Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 
(Read 94794 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #300 - 15.05.2010 at 21:33:48
 
Quote:
Ja ampak imaš novo željo, ne biti lakomen. In dejstvo je, da si trenutno še lakomen. Kaj si naredil, nič. Še vedno si lakomen, le željo si spremenil.

Lp,Igor

Recimo, da trenutno še vedno sem..vendar bom zaradi drugačne želje vplival na dejanja, ki bi lahko odražala lakomnost.

Človek mora v sebi spoznati ali ozavestiti, da mu lakomnost več ne koristi in zato začne delovati drugače.
Se strinjam, da je to proces in sprememba se ne zgodi v enem dnevu...Navade so pač železna srajca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #301 - 15.05.2010 at 21:40:34
 
Robi wrote on 15.05.2010 at 21:33:48:
Quote:
Ja ampak imaš novo željo, ne biti lakomen. In dejstvo je, da si trenutno še lakomen. Kaj si naredil, nič. Še vedno si lakomen, le željo si spremenil.

Lp,Igor

Recimo, da trenutno še vedno sem..vendar bom zaradi drugačne želje vplival na dejanja, ki bi lahko odražala lakomnost.

Človek mora v sebi spoznati ali ozavestiti, da mu lakomnost več ne koristi in zato začne delovati drugače.
Se strinjam, da je to proces in sprememba se ne zgodi v enem dnevu...Navade so pač železna srajca.

Ne boš se spremenil na ta način. Lakomnost sem dal kot primer, ker navadno pomeni trpljenje. Enako je z ljubosumnostji itd. Ker daješ pomen času. Ne mislim kronološkemu, ampak notranjemu, psihološkemu. Ta dualnost bo zato prisotna vedno, ker je tudi jaz v času.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #302 - 15.05.2010 at 21:52:43
 
Na kakšen način pa se je na primer spremenil nekdo, ki je včasih kradel, danes pa več ne..?
In tisti človek ne pozna psihološkega časa..psihologije....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #303 - 15.05.2010 at 22:07:04
 
To ni psihologija, ni neka znanost ali znanje.
Lahko ga spremeni strah pred kaznijo, če je bil v zaporu več let, lahko dobi klavstrofobijo, itd.
Lahko si pa brez časa prizna, da je tat. Brez opazovanja in opravičevanja svojih misli, brez jaza. Preprosto uvidi kot celota, celostno bitje, da je tat in to pomeni trpljenje, da je takšen kot je, navaden tat, ki ogroža sebe in druge, da izgublja življenje s takšno dejavnostjo.

Je pa to zanimivo vprašanje in v Indiji sem se spoprijateljil z roparjem, ki je oropal v 80-ih pet nemških bank. Oboroženi ropi na tripu in je odsedel 5 let (je imel srečo na sodišču). Ja, dobre tri mesece smo bili skupaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #304 - 16.05.2010 at 02:04:42
 
Etrex wrote on 15.05.2010 at 17:31:52:
Dante v vecini se strinjam s tabo, samo to se ne morem strinjati, da se bomo za vecno vrnili v nek nas izvorni nivo, ki je osvobojen materijalnega.

Res je kot pravis, da se bomo vrnili domov ali kakorkoli imenujemo, to ima vsak v sebi v obliki akumuliranega spomina, nekdo bolj nekdo manj ozavesceno zato pa je religija, to ne mesat z vero, religija je nekaksen invidualni naboj- upanje ki deluje na nas ravno zaradi akumuliranega spomina, ko ta spomin v podzavesti popolnoma ozavestimo z lucjo zavesti, religijozni naboj popusti in se pretvori v vedenje.

Ok bistveno kar hocem povedat je to, da je ta nas "dom" ali koncna postaja tako kot tukaj in zdaj v istem nivoju ali dimenziji vecno zdaj, to ni noben nematerijalen svet, nic takega kar se ne da tukaj popolnoma objasniti.

Vedno bomo imeli duso in telo to je potrebno za zavest pika.

