Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 25
(Read 141092 times)
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #315 - 22.12.2011 at 16:01:53
 
titud wrote on 22.12.2011 at 15:48:18:
Ker je tale topik ravno aktiven in ker sem se v njem že obširno razpisal o boštjanu m. zupančiču (oz. njegovih teoriji o možnih predpogojih, ki bi  lahko vodili k razsvetljenju danšanjega človeka), bom kar tukaj opozoril na včerjašnji intervju z njim na radiu ob izidu njegove nove knjige ...
http://tvslo.si/#ava2.123786871;;


Ker sva trenutno tu pa bom odgovoril. Titud, mal poslušam pa vidim da največ govori o sedanji politični situaciji tukaj in v EU. Če že "moramo" kaj vedeti o tem, pa daj vsaj naslov knjige in na kratko povzami njegove misli o "razsvetljenju". Upam pa, da ta doktor nisi ti.  Smiley

pozz!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #316 - 22.12.2011 at 17:16:00
 
Dante

Sam opmnil te bom-Boštjan M.Zupančič govori o dekadenci družbe,ki se je iz edipalne preobraža v prededipalno.Kar pomeni izgublja se moralna integriteta družbe,To pomeni,da se pravi moški izgubljajo ampak so danes zgoraj (mamini sinčki),ki rušijo patriarhalno družbo in ustvarjajo družbo brez moralne integracije v dužbi.Kar je popolnoma točna ugotovite.danes nas vodijo psihično bolani mamini sinčki- brez morale  in patriarharne očetovske odgovornosti do družbe   najbolj nazorno povedano.Jara gospoda-maminih sinčkov.Jaz se s Titudom velikokrat ne strinjam,ker Titud prevečkrat za moje pojme kopira druge a hkrati je sam dovolj pronicljiv mislec.Zato se midva velikokrat  skočiva v lase.On ni borec z razliko od mene,ki se imam za borca in se v znanju in zapažanju sveta ne bojim z nikomur konfrotirati.ČLovek samo ne ve,da vesoljna zakonitost sama po sebi znižuje moško potenco.V zadnjih 50 letih za več kot 50%-Vse manj je pravih moških in vse več je nepotešenih žensk na tem svetu-resnica!!Vodijo ga mamini sinčki!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #317 - 22.12.2011 at 17:17:31
 
Dante:
Quote:
Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

Če trdiš, da obstaja neka univerzalna resnica, ki bo odrešila svet, potem si isti, kot razni pridigarji, ki se imajo za božje glasnike.

Zato nasvet velja za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #318 - 22.12.2011 at 17:24:28
 
Robi wrote on 22.12.2011 at 17:17:31:
Dante:
Quote:
Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

Če trdiš, da obstaja neka univerzalna resnica, ki bo odrešila svet, potem si isti, kot razni pridigarji, ki se imajo za božje glasnike.

Zato nasvet velja za vse.


Obstaja univerzalna življenjska resnica,ker obstaja univerzum!!In ta resnica preko nas samih potrjuje obstoj univerzuma in sočasno obratno sam univerzum potrjuje naš obstoj,če ga sami ne dojemamo v sebi!!Lahko zanikaš Zemljo in nebo???? Lahko zanikaš samega sebe?? To je prva univerzalna resnica,ki jo skozi  tekoča spoznanja doplnjujemo. Nekdo se ima za sodnika,pa mogoče še do vc sam ne zmore,ga mora nekdo tja peljati.Primer: s tem ne mislim tebe Robi!Obstaja univerzalna resnica-foušarija pa nima mej!!  Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #319 - 22.12.2011 at 17:31:22
 
Robi

Danes je Titud dal semle eno dobro zadevo od M.Zupančiča.Ta je dal genialno prispodobo slovenske družbe in slovenske foušerije do lastnih soljudi. Rekel je v Sloveniji smo prišli do stopnje ko uresničujemo idejo rdečih makovih cvetov,ki vzkijejo na pšenični njivi in pogledajo iznad pšenice.Mi takoj ta cvet odtrgamo,ker ne prenesemo drugačnih od sebe,da ne povem kakšnih.. Razumeš?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #320 - 22.12.2011 at 18:03:28
 
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 17:24:28:
Robi wrote on 22.12.2011 at 17:17:31:
Dante:
Quote:
Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

Če trdiš, da obstaja neka univerzalna resnica, ki bo odrešila svet, potem si isti, kot razni pridigarji, ki se imajo za božje glasnike.

Zato nasvet velja za vse.


