ampak tudi Lorber ni imel svoji idej .  Exclaim

That's Why he was Chosen to do It .  Exclaim

Lp + #

Ne verjamem, da bi tudi Lorber bil samo prodajalec idej nekoga drugega.
Je bil sam dovolj mentalno bolan, da je spisal tiste bukve. Pa še dolgcajt mu ni bilo s tem v tistem kloštru.

Samo pazi, da te sorodniki ne bodo tožili zaradi posnemanja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #140 - 12.01.2011 at 08:41:10
 
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 22:40:07:
Robi wrote on 11.01.2011 at 21:39:07:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 10:03:14:
Robi wrote on 10.01.2011 at 14:24:10:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy


Žal je zaenkrat šele "enosmerna"  Embarrassed Tongue Sad

Računam, pa da se kmalu odpre še drugi frekvenčni pas  Wink Cool

Lp do tedaj, ajd' , čaw .

V kateri smeri enosmerna ? Smiley

Najbolje, da preideš na digitalno.... Cheesy


Tudi z "digitalno" bi bil zadovoljen, samo da bi bila 2-smerna  Undecided
 

Dragi moj forumski pavliha, Bošty iz hoste:

Komunikacija ne bo nikoli dvosmerna, ker na drugi strani ni nikogar! Ti se pogovarjaš sam s sabo, kozmična sirota kot se čutiš, ki ne moreš razumeti, da živiš v polju absolutne svobode v vsakem trenutku - te to plaši, kozmična sirota, da živiš v polju absolutne svobode?  Shocked Huh  In si zato omisliš neko avtoriteto, ki ti to polje omejuje, a se zategadelj vsaj bolj čutiš "mirno", ker veš, da ti nekdo "ščiti hrbet". Bošty, bošty, ti se pogovarjaš sam s sabo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #141 - 12.01.2011 at 08:46:58
 
Quote:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 22:38:18:
... he, he, sorry , ampak tudi Lorber ni imel svoji idej .  Exclaim

That's Why he was Chosen to do It .  Exclaim

Lp + #

Ne verjamem, da bi tudi Lorber bil samo prodajalec idej nekoga drugega.
Je bil sam dovolj mentalno bolan, da je spisal tiste bukve. Pa še dolgcajt mu ni bilo s tem v tistem kloštru.

Samo pazi, da te sorodniki ne bodo tožili zaradi posnemanja.

Of course, Bošty II., alias Jakob Lorber, je imel direktno linijo z namišljenim Stvarnikom, ki je seveda bil konstrukt njegovega uma, torej se je pogovarjal sam s sabo in imel pomenljive pogovore s svojo mentalno boleznijo, pa še dolgčas mu ni bilo, dasiravno je bil reven kot cerkvena miš, pa še cerkvena miš ne vem koliko je res revna, glede na to, da živi v cerkvi.  Shocked

Bošty hošty, za take kot si ti in kot je bil Lorber je značilna ena zadeva: strah pred absolutno svobodo in absolutno odgovornostjo. Zaradi tega strahu si omislite neko kozmično avtoriteto, ki vam daje oporo in vam "ščiti hrbet". Ste samo strahopetci bosopetci!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #142 - 12.01.2011 at 09:16:00
 
Quote:
Seveda je pohlep, zavajanje, egoizem, prevara, laž.....človeško delo, vendar jaz temu rečem satanovo delo, seveda pa ne mislim na satana kot osebo in krivdo prevaliti na njega, ampak vso odgovornost nosi človek sam za svoja dejanja. Jaz z eno besedo satan zajamem vse slabosti človeka.... da ne bi slučajno mislil, da jaz za človeško hudobijo krivim satana in ne človeka samega....beseda satan je zgolj metafora...

Pa lep pozdrav.

Razumem, kaj želiš povedati.....
Vendar, če rečeš "satanovo delo", potem se tvoja pozornost in zavest še vedno ukvarja s tem pojmom, ne vidiš pa neposredne odgovornosti med dejanji in lastno osebnostjo.