Fora je da se v nas samih spreminjajo nezkoncni nivoji, dimenzije, navzven smo clovek kot smo zdaj in bomo Smiley

Iluzija je zmota v nas, vesolje, stvarstvo samo ne more bit iluzija, iluzija je nase napacno, izkrivljeno zaznavanje  Wink

Misterij je nase nerazumevanje neka zadeve, recimo gledamo zvezde, zdaj to za nas ni misterij, ce pa ne bi poznali zadeve, bi iz tega naredili v sebi neko lastno razlago ki bi bila skregana z razumom in evo ti imas misterij Wink

Vse se da pojasniti, vesolje v osnovi ni zapleteno, mi ljudje do amena vse zapletemo, torej nasa naloga je da zadevo smiselno razpletemo, ne da zadevo se bolj zapletemo- mistificiramo Wink

L.p.  Smiley


Najprej Etrex se ti zahvaljujem za vsaj nekaj razumevanja in dovoli, da ti pojasnim glede nivojev stvarstva. V bistvu ne gre za to, da bi zaznali ostre ločnice med nekimi svetovi ali skakali sem in tja. Kot je zapisal že Alojz smo trenutno v troedini zavezi s telesom, umom in dušo. Toda žal meni je povsem jasno, da telo in um jemljeta od duše, praktično pa nič ne vrneta. Toda če se duša okrepi z močjo, ki je njej sorodna in je izvorna, potem ji je dano da lahko pritegne um, ta pa potem obvlada telo.
Veliko se je slišalo o teh EM vibracijah, toda jaz na tem telesu teh vibracij ne zaznavam tako dobro in občuteno kot je vibracije Besede. Zato tega dvoje ne mešati. Se strinjam, da se da marsikaj pojasniti, vendar ne tako poenostavljeno zgolj z enostavnimi vibracijami. Glede tega lahko vibracije v vesolju opredelim na te načine:
- mehanske vibracije - zvok, ki se širi po zraku in zvok s prevajanjem v trdni snovi ali tekočini - hitrost majhna do 340 m/s
- em vibracije - svetloba, žarki, sevanje, radijski valovi, ... ti valovi imajo hitrost širjenja največ do okrog 300.000 km/s
- vibracije uma, mentala - širjenje misli, telepatija ... ti valovi imajo nadsvetlobno hitrost
- kozmične vibracije OM - so skoz strukturo tega sveta vpete kot strune in hitrost širjenja je izredna, skorajda hipna.
- vibracije Duha Življenja, Sveti Duh - prežemajo vsa bitja in dajejo moč za delovanje, hitrost širjenja skozi prostor je neomejen.

Tako je po mistiki tisto kar pride iz središča galaksije ravno kozmični Zvok Om, ta vsebuje moč da uravnava to materialno Stvarstvo v nastajanju, razvijanju in v propadanju. Ta kozmični Zvok vedno deluje skoz ta kozmos bolj ali manj močneje in je tudi elementarna esenca materije. Kozmični zvok Om je del vsake atomske strukture, ta vibracija je znotraj vsakega atoma. Posledično je tudi dejavnik povezovanja med atomi v kompleksnejše strukture v anorganski naravi. Toda za aktivacijo molekul organske narave pa je potrebna še delovanje Duha Življenja, ta omogoča razvoj in nastanek žive strukture. Vse to je nastalo po naravi in delovanju kozmičnih moči in še Moči Duha Življenja. Zdaj pa mi povejte, če je to izvorno stanje? kako lahko nastalo in sprejemljivo strukturo telesa imeti za večni, ciklično pogojen Dom. Kar je meso je pač meso in nima z večnostjo prav nobene zveze. Telo se rodi, razvija, postara in umre - potem pa se razgradi in je hrana mikrobitjem v zemlji (razen če ni sežgano!  Smiley ).
Pojasnim še kaj menimo o teh EM vibracijah. Najprej vprašanje: Ali so rentgenski žarki in žarki sevanja blagodejni za katerikoli organizem (ta ima občutljive molekule DNK!)? Po znanosti so to žarki, ki so del EM valovanja, razlika je le v frekvenci. To so torej žarki nežive materije (ta v sebi nima moči Duha!) in kolikor so višje frekvence in intenzitete, toliko bolj so "ubijalski" za organizem, pravzaprav ubijajo in cefrajo molekule DNK. Tega se najbrž zavedate, pa zakaj s tem silite v javnost. Če pa mislite prometejevci to teorijo obelodaniti v kaki knjigi, potem ... ne vem, to boste pač morali zagovarjati, ni več izmikanja. Sam ne bi vztrajal na teh poimenovanjih in poenostavitvah. U bistvu se tu razhajamo, pa tudi v tem, da nimate izkušnje z Besedo. po drugi strani pa vidim, da imate za namen večno življenje dosečti z samoobnavljanjem fizičnega telesa. Oprostite, to ni bilo nikoli vidno. To je ... slepa ulica Življenja! V Bibliji je en lep rek: Mnogi prvi bodo zadnji in zadnji bodo prvi (nazaj). Saj se ve kam!  Smiley