Obstaja univerzalna življenjska resnica,ker obstaja univerzum!!In ta resnica preko nas samih potrjuje obstoj univerzuma in sočasno obratno sam univerzum potrjuje naš obstoj,če ga sami ne dojemamo v sebi!!Lahko zanikaš Zemljo in nebo???? Lahko zanikaš samega sebe?? To je prva univerzalna resnica,ki jo skozi  tekoča spoznanja doplnjujemo. Nekdo se ima za sodnika,pa mogoče še do vc sam ne zmore,ga mora nekdo tja peljati.Primer: s tem ne mislim tebe Robi!Obstaja univerzalna resnica-foušarija pa nima mej!!  Wink

Človek mora najprej spoznati kdo je. In šele takrat, ko je samospoznan, lahko z modrostjo razume univerzalne zakonitosti.

Saj ni problem v poznavanju resnice, ampak v pomanjkanju zaupanja, ljubezni....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #321 - 22.12.2011 at 18:25:49
 
Robi wrote on 22.12.2011 at 18:03:28:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 17:24:28:
Robi wrote on 22.12.2011 at 17:17:31:
Dante:
Quote:
Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

Če trdiš, da obstaja neka univerzalna resnica, ki bo odrešila svet, potem si isti, kot razni pridigarji, ki se imajo za božje glasnike.

Zato nasvet velja za vse.


Obstaja univerzalna življenjska resnica,ker obstaja univerzum!!In ta resnica preko nas samih potrjuje obstoj univerzuma in sočasno obratno sam univerzum potrjuje naš obstoj,če ga sami ne dojemamo v sebi!!Lahko zanikaš Zemljo in nebo???? Lahko zanikaš samega sebe?? To je prva univerzalna resnica,ki jo skozi  tekoča spoznanja doplnjujemo. Nekdo se ima za sodnika,pa mogoče še do vc sam ne zmore,ga mora nekdo tja peljati.Primer: s tem ne mislim tebe Robi!Obstaja univerzalna resnica-foušarija pa nima mej!!  Wink

Človek mora najprej spoznati kdo je. In šele takrat, ko je samospoznan, lahko z modrostjo razume univerzalne zakonitosti.

Saj ni problem v poznavanju resnice, ampak v pomanjkanju zaupanja, ljubezni....


Tole čisto dober ne razumem-pomanjkanje zaupanja v ljubezen?

Zame je ljubezen stanje moje biti in če nisem siguren v sebi potem mi nobeno zaupanje ne pomaga.!Potem je to zgolj izgovor,da zaupam v ljubezen,če je pa sam ne izkazujem-živim!!! Dojemaš??
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #322 - 22.12.2011 at 23:15:19
 
Alojz in Sandib wrote on 21.12.2011 at 13:48:40:
Boštyxz wrote on 21.12.2011 at 11:24:54:
Ti že veš, ko krave ješ  Wink Roll Eyes Tongue


Jaz jih jem,ti jih pa na Saturnusu paseš kot sam trdiš.Še muzko jim predvajaš,da dajo več vodikovega mleka.Tega pa izvažaš onim,ki se skrivajo v notranjosti Sonca.To so tvoje trditve,za katere vedo vsi tule!! Je resnica? Grin


Na srečo to Ni Resnica, ampak je le tvoja zbrkljarija, ko Resnico pomešaš in izpade takšnale zmeda kot si jo pravkar opisal zame  Grin

Na srečo to Niso moje trditve .  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #323 - 22.12.2011 at 23:16:26
 
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 10:50:57:
M.L

Iz teme si v temo greš.Kaj si pa ti naredil,da bi se človeštvo zbudilo? Ene faruške pridige,ki jih sploh ne razumeš trosiš naokoli.


 N E sklepaj vsega po sebi  Exclaim Exclaim Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #324 - 22.12.2011 at 23:17:48
 
gape wrote on 22.12.2011 at 12:51:05:
Dante wrote on 22.12.2011 at 12:44:08:
ta svet sam od sebe gre v maloro
, v Iluzijo iz katere se je vse teže odrešiti.  

hjah
ni glih da gre čist sam od sebe
useen mamo mi ki imamo zavest neki pri tem u kero smer svet gre

in knjige - več al manj use - tud tastare, propagirajo svet u kerem smo se znašli ... lahko do rečeš da u knjigi piše tko in tko, žal pa se tisti ki knjigo promovirajo tko ne obnašajo
in ljudje majo navodila
kako in kaj
delat


Točn' T k o  Exclaim

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #325 - 23.12.2011 at 10:19:59
 
Dante wrote on 22.12.2011 at 16:01:53:
Ker sva trenutno tu pa bom odgovoril. Titud, mal poslušam pa vidim da največ govori o sedanji politični situaciji tukaj in v EU. Če že "moramo" kaj vedeti o tem, pa daj vsaj naslov knjige in na kratko povzami njegove misli o "razsvetljenju". Upam pa, da ta doktor nisi ti.  Smiley

pozz!


