Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 66228 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #90 - 26.10.2010 at 10:32:42
 
Alojz in Sandib wrote on 26.10.2010 at 10:21:17:
El Pesnik wrote on 25.10.2010 at 09:54:41:
Bošty

Tema kot vseobsegajoča praznina je vir vsega. V temi kot temi, ne kot zlo, se pojavi luč, in luč gori v temi. Ko se luč iztroši je znova samo tema.

To kar pa ti imenuješ zlo se pa lahko manifestira samo znotraj luči, ker sta dobro in zlo samo znotraj luči, na dveh polih, ko pa ni več luči se pa vse zlije v Temo, tako dobro kot zlo se zlijeta v primarno Temo.


Nikoli ni samo tema in nikoli ni samo luč.Obe vrednosti se večno in sedaj medsebojno ciklično prelivata.Znotraj vseobsegajočega se medsebojno prelivata.Luč je  že v temi in tema je tudi v luči.  

Matr si dobr! Kako pa če bit tema, ko je zraven luč? Ne more bit, ker takrat je luč, pa če je še tako majhna. Ko pa luč izgine, in raztopi se v temo, tema se ne raztopi v luč, potem je pa samo tema. Obe vrednosti se medsebojno izključujeta.

Zato pa ti ne moreš sprejeti, da vesolja enkrat ni bilo in da ga spet ne bo - bo samo nič, tema, praznina. In ne bo več tvojih pajacev 'Elohimov' in ne tvojih idej o seljenju življenja, ampak pa čista lepa trda tema v katero se zruši vesolje. Sploh pa moraš iti samo v stanju globoke spanca, da bi videl kakšna bo ta tema, ko več ne bo vesolja. Vsako noč lahko narediš ta preizkus, razen če seveda ne pričakuješ, da bodo braća Elohimi prileteli nekje iz vesolja na svojih ladjah in te odpeljali v 'boljši svet'.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Nadduša
Reply #91 - 26.10.2010 at 11:17:12
 
El Pesnik wrote on 26.10.2010 at 10:32:42:
Alojz in Sandib wrote on 26.10.2010 at 10:21:17:
El Pesnik wrote on 25.10.2010 at 09:54:41:
Bošty

Tema kot vseobsegajoča praznina je vir vsega. V temi kot temi, ne kot zlo, se pojavi luč, in luč gori v temi. Ko se luč iztroši je znova samo tema.

To kar pa ti imenuješ zlo se pa lahko manifestira samo znotraj luči, ker sta dobro in zlo samo znotraj luči, na dveh polih, ko pa ni več luči se pa vse zlije v Temo, tako dobro kot zlo se zlijeta v primarno Temo.


Nikoli ni samo tema in nikoli ni samo luč.Obe vrednosti se večno in sedaj medsebojno ciklično prelivata.Znotraj vseobsegajočega se medsebojno prelivata.Luč je  že v temi in tema je tudi v luči.  

Matr si dobr! Kako pa če bit tema, ko je zraven luč? Ne more bit, ker takrat je luč, pa če je še tako majhna. Ko pa luč izgine, in raztopi se v temo, tema se ne raztopi v luč, potem je pa samo tema. Obe vrednosti se medsebojno izključujeta.

Zato pa ti ne moreš sprejeti, da vesolja enkrat ni bilo in da ga spet ne bo - bo samo nič, tema, praznina. In ne bo več tvojih pajacev 'Elohimov' in ne tvojih idej o seljenju življenja, ampak pa čista lepa trda tema v katero se zruši vesolje. Sploh pa moraš iti samo v stanju globoke spanca, da bi videl kakšna bo ta tema, ko več ne bo vesolja. Vsako noč lahko narediš ta preizkus, razen če seveda ne pričakuješ, da bodo braća Elohimi prileteli nekje iz vesolja na svojih ladjah in te odpeljali v 'boljši svet'.

