Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13
(Read 70920 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #105 - 10.01.2011 at 17:49:19
 
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi

Človek je ustvarjalno bitje...Ustvarili smo marsikaj, s čimer se hvalimo, da smo boljši, kot pa druga živa bitja....Iščemo boljšo hrano.....Hočemo lepše...idealno telo....

Človek si je s svojim umom prav tako ustvaril Boga. Zato, ker verjame, da lahko božja beseda in resnica nadomesti iskreno ljubezen.


Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #106 - 10.01.2011 at 19:38:26
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 17:49:19:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi

Človek je ustvarjalno bitje...Ustvarili smo marsikaj, s čimer se hvalimo, da smo boljši, kot pa druga živa bitja....Iščemo boljšo hrano.....Hočemo lepše...idealno telo....

Človek si je s svojim umom prav tako ustvaril Boga. Zato, ker verjame, da lahko božja beseda in resnica nadomesti iskreno ljubezen.



Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Tisti, ki pa Boga po poti ljubezni do bližnjega začuti s srcem, pa se upravičeno imenuje Božji otrok, saj je spoznal svojega resničnega Očeta/Svarnika.

Lahko pa dva človeka z besedami častita istega Boga in se imata za Božja otroka, vendar je samo tisti pravi Božji otrok, kateri je Boga spoznal s srcem, tisti, ki istega Boga sprejema in spoznava z umom, ni nič več kot pogan.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #107 - 10.01.2011 at 19:41:21
 
Quote:
Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Kako pa ločiš ali prepoznaš enega in drugega ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marija
Reply #108 - 10.01.2011 at 19:45:34
 
satis wrote on 09.01.2011 at 17:14:48:
odvisno za kaj se gre. Če so v ozadju psihične težave, rabiš terapevta, če pa se gre za demonske sile, pokličeš eksorcista. Ne moreš tudi vsega paranormalnega vreči v koš, obstaja nešteto dogodkov, razumu nerazložljivih. En dober film sem gledala, poglej ga, če boš kdaj imel priliko, je dober tudi zaradi igralske zasedbe.

http://www.kolosej.si/filmi/film/prekletstvo_druzine_bell/

Film bom pogledal, ko bo "dol"....Za popestritev. Smiley

Vendar ne verjamem v satana ali neke demonske sile...Takšnih in podobnih filmov je kolikor češ....Menim, da se v takih primerih gre za obsesijo ali pa za željo po medijski pozornosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Marija
Reply #109 - 10.01.2011 at 19:51:13
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 19:41:21:
Quote:
Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Kako pa ločiš ali prepoznaš enega in drugega ?

Po njegovih sadovih in dejanjih do bližnjega, prvi prisega in ljubi materialno bogastvo, drugi pa po poti ljubezni do bližnjega zbira duhovne zaklade.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Marija
Reply #110 - 10.01.2011 at 21:32:33
 
M.L. wrote on 10.01.2011 at 19:51:13:
Robi wrote on 10.01.2011 at 19:41:21:
Quote:
Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Kako pa ločiš ali prepoznaš enega in drugega ?

Po njegovih sadovih in dejanjih do bližnjega, prvi prisega in ljubi materialno bogastvo, drugi pa po poti ljubezni do bližnjega zbira duhovne zaklade.

Pa lep pozdrav.


V glavnem; prvi prisega nekomu in drugi zbira za nekoga. Isto sranje, drugo pakovanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #111 - 11.01.2011 at 10:01:33
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 16:25:26:
Poet wrote on 10.01.2011 at 10:24:49:
Boštyxz wrote on 10.01.2011 at 10:02:50:
Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #

Sam to pa res!!  Smiley Wink   Podpišem takoj!   Cool

A ti si stvarnik, da se podpišeš pod svojo besedo. Smiley


Joooj, Robiiii. Spet si me narobe razumel .

Glej, jaz N i s e m  Stvarnik, in zato tudi ne podajam svojih besed tu gor .

Saj vem, da ti je težko to poštekat', ampak, mal' se še potrudi, nooo, saj ti bo šlo ...

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #112 - 11.01.2011 at 10:03:14
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 14:24:10:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy


Žal je zaenkrat šele "enosmerna"  Embarrassed Tongue Sad

Računam, pa da se kmalu odpre še drugi frekvenčni pas  Wink Cool

Lp do tedaj, ajd' , čaw .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #113 - 11.01.2011 at 10:08:17
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 16:25:26:
Poet wrote on 10.01.2011 at 10:24:49:
Boštyxz wrote on 10.01.2011 at 10:02:50:
Ampak , pri meni Ni govora  o "ljudskih izumih" .

Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Lp + #

Sam to pa res!!  Smiley Wink   Podpišem takoj!   Cool

A ti si stvarnik, da se podpišeš pod svojo besedo. Smiley

Robi, robi,

podpišem takoj, da ima Bošty zvezo s Stvarnikovo Besedo!  Cheesy Grin  To podpišem, če že ne narišem!  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #114 - 11.01.2011 at 10:08:51
 
Robi wrote on 10.01.2011 at 16:54:34:
Quote:
Če pa jaz pač poznam negativno satanovo delovanje, katerega ti očitno žal še ne poznaš, pa to še ne pomeni, da imam satana za vsak izgovor , kot to spet prehitro sklepaš .

Danes mi je v roko prišlo tisto zloglasno glasilo od Jehovcev....Na hitro prelistam in med drugim najdem..."Jezus je govoril, da na tem svetu vlada Satan"....Zemlja je Satanovo kraljestvo....Malo razmislim, pa spoznam...Saj po eni strani pa je res....Res vlada sebičnost..pohlep.....

Tako ali drugače religiozni ljudje so polni božje besede in Resnice....A dejstvo je, da v tem svetu in v sočloveku vidijo Satana.......In sprašujem se, ali lahko imaš rad sočloveka, če v njem vidiš Satana....?
Zato se vsi, ki ljubijo božjo besedo, obračajo nekam navzgor....Sanjajo o idiličnem vrtu nekje na Marsu....A hkrati pa zanemarjajo lasten vrt, katerega vedno bolj in bolj prerašča plevel....Satanova plevel....
Religije zato odvračajo pozornost od samega sebe...Ker se človek počuti nemočnega proti Satanu, se zapre vase...Sanja o posmrtnem življenju...O odrešitvi.....A na drugi strani pa iznajdljivi ljudje lepo izkoriščajo ljudi...Se bogatijo...V imenu kapitalizma ali česarkoli že....
Svet in realnost zato lepo odražata dejansko stanje našega duha in zavesti....

Za izganjanje "Satana", ne rabiš eksorcista....Takšen človek ne rabi obsojanja, saj je že sam poln obsojanja....Rabi le objem...Občutek ljubezni.....Da ne bo več potrebe, da se njegova zavest zagleda nekam v v nebo...Ampak v sebe in v sočloveka...Svet ne more biti lep, če v sočloveku vidimo Satana....

Poznal sem veliko ljudi, ki so slepo verjeli in sledili božji besedi....A ko sem pogledal v oči, sem videl le praznino...Nobenega sija...V srcu le občutek bolečine....izgubljenosti....Če takemu človeku nameniš objem ali če občuti toplino, se usuje kup bolečine in solz.....

Nobena beseda....Ne božja ali katerakoli druga ne bo presegla resnice v naših srcih.



Jaaa, to so napačne religije, v tem primeru zblodenih jehovcev, ki žal tudi ne zmorejo Božjih Besed brati z srcem , in tako tavajo v svojih blodnjah .

Božja Beseda pa je Resnica, in zato jo Tisti, v katerega srcu Je Resnica tudi zmore sprejeti kot sebi sorodno .

Tisti ki pa tega ne zmore, pa ima še nekaj dela na sebi, da iz svojega srca odstrani umazanijo laži .

Pa razmišljaj zdaj zakaj je tako .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #115 - 11.01.2011 at 10:10:26
 
M.L. wrote on 10.01.2011 at 19:38:26:
Robi wrote on 10.01.2011 at 17:49:19:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi

Človek je ustvarjalno bitje...Ustvarili smo marsikaj, s čimer se hvalimo, da smo boljši, kot pa druga živa bitja....Iščemo boljšo hrano.....Hočemo lepše...idealno telo....

Človek si je s svojim umom prav tako ustvaril Boga. Zato, ker verjame, da lahko božja beseda in resnica nadomesti iskreno ljubezen.



Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Tisti, ki pa Boga po poti ljubezni do bližnjega začuti s srcem, pa se upravičeno imenuje Božji otrok, saj je spoznal svojega resničnega Očeta/Svarnika.

Lahko pa dva človeka z besedami častita istega Boga in se imata za Božja otroka, vendar je samo tisti pravi Božji otrok, kateri je Boga spoznal s srcem, tisti, ki istega Boga sprejema in spoznava z umom, ni nič več kot pogan.

