Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 22
(Read 94817 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #150 - 11.05.2010 at 19:13:24
 
Quote:
Resnica je res splošen pojem in resnic je neskončno če greš v detajle , sam pa mislim na resnico ki je samo ena kot pravi Etrex , resnica o nas samih ki je samo ena resnica ena in edina in jo je težko z besedami definirat ker je na svoj način ravno tisto kar ni .

Kaj točno imaš v mislih ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #151 - 11.05.2010 at 19:25:11
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 19:13:24:
Quote:
Resnica je res splošen pojem in resnic je neskončno če greš v detajle , sam pa mislim na resnico ki je samo ena kot pravi Etrex , resnica o nas samih ki je samo ena resnica ena in edina in jo je težko z besedami definirat ker je na svoj način ravno tisto kar ni .

Kaj točno imaš v mislih ?

Mislim resnico o človeku kot bitju to kar v resnici je .Telo , čut , misli so samo izraz te resnice in tudi bilokakšna ideja o tej resnici je samo izraz te resnice ki je skoz in vedno ista vedno sedaj . Nevem kako drugače povedat. Tisto kar sedi nekje v ozadju in opazuje telo od rojstva naprej opazuje misli opazuje tudi kadar si zgubljen se motis ... to kar je vedno isto in prisotno resnica tvojega bitja  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #152 - 12.05.2010 at 10:49:57
 
Quote:
Robi wrote on 11.05.2010 at 19:13:24:
Quote:
Resnica je res splošen pojem in resnic je neskončno če greš v detajle , sam pa mislim na resnico ki je samo ena kot pravi Etrex , resnica o nas samih ki je samo ena resnica ena in edina in jo je težko z besedami definirat ker je na svoj način ravno tisto kar ni .

Kaj točno imaš v mislih ?

Mislim resnico o človeku kot bitju to kar v resnici je .Telo , čut , misli so samo izraz te resnice in tudi bilokakšna ideja o tej resnici je samo izraz te resnice ki je skoz in vedno ista vedno sedaj . Nevem kako drugače povedat. Tisto kar sedi nekje v ozadju in opazuje telo od rojstva naprej opazuje misli opazuje tudi kadar si zgubljen se motis ... to kar je vedno isto in prisotno resnica tvojega bitja  Smiley


Loto-Resnica?
Resnica danes je,da je na Zemlji zelo malo ljudi,ki sploh  dojemajo,da vesoljna zavest deluje ciklično skozi  vsako življenje in je vsako živo fizično telo- orodje in hkrati '''medij'' vesoljnega   samodelovanja -rasti in pada vsake življenjske zavesti.
Ko fizično telo ( samozavedni človek)spozna v sebi,da je medij in in živ nosilec vesoljnega samozavedanja  
zavesti-je šele sposoben razumeti vesoljno resnico-ta je pa samo ena in dosegljiva preko živega človeškega telesa,ki je vesoljni medij vesoljnega samozavedanja. Vesolje se v takšnem človeku samozaveda in samopotrjuje. Boljše se trenutno ne da pojasniti. Naše življenje---JE MEDIJ za živo vesoljno samozavedanje!!!! Človeško Samospoznanje pomeni hkrati vesoljno dimenzijo ozaveščenja-samospoznanja-vesolja samega!!!

To je edina dimenzija,ki presega  življenjsko eksistenco človeka samega-kjer ta vesoljna samospoznana zavest v človeku presega dimenzijo njegovega lastnega ego bivanja.
Zavest se tako preko človeka (medija) zlije  in samospozna v lastni univerzalnosti. Wink Smiley SmileyKdor dojema ok,kdor ne naj vsaj preneha sanjati bedarije. El Poeta razumeš?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #153 - 12.05.2010 at 10:58:42
 
po mojem pa njet

človeška zavest, človek se lahko zaveda,  tudi izven svojega telesa
out of body experince
raznorazne rastline, lucidno sanjanje, obsmrtne izkušnje
človek, zavest, ni v telesu, lahko ga gleda, se zaveda da je zunaj njega, in da obstaja, in da obstaja še veliko ne le ta posoda za tukaj na zemlji
prevozno sredstvo

. . .

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #154 - 12.05.2010 at 11:09:45
 
Quote:
po mojem pa njet

človeška zavest, človek se lahko zaveda,  tudi izven svojega telesa
out of body experince
raznorazne rastline, lucidno sanjanje, obsmrtne izkušnje
človek, zavest, ni v telesu, lahko ga gleda, se zaveda da je zunaj njega, in da obstaja, in da obstaja še veliko ne le ta posoda za tukaj na zemlji
prevozno sredstvo

. . .


of course ...  Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #155 - 12.05.2010 at 13:13:03
 
Alojz in Sandib wrote on 12.05.2010 at 10:49:57:
Quote:
Robi wrote on 11.05.2010 at 19:13:24:
Quote:
Resnica je res splošen pojem in resnic je neskončno če greš v detajle , sam pa mislim na resnico ki je samo ena kot pravi Etrex , resnica o nas samih ki je samo ena resnica ena in edina in jo je težko z besedami definirat ker je na svoj način ravno tisto kar ni .