Lp


Ko se Zemlja vrti se tema in svetloba prelivata-nenehno.Ustavi Zemljo!! Pesnik ti si samovšečen dečko in nič več.V resnici te kura premaga v tvojem razmišljanju. Svet je takšen kot je ,ker drugačen biti ne more.Jaz ga sprejemam takšnega kot je z vsemi njegovimi slabostmi,ki jih je več kot dobrega.Da je pa svet takšen kot je- ni naša domena,ampak je izraz vesoljnega  vpliva na nas.ELohim-Božji ljudje,ker je EL elion simbol stvarstva iz katerega smo tudi mi. Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Nadduša
Reply #92 - 26.10.2010 at 12:05:39
 
Zato pa pravi tema znotraj teme.
Če hočeš pogledati temo, glej v zvezdnato nočno nebo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Nadduša
Reply #93 - 27.10.2010 at 09:40:00
 
Svetloba napolnjuje ves vesoljni prostor in se da človeškemu očesu prepoznati v izvoru in odboju, vmes je človeško oko ne more zaznati, zato vidimo temo, ki pa prav za prav ni tema, ampak svetloba, ki je nevidna človeškemu očesu.

Torej tema ne obstaja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Nadduša
Reply #94 - 27.10.2010 at 10:49:44
 
M.L. wrote on 27.10.2010 at 09:40:00:
Svetloba napolnjuje ves vesoljni prostor in se da človeškemu očesu prepoznati v izvoru in odboju, vmes je človeško oko ne more zaznati, zato vidimo temo, ki pa prav za prav ni tema, ampak svetloba, ki je nevidna človeškemu očesu.

Torej tema ne obstaja.

Pa lep pozdrav.

Potem ti ne rabiš zvečer luči. No le pogled v temno zvezdnato nebo ti je onemogočen.
Al to klikaš v možganih; nočni in svetlobni pogled?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Nadduša
Reply #95 - 28.10.2010 at 08:31:33
 
Quote:
M.L. wrote on 27.10.2010 at 09:40:00:
Svetloba napolnjuje ves vesoljni prostor in se da človeškemu očesu prepoznati v izvoru in odboju, vmes je človeško oko ne more zaznati, zato vidimo temo, ki pa prav za prav ni tema, ampak svetloba, ki je nevidna človeškemu očesu.

Torej tema ne obstaja.

Pa lep pozdrav.

Potem ti ne rabiš zvečer luči. No le pogled v temno zvezdnato nebo ti je onemogočen.
Al to klikaš v možganih; nočni in svetlobni pogled?

Lp,Igor

Da si slep za duhovno svetlobo, to dobro vem in si že več kot dovolj pokazal, tudi nenazadnje pri Lao Ce - ju ne vidiš njegove svetlobe, ampak imaš svojo temo za svetlobo.
Zdaj pa vidim, da te žal daje tudi slepota za naravno svetlobo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #96 - 28.10.2010 at 09:37:32
 
Človek zaznava le ozek spekter svetlobe oz. EM valovanja, kar je tudi svetloba.
Če bi zaznavali širši spekter, tudi vesolje ne bi bilo več tako temno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Nadduša
Reply #97 - 28.10.2010 at 09:42:43
 
M.L. zadeva sloni na tem, da jaz že sem svetloba. Ni mi potrebno nekaj iskati pri drugemu (tudi Lao Ce-ju), kar sem sam. Nekaj kar si, ne iščeš pri drugemu ampak samo najdeš v sebi. Seveda pa ti lahko nekdo pomaga in s tem se udejanjajo odnosi. Takšni teksti so ti v pomoč in tako jih tudi jemlji, ne pa da jih daješ na nek oltar in jih častiš ter se v lastni zmedi za nje celo boriš. To ti zamegli odnose in stopnjuje ločenost, ki vodi v osamljenost, nepopolno delovanje, kar so trenja v pretoku energije življenja. Borba vodi v popolno lastno zmedenost, ki se izraža z mentalno in nato fizično boleznijo.
Sicer pa za temo znotraj teme ni izraza in je razum ne zmore dojeti zaradi psihološkega časa.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Nadduša
Reply #98 - 28.10.2010 at 10:10:11
 
[quote author=ajgor link=1267182744/97#97 date=1288251763 Quote:
]M.L. zadeva sloni na tem, da jaz že sem svetloba. Ni mi potrebno nekaj iskati pri drugemu (tudi Lao Ce-ju), kar sem sam.


Ja, to ti verjamem, saj sem ti že prej povedal, da imaš svojo temo za svetlobo.