Pa lep pozdrav.


Lepo + Dobro Razloženo  Exclaim

Hvala .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #116 - 11.01.2011 at 10:10:43
 
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 10:03:14:
Robi wrote on 10.01.2011 at 14:24:10:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy


Žal je zaenkrat šele "enosmerna"  Embarrassed Tongue Sad

Računam, pa da se kmalu odpre še drugi frekvenčni pas  Wink Cool

Lp do tedaj, ajd' , čaw .

Kot sem že rekel, Bošty je tako prikupno prismojen, da je človeku v veselje brati njegove neskončne domislice!  Grin Cheesy

Kdo še hodi po hosti razen naš Bošty?  Wink Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #117 - 11.01.2011 at 10:14:39
 
Quote:
M.L. wrote on 10.01.2011 at 19:51:13:
Robi wrote on 10.01.2011 at 19:41:21:
Quote:
Nekateri si boga ustvarijo z umom in to je tako zvano poganstvo, nekateri pa Boga začutijo s srcem in to je tako zvano Božje otroštvo. Tisti, ki si je boga ustvaril z umom si je pač po nekem vraževerju namalal namišljenega boga in ga časti iz svojega koristoljubnega  umskega/poganskega vraževerja.

Kako pa ločiš ali prepoznaš enega in drugega ?

Po njegovih sadovih in dejanjih do bližnjega, prvi prisega in ljubi materialno bogastvo, drugi pa po poti ljubezni do bližnjega zbira duhovne zaklade.

Pa lep pozdrav.


V glavnem; prvi prisega nekomu in drugi zbira za nekoga. Isto sranje, drugo pakovanje.

Lp,Igor


Hja, Igor, Vendar ; prvi prisega na sojeno ( beri mrtvo ) energijo, in drugi zbira za Živo Energijo .

Torej ; prvi prisega ( beri : deluje ) na smrt , in drugi zbira ( beri : deluje ) za Življenje .

Nooo, Igor, kako pa zdaj razumeš tale "pakovanja" v drugi obliki ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Marija
Reply #118 - 11.01.2011 at 10:17:03
 
Poet wrote on 11.01.2011 at 10:10:43:
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 10:03:14:
Robi wrote on 10.01.2011 at 14:24:10:
Quote:
Pri meni Je Govora o Stvarnikovi Besedi .

Še eden izmed tistih, ki imajo telefonsko linijo z Najvišjim. Cheesy


Žal je zaenkrat šele "enosmerna"  Embarrassed Tongue Sad

Računam, pa da se kmalu odpre še drugi frekvenčni pas  Wink Cool

Lp do tedaj, ajd' , čaw .

Kot sem že rekel, Bošty je tako prikupno prismojen, da je človeku v veselje brati njegove neskončne domislice!  Grin Cheesy

Kdo še hodi po hosti razen naš Bošty?  Wink Cool


Čuj, ti domiselno omejeni domiselnež, ... : a ti še nisi prišel dje kot do domislic ?

No, ko prideš kaj dlje, pa še kako globljo povej, da neboš samo v plitvih vodah čofotal kot mlinska kolesa , ki nikdar ne pridejo iz vode .

Lp do tedaj, ... morda že v tem lajfu .

Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Marija
Reply #119 - 11.01.2011 at 10:29:15
 
Boštyxz wrote on 11.01.2011 at 10:17:03:
No, ko prideš kaj dlje, pa še kako globljo povej, da neboš samo v plitvih vodah čofotal kot mlinska kolesa , ki nikdar ne pridejo iz vode .

Lp do tedaj, ... morda že v tem lajfu .

Morda pa res. Morda pa res "že v tem lajfu". Ker če ne pa v naslednjem, ane, al pa v tistem po tem, če ne pa čez pet življenj, pa če še takrat nič ne bo, čez deset pa res!!!  Grin Cheesy Cool

Bošty, nikarte ne nehaj pisati, zakaj ko berem tvoje poste, resnično čutim, da sem bližje Bogu kot pa kot sem bil še v "prejšnjem življenju"! No, je pa tudi res, da ko berem M.L., se mi zdi, da sem na konvenciji satanovih majhnih pomagačev iz Zadobrove!  Cheesy   Ampak, jaz držim pesti, da se M.L. poboljša še v "tem življenju!"  Cool Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13