Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 25
(Read 141082 times)
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #300 - 22.12.2011 at 12:18:18
 
Skomponirala bosta vidva s tem svojim notranjim zvokom celo pravljico  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #301 - 22.12.2011 at 12:44:08
 
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:18:18:
Skomponirala bosta vidva s tem svojim notranjim zvokom celo pravljico  Grin


Dragi egotrip, raje kaj konkretnega napiši ... ker o "komponiranju" Glasbe nimaš niti blage predstave ... ni ti dano. Če v to ne skočiš, kako potem veš da je "pravljica". Lahko pa ti navržem cel kup citatov, navedb, ki se nanašajo na Besedo ali Šabd, vendar ... če te ni volja, pač ni ... kaj morem za nekoga, ki nima v sebi motiva za to Pot. Drugače pa je to vse enostavno preprosto ... še preveč. Tukaj mi ni do pravljice ... le da rečem ta svet sam od sebe gre v maloro, v Iluzijo iz katere se je vse teže odrešiti.  Roll Eyes Tu se začenja zame ta "pravljica".

pozz!



Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #302 - 22.12.2011 at 12:51:05
 
Dante wrote on 22.12.2011 at 12:44:08:
ta svet sam od sebe gre v maloro
, v Iluzijo iz katere se je vse teže odrešiti.  

hjah
ni glih da gre čist sam od sebe
useen mamo mi ki imamo zavest neki pri tem u kero smer svet gre

in knjige - več al manj use - tud tastare, propagirajo svet u kerem smo se znašli ... lahko do rečeš da u knjigi piše tko in tko, žal pa se tisti ki knjigo promovirajo tko ne obnašajo
in ljudje majo navodila
kako in kaj
delat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #303 - 22.12.2011 at 13:27:03
 
Dante wrote on 22.12.2011 at 12:44:08:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:18:18:
Skomponirala bosta vidva s tem svojim notranjim zvokom celo pravljico  Grin


Dragi egotrip, raje kaj konkretnega napiši ... ker o "komponiranju" Glasbe nimaš niti blage predstave ... ni ti dano. Če v to ne skočiš, kako potem veš da je "pravljica". Lahko pa ti navržem cel kup citatov, navedb, ki se nanašajo na Besedo ali Šabd, vendar ... če te ni volja, pač ni ... kaj morem za nekoga, ki nima v sebi motiva za to Pot. Drugače pa je to vse enostavno preprosto ... še preveč. Tukaj mi ni do pravljice ... le da rečem ta svet sam od sebe gre v maloro, v Iluzijo iz katere se je vse teže odrešiti.  Roll Eyes Tu se začenja zame ta "pravljica".

pozz!




Nimam kaj dosti pojma o komponiranju glasbe , vendar vsaj igram in ti lahko to samo opazuješ z odprtimi ustmi .
Zdaj se boš hvalil z svojo navleko znanja ? ti kar saj sam zahajaš v pravljico .In sicer si še vedno popolnoma v pravljici tudi če najdeš živega budo in prešteješ njegove dlake na riti , ti to nebo pomagalo .
Nimam nobenega namena se spuščat v debato s tabo , sanjarjenja je že tako preveč vse naokoli .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #304 - 22.12.2011 at 13:33:39
 
gape wrote on 22.12.2011 at 12:51:05:
Dante wrote on 22.12.2011 at 12:44:08:
ta svet sam od sebe gre v maloro
, v Iluzijo iz katere se je vse teže odrešiti.  

hjah
ni glih da gre čist sam od sebe
useen mamo mi ki imamo zavest neki pri tem u kero smer svet gre

in knjige - več al manj use - tud tastare, propagirajo svet u kerem smo se znašli ... lahko do rečeš da u knjigi piše tko in tko, žal pa se tisti ki knjigo promovirajo tko ne obnašajo
in ljudje majo navodila
kako in kaj
delat
Svet nima šoferja , zato nam nebo nikoli nihče povedal kam gremo in zato ni nikoli nihče vsega kriv , če je že potreba kazat s prstom na nekoga potem lahko hejtaš igro ne igralcev , in te preprosto nemoreš ker si sam v njej , vsaj dokler si živ .
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #305 - 22.12.2011 at 13:50:02
 
Dante wrote on 22.12.2011 at 11:51:17:
Quote:
Od kje prihaja, od povsod iz tvoje notranjosti. Simfonijo lahko celo komponiraš do neke mere. Je pa res, da se lahko orgle in celoten orkerster s svojo paleto harmoniziranih zvokov skrije, pred šabdom.

Nisem bil iniciiran. In to je, kjer se ne strinjam s šurat jogo. Prav tako ne v načinu meditacije. Zadeva je dar.


