Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 
(Read 70494 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #150 - 14.01.2011 at 08:08:14
 
Robi wrote on 13.01.2011 at 16:58:18:
Quote:
Ja, no, seveda je dvosmerna, ampak žal Posredna, kajti Stvarnik mora uporabljati svoje ustvarjeno Vesolje, in soljudi , da mi kaj sporoči.

A ti bi rad, da Stvarnik direkt vpliva na tebe in na tvojo voljo....

Če pa bi, pa bi se jezil na Stvarnika, da hočeš svojo svobodno voljo nazaj.... Cheesy

Bošti...Obnašaš se kot otrok, ki hoče skakati po cesti, a noče pa, da ga povozi avto..... Smiley


Joooj, počasi te bom res imel zadosti , ko tkole nič ne razumeš .

Še dobro , da imam tolk' potrpljenja ob tvojem nerazumevanju , pa čeprav kdajkrat tudi kaj dobrega pogruntaš .

Glej, tkole gre to :

Z mojo podarjeno svobodno voljo , sem se svobodno odločil, in zaprosil Stvarnika, da mi ojača mojo voljo, ter mi jo naredi podobno Njegovi , kajti Edino Njegova je Prava , ker je Najboljša .

Ob tem bi jaz še vedno ohranil mojo svobodno voljo izbire, čeprav bi bila spremenjena, ampak še vedno bi bila moja .

Ti pa se obnašaš kot otrok, ki se mu neda več razmišljati, obenem pa starše sprašuje zajaz, zakaj, zakaj, samo da jih sprašuje, in jih zaposljuje .

No, to ni preveč lepo od tebe, ampak , ... bo vsaj kdo drug imel korist od tega, če že ti nisi sposoben kaj dojeti .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #151 - 14.01.2011 at 08:31:57
 
Boštyxz wrote on 14.01.2011 at 08:08:14:
Robi wrote on 13.01.2011 at 16:58:18:
Quote:
Ja, no, seveda je dvosmerna, ampak žal Posredna, kajti Stvarnik mora uporabljati svoje ustvarjeno Vesolje, in soljudi , da mi kaj sporoči.

A ti bi rad, da Stvarnik direkt vpliva na tebe in na tvojo voljo....

Če pa bi, pa bi se jezil na Stvarnika, da hočeš svojo svobodno voljo nazaj.... Cheesy

Bošti...Obnašaš se kot otrok, ki hoče skakati po cesti, a noče pa, da ga povozi avto..... Smiley


Joooj, počasi te bom res imel zadosti , ko tkole nič ne razumeš .

Še dobro , da imam tolk' potrpljenja ob tvojem nerazumevanju , pa čeprav kdajkrat tudi kaj dobrega pogruntaš .  

Še dobro, res, da si tako dober.  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #152 - 14.01.2011 at 08:36:18
 
Poet wrote on 14.01.2011 at 08:31:57:
Boštyxz wrote on 14.01.2011 at 08:08:14:
Robi wrote on 13.01.2011 at 16:58:18:
Quote:
Ja, no, seveda je dvosmerna, ampak žal Posredna, kajti Stvarnik mora uporabljati svoje ustvarjeno Vesolje, in soljudi , da mi kaj sporoči.

A ti bi rad, da Stvarnik direkt vpliva na tebe in na tvojo voljo....

Če pa bi, pa bi se jezil na Stvarnika, da hočeš svojo svobodno voljo nazaj.... Cheesy

Bošti...Obnašaš se kot otrok, ki hoče skakati po cesti, a noče pa, da ga povozi avto..... Smiley


Joooj, počasi te bom res imel zadosti , ko tkole nič ne razumeš .

Še dobro , da imam tolk' potrpljenja ob tvojem nerazumevanju , pa čeprav kdajkrat tudi kaj dobrega pogruntaš .  

Še dobro, res, da si tako dober.  Cool


Sej še sam nevem zakaj + od kod sem tako potrpežljiv , heheh  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #153 - 14.01.2011 at 12:06:54
 
Quote:
Joooj, počasi te bom res imel zadosti , ko tkole nič ne razumeš .

Še dobro , da imam tolk' potrpljenja ob tvojem nerazumevanju , pa čeprav kdajkrat tudi kaj dobrega pogruntaš .

Glej, tkole gre to :

Z mojo podarjeno svobodno voljo , sem se svobodno odločil, in zaprosil Stvarnika, da mi ojača mojo voljo, ter mi jo naredi podobno Njegovi , kajti Edino Njegova je Prava , ker je Najboljša .

Bošti..Ti tudi ne razumeš, kaj ti želim povedati....

In sicer to..... Namesto, da bi razvijal lastno modrost, se boš podrejal neki "Stvarnikovi" volji, ki ti bo jo nekdo drug sporočal...Nekdo bo rekel ali napisal..."To je Stvarnikova volja" in ti boš sledil....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #154 - 14.01.2011 at 12:49:04
 
Robi wrote on 14.01.2011 at 12:06:54:
Quote:
Joooj, počasi te bom res imel zadosti , ko tkole nič ne razumeš .