Človek mora spoznati sebe, kot odgovornega, ne pa preko satana..ne vem koga že...Način izražanja je tudi pomemben. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #143 - 12.01.2011 at 09:56:22
 
Quote:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 22:38:18:
... he, he, sorry , ampak tudi Lorber ni imel svoji idej .  Exclaim

That's Why he was Chosen to do It .  Exclaim

Lp + #

Ne verjamem, da bi tudi Lorber bil samo prodajalec idej nekoga drugega.
Je bil sam dovolj mentalno bolan, da je spisal tiste bukve. Pa še dolgcajt mu ni bilo s tem v tistem kloštru.

Samo pazi, da te sorodniki ne bodo tožili zaradi posnemanja.

Lp,Igor


Aha, torej ti tudi še ne razumeš o čem je pisal ?  Roll Eyes

No, saj se mi je zdelo , itak , čeprav sem si mislil, da boš pa le morda pa le poštekal že v tem času, ...

Ampak, očitno še nisi dovolj duhovno zrel, da bi kaj več zastopu', tko kot tud' poetko očitno ne .

No, lep pozdrav do tedaj ko bosta kaj dlje  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Marija
Reply #144 - 12.01.2011 at 10:14:07
 
Quote:
ego-3p wrote on 11.01.2011 at 12:38:25:
hahaaha ja pa da bi vsaj bil  .

bo, bo, jutri.

Lp,Igor

jutr bo pa res .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #145 - 12.01.2011 at 10:40:38
 
ego-3p wrote on 12.01.2011 at 10:14:07:
Quote:
ego-3p wrote on 11.01.2011 at 12:38:25:
hahaaha ja pa da bi vsaj bil  .

bo, bo, jutri.

Lp,Igor

jutr bo pa res .

tako je. Jutri, zagotovo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #146 - 12.01.2011 at 15:53:37
 
Quote:
Tudi z "digitalno" bi bil zadovoljen, samo da bi bila 2-smerna  Undecided

Lp + #

Saj je 2-smerna...Samo kaj ko ti zaradi lastne zaslepljenosti in prepričanja, da poznaš resnico, tega ne vidiš. Smiley

Sem se ob tem spomnil na tisti vic...Ne vem točno kako gre...Nekako tako, da je en tip verjel v boga in se z njim dogovoril, da mu bog poslal sporočilo in rešitev, če bo kdaj v nevarnosti...In pride do tega, da revež pade v reko in se začne utapljati...Ob tem le gleda navzgor k bogu in ga prosi, da mu naj že pošlje nekaj ,kar ga bo rešilo...A revež se je utopil...Ko se z njim sreča na drugem svetu, vpraša boga, zakaj mu ni poslal rešitve...Bog mu reče...: "Saj sem ti poslal vejo, ki je plavala ob tebi..Itd..." Vendar je ti zaradi lastne zaslepljenosti od same vere, sploh nisi opazil.

In tako je v tem svetu...Vedno smo v nekem odnosu..Z nečim...Ljudje in samo vesolje nam nenehno "sporoča" in se odziva na naša dejanja....Tudi nasilje...bolezni...Vso to je odsev 2-smerne komunikacije...A zaradi lastne zaslepljenosti, zagledanosti v lastno resnico, tega sploh ne opazimo....

Bolj, kot si prepričan v lastno resnico, večji imaš konflikt.
Tvoja resnica in prepričanja so bolj ali manj statična, realnost se spreminja.

Tudi tisti pregovor, da se pijanec spreobrne, ko se v jamo zvrne, ne velja le za pijance.... Smiley

Kdaj se bo človeštvo spreobrnilo, pa bomo videli...Enkrat jutri bo že.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #147 - 13.01.2011 at 10:24:55
 
Robi wrote on 12.01.2011 at 15:53:37:
Quote:
Tudi z "digitalno" bi bil zadovoljen, samo da bi bila 2-smerna  Undecided

Lp + #

Saj je 2-smerna...Samo kaj ko ti zaradi lastne zaslepljenosti in prepričanja, da poznaš resnico, tega ne vidiš. Smiley

Sem se ob tem spomnil na tisti vic...Ne vem točno kako gre...Nekako tako, da je en tip verjel v boga in se z njim dogovoril, da mu bog poslal sporočilo in rešitev, če bo kdaj v nevarnosti...In pride do tega, da revež pade v reko in se začne utapljati...Ob tem le gleda navzgor k bogu in ga prosi, da mu naj že pošlje nekaj ,kar ga bo rešilo...A revež se je utopil...Ko se z njim sreča na drugem svetu, vpraša boga, zakaj mu ni poslal rešitve...Bog mu reče...: "Saj sem ti poslal vejo, ki je plavala ob tebi..Itd..." Vendar je ti zaradi lastne zaslepljenosti od same vere, sploh nisi opazil.