Dragi igore, žal ti prejle še nisem odgovoril, hotu sem ... pa me je nekaj odvračalo. Lahko bi ti napisal od prve, pa je bilo tako mišljeno v meni prestrogo in ... od konfliktov ni prave komunikacije. Nimam občutka da poslušava isti notranji Zvok, Šabd. Lahko bi opisal par besed o tem, vendar mi ni dovoljeno ... zadeva je res dar, zato se z njo ne ponaša naokoli in razkazuje. Kar je od duše, naj ostane pri njej, a ne da z njo manipulira razum ... pa čeprav zna iz tega izdelati svojo simfonijo. Torej ta dar je za nas zaupen!

Pojem iniciacije je soroden pojmu posvetitev in resničen krst po Svetem Duhu (krščansko!). Pa o tem razmisli! Če pa hočeš ... kot vidim da slediš Alojzu .... iti po poti vključitve vesoljni inteligenci, potem se boš itak moral posvetiti, inicirati po njihovem. Ni druge ... pravzaprav še ni jasno kako to pri njih poteka. Če že nič od vsega tega ne izbereš, pol pa kar ostani ateist in v ciklusu Kolesa Življenja. Vendar v tem ni odrešitve duše ... na vsakega neposvečenega potem preži Smrt in jovo na novo ... ni samo šabd dar, tudi človeško življenje je velik dar ... to je osnovno, pol pa se prejmejo ostali darovi ... neodvisno odločanje, notranje izkušnje, posvetitev ... kar se tiče Poti. Kar  pa se tiče več o poslušanju Šabda, bi o tem raje bolj zaupneje in ne tukaj. U redu? Meditacija pa je itak logičen korak, ko poslušaš Besedo ... samo se udobno usesti in zapreti oči, sčasoma potihne miselni hrup. Stvar je samo, koliko je kdo vztrajen v tej vadbi "umiranja". Pol ure je premalo.

Robi:
Quote:
Bodi luč samemu sebi. Bodi sam svoje lastno zaupanje. Drži se resnice znotraj sebe kot edine Resnice. –
Buddha


Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

pozdrav!



A si iz navade tako ošaben?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #306 - 22.12.2011 at 13:58:32
 
Egotrip!
Tudi sam ne obvladam komponiranje zunanje glasbe, sem pa se ja naslišal ... zdaj pa sem se ponudil Njemu, da sem v duši glasbilo, na kerega On brenka. Toda če se strune v duši pretrgajo in notranja glasba potihne, kaj to pomeni? ....
O znanju? Saj mi ni treba zunanjega znanja, imamo že dovolj "svojega" znanja. Pa srečno na življenski poti!


Gape!
Bile so knjige, v njih navodila ravnanja, iz malo pravil je nastala množica novih pravil ... vsak učenjak, duhovnik je temu še skozi čas dodajal in vsi so se potem izgubili v gozdu pravil in navodil. Nato so prišli zakoni, ki jih sam narod niti ne bere, kaj šele upoštevajo vsi na vrhu odločanja ... vse se potem potiska k sodni veji, ki tega niti ne premore več prebavljati. Bo to rešilo probleme zaradi nestrpnosti, goljufij, laži, .... ? Gremo postopoma proti meji "zloma" takšne civilizacije. Rešitev je pot nazaj, do razumevanja in prakticiranja čistih osnovnih pravil življenja na tem svetu ... zato ovreči lažni oklep znanja in dogmatskih pravil, zakonov. Vse kar je na zemlji dano, narava, zemlja .... si ne več lastninimo, ampak odgovorno uporabljamo skupaj.
Valjda bo to za nekoga spet pravljica .... ampak, če ma kdo drugo idejo, pa naj se oglasi. Etiketiranje s pravljicami me ne zanimajo.

x_igor!
O ošabnosti! Mar so Sokrata tudi imeli za ošabnega? Saj te ne mislim provicirati v debati. Povedati v enem ali dveh stavkih pa ni skoraj nič tukaj. Sem mar spet ošaben?  Smiley

pozdrav!

Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #307 - 22.12.2011 at 14:07:25
 
Dante ne seri s citiranjem.
Govoričiš o nečemu, o čemur pojma nimaš. Je pa res da si nekaj slišal o teh zadevah.

Poglej, ne rabim biti učenec in tudi učitelj ne. Tega nihče ne potrebuje.
Nasedel si indoktrinaciji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #308 - 22.12.2011 at 14:11:01
 
Dante wrote on 22.12.2011 at 13:58:32:
Egotrip!
Tudi sam ne obvladam komponiranje zunanje glasbe, sem pa se ja naslišal ... zdaj pa sem se ponudil Njemu, da sem v duši glasbilo, na kerega On brenka. Toda če se strune v duši pretrgajo in notranja glasba potihne, kaj to pomeni? ....
O znanju? Saj mi ni treba zunanjega znanja, imamo že dovolj "svojega" znanja. Pa srečno na življenski poti!