evo  link http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1267732047/123#123 do mojega povzetka odlomka iz boštjanove prve  knjige sedem suhih krav ( http://books.google.si/books/about/Prva_od_suhih_krav.html?id=3y8oAQAAMAAJ&redir... ), napisal je že drugo, o kateri teč beseda v intervjuju  ( http://www.emka.si/tembatsu-druga-od-suhih-krav/PR/161337 )

več o osrednji temi obeh knjig pa boš našel tle http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1275468323/0

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #326 - 23.12.2011 at 10:58:58
 
titud wrote on 23.12.2011 at 10:19:59:
Dante wrote on 22.12.2011 at 16:01:53:
Ker sva trenutno tu pa bom odgovoril. Titud, mal poslušam pa vidim da največ govori o sedanji politični situaciji tukaj in v EU. Če že "moramo" kaj vedeti o tem, pa daj vsaj naslov knjige in na kratko povzami njegove misli o "razsvetljenju". Upam pa, da ta doktor nisi ti.  Smiley

pozz!


evo  link http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1267732047/123#123 do mojega povzetka odlomka iz boštjanove prve  knjige sedem suhih krav ( http://books.google.si/books/about/Prva_od_suhih_krav.html?id=3y8oAQAAMAAJ&redir... ), napisal je že drugo, o kateri teč beseda v intervjuju  ( http://www.emka.si/tembatsu-druga-od-suhih-krav/PR/161337 )

več o osrednji temi obeh knjig pa boš našel tle http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1275468323/0



Boštja M Zupančič ima dobre ideje in se z njim laahko strinjam okoli 70% njegovih razlag.Kaj je njegova pomankljivost? Zupančič ne razume da sta muskunilizacija in edipalnost čisto naravna ciklična pojava naše družbe in v ta pojav je nesmiselno vlačit pesticide!!!Ti naj bi degradirali moški razvoj s pomanjkanjem testerona.Zamerim mu tudi navajanje avtoritet,kar pomeni,da preveč prepisuje od drugih in v svoja izvajanja vlači tuje ugotovitve.Ni popolnoma samonikli mislec.Moti me,da  Gorana Klemenčiča imenuje kot velikega  elitnega izobraženca v Sloveniji.Goran Klemenčič že s svojo mimimiko izraža univerzalno  nerazgledanost! Tako je!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #327 - 23.12.2011 at 12:26:16
 
Alojz in Sandib wrote on 23.12.2011 at 10:58:58:
Boštja M Zupančič ima dobre ideje in se z njim laahko strinjam okoli 70% njegovih razlag.Kaj je njegova pomankljivost? Zupančič ne razume da sta muskunilizacija in edipalnost čisto naravna ciklična pojava naše družbe in v ta pojav je nesmiselno vlačit pesticide!!!Ti naj bi degradirali moški razvoj s pomanjkanjem testerona.Zamerim mu tudi navajanje avtoritet,kar pomeni,da preveč prepisuje od drugih in v svoja izvajanja vlači tuje ugotovitve.Ni popolnoma samonikli mislec.Moti me,da  Gorana Klemenčiča imenuje kot velikega  elitnega izobraženca v Sloveniji.Goran Klemenčič že s svojo mimimiko izraža univerzalno  nerazgledanost! Tako je!


Alojz, sem v pradprazničnerm spravnem duhu končno skenslal tisti twit, ki mi je onemogočal vpogled v tvoje poste.  Ni razloga, da bi se drug v drugega zaletavla  kot dva trmasta  kozla, ker nama starima kozloma tostesteron itak odmira po naravni poti (kemični hormonski motilci gor al dol).

Pri navajanju imen tud meni marsikaj ne gre skup, ampak dopuščam, da pozna meni neznane razloge za svoje ocene (je v 'drugem programu'). Vsaj za odnos do  žižka pa sumim, da gre bolj za boštjanovo fovšijo do njegove klasične (seksipilne) karizme  kot za to, da bi bil razlog žižkove popularnosti  v tem, je z množicami  v 'istem programu' oz. da  zadovoljuje gon prededipalcev po samouničenju (tanatos). Prej bi rekel, da prededipalcev žižek ne zadovoljuje, ampak jih nagovarja/izziva/provicira dosti bolj uspešno kot to uspeva boštjanu, ki zase precej elitistično trdi, da je ' v drugem  programu'.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #328 - 23.12.2011 at 12:45:31
 
titud wrote on 23.12.2011 at 12:26:16:
Alojz in Sandib wrote on 23.12.2011 at 10:58:58:
Boštja M Zupančič ima dobre ideje in se z njim laahko strinjam okoli 70% njegovih razlag.Kaj je njegova pomankljivost? Zupančič ne razume da sta muskunilizacija in edipalnost čisto naravna ciklična pojava naše družbe in v ta pojav je nesmiselno vlačit pesticide!!!Ti naj bi degradirali moški razvoj s pomanjkanjem testerona.Zamerim mu tudi navajanje avtoritet,kar pomeni,da preveč prepisuje od drugih in v svoja izvajanja vlači tuje ugotovitve.Ni popolnoma samonikli mislec.Moti me,da  Gorana Klemenčiča imenuje kot velikega  elitnega izobraženca v Sloveniji.Goran Klemenčič že s svojo mimimiko izraža univerzalno  nerazgledanost! Tako je!