In tako je v tem svetu...Vedno smo v nekem odnosu..Z nečim...Ljudje in samo vesolje nam nenehno "sporoča" in se odziva na naša dejanja....Tudi nasilje...bolezni...Vso to je odsev 2-smerne komunikacije...A zaradi lastne zaslepljenosti, zagledanosti v lastno resnico, tega sploh ne opazimo....

Bolj, kot si prepričan v lastno resnico, večji imaš konflikt.
Tvoja resnica in prepričanja so bolj ali manj statična, realnost se spreminja.

Tudi tisti pregovor, da se pijanec spreobrne, ko se v jamo zvrne, ne velja le za pijance.... Smiley

Kdaj se bo človeštvo spreobrnilo, pa bomo videli...Enkrat jutri bo že.... Smiley


Ja, no, seveda je dvosmerna, ampak žal Posredna, kajti Stvarnik mora uporabljati svoje ustvarjeno Vesolje, in soljudi , da mi kaj sporoči.

Vidiš, to je zame prešwoh komunikacija , ...

Jaz bi rajši ono, Direktno , ker je pač Boljša . Smiley

Tisti vic, pa gre malo drugače, in ga poznam že vrsto let :

--------------------------------------------------------------------------

Nek zelo vernei župnik, se je znašel sredi poplavljenega mesta , na vrhu strehe svoje cerkve, voda pa je še naraščala.

In mimo pripluje prvi rešilni čoln, in ga ljudje na njem vabijo na krov , pa jim odvrne : nič se ne ustavljajte, mi bo že Bog poslal rešitev .

In potem voda začne naraščati , .. pa pride drugi čoln, kjer ga drugi ljudje isto vabijo , da se reši , vendar jim ta spet odvrne kot poprej, da ga bo že Bog rešil , in da naj raje sebe rešijo .

No, končno pride zadnji čoln, ampak župnika že zaliva voda .

Ta jim v svoji veri spet zakliče ; rešite se, kajti zame bo že Bog poskrbel .

No, zadnji čoln odpluje naprej, župnika pa žalostno odnese voda in utoni .

Po nekem času , se v Onstranstvu duša tega nesrečnega župnika pojavi pred Bogom, in mu očita, da je krut Bog, ker ga ni rešil , pa tako vztajno je molil k Njemu, da bi ga rešil, - vse do zadnje ure , vendar da ga Bog ni in ni hotel uslišati, ter je zato moral tako žalostno preminiti na Zemlji .

Pa mu odvrne Bog : kaj se huduješ, glej , hotel sem te rešiti , pa tebi tvoj napuh ni dovoljeval  da bi se rešil , glej :

- Kajti večkrat sem ti poslal rešitev , prek ljudi v čolnih, ti pa si jih vztrajno zavračal , dokler ni prišla zadnja ura .

Zdaj lahko samo sam sebi pripišeš , da nisi mogel izpolniti svojega poslanstva na Zemlji .

-----------------------------------------------------------------------------

Sicer pa je potem taisti župnik vseeno bil nagrajen, kajti svoje življenje ja nehote daroval za brate, ki so se rešili v tistih čolnih namesto njega , ampak to je že druga zgodba .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #148 - 13.01.2011 at 16:58:18
 
Quote:
Ja, no, seveda je dvosmerna, ampak žal Posredna, kajti Stvarnik mora uporabljati svoje ustvarjeno Vesolje, in soljudi , da mi kaj sporoči.

A ti bi rad, da Stvarnik direkt vpliva na tebe in na tvojo voljo....

Če pa bi, pa bi se jezil na Stvarnika, da hočeš svojo svobodno voljo nazaj.... Cheesy

Bošti...Obnašaš se kot otrok, ki hoče skakati po cesti, a noče pa, da ga povozi avto..... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #149 - 13.01.2011 at 16:59:05
 
Quote:
Tisti vic, pa gre malo drugače, in ga poznam že vrsto let :

To je to...Tega sem imel v mislih. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13