Quote:
Seveda pa ti lahko nekdo pomaga in s tem se udejanjajo odnosi. Takšni teksti so ti v pomoč in tako jih tudi jemlji, ne pa da jih daješ na nek oltar in jih častiš ter se v lastni zmedi za nje celo boriš. To ti zamegli odnose in stopnjuje ločenost, ki vodi v osamljenost, nepopolno delovanje, kar so trenja v pretoku energije življenja. Borba vodi v popolno lastno zmedenost, ki se izraža z mentalno in nato fizično boleznijo.


S tem se tudi strinjam.

Quote:
Sicer pa za temo znotraj teme ni izraza in je razum ne zmore dojeti zaradi psihološkega časa.


Da je domet možganskega razuma premajhen, da bi razumel to duhovno misel, se tudi strinjam, kdor pa zna misliti, presojati in razumeti s srcem, takšen z lahkoto dojame duha, ki veje iz izraza "tema znotraj teme", zato nima problemov z pravilnim razumevanjem misli v takšnih duhovnih spisih.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Nadduša
Reply #99 - 28.10.2010 at 10:16:06
 
Robi wrote on 28.10.2010 at 09:37:32:
Človek zaznava le ozek spekter svetlobe oz. EM valovanja, kar je tudi svetloba.
Če bi zaznavali širši spekter, tudi vesolje ne bi bilo več tako temno.

Ja, res je, kot praviš Robi, potem sploh ne bi videli druga, kakor eno samo neskončno svetlobno morje in v tem svetlobnem morju ne bi prepoznali nobenih ustvarjenih oblik, ampak samo bleščečo svetlobo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Nadduša
Reply #100 - 28.10.2010 at 11:44:55
 
[quote author=M.L. link=1267182744/98#98 date=1288253411] [quote]M.L. zadeva sloni na tem, da jaz že sem svetloba. Ni mi potrebno nekaj iskati pri drugemu (tudi Lao Ce-ju), kar sem sam. Quote:
Ja, to ti verjamem, saj sem ti že prej povedal, da imaš svojo temo za svetlobo.

Opažam, da marsikaj verjameš, kar ti obdela misel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #101 - 29.10.2010 at 17:46:31
 
M.L. wrote on 28.10.2010 at 10:16:06:
Robi wrote on 28.10.2010 at 09:37:32:
Človek zaznava le ozek spekter svetlobe oz. EM valovanja, kar je tudi svetloba.
Če bi zaznavali širši spekter, tudi vesolje ne bi bilo več tako temno.

Ja, res je, kot praviš Robi, potem sploh ne bi videli druga, kakor eno samo neskončno svetlobno morje in v tem svetlobnem morju ne bi prepoznali nobenih ustvarjenih oblik, ampak samo bleščečo svetlobo.

Pa lep pozdrav.

Se strinjam, da bi zaznava realnosti izgledala popolnoma drugače......A po drugi strani pa takšno živo, še posebej samozavedno bitje, ki bi zaznavalo le bleščečo svetlobo, brez teme, ne bi moglo obstajati.
Pogoj, da se nečesa zavedamo, je ravno to, da smo sposobni zaznati nasprotje oz. vsaj nek kontrast....
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Nadduša
Reply #102 - 29.10.2010 at 17:54:41
 
Robi wrote on 29.10.2010 at 17:46:31:
M.L. wrote on 28.10.2010 at 10:16:06:
Robi wrote on 28.10.2010 at 09:37:32:
Človek zaznava le ozek spekter svetlobe oz. EM valovanja, kar je tudi svetloba.
Če bi zaznavali širši spekter, tudi vesolje ne bi bilo več tako temno.

Ja, res je, kot praviš Robi, potem sploh ne bi videli druga, kakor eno samo neskončno svetlobno morje in v tem svetlobnem morju ne bi prepoznali nobenih ustvarjenih oblik, ampak samo bleščečo svetlobo.

Pa lep pozdrav.

Se strinjam, da bi zaznava realnosti izgledala popolnoma drugače......A po drugi strani pa takšno živo, še posebej samozavedno bitje, ki bi zaznavalo le bleščečo svetlobo, brez teme, ne bi moglo obstajati.
Pogoj, da se nečesa zavedamo, je ravno to, da smo sposobni zaznati nasprotje oz. vsaj nek kontrast....


Ja, res je, le to nas pelje do zastavljenega cilja.

pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7