Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 70904 times)
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Marija
Reply #90 - 09.01.2011 at 15:37:05
 
M.L. wrote on 09.01.2011 at 13:53:48:
ego-3p wrote on 09.01.2011 at 13:10:12:
M.L. wrote on 09.01.2011 at 09:10:12:
ego-3p wrote on 08.01.2011 at 12:23:07:
hahahaa hvala M.l  vcasih me do srca nasmejis  Smiley

pa čeprav samo zaradi smeha.

Pa lep pozdrav.

ta del v sebi umakni pa se boma vedno razumela .

Ni toliko pomembno, če me razumeš, bolj pomembno je, da ti moja beseda seže do srca.

Pa lep ozdrav.

lahko bi kar napisal da si sam sebi bolj pomemben kot to da se razumeva .
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Marija
Reply #91 - 09.01.2011 at 17:14:48
 
Robi wrote on 09.01.2011 at 11:54:39:
satis wrote on 09.01.2011 at 10:29:27:
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Satan obstaja, samo ne ravno tak, kot ga interpretira krščanstvo. Obstajajo ljudje, ki so tako satansko usmerjeni, da so zmožni z zlim uničit človeka, ga spravit denimo na štrik. Obstajajo satanske združbe, ki delujejo proti planetu, proti naravi, proti človeštvu, samo za profit. Če prav pogledamo svet okrog sebe, vidimo, da ne le da satan obstaja, ampak vlada. Samo je res, da na bolj prefinjene in manipulativne načine, kot si ga predstavljamo iz filmske podobe moža v rdečem z rogovi.

Kakšen pa obstaja ?


Ali pa, če je nek otrok živel v nasilju, je potem on pod vplivom satana, ko odraste ?
To pomeni, če se želimo rešiti satana, rabimo le izganjalca satana...?
Ne rabimo raznih terapevtov......?



odvisno za kaj se gre. Če so v ozadju psihične težave, rabiš terapevta, če pa se gre za demonske sile, pokličeš eksorcista. Ne moreš tudi vsega paranormalnega vreči v koš, obstaja nešteto dogodkov, razumu nerazložljivih. En dober film sem gledala, poglej ga, če boš kdaj imel priliko, je dober tudi zaradi igralske zasedbe.

http://www.kolosej.si/filmi/film/prekletstvo_druzine_bell/
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #92 - 09.01.2011 at 19:28:31
 
satis wrote on 09.01.2011 at 10:29:27:
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Satan obstaja, samo ne ravno tak, kot ga interpretira krščanstvo. Obstajajo ljudje, ki so tako satansko usmerjeni, da so zmožni z zlim uničit človeka, ga spravit denimo na štrik. Obstajajo satanske združbe, ki delujejo proti planetu, proti naravi, proti človeštvu, samo za profit. Če prav pogledamo svet okrog sebe, vidimo, da ne le da satan obstaja, ampak vlada. Samo je res, da na bolj prefinjene in manipulativne načine, kot si ga predstavljamo iz filmske podobe moža v rdečem z rogovi.

Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #93 - 09.01.2011 at 21:49:13
 
Devi wrote on 08.01.2011 at 23:44:53:
Boštyxz wrote on 08.01.2011 at 23:05:37:
Hja, glej, za slabe/negativne/zle "vzorce razmišljanja" in "navade" , ipd, karakterje, obnašanja , itd , je odvisno prepuščanje tem negativnim silam satana , ki deluje tudi na nas , pa če ti to veš, ali pa tudi ne , in četudi te zanima, ali pa tudi ne , kajti   T o   je Glavni Razlog .

Zdaj, če ti ta Glavni Razlog za to satanovo vplivanje na naša življenja ne pove nič, potem boš moral pač še mal' globlje preštudirati vseskupaj .

ti se na duhovni poti pač ne pretegneš prov dosti, a ne bošti.. vse kar ti ne paše pripišeš satanu
dejmo rajš sežigat ko učit se.. od nekdaj lažje ostat neveden

(blagor ubogim na duhu, saj njih bo nebeško kraljestvo.. sam bošti, s tem so po moje misli na une res zaostale, ne na une, ki jim ne paše mislit in spreminjat se)


Še moja bivša ni mogla verjeti , kooolk' sem se spremenil, preden sem resneje stopil na Diuhovno Pot , ...