LP!

Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #305 - 16.05.2010 at 02:42:31
 
Alojz in Sandib wrote on 15.05.2010 at 18:58:47:
OM prvi guru -starec iz gore,ki naj bi prišel na Zemljo pred 300000 leti.!!! Njegov simbol je v bistvu skrit  v poenoteni vrednosti kocke-krogle ki jo ponazarja črka U. Tako da vsaka mistifikacija OM-a odpade ker sam OM ponazarja troedino vesoljno samotelo..

A--U---M      je enako       IN ---RI--- AO

Ni vse v umu-zavest rešuje preko uma vesoljne  skrivnosti,brez mistifikacije in glorifikacije.Ravno glorifikacija besede je najnevarnejša!!! Razumeš Dante?

Mi sami mistificiramo in glorificiramo lik samospoznanih Jezusa BUde,Krišne Mohameda itd zato ker ne razumemo njihovo vesoljno poslanstvo. Jezus sam je proti vsakemu malikovanju in čaščenju vesoljne besede resnice,ki jo ravno on sam nosi v sebi.Razmisli--besede-besede-dejanja so kje?!! Wink Wink Wink


OM je beseda izpeljana v u bistvu v sanskrtu - vedno pa je obstajal kozmični zvok, vibracija AUM. Vem, sem slutil, da je ta tvoj IN-RI-AO asociacija na AUM. Tudi drži, da vsebuje delovanje troedinih moči, ki so si v delovanju kot eno. Tega zvoka ne moremo posnemati, niti ga ne izkoristiti kar tako, lahko pa ga se spomnimo in dopustimo da deluje tudi skozi nas. Če poskusimo to glorificirati in izrabiti proti višji volji, se ta moč kozmične vibracije obrne proti nam, nas oslabi in to nas uniči.
To vse zame ni nobena mistifikacija - je pač dejstvo za tiste, ki so zavestni lastnega duhovnega potenciala.
Malikovanje Besede? Se ti zdi, da je o tem govora. Besede ne opisujem natančno, jo niti ne poskusim izražati v kaki glasbi ali celo slikati - to bi bilo dejanje malikovanja. Ampak hvala za opozorilo, na to nevarnost sem pozoren, ker nam ni dovoljeno iti v podrobnosti, sicer izgubim stik. Razumljivo!

Vesoljno poslanstvo prerokov mi je jasno, njih naloge tudi, tudi sedanjega (On je vedno na tem svetu!) in tudi njih sporočilo prav tako. Tu nisem v nobeni dilemi. Toda ali si ti seznanjen z najnovejšim "sporočilom" preroka, Učitelja? Ali pa zgolj deluješ po akumuliranem spominu, po še neznanem viru Znanja? Smiley  Nekateri še vedno živijo s starim teološkim sporočilom, ki pa se je čez čas sprevrgel v ritual. Tako nastane pozunanjena religija, ki ne more potešiti nobene duše. Branje svetih spisov pa postane kot branje starega časopisa. V stari kontekst tedaj davno se ne moreš kaj dosti vživeti, kajne? Smiley
Ko bodo v tebi spet prebujena Beseda, bodo dejanja po Njegovi volji tu. Moj um in telo v tem le sodelujeta in sta dejansko orodje duše.
To pisanje bo imelo svoj namen in ko bo opravljeno, bom s tem gladko končal in ne bom nakladal še več tisoč sporočil. Potemtakem se ne bom niti oglasil več. Je to jasno! Vzemi ali pusti!  Smiley

LP!


