Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 22
(Read 94803 times)
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #165 - 12.05.2010 at 14:55:52
 
eni drugače mislimo kar še po mojem ni vzrok da na nas lepiš etikete

Alojz in Sandib wrote on 12.05.2010 at 14:50:24:
ČAROVNIKI MISTIKE IN EGO TRIPA-TEGA NE RAZUMEJO!!!


---

Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.


Telo ti je samo posoda - to so vedeli že juhuu časa nazaj
Posoda za tukaj, za na Zemlji.

Pa še tukaj si tu in tam izven te posode.
In pa posebej ko se ti posoda pokvari in greš kam drugam v kakšno drugo al pa pač tu na Zemlji v kakšno drugo posodo, vmes si sam nisi  v posodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #166 - 12.05.2010 at 14:57:22
 
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 14:53:06:
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Vsa debata se odvija okrog tega ali je zavest vezana na telo ali ni ?

Ja, ker je to ves point eksistence, tu se vse konča in vse začne, zato je prav, da govorimo o tem.

Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.

Vidiš, kot sem napisal že zgoraj: zavest se zaveda, da telo obstaja, to je vse. Ne da se zaveda šele s pomočjo telesa, prej ko pa ni telesa se pa ne more. Sej tud v stanju globokega spanja ko se eliminira telo in cel svet se zavest še vedno zaveda zavedanja, samo takrat ni več objekta katerega naj bi se zavest zavedala. Obstaja pa in se zaveda zavedanja.

To je ves point omejene in neomejene eksistence, razsvetljenja in nerazsvetljenja, problemov in ne-problemov.


PREJ KO NI TELESA PA NE MORE!!!!! KAKO SMO PLITKI IN SE UJAMEMO V EGO TRIP. NORMALNO ZATO PA JE ŽIVO MATERIALNO TELO realizacija)+akumulacija ZAVEST-ŠELE XENO NAVZVEN IN NAVZNOTER POENOTENO ŽIVLJENJE. NO PA SMO SE UJELI V LASTNO PAST GOSPODIČ EL POETA!!!
SI NASTAVLJAL ZANKO SEDAJ SI SE SAM UJEL V NJO. Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin  UŽIVAM-111!!!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #167 - 12.05.2010 at 14:59:24
 
Jezikovno nenavdahnjen bevskač Alojz ni poštekal, da se drugi del stavka navezan na prvega, torej da nadaljuje misel iz prejšnjega.

In, hop, je skočil za žogico kot cucek, ki preži na kost. Pohvalno
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #168 - 12.05.2010 at 15:06:27
 
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 14:59:24:
Jezikovno nenavdahnjen bevskač Alojz ni poštekal, da se drugi del stavka navezan na prvega, torej da nadaljuje misel iz prejšnjega.

In, hop, je skočil za žogico kot cucek, ki preži na kost. Pohvalno


TI EGO KROMPIRČEK NISI POŠTEKAL-NI ZAVESTI BREZ ŽIVEGA MATERIALIZIRANEGA TELESA-KAKOR NI ŽIVEGA TELESA BREZ ZAVESTI.SEM VKLJUČUJEM VSE ŽIVO IN VSE ŽIVLJENJE111 Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #169 - 12.05.2010 at 15:11:13
 
Quote:
Glej, a si ti zmožen narest ta preskok, od tega da kao telo ustvarja zavest in je zato vse v polju omejenosti, do tega, da vidiš, da je že samo telo v polju zavesti, ki ni nikjer omejena.

Poet,
zakaj pa potem človek rabi na tisoče let, da je prišel do takega razvoja ?
Zakaj ni zavest že takoj na začetku zavedanja, rekla, jaz sem neomejena, bomo praljudje imeli zdaj računalnike... Smiley

Jaz mislim, da je od telesa odvisno kako široka bo zavest v človeku...Oziroma v kakšni meri se bo realizirala..in ta realizacija je odvisna od uma..znanja..inteligence....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #170 - 12.05.2010 at 15:13:05
 
Quote:
Pa še tukaj si tu in tam izven te posode.
In pa posebej ko se ti posoda pokvari in greš kam drugam v kakšno drugo al pa pač tu na Zemlji v kakšno drugo posodo, vmes si sam nisi  v posodi.

Torej jaz nisem "jaz" ali ego ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #171 - 12.05.2010 at 15:15:57
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 15:11:13:
Quote:
Glej, a si ti zmožen narest ta preskok, od tega da kao telo ustvarja zavest in je zato vse v polju omejenosti, do tega, da vidiš, da je že samo telo v polju zavesti, ki ni nikjer omejena.

Poet,
zakaj pa potem človek rabi na tisoče let, da je prišel do takega razvoja ?
Zakaj ni zavest že takoj na začetku zavedanja, rekla, jaz sem neomejena, bomo praljudje imeli zdaj računalnike... Smiley

Jaz mislim, da je od telesa odvisno kako široka bo zavest v človeku...Oziroma v kakšni meri se bo realizirala..in ta realizacija je odvisna od uma..znanja..inteligence....