Zdaj, ti verjetn' nemoreš opaziti mojih sprememb, kaer me premal' poznaš, in me itak ne poznaš še od prej, tko, da je videti, da mal' prehitro sodiš.

Itak pa, če bi že rada vedela, mi pri mojih "pretegovanjih" od spreminjanja in razmišljanja ni velikokrat lahko, kot si to ti zamišljaš, kajti napora in samozatajevanja je kar nekaj potrebno, da se sploh kaj doseže na sebi .

Če pa jaz pač poznam negativno satanovo delovanje, katerega ti očitno žal še ne poznaš, pa to še ne pomeni, da imam satana za vsak izgovor , kot to spet prehitro sklepaš .

No, moraš tudi vedeti, da ima delež tudi Antikrist , katerega verjetno tudi ne poznaš , a ne ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #94 - 09.01.2011 at 21:53:49
 
Quote:
Satan-slabo je drugi pol dobrega-boga. Tako kot Marija-milina drugi pol grobega. veselje ima jezo, užitek-trpljenje. To je ravnovesje vesolja. Enkrat si zgoraj, drugič spodaj. Cikli vesolja, kot tok vode. Tega se ne da omejiti, nemogoče, ker ko omejiš vodo, ta nima več toka, ko omejiš veter, ni peč piha. Preostane ti, da se prepuščaš temu toku, valovanju, gibanju.

Lp,Igor


Hja, hmm, zdaj, če se boš prepuščal slabemu, negativnemu , zlemu toku, boš kmalu propadel z njim vred , tko, da imaš ti to žal napačno teorijo , kajti treba je delovati z Dobrim-Pozitivnim , ne pa kar vsevprekvsepovprek , kamor kdaj pa kdaj pade , mal na levo, mal na desno, kokrkol' že , ...

Ne, ne, to se ti dolgoročno žal nebo izšlo, pa če še tako iščeš rešitve, oziroma izhode, oziroma izgovore, ali pojasnila, odgovore , .... kajti to ni to , ...

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #95 - 09.01.2011 at 21:58:08
 
M.L. wrote on 09.01.2011 at 12:52:33:
Quote:
M.L. smrt in življenje sta sočasna procesa. Le nevednež ju deli, ki si želi moči po vojaški hieraarhiji. Vojaška hierarhija ima poglavarja, ki ga ti imenuješ stvarnik ali Bog. No, tudi politična hierarhija je taka. Ti gledaš premočrtno, hodiš po neki poti do cilja in se ne zavedaš, da si ta pot ti, ker ni druge poti, kot je pot.

Moram pa priznati, da si dober v lari-fari zgodbah in prepričanjih.

Lp,Igor

Smrt in navidezno življenje je proces, ki se odvija v materiji, vse dokler materija ni dovolj prečiščena in tako sposobna preobrazbe v finosnovno substanco, ki je sestavina duševnih teles. Duševnost ali duša je še vedno materialna, vendar zelo fina materija. Duša je zaradi te svoje še nujne materialnosti, zelo povezana s svojim grobim materialnim telesom, zato ga tudi zelo ljubi.

Ko pa nekoč duša po poti ljubezni do bližnjega doseže stopnjo razvoja, kjer ne polaga več toliko ljubezni svojemu mesu, temveč le toliko kolikor je potrebno za njegovo nego in ohranitev, ampak večino ljubezni uporabi za dobra in plemenita dejanja, ki pomagajo bližnjemu tako v materialnem kot v duhovnem pomenu. Takrat se takšna višje razvita duša po poti ljubezni začne združevati z praenergijo in jo s svojimi dobrimi in plemenitimi deli napolnjuje tako dolgo, dokler ne doseže stopnje popolnega združenja z praenergijo.

To stanje združenja duše z praenergijo pa povzroči popolno preobrazbo še finosnovno materialnega telesa duše v čisto praenergijo ali v večno samostojno duhovno življenje, ki nikoli več ne podleže smrti.

Torej smrt se bohoti le v materiji in ne zavedanju biti, smrt si na vso moč prizadeva zamegliti in preprečevati razvoj človeške duše na višje stopnje razvoja, kjer se razsvetljuje zavedanje obstoja in se začenja ločitev teme od svetlobe. Smrt hoče svoj delež, a vendar ni nad življenjem, kar enkrat postane življenje samo, ga nobena smrt več ne doseže. Zato si torej smrt zelo prizadeva z zavajanjem, prikrivanjem resnice, z pastmi, lažjo, sovraštvom, prevaro in vplivanjem na čute materialnega telesa, ki tudi vplivajo na čute duše, zadušiti ta svoj delež, ki se je dvignil iz njene materije in se dviga proti duhovnosti v večno življenje.

