Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 61560 times)
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Odnos-energija
26.02.2010 at 12:53:44
 
Ok mene pa neki zanima ubistvu..
Sm v eni skrajno zmedeni situaciji k se mi že tok smeji od vsega kaosa pa drame situacija je pač, da mam enega prijatelja ane. In se poznava že zelo dolgo časa in sm gledala nanj kot na prjatla. Dokler nista prijateljici prišli na idejo da sva si všeč. Pa sem pri sebi edela da to ni to. Sta pa dovolj dolgo časa vztrajali da sem začela dejansko o tem razmišljat in zdej sem na čudnem mestu. Ker nekako ne vem kaj zdej kaj je res pa kaj ni. Po naravi sem pa taka da morm met posortiran v glavi. Pa ubistvu nisem zaljubljena ane sam zmedena, pa velik minus je da sta mu lahko rekli kaj, iin  mi resno zdi da sta mu kej rekle ane k se prov zabava on pa kej vpraša tazga namerno dvoumnga js pa kr mal umrem zravn pa hrček neha poganjat kolesca in kej neumnga rečm alpa kr gledam pa mi ni nč jasn. Ampak me zanima predvsemm...ali je možno da pač nekomu ti kokr nekak nezavedno daješ svojo energijo / alpa ti jo on jemlje?...zdele nazadne se mi je zdel k da me bo posrkal vanj... js ne vem a je to moja karma a koji k**** sam tole je res glupo vse skp.
Pa dam tole kot primer vprašanje pa stoji na splošno..in če kako se "zavaruješ" pred ljudmi k ti tko hočjo slabo..?.
Ker sm doživela že prov napad tak miselni sam to je biu nekdo drug in je šlo do mere da sm se kr trest začela...
Sam po drugi strani pa vem da mi noben ne more nč mu že morm dovolit tko alpa drugač...sam kle mi ključ zmanka, ne dojamem...
Any help?
Back to top
« Last Edit: 26.02.2010 at 14:19:09 by Miara »  

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #1 - 26.02.2010 at 13:53:39
 
Quote:
kr gledam pa mi ni nč jasn.

Jaz tudi večkrat gledam in berem, pa mi marsikaj ni jasno.
Kaj če bi jaz začel pisati v prekmurščini... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #2 - 26.02.2010 at 13:58:40
 
Quote:
.in če kako se "zavaruješ" pred ljudmi k ti tko hočjo slabo..?

Ljudje smo energetska bitja in smo v vedno v interakciji z okoljem.
Energijo nam jemlje boj z nekaterimi energijami ali občutki, ki jih pri sebi ne maramo.
Torej so stvari, ki jih pri sebi težko sprejmemo, zato se proti njim borimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #3 - 26.02.2010 at 14:14:47
 
Se opravučujem, res bom pisala bolj knjižno slovenščino od zdaj naprej heh
Sej je dokaj smiselno ja, to da je stalna interakcija vem.
Se pravi je problem na koncu itak vedno pri meni.
Moram sebe bolj sprejemat, sej to je res..še vedno sem ujeta
v svojih idealih popolnosti, pa preveč še vedno na vse gledam kot dobro-slabo. In posledično sama sebe težko priznam, ker je potem avtomatičen sklep da sem slaba oseba. Ne vem zakaj se tega tok bojim, ali sploh lahko delimo ljudi na dobre in slabe...
Sej to je to k si senco zanikam pomoje ane...


Se prav kaj si priznam da mi je všeč. kaj pa pol, pustim  pa bo minil?
To so težke, kok sm zakomplicerala vse
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #4 - 26.02.2010 at 14:51:23
 
Quote:
Ne vem zakaj se tega tok bojim, ali sploh lahko delimo ljudi na dobre in slabe..

Zaradi svojih prepričanj o idealih si velikokrat v strahu, saj pogosto obstaja možnost, da nekdo nasprotuje in s tem podira ali ogroža tvoje predstave o idealih.
Strah je občutek ogroženosti, ko nas nekaj ogroža, pa naj bo to telesno ali miselno. Torej da ogroža naše telesne ali miselne predstave.

Na primer, če lahko sebe sprejmeš kot starko, te ne bo strah starosti...če lahko sprejmeš, da se ti ego ne bo zrušil, če bo nekdo imel drugačne predstave, lahko sprejmeš sočloveka brez strahu in občutka kraje energije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #5 - 26.02.2010 at 14:53:30
 
Quote:
Se prav kaj si priznam da mi je všeč. kaj pa pol, pustim  pa bo minil?

Seveda..priznaj si...A vidiš kakšen smisel v tem, da se boriš proti dejstvom ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #6 - 26.02.2010 at 15:23:36
 
Miara

Dovoli si živeti in dovoli si izkušnje!!!Pazi,da ne prizadeneš po nepotrebnem in da boš sama prizadeta po nepotrebnem v nekem odnosu.