Gape!
Bile so knjige, v njih navodila ravnanja, iz malo pravil je nastala množica novih pravil ... vsak učenjak, duhovnik je temu še skozi čas dodajal in vsi so se potem izgubili v gozdu pravil in navodil. Nato so prišli zakoni, ki jih sam narod niti ne bere, kaj šele upoštevajo vsi na vrhu odločanja ... vse se potem potiska k sodni veji, ki tega niti ne premore več prebavljati. Bo to rešilo probleme zaradi nestrpnosti, goljufij, laži, .... ? Gremo postopoma proti meji "zloma" takšne civilizacije. Rešitev je pot nazaj, do razumevanja in prakticiranja čistih osnovnih pravil življenja na tem svetu ... zato ovreči lažni oklep znanja in dogmatskih pravil, zakonov. Vse kar je na zemlji dano, narava, zemlja .... si ne več lastninimo, ampak odgovorno uporabljamo skupaj.
Valjda bo to za nekoga spet pravljica .... ampak, če ma kdo drugo idejo, pa naj se oglasi. Etiketiranje s pravljicami me ne zanimajo.

x_igor!
O ošabnosti! Mar so Sokrata tudi imeli za ošabnega? Saj te ne mislim provicirati v debati. Povedati v enem ali dveh stavkih pa ni skoraj nič tukaj. Sem mar spet ošaben?  Smiley

pozdrav!



Dante ne sekiraj se.Važno je da je tvoje glasbilo v resonanci z vesoljem.Veš sam,da svetu vlada ego um ne modrost kot sodelovanje našega  uma in duše.Na to moramo računati tisti,ki smo prestopili prag svoje duše. Tudi mene zaboli natolcevane,a kaj češ,tako to je.Brez veze obsojanje!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #309 - 22.12.2011 at 14:12:27
 
to je ena plat medalje
Dante wrote on 22.12.2011 at 13:58:32:
Vse kar je na zemlji dano, narava, zemlja .... si ne več lastninimo, ampak odgovorno uporabljamo skupaj.


druga je pak nekje klele bliz
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 10:20:43:
Sledi žetev in nabor bodočih-varuhov,sejalcev   in žanjcev vesoljnega življenja.


ostati ali ne ostati
je vprašanje u bistvu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #310 - 22.12.2011 at 14:14:18
 
Si tukaj a ne pričakuj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #311 - 22.12.2011 at 14:33:53
 
Quote:
Dante ne seri s citiranjem.
Govoričiš o nečemu, o čemur pojma nimaš. Je pa res da si nekaj slišal o teh zadevah.

Poglej, ne rabim biti učenec in tudi učitelj ne. Tega nihče ne potrebuje.
Nasedel si indoktrinaciji.


V tej temi ne citriram iz nobene knjige ... vem kar pač vem, iz svojega doživetega in preverjenega. V nas so osnovna iskustva iz mnogih življenij, ... zato mi ni treba neka knjiga ali citati modrih. Vidim, da si tudi ti že proč vrgel knjižno znanje, ... zato takšni kratki in jedernati odgovori od tebe. Pa naj bo, me ne moti. Bomo se pač prilagodili in ti odgovarjali v največ štirih stavkih.  Smiley

pozdrav!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #312 - 22.12.2011 at 14:35:28
 
Tudi užaljen ne potrebuješ bit.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #313 - 22.12.2011 at 15:16:13
 
Jaz     bom takole povedal.: Edino na kar se človek lahko zanese je njegova brezčasna genska spominska koda duša.Ta se prebuja v ljudeh- ravno tako kot sadje zori,da dozori.Vse ob svojem času.  Kaj je problem človeštva?Nevednost!

Ta je na prvem mestu in ima svoj vzrok v sami vesoljni zakonitosti in ne v človeku -- potrošniške družbe-najlagodnejše preživetje ob filanju naših užitkov.Dušna plat našega bivanja,ki nam da v navezi z našim umom življenjsko modrost  pa je evidentno odsotna.!! Paradoks našega bivanja pod naravno zakonitostjo.
Zaradi tega nam še vlada naš ego um,ki je ravno naše življenje pripeljal do perfikcionizma      materialnega ugodja.Sedaj se nam ta svet sesuva pred našimi očmi. Poglejte na katero koli področje našega življenja,niti eno ni urejeno.Edino kar še zadovoljujoče opravljamo je lastna življenjska samoreprodukcija-tudi ta bo kmalu vprašljiva--zato je vesoljna žetev tik pred vrati.Znanost tako družboslovna kot naravoslovna imata kup nedorečenosti,ki jo pa ego um znanstvenikov brani kot ćisto zlato.Ja zakaj pa imamo potem toliko sranja,če smo vsevedi???
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #314 - 22.12.2011 at 15:48:18
 
Ker je tale topik ravno aktiven in ker sem se v njem že obširno razpisal o boštjanu m. zupančiču (oz. njegovih teoriji o možnih predpogojih, ki bi  lahko vodili k razsvetljenju danšanjega človeka), bom kar tukaj opozoril na včerjašnji intervju z njim na radiu ob izidu njegove nove knjige ...
http://tvslo.si/#ava2.123786871;;
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 25