Alojz, sem v pradprazničnerm spravnem duhu končno skenslal tisti twit, ki mi je onemogočal vpogled v tvoje poste.  Ni razloga, da bi se drug v drugega zaletavla  kot dva trmasta  kozla, ker nama starima kozloma tostesteron itak odmira po naravni poti (kemični hormonski motilci gor al dol).

Pri navajanju imen tud meni marsikaj ne gre skup, ampak dopuščam, da pozna meni neznane razloge za svoje ocene (je v 'drugem programu'). Vsaj za odnos do  žižka pa sumim, da gre bolj za boštjanovo fovšijo do njegove klasične (seksipilne) karizme  kot za to, da bi bil razlog žižkove popularnosti  v tem, je z množicami  v 'istem programu' oz. da  zadovoljuje gon prededipalcev po samouničenju (tanatos). Prej bi rekel, da prededipalcev žižek ne zadovoljuje, ampak jih nagovarja/izziva/provicira dosti bolj uspešno kot to uspeva boštjanu, ki zase precej elitistično trdi, da je ' v drugem  programu'.        



Titud

Me iskreno veseli za naju oba -tvoj korak. Ja kar se tiče B.M Zupančiča si dal isto diagnozo kot sem jo hotel dati sam. Tudi meni je zelo pogrelo  Zupančičeva razlaga elitizma in njegovo zagovarjanje. Da je ljubosumje evidentno je več kot očitno. Bi bilo pa fino videti in poslušati  njuno soočenje. Mislim,da bi bil to nek užitek zame. Me pa veseli Zupančičeva kritična ocena slovenskega dogajanja,ki je popolnoma enaka moji.Jaz trdim,da nas vodijo dobesedno ''mamini sinčki''.Pahor,Golobič,Zalar itd.Franko - so tipični predstavniki edipalnosti.Starejši niso izuzeti.Maskunilizacija kot edipalnost sta v resnici zame sonaravna ciklična pojava znotraj posamičnega civilizacijskega vala. Še enkrat me veseli,da si odprl najino komunikacijo!!Če naredim primerjavo-Žižek-Zupančič pridem do zaključka,da imata oba isti sistem kritike družbe in njeno provociranje k razmisleku in streznitvi.Žižek je nedvomno bolj uspešen.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #329 - 23.12.2011 at 13:43:34
 
titud wrote on 23.12.2011 at 12:26:16:
Alojz in Sandib wrote on 23.12.2011 at 10:58:58:
Boštja M Zupančič ima dobre ideje in se z njim laahko strinjam okoli 70% njegovih razlag.Kaj je njegova pomankljivost? Zupančič ne razume da sta muskunilizacija in edipalnost čisto naravna ciklična pojava naše družbe in v ta pojav je nesmiselno vlačit pesticide!!!Ti naj bi degradirali moški razvoj s pomanjkanjem testerona.Zamerim mu tudi navajanje avtoritet,kar pomeni,da preveč prepisuje od drugih in v svoja izvajanja vlači tuje ugotovitve.Ni popolnoma samonikli mislec.Moti me,da  Gorana Klemenčiča imenuje kot velikega  elitnega izobraženca v Sloveniji.Goran Klemenčič že s svojo mimimiko izraža univerzalno  nerazgledanost! Tako je!


Alojz, sem v pradprazničnerm spravnem duhu končno skenslal tisti twit, ki mi je onemogočal vpogled v tvoje poste.  Ni razloga, da bi se drug v drugega zaletavla  kot dva trmasta  kozla, ker nama starima kozloma tostesteron itak odmira po naravni poti (kemični hormonski motilci gor al dol).

Pri navajanju imen tud meni marsikaj ne gre skup, ampak dopuščam, da pozna meni neznane razloge za svoje ocene (je v 'drugem programu'). Vsaj za odnos do  žižka pa sumim, da gre bolj za boštjanovo fovšijo do njegove klasične (seksipilne) karizme  kot za to, da bi bil razlog žižkove popularnosti  v tem, je z množicami  v 'istem programu' oz. da  zadovoljuje gon prededipalcev po samouničenju (tanatos). Prej bi rekel, da prededipalcev žižek ne zadovoljuje, ampak jih nagovarja/izziva/provicira dosti bolj uspešno kot to uspeva boštjanu, ki zase precej elitistično trdi, da je ' v drugem  programu'.        


...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 25