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #306 - 16.05.2010 at 08:35:28
 
Quote:
- vibracije uma, mentala - širjenje misli, telepatija ... ti valovi imajo nadsvetlobno hitrost
- kozmične vibracije OM - so skoz strukturo tega sveta vpete kot strune in hitrost širjenja je izredna, skorajda hipna.
- vibracije Duha Življenja, Sveti Duh - prežemajo vsa bitja in dajejo moč za delovanje, hitrost širjenja skozi prostor je neomejen.

Vse te zadeve (še) niso znanstveno dokazane...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #307 - 16.05.2010 at 08:41:10
 
Quote:
To ni psihologija, ni neka znanost ali znanje.
Lahko ga spremeni strah pred kaznijo, če je bil v zaporu več let, lahko dobi klavstrofobijo, itd.
Lahko si pa brez časa prizna, da je tat. Brez opazovanja in opravičevanja svojih misli, brez jaza. Preprosto uvidi kot celota, celostno bitje, da je tat in to pomeni trpljenje, da je takšen kot je, navaden tat, ki ogroža sebe in druge, da izgublja življenje s takšno dejavnostjo.

Je pa to zanimivo vprašanje in v Indiji sem se spoprijateljil z roparjem, ki je oropal v 80-ih pet nemških bank. Oboroženi ropi na tripu in je odsedel 5 let (je imel srečo na sodišču). Ja, dobre tri mesece smo bili skupaj.

Lp,Igor

Res ni.
Kot sem zgoraj omenil, je pomembno, da človek spozna..Ko ropa, deluje iz jaza, in ga to zadovoljuje..vsaj nekaj časa....saj v njegovem spominu in zavesti ni slik o trpljenju in kaznih....Ko pa mu njegovo dejanje prinese tudi trpljenje, pa ga to več ne zadovoljuje, zato neha...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #308 - 16.05.2010 at 08:44:59
 
Quote:
Toda žal meni je povsem jasno, da telo in um jemljeta od duše, praktično pa nič ne vrneta.

Dante,
to ni možno....Preko nas vesolje dobi povratno informacijo...Na nek način se ozavešča...
Že v fizikalnem smislu ni možno le jemati in nič dati...Saj je vse v soodvisnosti.
Prav tako omenjaš karmo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #309 - 16.05.2010 at 09:48:54
 
Robi wrote on 16.05.2010 at 08:41:10:
Quote:
To ni psihologija, ni neka znanost ali znanje.
Lahko ga spremeni strah pred kaznijo, če je bil v zaporu več let, lahko dobi klavstrofobijo, itd.
Lahko si pa brez časa prizna, da je tat. Brez opazovanja in opravičevanja svojih misli, brez jaza. Preprosto uvidi kot celota, celostno bitje, da je tat in to pomeni trpljenje, da je takšen kot je, navaden tat, ki ogroža sebe in druge, da izgublja življenje s takšno dejavnostjo.

Je pa to zanimivo vprašanje in v Indiji sem se spoprijateljil z roparjem, ki je oropal v 80-ih pet nemških bank. Oboroženi ropi na tripu in je odsedel 5 let (je imel srečo na sodišču). Ja, dobre tri mesece smo bili skupaj.

Lp,Igor

Res ni.
Kot sem zgoraj omenil, je pomembno, da človek spozna..Ko ropa, deluje iz jaza, in ga to zadovoljuje..vsaj nekaj časa....saj v njegovem spominu in zavesti ni slik o trpljenju in kaznih....Ko pa mu njegovo dejanje prinese tudi trpljenje, pa ga to več ne zadovoljuje, zato neha...