Jaz ko sem bil mlajši sem imel klapo petih šestih prijateljev in ravno tako klapo prijateljic. Lahko ti povem,da smo se parli kot hrčki med sabo,če je pa zmanjkalo interesentov smo se zmenili med sabo punce in fantje in poiskal potencialne kandidate..Brez nekih velikih načrtov se je vse dogajal- samo po sebi in če danes gledam na to tudi vem,da smo še vedno dober prjatlji. Dovoli si okusiti življenje.Tragika, jo ni -dobiš izkušnje in veš kaj je življenje.Pusti se učiti življenju samemu.Ne kalkuliraj in ne sprašuj se,če ne veš o čem se sprašuješ-nimaš izkušnje. Vsi hočemo biti popolni in nihče v resnici ne živi nima pristnih odnosov.Danes gledamo samo kaj imaš,kdo si a si popolni licemer ali samo napol.Vse je pa zlagano. Velikim puncam sem ''zrihtal'' fanta in veliko punc je meni ''zrihtalo'' punco. Odnosi so čisti. Pa sem mogoče pred enim tednom spal s tisto punco (prjateljco)ki mi kasneje naštimala svojo prjatljco. Kaj se bojite živet in gojit pristne odnose.Veš kolikokrat smo se naražali svojemu početju.Sedaj vse je mrtvo u nulo obleženo,u nulo zlagano, zdrogirano,svrizirano glupo in pijano ---brez pristnega veselja do življenja.Nikoli v življenju nisem vzel nikakršno drogo in alkohol.Poglej samo tarnanje-veselje do življenja ? ni ga! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #7 - 26.02.2010 at 16:09:19
 
sej veš da ni popolnih ljudi. si dobra in slaba, kot vsi drugi.

o energijah v odnosih sem jes nekej zvedla u Celestinski prerokbi, pa sej ne da sem jo vzela zares.. sam pač informacijo ti da in potem si pozoren in bolj opazuješ interakcije med ljudmi... vidiš načine njihovega delovanja in če se počutiš ogroženega, poiščeš informacije, kako postavit ščite.

drugač pa ponavadi ljudje sami dajemo drugim energijo, ker se jim odpremo al pa smo odprti do njih.. recimo s svojo zmedo (in radovednostjo) in ti zdej odprla kanale do tega tipa, ker hočeš preverit, kako ga čutiš. na splošno pa ne vem, če je frendom prov za verjet, ko ti postavijo koga pred oči in ga opišejo s svojimi občutki.. ok, mogoče si zlo slepa in res ne vidiš stvari, ki jih vsi okol tebe vidijo, sam ne verjamem. najbolš je sledit svojim filingom. če v prvem trenutku nisi vidla, da je tip za tebe, potem najbrž ni. če ga takrat še nisi dovolj poznala, potem nej bi se ta na novo zbujena pozornost do nekoga zgodila spontano pri tebi, povzročena z nekim njegovim dejanjem al pa gesto, ki bi v tebi sprožila triger, ne pa s spodbudo prijatlov.

alojz ima prav, vse se splača probat. če ti je do tega. če ti pa ni, pa tud nč hudga, če ne. kakega tipa kdaj bolš spustit ( Tongue)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #8 - 26.02.2010 at 19:01:43
 
Robi ja sej si kr zadeu, strah me je da bom izpadla čudna alpa neumna in posledično vse narobe vzamem in direkt tko izpadem. In pol se obremenjujem s tem kera sm pa kaj mi ni jasn in padem še globje v temo, točno zato ja, ker si težko dovolim napake.
Pr seb pa itak vem da nihče ni popoln, pa da se nima smisla obremenjevat s tem kaj drugi mislijo ker kle ubistvu leži tut problem.
Bolj kot mi ni vseeno bolj se to dogaja...morm sprejet in dojet kdo sem v taki situaciji in popolnoma vrjet vase pa v svoja prepričanja besede, prehitr me spodnese pa se zmedem ker ne morm držat ene stalne črte/harmonije...
Kokr kadar sem ful vesela, pa kr čakam kdaj bo konc namest da uživam pa se ne obremenjujem s prihodnostjo...
Ne vidim smisla v tem da si neki zanikam itak ga ni, je pa lažje tko haha, je pa res da nikamor ne pelje, zdej pa recmo neki sprejmeš pa sej ni težko sam kaj pa zdej?..