Še dobro , da imam tolk' potrpljenja ob tvojem nerazumevanju , pa čeprav kdajkrat tudi kaj dobrega pogruntaš .

Glej, tkole gre to :

Z mojo podarjeno svobodno voljo , sem se svobodno odločil, in zaprosil Stvarnika, da mi ojača mojo voljo, ter mi jo naredi podobno Njegovi , kajti Edino Njegova je Prava , ker je Najboljša .

Bošti..Ti tudi ne razumeš, kaj ti želim povedati....

In sicer to..... Namesto, da bi razvijal lastno modrost, se boš podrejal neki "Stvarnikovi" volji, ki ti bo jo nekdo drug sporočal...Nekdo bo rekel ali napisal..."To je Stvarnikova volja" in ti boš sledil....


Heh, hej, mar še neveš, da je človeška "modrost" ( ki btw to itak sploh ni ker je tolk' šwoh ) precej omejena, in, da z razvijanjem lastne modrosti neboš kaj preveč dosti napredoval, oziroma boš za to porabil ogrooomno časa ( stoletja nebodo dovolj ) , itd , itd  ??

No, očitno tega še neveš, oziroma si premalo izkušen, da bi spoznal ničevost svojih prizadevanj brez Stvarnikove Pomoči , ki je Edina Uspešna , ker je Najboljša .

Če pa bo nekdo tako rekel , ali napisal, potem bom jaz poprej Dodobra preveril če je res Tako kot mi je sporočil , ne pa kar vsepovprek - na slepo verjel vsakemu "vrabcu" .

Temu bi se potemtakem reklo ; lahkovernost .

Vidiš, pri meni ni tako , zato tudi ne verjamem takelim ki oznanjajo takele sporočila ki prihajajo od sil teme :

http://sl.wikipedia.org/wiki/Maria_Valtorta

Pa študiraj zdaj .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Marija
Reply #155 - 14.01.2011 at 15:07:37
 
Bosty vas dosti takih ki vam stvarnik sporoca pravo pot , oz imate to kako skupino al kako ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marija
Reply #156 - 14.01.2011 at 21:37:51
 
Boštyxz wrote on 14.01.2011 at 12:49:04:
Heh, hej, mar še neveš, da je človeška "modrost" ( ki btw to itak sploh ni ker je tolk' šwoh ) precej omejena, in, da z razvijanjem lastne modrosti neboš kaj preveč dosti napredoval, oziroma boš za to porabil ogrooomno časa ( stoletja nebodo dovolj ) , itd , itd  ??

No, očitno tega še neveš, oziroma si premalo izkušen, da bi spoznal ničevost svojih prizadevanj brez Stvarnikove Pomoči , ki je Edina Uspešna , ker je Najboljša .


ok, zdej te prvič razumem
po tvoje imajo ljudje možgane zgolj za okras in je bolš, da jih ne uporabljajo, ker so prej ovira kot pomoč

sam res pa je, da tukej ti tud zares delaš tako kot govoriš
kar je pa spoštovanja vredno (?wtf?)


sej ne vem kaj nej si mislim, k mi je kar mal sapo vzelo
sam življenje ma smisel za humor, svaka čast.. Smiley

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #157 - 14.01.2011 at 22:51:40
 
ego-3p wrote on 14.01.2011 at 15:07:37:
Bosty vas dosti takih ki vam stvarnik sporoca pravo pot , oz imate to kako skupino al kako ?


Na srečo ne ( še ) , in kot vse kaže tudi Nikoli nebomo imeli, kajti sledilo nam bo celotno Človeštvo , tko', da nebo potrebnih nobenih številčnih sekt , od Prometejevskih sekt naprej .

Lp do tedaj, ajd' , čaw  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #158 - 14.01.2011 at 22:54:32
 
Devi wrote on 14.01.2011 at 21:37:51:
Boštyxz wrote on 14.01.2011 at 12:49:04:
Heh, hej, mar še neveš, da je človeška "modrost" ( ki btw to itak sploh ni ker je tolk' šwoh ) precej omejena, in, da z razvijanjem lastne modrosti neboš kaj preveč dosti napredoval, oziroma boš za to porabil ogrooomno časa ( stoletja nebodo dovolj ) , itd , itd  ??

No, očitno tega še neveš, oziroma si premalo izkušen, da bi spoznal ničevost svojih prizadevanj brez Stvarnikove Pomoči , ki je Edina Uspešna , ker je Najboljša .


ok, zdej te prvič razumem
po tvoje imajo ljudje možgane zgolj za okras in je bolš, da jih ne uporabljajo, ker so prej ovira kot pomoč

sam res pa je, da tukej ti tud zares delaš tako kot govoriš
kar je pa spoštovanja vredno (?wtf?)


sej ne vem kaj nej si mislim, k mi je kar mal sapo vzelo
sam življenje ma smisel za humor, svaka čast.. Smiley



Ne, nimajo jih za okras, ampak bolje bi pa bilo , da bi jih imeli , kajti ravno prek te ovire na nas deluje antikrist z svojimi spletkami .