Tvoja trditev "res ni" je povsem mimo.
Če ga sam rop zadovoljuje je mentalno bolana oseba je kleptoman. Zadovoljuje ga denar, potem, po ropu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #310 - 16.05.2010 at 10:18:10
 
Ne vem, če si trditev "res ni" razumel pravilno.."res ni" se je nanašalo na:
Quote:
To ni psihologija, ni neka znanost ali znanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #311 - 16.05.2010 at 10:26:37
 
Robi wrote on 16.05.2010 at 10:18:10:
Ne vem, če si trditev "res ni" razumel pravilno.."res ni" se je nanašalo na:
Quote:
To ni psihologija, ni neka znanost ali znanje.

Ja, ker psihologija je veda, ki znanstveno proučuje.....

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #312 - 16.05.2010 at 10:46:39
 
Kdor misli,da se z samospoznanjem preneha sebstvo-jaz sem- se krepko moti. S samospoznanjem svoja dejanja uravnotežimo s samo vesoljno vseobsežno samopojavnostjo.

Sledimo zavestno njeno enotno elementarno in življenjsko zakonitost in jo v sozvočju z njo  udejanjamo.

Sam nikoli ne bom prestopil v območje kjer se moj jaz ne samopotrjuje samozaveda- v sozvočju z samo vseobsežno vesoljno večno-sedanjo samobitnostjo.

To mi šele omogoča udejaniti svoj življenjski obstoj v sozvočju z vsem in v vsemu. Pravljice domišlije  fantastov se mi ne da brati.S spoznanjem se  naš vesoljni Jaz okrepi in ta vesoljna življenjska ozaveščenost jaza- drži pod nadzorom naše želje delovati  egoistično.

Nikoli ne bo prišlo do zanikanja lastnega sebsta-prišlo bo do osvoboditve vesoljnega samospoznanega jaza iz klešč našega dosedanjega egoističnega delovanja.

Naša dejanja ne bodo več introventirana obrnjena v nas same, ampak bodo obrnjena navzven v dobrobit vsega življenja.
Če si ti kot oseba notranje samoizpolnjen ne deluješ več zase,ker te to več ne izpolnjuje- ampak svoja dejanja usmerjaš iz sebe samozadostnega samospoznanega -uravnoteženo navzven. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #313 - 16.05.2010 at 10:47:39
 
Dante wrote on 16.05.2010 at 02:42:31:
Ko bodo v tebi spet prebujena Beseda, bodo dejanja po Njegovi volji tu. Moj um in telo v tem le sodelujeta in sta dejansko orodje duše.
To pisanje bo imelo svoj namen in ko bo opravljeno, bom s tem gladko končal in ne bom nakladal še več tisoč sporočil. Potemtakem se ne bom niti oglasil več. Je to jasno! Vzemi ali pusti!  Smiley

LP!

Torej adios (k bogu) svoboda. Cilj bo dosežen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #314 - 16.05.2010 at 10:55:29
 
Quote:
Dante wrote on 16.05.2010 at 02:42:31:
Ko bodo v tebi spet prebujena Beseda, bodo dejanja po Njegovi volji tu. Moj um in telo v tem le sodelujeta in sta dejansko orodje duše.
To pisanje bo imelo svoj namen in ko bo opravljeno, bom s tem gladko končal in ne bom nakladal še več tisoč sporočil. Potemtakem se ne bom niti oglasil več. Je to jasno! Vzemi ali pusti!  Smiley

LP!

Torej adios (k bogu) svoboda. Cilj bo dosežen.

Lp,Igor


Dober povedano Igor-mnogi ne razumejo,da ni cilja-je samo naše vesoljno neuravnoteženo,ali  uravnoteženo delovanje-brez ciljev. WinkCilj je že  vesoljno samobitno do9ločen-življenje samo!!!
Back to top
« Last Edit: 16.05.2010 at 15:41:25 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22