Bravo Robi!!!!! El Poeta in ego čarovniki ne razumejo enostavne zadeve,da je vsako živo bitje vesoljno soodvisno
živo telo+zavest + soodvisnost lastne vesoljne samomanifestacije. el Poeta sedaj ni soodvisen od ostale vesoljne samopojavnosti on je samo ego manjak,ki ne razume lastne življenjske soodvisnosti -sedaj.
El Poet lahko brani svoje ego samovšečno nakladanje,dva tri poste,potem jo pocvirna u maglo.Potem tuhta kako bo žalil--ne pa kaj bo povedal. Wink Grin Grin Grin Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #172 - 12.05.2010 at 15:19:58
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 15:11:13:
Zakaj ni zavest že takoj na začetku zavedanja, rekla, jaz sem neomejena, bomo praljudje imeli zdaj računalnike....


razum, um, ti da računalnik, ne zavest ne tvoja bit, naučen brbrbr ki ti ga v šoli filajo v tvoj um

En "šaman" se bolj zaveda sebe, vesolja, in da ni svet samo to kar uzreš okoli sebe, kot ti ali jaz, sam raču. ti pa ne zna nardit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #173 - 12.05.2010 at 15:22:57
 
Quote:
Robi wrote on 12.05.2010 at 15:11:13:
Zakaj ni zavest že takoj na začetku zavedanja, rekla, jaz sem neomejena, bomo praljudje imeli zdaj računalnike....


razum, um, ti da računalnik, ne zavest ne tvoja bit, naučeno brbrbr ki ti ga v šoli filajo v tvoj um


Živo telo +*zavest= X Življenje --ali obrnjeno- zavest*+ živo telo=X vsako življenje!!!!ENEGA BREZ DRUGEGA NI -DA JE ŽIVLJENJE (navzven in navznoter) POENOTENO!! Je kaj za dodati in pametarit? Wink Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #174 - 12.05.2010 at 15:30:28
 
ne bi vedel ker ne vem kaj te krace pomenijo

Vem pa, da razum in zavest nista isto, in da ti računalnik  da um ki ga prej nafilajo v šoli. In da se lahko kdo zelo zaveda vsega pa ne zna niti računat, nekdo pa je high znanstvenik pa ne....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #175 - 12.05.2010 at 15:34:01
 
Quote:
ne bi vedel ker ne vem kaj te krace pomenijo

Vem pa, da razum in zavest nista isto, in da ti računalnik  da um ki ga prej nafilajo v šoli. In da se lahko kdo zelo zaveda vsega pa ne zna niti računat, nekdo pa je high znanstvenik pa ne....    


David tvoje celotno živo telo je računalnik * +zavest=X življenje Si ti sam X.Nimaš enega ni drugega je neobstoj-nič.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #176 - 12.05.2010 at 15:35:59
 
ehh....

razlagam Robiju zakaj ni zavest nardila računalnika prej,  zato kr ga dela um in ne zavest.
Drugo, zavest je lahko tudi brez telesa

Ti tak drugi drugač.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #177 - 12.05.2010 at 15:45:22
 
Vsem z mojo enačbo vesoljne enotne zakonitosti se da vsak x vesoljni samopojav obrazložiti -nezmotljivo-razmislite:

Xme= INme-- AO EM-- RIme= Xme Če vrednosti  obrnemo  je Xme -isti

Čovek, ali konj ali osel, ali drevo ali atom.Vseeno--- sistem je večno in sedaj vesoljno enoten na vseh življenjskih ravneh njegove samopojavnosti.Edino živo telo ima zavest in zavest ima živo telo.Je Eno večno in sedaj!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #178 - 12.05.2010 at 16:10:54
 
Quote:
Robi wrote on 12.05.2010 at 15:11:13:
Zakaj ni zavest že takoj na začetku zavedanja, rekla, jaz sem neomejena, bomo praljudje imeli zdaj računalnike....


razum, um, ti da računalnik, ne zavest ne tvoja bit, naučen brbrbr ki ti ga v šoli filajo v tvoj um

En "šaman" se bolj zaveda sebe, vesolja, in da ni svet samo to kar uzreš okoli sebe, kot ti ali jaz, sam raču. ti pa ne zna nardit.

Zavest se ustvari šele okrog tretjega leta, torej, ko je že nameščena neka količina podatkov v spominu.
Če ne bi bila zavest odvisna od uma, potem bi novorojenček takoj povedal...Ej majke mi, sem pameten kot šaman... Smiley

David, če bi se zavedal sebe in se poznal, bi potem videl, da se ti tudi zavedaš tega, s čimer so te nafilali, najprej brez tvoje volje, potem pa si sam s svojo voljo sledil tistemu...

Zavedaš se tega, kar si..bolj ali manj...in ne nečesa tretjega...Torej tvoj računalnik ti da zavedanje.

Če je pa šaman bolj zavesten ali ne, pa je odvisno le od tvojega ali mojega videnja in prepričanj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #179 - 12.05.2010 at 16:14:25
 
Alojz in Sandib wrote on 12.05.2010 at 15:45:22:
Vsem z mojo enačbo vesoljne enotne zakonitosti se da vsak x vesoljni samopojav obrazložiti -nezmotljivo-razmislite:

Xme= INme-- AO EM-- RIme= Xme Če vrednosti  obrnemo  je Xme -isti

Čovek, ali konj ali osel, ali drevo ali atom.Vseeno--- sistem je večno in sedaj vesoljno enoten na vseh življenjskih ravneh njegove samopojavnosti.Edino živo telo ima zavest in zavest ima živo telo.Je Eno večno in sedaj!

Kaj pa je Xme ? in INme Ao EM RIme ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 22