Torej vso to rojevanje in umiranje materialnih teles, ki mi zaznavamo z telesnimi očmi, je le navidezno življenje, ki je še v oblasti smrti. Kdor pa je le navidezno živ, ni nič druga kakor živi mrtvec, saj nosi v sebi smrt in ne življenja, ko pa nekoč odloži svoje navidezno živo telo, pa njegova duša ostane v objemu smrti. Tukaj še ne more biti govora o resničnem življenju. Če gledamo z materialnimi očmi, lahko ta proces označimo za sočasno med življenjem in smrtjo, a vendar če pa pogledamo z duhovnimi očmi, pa vidimo da je še tukaj samo smrt, ki se bori za svoj delež in hoče biti absolutni gospodar nad le tem.

Pravo življenje, ki je nad smrtjo pa nikoli več ne umira, saj vendar ostaja samostojno v svoji življenjski ohranitvi in iz njega izhaja novo življenje, ki mora zopet prehoditi pot materialnosti, da lahko po svoji svobodni volji doseže stopnjo večnega življenja, kjer je pa neprisila, tam vlada resnični zakon ljubezni in enakopravnosti. Tako se samostojno življenje venomer ohranja in tukaj smrt nima prav nobene pristojnosti.

No, pa lep pozdrav.



Čudovito razloženo . Smiley

Hvala ti brat iz M.L.  Smiley

Lep pozdrav nazaj gor  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #96 - 09.01.2011 at 21:59:54
 
M.L. wrote on 09.01.2011 at 19:28:31:
satis wrote on 09.01.2011 at 10:29:27:
Robi wrote on 08.01.2011 at 19:55:20:
Quote:
In, veš, ravno satan je pri tebi dosegel Največ, kajti dosegel je da ga zanikaš, ker ga ne prepoznaš , ker ga nikoli nisi sploh poznal .

Ne razumeš...Gre se za to, da meni beseda satan, ne pove nič.
Mene zanimajo razlogi nekega obnašanja in ti razlogi so na splošno v družbi ali v posamezniku.
Razlogi so v vzorcih razmišljanja in navadah, ne pa v satanu.....


Satan obstaja, samo ne ravno tak, kot ga interpretira krščanstvo. Obstajajo ljudje, ki so tako satansko usmerjeni, da so zmožni z zlim uničit človeka, ga spravit denimo na štrik. Obstajajo satanske združbe, ki delujejo proti planetu, proti naravi, proti človeštvu, samo za profit. Če prav pogledamo svet okrog sebe, vidimo, da ne le da satan obstaja, ampak vlada. Samo je res, da na bolj prefinjene in manipulativne načine, kot si ga predstavljamo iz filmske podobe moža v rdečem z rogovi.

Smiley Smiley Smiley


Ja, res je dobro napisala Satiska , ja  Exclaim  Smiley  Exclaim

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #97 - 09.01.2011 at 22:01:30
 
ego-3p wrote on 09.01.2011 at 15:37:05:
M.L. wrote on 09.01.2011 at 13:53:48:
ego-3p wrote on 09.01.2011 at 13:10:12:
M.L. wrote on 09.01.2011 at 09:10:12:
ego-3p wrote on 08.01.2011 at 12:23:07:
hahahaa hvala M.l  vcasih me do srca nasmejis  Smiley

pa čeprav samo zaradi smeha.

Pa lep pozdrav.

ta del v sebi umakni pa se boma vedno razumela .

Ni toliko pomembno, če me razumeš, bolj pomembno je, da ti moja beseda seže do srca.

Pa lep ozdrav.

lahko bi kar napisal da si sam sebi bolj pomemben kot to da se razumeva .


TiNisi, ampak si pa ga res narobe razumel, ja . Tongue

M.L., a si ti tudi opazil isto ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marija
Reply #98 - 10.01.2011 at 06:12:27
 
Boštyxz wrote on 09.01.2011 at 21:49:13:
No, moraš tudi vedeti, da ima delež tudi Antikrist , katerega verjetno tudi ne poznaš , a ne ?