Alojz ja to je res da si kr ne dovolim, mal preresno sem začela vse skupaj jemat pomoje, ful ne maram drugih prizadet in spet ko se to četudi nenamerno zgodi, sama seb težko odpustim, kokr da se dam sej spol ne vem nad ali pod ostale ljudi. Nad v smislu da to ni gud, pod pa v smislu kako si sploh lahko. Morm že enkrat dojet kdo smo ljudje kot vsi skupaj..
Sej vem da stvari v trenutku zgledajo velik hujše kakor v resnici je..pa se potem za nazaj smejimo.
Moram res nehat razmišlat pa si pustit samo bit. Taka ali drugačna kakršnakoli že sem. Pa nehat gledat na lajf kokr na matematični račun. xD

Devi ja no jaz sem tut celestinsko brala, no vidiš ti z svojimi izkušnjami to vzameš z rezervno jaz pa nekak verjamem.
In potem je v moji glavi miljih nasprotujočih si nesortiranih podatkov in me mede čist preveč. Drugač sm pa to misnla točn tko kot si napisala...pomoje sm res sama odprla kanal kar je lahko, mal težje je zapret zadevo in zdej me to matra...
Slepa pomoje da ne, mam kr prav tuki pomoje sej lih to je to..
Ker je ubistvu fajn oseba on, pa mi je všeč sam pomoje jaz njemu nisem..vsaj na tak način ne. Pa vem da to ni nobena tragedija da bo minil ane... Sam spet tuki ne vem, pa tut nikol ne bom vedla dokler ne bom neki naredila. Tko razmišljam da bi mu kr vse povedala pa da mi pove da mam prav pa mam vsaj mir. Uf preveč pozitivno js tole razmišljam zdele Roll Eyes
In ja sej je on triger ubistvu, pač take malenkosti so k je ful prjazn do mene pa mi pravjo da npr ne bi za vsazga vstau iz postle on sam js kr ne morm vrjet da je to to Smiley
Sej problem je v tem da se poznava že hm 13 let haha pa da smo v isti družbi... zakaaj se men to dogaja Roll Eyes Grin

Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #9 - 26.02.2010 at 19:07:09
 
AHA sedaj si se pa izdala-všeč ti je. Zgrabi ga!!! Wink

Malo smešen bi blo da moški uči žensko taktike osvajanja.Vrž mu kost ,potem ga pa ignoriri-Boš vidla kako bo začel cepetati pred tabo,če ne bo- ga definitivno ne zanimaš! Wink

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #10 - 26.02.2010 at 19:26:26
 
Evo ti karme , 300 fantov okol mene, ne šinfam sploh, nikol zaljubljena, in potem najboljši približek temu čustvu za popolnoma nedoseglivo osebo.   A whole new level of stupid. Smiley
Ma ja sam res, mal nakazala pol pa če ne pa prov ko te jebe  Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #11 - 26.02.2010 at 19:32:49
 
Miara wrote on 26.02.2010 at 19:26:26:
Evo ti karme , 300 fantov okol mene, ne šinfam sploh, nikol zaljubljena, in potem najboljši približek temu čustvu za popolnoma nedoseglivo osebo.   A whole new level of stupid. Smiley
Ma ja sam res, mal nakazala pol pa če ne pa prov ko te jebe  Smiley


Ne moreš nič proti tem.Točno tako naredi preizkus in poglej odziv,potem ukrepaj po lastni odločitvi.Če ribo ujameš ok. ribnik je pa velik-trnk pa tako imaš kot vidim in čutim  dober. Želim ti uspešen in srečen ulov. Smiley

Všeč mi je zadnji stavek. To je prava moč! Pa še fajn,je ker ne boš razočarana,če dobiš košarco-Ima soma kolkor hočeš na tem svetu. Wink Grin Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odnos-energija
Reply #12 - 26.02.2010 at 19:54:27
 
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #13 - 26.02.2010 at 20:03:37
 
Quote:
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor


Igor ne ga hecat -direktno vprašat. Če je tisoč en boljši način.Pa še prizadeta ne more biti direktno. Oj oj Igor u današnjih časih---- bo ja jutri cel mest govoril kaj je njardila,da fanta sprašuje če gre z njo.Ne ga hecat!!!Sramota do groba. A si res ti malo naiven.Kdo ji pa govori,da naj se kurba? Prvič punca še ni bila zaljubljena-daj Igor ne se hecat. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odnos-energija
Reply #14 - 26.02.2010 at 20:20:34
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2010 at 20:03:37:
Quote:
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor


Igor ne ga hecat -direktno vprašat. Če je tisoč en boljši način.Pa še prizadeta ne more biti direktno. Oj oj Igor u današnjih časih---- bo ja jutri cel mest govoril kaj je njardila,da fanta sprašuje če gre z njo.Ne ga hecat!!!Sramota do groba. A si res ti malo naiven.Kdo ji pa govori,da naj se kurba? Prvič punca še ni bila zaljubljena-daj Igor ne se hecat. Wink

Kako je že rekel oni stric-ta moder iz Dobovca; dvom je kurba (trboveljske fore, ostali ne zamerit) hahaha

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9