Kaj točno imaš v mislih ?

Mislim resnico o človeku kot bitju to kar v resnici je .Telo , čut , misli so samo izraz te resnice in tudi bilokakšna ideja o tej resnici je samo izraz te resnice ki je skoz in vedno ista vedno sedaj . Nevem kako drugače povedat. Tisto kar sedi nekje v ozadju in opazuje telo od rojstva naprej opazuje misli opazuje tudi kadar si zgubljen se motis ... to kar je vedno isto in prisotno resnica tvojega bitja  Smiley


Loto-Resnica?
Resnica danes je,da je na Zemlji zelo malo ljudi,ki sploh  dojemajo,da vesoljna zavest deluje ciklično skozi  vsako življenje in je vsako živo fizično telo- orodje in hkrati '''medij'' vesoljnega   samodelovanja -rasti in pada vsake življenjske zavesti.
Ko fizično telo ( samozavedni človek)spozna v sebi,da je medij in in živ nosilec vesoljnega samozavedanja  
zavesti-je šele sposoben razumeti vesoljno resnico-ta je pa samo ena in dosegljiva preko živega človeškega telesa,ki je vesoljni medij vesoljnega samozavedanja. Vesolje se v takšnem človeku samozaveda in samopotrjuje. Boljše se trenutno ne da pojasniti. Naše življenje---JE MEDIJ za živo vesoljno samozavedanje!!!! Človeško Samospoznanje pomeni hkrati vesoljno dimenzijo ozaveščenja-samospoznanja-vesolja samega!!!

To je edina dimenzija,ki presega  življenjsko eksistenco človeka samega-kjer ta vesoljna samospoznana zavest v človeku presega dimenzijo njegovega lastnega ego bivanja.
Zavest se tako preko človeka (medija) zlije  in samospozna v lastni univerzalnosti. Wink Smiley SmileyKdor dojema ok,kdor ne naj vsaj preneha sanjati bedarije. El Poeta razumeš?

Ja veliko ljudi je ki se ne zavedajo kaj so kdo so ker jih niti ne zanima , resnica je da se večini zdi neumno sploh razmišljat o tem ker ne vidijo kaj bodo oni imeli od tega . S tem se jaz ravno ukvarjam ker mi dela to probleme ko grem ven ko vidim ljudi kak se skrivajo pred sabo kak so zgubljeni borili se bi da ne izgubijo svoje zgubljenosti, to me razjezi in hkrati sem zamorjen ker razumem in hkrati vidim da so vsi zelo dobri ljudje , bo treba sprejet da je tako da se malo ustali  vse skup .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #156 - 12.05.2010 at 14:02:05
 
Quote:
po mojem pa njet

človeška zavest, človek se lahko zaveda,  tudi izven svojega telesa
out of body experince
raznorazne rastline, lucidno sanjanje, obsmrtne izkušnje
človek, zavest, ni v telesu, lahko ga gleda, se zaveda da je zunaj njega, in da obstaja, in da obstaja še veliko ne le ta posoda za tukaj na zemlji
prevozno sredstvo

. . .



Točno da se lahko-samo zadevo je treba razumeti-Izven telesna zavest je še vedno vezana na telo.Ona je vedno sočasno vezana na telo,tudi ko ni te izventelesne izkušnje.Zavest prevzame funkcijo materijalnega telesa-ampak telo je soprisotno tako kot je zavest v sočasno obrnjeni funkciji. Telo-zavest obrnjeno zavest-telo. Dajte malo razmišljati o vesoljni poenoteni izmenično sočasni prisotnosti akumulirano-realizirano je eno Obrni zadevo še vedno je eno in isto!!!NE ME BASAT Z LASTNIM NERAZUMEVANJEM ZADEV IN MISTIFICIRANJEM LASTNEGA UMA!!! Shocked Shocked Shocked Roll Eyes Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #157 - 12.05.2010 at 14:07:44
 
Tudi ko telesa ni, ker si "mrtev" oz. je tvoje telo nehalo funkcionirat -  zavest obstaja dalje.

Nič te ne bašem,  eni pač drugače razmišljamo in drugače gledamo na te zadeve, imaš težavo s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #158 - 12.05.2010 at 14:09:50
 
Quote:
Tudi ko telesa ni, ker si "umr" oz. je tvoje telo nehalo funkcionirat -  zavest obstaja dalje.

Nič te ne bašem,  eni pač drugače razmišljamo in drugače gledamo na te zadeve, imaš težavo s tem?

Ima težavo, ki si je ne prizna ...  Grin

V svoji nezmotljivosti ... ima kar veliko breme na ramenih, namreč špilat nezmotljivega junaka  Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #159 - 12.05.2010 at 14:36:30
 
Quote:
Tudi ko telesa ni, ker si "mrtev" oz. je tvoje telo nehalo funkcionirat -  zavest obstaja dalje.