Lp + #

ne ne poznam ga
sam kolkkr sem opazovala, ljudje ponavadi izumijo antikrista, ko se soočijo z neumnostjo, nevednostjo, strahom pred neznanim in nepripravljenostjo prevzet odgovornost za del svoje narave.

je le lažje nekej pripisat nekomu drugemu kot sebi
Back to top
« Last Edit: 10.01.2011 at 16:10:09 by Devi »  

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #99 - 10.01.2011 at 10:02:50
 
Devi wrote on 10.01.2011 at 06:12:27:
Boštyxz wrote on 09.01.2011 at 21:49:13:
No, moraš tudi vedeti, da ima delež tudi Antikrist , katerega verjetno tudi ne poznaš , a ne ?

Lp + #

ne ne poznam ga
sam kolkkr sem opazovala, ljudje ponavadi izumijo antikrista, ko se soočijo z neumnostjo, nevednostjo, strahom pred neznanim in nepripravljenostjo prevzet odgovornost za del svoje narave.

je le lažje nekej pripisat nekej nekomu drugemu kot sebi


Ja, logično da tko delajo . Dobri primeri za to so razne množice izumljenih bogov , katere so izumljala poganska ljudstva , in še tudi pozneje , ...

Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #100 - 10.01.2011 at 10:24:49
 
Boštyxz wrote on 10.01.2011 at 10:02:50:
Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #

Sam to pa res!!  Smiley Wink   Podpišem takoj!   Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #101 - 10.01.2011 at 14:24:10
 
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marija
Reply #102 - 10.01.2011 at 16:11:15
 
Poet wrote on 10.01.2011 at 10:24:49:
Boštyxz wrote on 10.01.2011 at 10:02:50:
Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #

Sam to pa res!!  Smiley Wink   Podpišem takoj!   Cool

Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #103 - 10.01.2011 at 16:25:26
 
Poet wrote on 10.01.2011 at 10:24:49:
Boštyxz wrote on 10.01.2011 at 10:02:50:
Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #

Sam to pa res!!  Smiley Wink   Podpišem takoj!   Cool

A ti si stvarnik, da se podpišeš pod svojo besedo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #104 - 10.01.2011 at 16:54:34
 
Quote:
Če pa jaz pač poznam negativno satanovo delovanje, katerega ti očitno žal še ne poznaš, pa to še ne pomeni, da imam satana za vsak izgovor , kot to spet prehitro sklepaš .

Danes mi je v roko prišlo tisto zloglasno glasilo od Jehovcev....Na hitro prelistam in med drugim najdem..."Jezus je govoril, da na tem svetu vlada Satan"....Zemlja je Satanovo kraljestvo....Malo razmislim, pa spoznam...Saj po eni strani pa je res....Res vlada sebičnost..pohlep.....

Tako ali drugače religiozni ljudje so polni božje besede in Resnice....A dejstvo je, da v tem svetu in v sočloveku vidijo Satana.......In sprašujem se, ali lahko imaš rad sočloveka, če v njem vidiš Satana....?
Zato se vsi, ki ljubijo božjo besedo, obračajo nekam navzgor....Sanjajo o idiličnem vrtu nekje na Marsu....A hkrati pa zanemarjajo lasten vrt, katerega vedno bolj in bolj prerašča plevel....Satanova plevel....
Religije zato odvračajo pozornost od samega sebe...Ker se človek počuti nemočnega proti Satanu, se zapre vase...Sanja o posmrtnem življenju...O odrešitvi.....A na drugi strani pa iznajdljivi ljudje lepo izkoriščajo ljudi...Se bogatijo...V imenu kapitalizma ali česarkoli že....
Svet in realnost zato lepo odražata dejansko stanje našega duha in zavesti....

Za izganjanje "Satana", ne rabiš eksorcista....Takšen človek ne rabi obsojanja, saj je že sam poln obsojanja....Rabi le objem...Občutek ljubezni.....Da ne bo več potrebe, da se njegova zavest zagleda nekam v v nebo...Ampak v sebe in v sočloveka...Svet ne more biti lep, če v sočloveku vidimo Satana....

Poznal sem veliko ljudi, ki so slepo verjeli in sledili božji besedi....A ko sem pogledal v oči, sem videl le praznino...Nobenega sija...V srcu le občutek bolečine....izgubljenosti....Če takemu človeku nameniš objem ali če občuti toplino, se usuje kup bolečine in solz.....

Nobena beseda....Ne božja ali katerakoli druga ne bo presegla resnice v naših srcih.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13