Ampak tega pa že verjetn' neboš zastopla , pa vseen .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #159 - 15.01.2011 at 20:41:31
 
Quote:
Ne, nimajo jih za okras, ampak bolje bi pa bilo , da bi jih imeli , kajti ravno prek te ovire na nas deluje antikrist z svojimi spletkami .

Bošti...Razloži mi, kako to, da antikrist deluje le na človeka, na živali pa ne ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #160 - 16.01.2011 at 11:30:16
 
Robi wrote on 15.01.2011 at 20:41:31:
Quote:
Ne, nimajo jih za okras, ampak bolje bi pa bilo , da bi jih imeli , kajti ravno prek te ovire na nas deluje antikrist z svojimi spletkami .

Bošti...Razloži mi, kako to, da antikrist deluje le na človeka, na živali pa ne ?



Zato , ker živali nimajo tako razvitega razuma, ki ob svoji ostroumnosti vse prevečkrat naredi napake Antikrista , ...

Lp + #

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #161 - 16.01.2011 at 11:55:12
 
In iz tega sklepaš, da je za to kriv razum ?

Ampak, ravno razum in način razmišljanja je tisto, kar človeka loči od živali....V glavnem.

Quote:
Heh, hej, mar še neveš, da je človeška "modrost" ( ki btw to itak sploh ni ker je tolk' šwoh ) precej omejena, in, da z razvijanjem lastne modrosti neboš kaj preveč dosti napredoval, oziroma boš za to porabil ogrooomno časa ( stoletja nebodo dovolj ) , itd , itd  ??

Saj ne bom začel iz nule...Človek se ni pojavil včeraj.
Vsak naredi vsaj majhen korak in naslednji rodovi nadaljujejo....

Quote:
Če pa bo nekdo tako rekel , ali napisal, potem bom jaz poprej Dodobra preveril če je res Tako kot mi je sporočil , ne pa kar vsepovprek - na slepo verjel vsakemu "vrabcu" .

Eto...Pa si spet pri sebi.
Ti si tisti, ki preverja in odloča o tem, kaj je resnica oz. ta pravi "božji glas".

In razvijanje modrosti pomeni, da najprej preveriš tega, ki preverja in filtrira "božje glasove". Smiley
Če ga ne boš, boš stagniral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #162 - 16.01.2011 at 13:35:05
 
Živali se ločijo od Človeka po tem, da nimajo svobodne volje .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #163 - 17.01.2011 at 08:19:48
 
Devi wrote on 14.01.2011 at 21:37:51:
ok, zdej te prvič razumem
po tvoje imajo ljudje možgane zgolj za okras in je bolš, da jih ne uporabljajo, ker so prej ovira kot pomoč

To je po mojem res do določene točke: za večino ljudi bi bilo namreč bolje, če bi sploh začeli uporabljat možgane in ne sam sledit trendom. Po drugi strani ti pa na neki točki duhovnega razvoja tud možgani več ne služjo in moraš razumeti z drugačnimi instrumenti, s tišino in nedelovanjem.

Ampak bošty mora še priti do te točke, heh  Cheesy Wink Cool.

Devi wrote on 14.01.2011 at 21:37:51:
[
sam res pa je, da tukej ti tud zares delaš tako kot govoriš
kar je pa spoštovanja vredno (?wtf?)

Tud slepa kura zrno najde OZ. Tud pokvarjena ura je dvakrat na dan točno (t.j. ona stara analogna ura, ne to novodobno digitalno sranje!)

Devi wrote on 14.01.2011 at 21:37:51:
sej ne vem kaj nej si mislim, k mi je kar mal sapo vzelo
sam življenje ma smisel za humor, svaka čast.. Smiley

Življenje ima smisel za humor, to pa ja!!!

Včasih ga ima celo tolk, da je že absurdno! Absurd je pa največji hec, samo kaj ko je tako finosnoven in izmuzljiv, in se ga kaj hitro zamenja za tragedijo!  Cheesy Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #164 - 17.01.2011 at 08:22:21
 
Boštyxz wrote on 16.01.2011 at 13:35:05:
Živali se ločijo od Človeka po tem, da nimajo svobodne volje .

Lp + #

Eh ti Homo sapienski modro-oki Arijec, ti pa imaš svobodno voljo, al kaj?  

Mravlja ima več svobodne volje kot ti: lahko gre levo ali pa desno po poti, ti pa nimaš nobene izbire - moraš iti naravnost v službo! Iz tega torej sledi, da moraš ti šele doseči mravljin nivo.  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13