Nič te ne bašem,  eni pač drugače razmišljamo in drugače gledamo na te zadeve, imaš težavo s tem?


sAMO NE V TVOJEM TELESU!!! v DRUGEM OBSTAJA ZAVEST NAPREJ.TI SI PO SMRTI MRTVO ELEMENTARNO NEZAVEDNO TELO!!!! ČE BI ZAVEST ŠE BILA VEZANA NA TVOJE ELEMENTARNO MRTVO TELO BI TI V TRUGI  ŽIV PEL IN VRISKAL !!! Wink WinkZAVEST JE POJEM ŽIVLJENJA IN VESOLJA NI PA POJEM  SAMEGA ELEMENTARNEGA OBSTOJA VESOLJA.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #160 - 12.05.2010 at 14:43:17
 
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 14:09:50:
Quote:
Tudi ko telesa ni, ker si "umr" oz. je tvoje telo nehalo funkcionirat -  zavest obstaja dalje.

Nič te ne bašem,  eni pač drugače razmišljamo in drugače gledamo na te zadeve, imaš težavo s tem?

Ima težavo, ki si je ne prizna ...  Grin

V svoji nezmotljivosti ... ima kar veliko breme na ramenih, namreč špilat nezmotljivega junaka  Wink


BREME LASTNEGA EGA IMATE SAMO SAMO ŽIVI EGO ČAROVNIKI KI NE RAZUMETE,DA JE ZAVEST POENOTENA VREDNOST CIKLIČNOSTI ŽIVLJENJA IN VESOLJNE VEČNO-SEDANJE SAMOBITNOSTI. zAVEST BO ŽIVA KO VAS NE BO -PROBLEM JE,DA NE RAZUMETE-DA IMA ZATO ŽIVLJENJE LASTNO SAMOREPRODUKCIJO-RAVNO ZATO,DA OHRANJA PREKO CIKLOV-RODOVNEGA (VRST) ŽIVLJENJA ZAVEST. Wink
WinkDUHOVNI ČAROVNIUKI,KI NE PRIZNAVAJO LASTNE SMRTI!!BO BOGEC NOSIL NJIHOVO CIKLIČNO(((OD ROJSTVA DO SMRTI))) SAMOZAVEDANJE V VESOLJNIH JAJČKIH Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #161 - 12.05.2010 at 14:43:47
 
Vsa debata se odvija okrog tega ali je zavest vezana na telo ali ni ?

Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #162 - 12.05.2010 at 14:48:17
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Vsa debata se odvija okrog tega ali je zavest vezana na telo ali ni ?

Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.

Ma ne!

Poglej tako: praviš, da se mora zavest nečesa zavedati. Saj se zaveda!!!! Zaveda se telesa! To je to! Zdaj pa tuhtaj naprej.

Glej, a si ti zmožen narest ta preskok, od tega da kao telo ustvarja zavest in je zato vse v polju omejenosti, do tega, da vidiš, da je že samo telo v polju zavesti, ki ni nikjer omejena.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #163 - 12.05.2010 at 14:50:24
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Vsa debata se odvija okrog tega ali je zavest vezana na telo ali ni ?

Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.


ROBI

NE SAMO,DA JE NESMISELNO,TO JE ABSURD ČLOVEŠKEGA UMA!!! TISOČKRAT SEM ŽE NAPISAL AKUMULIRANO-REALIZIRANO JE X ENO ŽIVO!! ŽIVLJENJE BREZ ZAVESTI NE OBSTAJA --TAKO KOT ZAVEST BREZ ŽIVLJENJA NE OBSTAJA!!
VEDNO MORAJO BITI PRISOTNI OBE VREDNOSTI,KI SE NAVZVEN IZRAŽATA VESOLJNO POENOTENO SKOZI VSAKO ŽIVO X -VESOLJNO INDIVIDUALNO SAMOPOJAVNOST. Smiley Smiley

ČAROVNIKI MISTIKE IN EGO TRIPA-TEGA NE RAZUMEJO!!!


Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #164 - 12.05.2010 at 14:53:06
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Vsa debata se odvija okrog tega ali je zavest vezana na telo ali ni ?

Ja, ker je to ves point eksistence, tu se vse konča in vse začne, zato je prav, da govorimo o tem.

Robi wrote on 12.05.2010 at 14:43:47:
Jaz mislim, da če se zavest hoče zavedati, se mora preko nečesa zavedati...Da bi zavest obstajala neodvisno in se zavedala sama sebe, se mi ne zdi smiselno.

Vidiš, kot sem napisal že zgoraj: zavest se zaveda, da telo obstaja, to je vse. Ne da se zaveda šele s pomočjo telesa, prej ko pa ni telesa se pa ne more. Sej tud v stanju globokega spanja ko se eliminira telo in cel svet se zavest še vedno zaveda zavedanja, samo takrat ni več objekta katerega naj bi se zavest zavedala. Obstaja pa in se zaveda zavedanja.

To je ves point omejene in neomejene eksistence, razsvetljenja in nerazsvetljenja, problemov in ne-problemov.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 22